Copa América 2011

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Kto według Was zdobędzie puchar?

Argentyna (gospodarz)
46
18%
Brazylia (obrońca tytułu)
44
17%
Boliwia
0
Brak głosów
Chile
10
4%
Kolumbia
1
0%
Ekwador
0
Brak głosów
Paragwaj
6
2%
Peru
1
0%
Urugwaj
138
53%
Wenezuela
1
0%
Meksyk (gościnnie)
11
4%
Kostaryka (gościnnie)
1
0%

Liczba głosów : 259

Copa América 2011

Postprzez Przemyslav » 24 cze 2011, o 12:47

Już za tydzień rozpoczyna się walka o miano najlepszej drużyny Ameryki Południowej. Turniej rozgrywany będzie w Argentynie.

Mecz otwarcia odbędzie się 1 lipca 2011 w La Placie, a zagrają w nim reprezentacje gospodarzy i Boliwii. Obrońcą tytułu jest Brazylia.

Grupa A:
    Argentyna (gospodarz)
    Boliwia
    Kolumbia
    Kostaryka

Grupa B:
    Brazylia (obrońca tytułu)
    Paragwaj
    Ekwador
    Wenezuela

Grupa C:
    Urugwaj
    Chile
    Peru
    Meksyk

Kto Waszym zdaniem ma największe szanse? Według mnie Urugwaj oraz Brazylia. Stawiał bym też na Meksyk, ale brali oni udział w czerwcowym Złotym Pucharze CONCACAF, więc będzie widać u nich zmęczenie.

Jak wiadomo, Argentyna leży w inne strefie czasowej, więc wklejam tutaj terminarz meczy fazy grupowej z "polskim czasem".

Obrazek

#EDIT:
Mecze będzie można oglądać na TVP Sport. Finał puszcza na 1 albo 2.
Ostatnio edytowano 24 cze 2011, o 14:06 przez Przemyslav, łącznie edytowano 2 razy
"To już jednak przeszłość. Musisz teraz patrzeć przed siebie. Jeśli będziesz teraz patrzył za siebie – uczynisz się nieszczęśliwym." Joe Fagan
Przemyslav

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Re: Copa América 2011

Postprzez LFCfanatic » 24 cze 2011, o 12:55

Uwielbiam Copa America. Zapowiada się świetny turniej. Moim zdaniem faworytów jest wielu, ale niespodzianke moze sprawić Chile.
PS. A ile drużyn wychodzi z każdej grupy?
Obrazek
LFCfanatic

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Ciuras » 24 cze 2011, o 12:58

LFCfanatic napisał(a):Uwielbiam Copa America. Zapowiada się świetny turniej. Moim zdaniem faworytów jest wielu, ale niespodzianke moze sprawić Chile.
PS. A ile drużyn wychodzi z każdej grupy?

Wychodzą z grupy z miejsc 1 i 2 plus 2 najlepsze z 3 miejsc, łącznie 8 drużyn
JA tradycyjnie za Argentyną jestem. Mam nadzieję, że albicelestes wykorzystają atut roli gospodarza i utrą nosa kawowcom :badhappy:
PS. Nie cierpię Brazylii, bardzo a nawet bardzo bardzo :lol:
Ostatnio edytowano 24 cze 2011, o 13:13 przez Ciuras, łącznie edytowano 1 raz
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”
Ciuras

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Valdes » 24 cze 2011, o 12:59

LFCfanatic napisał(a):PS. A ile drużyn wychodzi z każdej grupy?

Do ćwierćfinału z każdej grupy dostają się drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce, a także dwa najlepsze zespoły, które zajęły trzecie miejsca.

W ustalaniu dwu najlepszych zespołów z trzecich miejsc bierze się pod uwagę w kolejności:

* większą liczbę zdobytych punktów
* większą różnicę między bramkami zdobytymi a straconymi
* większą liczbę zdobytych bramek
* wynik bezpośredniego meczu między branymi pod uwagę zespołami
* losowanie

Moim faworytem jest Urugwaj, niespodzianką może być Meksyk ;)
Obrazek
Valdes
Mów mi miś

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez zlotnik » 24 cze 2011, o 13:00

Kibicujemy reprezentacją gdzie graja NASI czyli Brazyli i Urugwajowi :P (nie wiem czy o jakiejś reprezentacji za pomniałem gdzie gra gracz LIVERPOOLU??)
Najważniejsze jest żeby Lucas i Suarez nie złapali żadnej kontuzji.
A tak to niech wygra lepszy!! :D

Tobie kibicujemy byś wziął do ręki słownik i to jak najszybciej! // biz
zlotnik

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Alter » 24 cze 2011, o 13:01

Jak mogę bez problemów i w spokoju kibicować, skoro Chile, Meksyk i Urugwaj są w jednej grupie?
No trudno.
I szkoda tak w ogóle, że w Polsce nie będzie można oglądać spotkań na YouTube.

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Zyska » 24 cze 2011, o 13:03

W grupie C zdaje się będa narazie tylko emocje. Meksyk i Urugwaj to faworyci ale i Peru i zwłaszcza Chile grać potrafią.

Chicharito pewnie będzie królem strzelców bo bramki ładować potrafi lepiej niż Suarez. Natomiast nasz nr7 będzie walczył o tytuł najlepszego piłkarza turnieju, ale konkurentów ma w gospodarzach i obrońcach. O ile w Brazylii mniej nazwisk ostatnio niż to było w zeszłych latach to w Argentynie czwórka - Tevez, Messi, Aguero oraz Di Maria robi wrażenie. Jak nie zabraknie im porozumienia na boisku to ich widzę w roli tryumfatora.
Obrazek
Zyska

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez zlotnik » 24 cze 2011, o 13:03

a właśnie bedzie można zobaczyć gdzieś mecze w TV??
zlotnik

Postprzez djdafy » 24 cze 2011, o 13:08

Mecze na żywo transmitować będzie TVP2, TVP Sport i sport.tvp.pl :D

Osobiście swoje nadzieje pokładam w drużynie Urugwaju.
djdafy

Postprzez PiotrekS » 24 cze 2011, o 13:08

zlotnik napisał(a):a właśnie bedzie można zobaczyć gdzieś mecze w TV??

"Wszystkie mecze pokaże TVP na swoim sportowym kanale. Z kolei osoby nieposiadające TVP Sport, pocieszą się dwoma ćwierćfinałami, półfinałami i finałem również w TVP 2."

Ja liczę na Urugwaj. Kibicowałem im w RPA to będę też kibicował im w Argentynie :) Suarez-Cavani-Forlan - Patrzyć na to trio to sama przyjemność :roll:
PiotrekS

Postprzez Michal » 24 cze 2011, o 13:13

Meksyk i Kostartyka będą grać w składach olimpijskich.
Obrazek

"Wychowując się w Huyton, nauczyłem się nienawidzić Manchesteru United, ich fanów, piłkarzy, trenera, pracowników, maskotki - każdego związanego z Old Trafford." - Steven Gerrard
Michal

Postprzez DrGh0st » 24 cze 2011, o 13:20

W RPA byłem za Brazylią i teraz będzie tak samo. Jednak życzę wszytskiego najlepszego Luisowi, króla strzelców przede wszystkim:)

Jestem bardzo zadowolony, że TVP Sport transmituje te rozgrywki bo w końcu coś na prawdę ciekawego można będzie na tym kanale obejrzeć, prócz setek powtórek.
DrGh0st

Postprzez Striker » 24 cze 2011, o 13:24

Oczywiście, także czekam z niecierpliwością na Copa America jak wiadomo na tym turnieju panuje radosny sposób gry co zapowiada dużo bramek. Jeżeli chodzi o faworyta to mam jednego od wielu lat mianowicie Urugwaj jeszcze lepiej,że gra tam ktoś z Liverpoolu czyli Suarez = większe emocje.
Obrazek
Obrazek
Striker

Postprzez Egalot » 24 cze 2011, o 13:25

Urugwaj i Meksyk - to moje ciche typy. Chociaż się wydaje mimo wszystko, że to Argentyna zwycięży. Atut własnych boisk i chyba najlepszy napad na świecie może przeważyć. Chociaż na mundialu też niby byli jednym z głównych faworytów :happy:
Egalot

Postprzez Jupik » 24 cze 2011, o 13:33

Nie będę oryginalny - zagłosuję na Brazylię i Argentyne.

Dwie zdecydowanie najsilniejsze ekipy, które muszą coś udowodnić po nieudanym mundialu w RPA - odmłodzone składy z nowymi trenerami żądnymi sukcesu, nie widzę szans dla innych.

Może pobawimy się jak przy okazji mundialu w RPA to miało miejsce?

Wygra: Brazylia
Król Strzelców: Neymar
Najlepszy zawodnik The Reds: Suarez
"Everything is real, tonight..."
Jupik

Następna strona

Powrót do Drużyny narodowe