Eliminacje MŚ 2014

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, Daniel, RedFirmino, Gonzo, Ibiz, AirCanada

Re: Eliminacje MŚ 2014

Postprzez Guadki » 11 paź 2013, o 22:16

Nie wiem czy ktokolwiek będzie zszokowany takim obrotem spraw. Jeśli nie jesteśmy w stanie wygrać z MOŁDAWIĄ u siebie, to czego mamy sie spodziewać po wyjeździe do Ukrainy???

Każdy naiwny kibic kadry musi pogodzić się z faktem, że jesteśmy typowym europejskim średniakiem. Będziemy wygrywać ze słabeuszami, ale przegrywać z dobrymi kadrami. Remis z Anglią to wypadek przy pracy + zamieszanie z murawą + nieudolny Roy. Trójka z BVB + dobrzy bramkarze to zdecydowanie za mało na kwalifikacje do dużej imprezy. Polska liga jest po prostu zbyt słaba.

Czekamy na losowanie Euro... i na kolejne nadzieje i kolejny zawód...

edit: faktycznie wyniki sie pomerdały... nie zmienia to jednak całości wypowiedzi.
Ostatnio edytowano 11 paź 2013, o 22:42 przez Guadki, łącznie edytowano 1 raz
PROUD TO BE RED!
Guadki

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez polik » 11 paź 2013, o 22:22

Guadki napisał(a):Nie wiem czy ktokolwiek będzie zszokowany takim obrotem spraw. Jeśli nie jesteśmy w stanie wygrać z MOŁDAWIĄ u siebie, to czego mamy sie spodziewać po wyjeździe do Ukrainy???

Z Mołdawią u siebie wygraliśmy 2:0. Na wyjeździe był remis 1:1.

e:
oczywiście, że nie. nie da się awansować, kiedy wygrywa się 3 spotkania, dwa razy z San Marino i z Mołdawią u siebie.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Adaminho » 11 paź 2013, o 23:14

Wiem, że dali znowu dupy, ale przynajmniej wreszcie pokazali charakter. Spięli się i grali naprawdę nieźle, to nasi byli bliżej strzelenia gola od Ukraińców. Polacy zagrali dobry mecz z dobrym rywalem, ale niestety, jeden głupi błąd i po meczu. No i skuteczność tragiczna.

Oglądałem kawałki meczu Anglii, i zarąbiście gra ten Townsend, śliczniutką bramkę strzelił. Cieszy również gol Daniela :)
Adaminho

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Aer » 11 paź 2013, o 23:31

Polacy zagrali dobry mecz? To chyba oglądaliśmy inne spotkania :) To co ja widziałem to brak charakteru, brak walki. Większość naszej gry to górne piłki do przodu, które ew. zbierał Lewandowski, a reszta to indywidualne rajdy Błaszczykowskiego czy tego już wspomnianego, jeśli piłka do niego dotarła. Błąd Wojtkowiaka to podsumowanie naszej niezapomnianej cechy reprezentacji jaką jest popełnianie żałosnych, ośmieszających błędów w najważniejszych momentach.
Aer

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez PatrykOwenFan » 11 paź 2013, o 23:37

Guadki napisał(a):Nie wiem czy ktokolwiek będzie zszokowany takim obrotem spraw. Jeśli nie jesteśmy w stanie wygrać z MOŁDAWIĄ u siebie, to czego mamy sie spodziewać po wyjeździe do Ukrainy???

Każdy naiwny kibic kadry musi pogodzić się z faktem, że jesteśmy typowym europejskim średniakiem. Będziemy wygrywać ze słabeuszami, ale przegrywać z dobrymi kadrami. Remis z Anglią to wypadek przy pracy + zamieszanie z murawą + nieudolny Roy. Trójka z BVB + dobrzy bramkarze to zdecydowanie za mało na kwalifikacje do dużej imprezy. Polska liga jest po prostu zbyt słaba.

Czekamy na losowanie Euro... i na kolejne nadzieje i kolejny zawód...

Niestety nie zgadzam się z Twoją oceną. Uważam że winę za porażkę w tych eliminacjach ponosi tylko i wyłącznie nasz selekcjoner Waldemar Fornalik.
Nie będę się posługiwał dzisiejszym meczem bo mimo porażki nie był to zły mecz w naszym wykonaniu. Dłuższymi chwilami prezentowaliśmy się lepiej od Ukraińców.

Powołania Waldka to kpina, o ile jestem w stanie zrozumieć powołania dla Salomona bo to zawodnik perspektywiczny który może kiedyś w przyszłości być naszym podstawowym stoperem ale powołania dla np Boenischa który wygląda katastrofalnie na tle San Marino już nie. Dlaczego na najważniejszy mecz tego roku trener powołuje Lewandowskiego, Wojtkowiaka i Peszkę którzy nie dostali nawet szans na tle potęgi San Marino? To że zagrali przyzwoicie nie ratuje Fornalika tylko zadaje pytanie czy nie można było wcześniej próbować np Wojtkowiaka zamiast beznadziejnego Sebe! Można było sprawdzić na tej pozycji np Polańskiego
Druga sprawa to to, że w Legii na lewej obronie/pomocy gra koleś o nazwisku Brzyski i ma już 7 asyst głównie z dośrodkowań w pole karne.Teoretycznie w naszej reprezentacji jest dwóch napastników którzy grają bardzo dobrze głową (R.Lewandowski i A.Sobiech) Można było to sprawdzić w meczach z San Marino i np z Liechtensteinem ale po co skoro można grać tym samym składem który nie daje rady Mołdawii czy Czarnogórze.
Fornalik sprawdzał wtedy kiedy nie powinien a nie robił tego gdy miał okazję.

Para stoperów to inna bajka. Glik to kapitan Torino, ale jest tam obrońcą nr3. Torino gra piątką obrońców, trójką środkowych i Glik gra tam na prawym stoperze. Jego rola polega na wygraniu główki lub wybiciu na pałę i jest w tym dobry. Podobnie gra Szukała w Rumunii i fakt jest faktem że dwójka środkowych, wysokich i mało zwrotnych obrońców grających głównie na raz to jest BOMBA i taka bomba wybuchała w każdym meczu w którym grali. Zdecydowanie lepszą alternatywą jest np Rzeźniczak z Legii lub Jędrzejczyk.
Nawet jeśli Fornalik ma takie kłopoty z środkiem obrony powinien sprawdzić wariant z 5 obrońcami i 1 defensywnym pomocnikiem ale z kim? Z San Marino i z Liechtensteinem które nie wychodziły z własnej połowy? Można było z Danią ale tego nie zrobiliśmy ale od meczu z Danią coś poszło na plus w końcu. Zaczęliśmy grać z tylko jednym defensywnym pomocnikiem i efekty były takie że graliśmy lepiej dużo lepiej.

Leo za czasów gdy prowadził reprezentację nie miał na bokach Luisa Enrique i Glena Johnsona tylko Golańskiego i Bronowickiego a sukces osiągnął. Fornalik to zemsta Laty, jak to mawia mój kumpel " jest robiony miękkim chu..." i dlatego nie dał rady.

Naszej kadrze jest potrzebny trener który będzie budził respekt wśród zawodników a nie wydaje mi się żeby Fornalik bez sukcesów w Polskiej lidze miał szacunek takiego Wawrzyniaka który wygrał więcej w rok niż Fornalik w całej swojej pracy szkoleniowej. Problemem Polskiej reprezentacji jest nie liga a Selekcjoner bo jeśli nie ma się trenera to i nie będzie miało drużyny. Engel Janas czy Leo Beenhakker mogli pomarzyć o takim potencjale w ataku jak ma Fornalik a mimo to każdy wywalczył awans na jakaś dużą imprezę.
PatrykOwenFan

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez shelby3001 » 11 paź 2013, o 23:58

Patrzac z gory nie da sie ukryc, ze niepowodzenia naszej reprezentacji sa tylko potwierdzeniem choroby naszego kraju.
Trwa na TVP2 "Dzieki Bogu to weekend" bardzo dobrze oddaje kabaretowe dno, wysmiewanie poprostu polakow, katolikow, promocja pedalstwa, zarty dla nie wymagajacej polskiej masy. Przeslania wpajane na sile od wielu lat przez TVN, TVP przyniosly pozytywny skutek oczywiscie nie dla Polski, wszechobecna destrukcja i atak na polski mozg, ktory jest bombardowany glupota i przemoca. Moglbym tutaj wymieniac bez konca programy i stacje gdzie robi sie ludziom wode z mozgu, jesli chodzi o pilke nozna to sama nazwa PZPN juz kojarzy sie z PZPR czyli kolesie, kasa, przekrety, wodeczka, kasa juz na kontach to moze cos zagramy. Tak samo jest w obecnym rzadzie, celowy i nikt tu chyba nie watpi rozklad Polski.
W niedziele kolejny sprawdzian czy polacy dorosli do demokracji, smiac mi sie chce bo na Podkarpaciu juz od dawna wiedza ze komuch to jest komuch, ze zdrajca to jest zdracja, ze koles ktory robil przekrety do konca zycia bedzie to robil. Warszawka i wiele innych duzych miast wyksztalceni, wypachnieni, swiatowi a zyja chwilami, obiecankami, zludzeniami ze ten stary komuch, kretacz, zdrajca moze akurat sie nawrocil i juz od jutra bedzie super. Niestety Polak jest malo wymagajacy i wystarczy mu troche obiecac i pojdzie za Toba w ogien, na dzien dzisiejszy niestety tak jest. Mniej tvnu i tvp a wiecej historii Polski, by zylo sie lepiej ale nie zdrajcom i kolesiom,a gospodarzowi Bog Honor Ojczyzna.
Obrazek
shelby3001
Entertainment

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez hulus » 12 paź 2013, o 00:15

Walka i charakter. Czemu jak gra Liverpool to rozmawiamy o ustawieniu, brakach w kadrze, indywidualnych czy zespołowych błędach, zmianach a jak gra kadra to albo przegraliśmy, bo nie było walki albo przegraliśmy, ale chociaż walczyliśmy? Mnie dziś zszokowało to, że za każdym razem, w obronie czy ataku, Ukraińcy mieli przewagę liczebną tam, gdzie była piłka. Tego nie osiąga się charakterem, ale myśleniem. Nie wystarczy biegać, trzeba jeszcze wiedzieć gdzie i w którym momencie. Dziś zagraliśmy tak jak powinien wyglądać nasz pierwszy mecz pod wodzą nowego selekcjonera. Na tym etapie Fornalik powinien mieć wypracowane znacznie więcej niż ciągły chaos w defensywie i długie piłki na Roberta.

@shelby3001
Nie przejmuj się, nikt z tych kabaretów już się nie śmieje, ale TVP zanim się zorientuje to musi minąć trochę czasu :)
hulus
Redaktor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez kinio25LFC » 12 paź 2013, o 00:20

i kuponik elegancko wszedł :) naszej kadrze spokojnie powierzę swoją przyszłą emeryturę, którą dzięki nim mam zamiar sukcesywnie pomnażać :)
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia" - Krzysztof Kolumb w przeddzień odkrycia Ameryki
kinio25LFC
Redaktor

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Pustelnik » 12 paź 2013, o 00:36

shelby3001 napisał(a):Patrzac z gory nie da sie ukryc, ze niepowodzenia naszej reprezentacji sa tylko potwierdzeniem choroby naszego kraju.
Trwa na TVP2 "Dzieki Bogu to weekend" bardzo dobrze oddaje kabaretowe dno, wysmiewanie poprostu polakow, katolikow, promocja pedalstwa, zarty dla nie wymagajacej polskiej masy. Przeslania wpajane na sile od wielu lat przez TVN, TVP przyniosly pozytywny skutek oczywiscie nie dla Polski, wszechobecna destrukcja i atak na polski mozg, ktory jest bombardowany glupota i przemoca. Moglbym tutaj wymieniac bez konca programy i stacje gdzie robi sie ludziom wode z mozgu, jesli chodzi o pilke nozna to sama nazwa PZPN juz kojarzy sie z PZPR czyli kolesie, kasa, przekrety, wodeczka, kasa juz na kontach to moze cos zagramy. Tak samo jest w obecnym rzadzie, celowy i nikt tu chyba nie watpi rozklad Polski.
W niedziele kolejny sprawdzian czy polacy dorosli do demokracji, smiac mi sie chce bo na Podkarpaciu juz od dawna wiedza ze komuch to jest komuch, ze zdrajca to jest zdracja, ze koles ktory robil przekrety do konca zycia bedzie to robil. Warszawka i wiele innych duzych miast wyksztalceni, wypachnieni, swiatowi a zyja chwilami, obiecankami, zludzeniami ze ten stary komuch, kretacz, zdrajca moze akurat sie nawrocil i juz od jutra bedzie super. Niestety Polak jest malo wymagajacy i wystarczy mu troche obiecac i pojdzie za Toba w ogien, na dzien dzisiejszy niestety tak jest. Mniej tvnu i tvp a wiecej historii Polski, by zylo sie lepiej ale nie zdrajcom i kolesiom,a gospodarzowi Bog Honor Ojczyzna.

Nie wiem jak program rozrywkowy ma się do eliminacji do MŚ i gry naszej reprezentacji. Może po prostu ze mną coś jest nie tak, albo Ty bierzesz wszystko dosłownie i traktujesz na poważnie.
Sytuacja w kraju jest jaka jest i ma się nijak do tego jakiego dzisiaj babola strzelił Wojtkowiak (chyba, że myślisz, że to wina Tuska). Każdy ma swój sposób na życie, jedni tworzą kabaretony, inni grają w piłkę a jeszcze inni kradną itd.
A Michaś Pałubski wciąż mnie śmieszy.

Do EMŚ: Takiego obrotu sprawy można było się spodziewać. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą. My dzisiaj powinniśmy grać o remis z Ukrainą i móc pozwolić sobie przegrać z Anglią a potem być w Brazylii. W tej chwili nawet nie ma co dyskutować. Dobrze, że nie pojedziemy, bo z czym do ludzi. Patrzeć jak widnieje wynik 0:6 ? Bilans bramkowy 1:24 na koniec? Anglia dla przykładu ma reprezentacje z zawodników, którzy bardzo dobrze się znają, grają w swojej lidze, znaczna część ze sobą w klubach a u nas to jest zbieranina z całego świata i to mnie martwi. Ktoś lepiej gra to go sprzedają za granice. Nawet w jakiś europejskich pucharach klub nie powalczy, bo nie ma kto grać.
Pustelnik

Postprzez antistar » 12 paź 2013, o 00:51

wreszcie odpadliśmy. może ludzie przejrza na oczy i przestana sztucznie pompowac balonik o nazwie 'nasza kadra', 'mamy szanse na wyjscie', 'mecz o wszystko'. zeby zagrac na mistrzostwach, trzeba pokazac charakter, ograć przeciwnika, ale przede wszystkim myśleć. niestety w naszej kadrze, nie ma zadnego z wymienionych.
Obrazek
antistar

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez mati92 » 12 paź 2013, o 02:07

Prawda jest taka ,ze eliminacje przegralismy juz dawno . Dzisiejszy mecz z Ukraina to byl gwozdz do trumny, ktora i tak juz spoczywala w grobie. Moim zdaniem mamy w tej chwili mamy najlepszych reprezentantow od wielu lat, a i tak nie możemy się dostać na żadna większą imprezę sportową bo brak kogoś z pomysłem i charyzmą do prowadzenia reprezentacji
A Pan Boniek i tak powie, że naszym celem jest kwalifikacja do mistrzostw europy i pozostawi Fornalika na stanowisku.
mati92

Postprzez dylan87 » 12 paź 2013, o 09:21

Jak dla mnie oczywiscie nie jestesmy potega europejska ale zeby wygrac tylko 3 mecze w eliminacjach z takim potencialem ludzkim to wstyd. patrzac na zawodnikow mamy lepszych niz za czasow engela janasa czy leo, myslalem ze fornalik bedzie dobrym selekcionerem ale poprostu nie ma charakteru zeby prowadzic kadre . Moze i polacy nie maja mentalnosci zwyciezcy ale ylko w kadrze bo jak widac tych samychzawodnikow w klubach to jakos potrafia biegac jak nakreceni , taki przyklad z wczorajszego meczu, koncowka spotkania ukraincy wychadza z kontra i wraz z konoplianka na pelnym sprincie wybiega jeszcze 3 zawodnikow z zolta koszulka , odwracajac sytuacje gdybysmy my wygrywali i przejeli pilke na 30 metrzeto maksymalnie lewy i kuba by wybiegli a reszta zostalaby w tyle i czekala co sie stanie. Co do przyszlosci selekcionera to Fornalik na pewno juz nim nie bedzie , wszyscy mowia o Nawalce jak dla mnie to bardzo dobry trener z charakterem ale boje sie ze jak to trener polak nie bedzie mial posluchu w szatni. Jak nasi kopacze nie beda mieli zagranicznego kata nad soba ktory ich nie pouklada to igdy nic nie zwojujemy
dylan87

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Kurdt » 13 paź 2013, o 11:10

Z Fornalikiem miałem taki problem, że naprawdę wydawał się człowiekiem rozsądnym. Może bez polotu, może bez przeboju, ale takim, który wykona pracę u podstaw i kadra będzie miała kształt.

Przeleciały eliminacje, koncertowo zresztą przerżnięte, a reprezentacja kształtu nie ma nadal. Ani pod względem taktycznym (bo nie nie gramy wysokim presingiem, nie gramy z kontry, nie utrzymujemy się przy piłce, nie gramy długimi podaniami, nie gramy środkiem, nie gramy skrzydłami - nie widać żadnych wyćwiczonych schematów, żadnego pomysłu w tym wszystkim, ot, jak się zagra, a najlepiej przez Błaszcza i niech on się martwi, albo prosto do Lewego, a ja sobie postoję), ani pod względem personalnym, bo z Ukrainą u Fornalika debiutował 34-letni Mariusz Lewandowski, który zresztą zagrał z Polaków najlepiej.

Jestem w stanie wybaczyć złe wyniki, bo tak czasami bywa. Ale nigdy nie zrozumiem, jak mając JEDNĄ pracę, JEDNO zadanie do wykonania można nie zostawić po sobie żadnego wyraźnego śladu. Nie przekazać drużynie nic wartościowego. I za to do Fornalika mam największy żal.

Kto następny? Oczywiście - koniecznie facet z zagranicznym doświadczeniem. Nie może być tak, że to kadra jest największym wyzwaniem w życiu trenera, ona powinna być nagrodą za podołanie takim wyzwaniom wcześniej. To selekcjoner musi ponad kadrę wyrastać, a nie kadra ponad selekcjonera. W Polsce takiego kandydata nie widzę.

Zagraniczynych dostępnych zebrałem tutaj: http://krotkapilka.pl/artykul,aaaaaaby_ ... onera,1346 , faworytem moim byłby oczywiście Bielsa (choć z nim problem największy jest taki, że raz - to facet, o którego się biją, dwa - nie mówi nawet po angielsku. A jeden Pawłowski raczej z tłumaczeniami nie wyrobi.
Groove is in the heart.

http://www.twitter.com/bartekryt
Kurdt

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Anika » 13 paź 2013, o 12:00

Kurdt napisał(a):Z Fornalikiem miałem taki problem, że naprawdę wydawał się człowiekiem rozsądnym. Może bez polotu, może bez przeboju, ale takim, który wykona pracę u podstaw i kadra będzie miała kształt.

Miałam identycznie... a teraz irytuje się na ciągłe rotacje w składzie, które może same w sobie nie były by takie złe, gdyby nie fakt, że nasi zawodnicy nie do końca się rozumieją, jeśli ciągle będzie grał ktoś inny to oni nigdy nie będą zgrani. U Fornalika brakuje mi przede wszystkim konsekwencji w budowaniu składu.
Anika

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Elvis » 13 paź 2013, o 12:48

Nie usprawiedliwiam Fornalika ani naszych piłkarzy, ale uważam, że sporo od siebie dorzuciły media. Praktycznie od samego początku eliminacji na selekcjonerze wywierana była jakaś chora presja, wszyscy zaglądali mu przez ramię i głośno komentowali, a już szczytem było otwarte mówienie o NOWYM selekcjonerze, podczas gdy stary miał jeszcze ważny kontrakt oraz, co najważniejsze, eliminacje do wygrania, które jeszcze nie były przegrane. Jak powoływał tych samych piłkarzy, to był lament, że nie próbuje nowych rozwiązań, a jak powoływał inne nazwiska, to z kolei był lament, że wprowadza zamęt i utrudnia zgranie zawodników. Ciężko jest pracować w takich warunkach, jak wszyscy ciągle patrzą Ci na ręce i wiedzą lepiej, a każde potknięcie jest szeroko komentowane przez "lożę ekspertów".

Nie zmienia to jednak faktu, że kadra z tak dużym potencjałem ludzkim przerżnęła eliminacje koncertowo. Jeżeli chodzi o suche statystyki, to w tym momencie jesteśmy mniej więcej na poziomie piątego koszyka i tylko z takimi drużynami zdobywamy punkty. Jak przychodzi grać z kimś lepszym, zawsze jest pompowanie balonika, a kończy się zawsze tak samo. Nie wiem, gdzie leży problem, ale skoro kolejno Engel, Janas i Beenhakker potrafili wywalczyć awans z dużo słabszymi piłkarzami, brak awansu przy dużo silniejszej kadrze niewątpliwie jest dowodem, że coś poszło nie tak.

Czy Fornalik powinien pozostać na stanowisku? Lud już wydał wyrok i raczej nie wydaje się, żeby wbrew wszystkim miał pozostać. Misji swojej nie wypełnił, gdzieś niewątpliwie popełnił błąd. Tylko kto po nim?
Elvis

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe