Mistrzostwa Europy U-21 w Danii

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Mistrzostwa Europy U-21 w Danii

Postprzez Ojciec » 12 cze 2011, o 22:48

Jeżeli ktoś nie oglądał, to nie ma czego żałować. Mecz nudny, o ile w pierwszej połowie (która już wydawała się być mało porywająca) jeszcze coś się działo, o tyle w drugiej poza bramką i nieco ciekawszą końcówką nie działo się prawie nic. O Hendersonie ciężko cokolwiek napisać, bo przez cały mecz widziałem go ledwo kilka razy przy piłce. Raz spróbował jakiegoś prostopadłego podania, inny raz stracił i to na tyle. Był to pierwszy mecz, w którym go widziałem i na razie niczym nie przekonuje. Podobno dużo biega i stara się być wszędzie - nie widziałem tego. Podobno doskonale rozrzuca piłki - też nic z tego w tym meczu. Nawet jakiegoś specjalnego zaangażowania nie widziałem. Co innego Mata, tu jakaś prostopadła piłeczka, tam klepka elegancka, a na deser drybling w polu karnym, po którym mógł zaliczyć asystę. Mam nadzieję, że jest coś na rzeczy z nim, bo taki piłkarz bardzo by się przydał - choć nie nazwałbym go skrzydłowym. Na lewym skrzydle pojawiał się wprawdzie często, ale częściej chyba bywał na środku. Wyróżniał się też Martinez, którym jeszcze za Beniteza się interesowaliśmy, ubezpieczał cały środek pola Hiszpanów, a jak już podchodził wyżej od razu robiło się groźnie. Najlepiej z Anglików zaprezentował się, niestety, Smalling - bardzo dobrze w obronie. Walczył też Welbeck, a Jones wygrywał główkami wszystkie długie piłki rzucane przez Hiszpanów. Czyli najlepiej piłkarze diabłów. :dry: W Hiszpanii wspomniany już Martinez, no i Mata, na którego bardzo liczę.
Ojciec

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Winio69 » 13 cze 2011, o 14:16

A ja mam takie pytanie, może jestem niedoinformowany ale mianowicie google mi mówią że Mata urodził się w roku 1988 wiec powinien mieć 23 lata, więc dlaczego występuje w mistrzostwach do 21 lat ??!! :shock:
Winio69

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Ciuras » 13 cze 2011, o 14:30

Winio69 napisał(a):A ja mam takie pytanie, może jestem niedoinformowany ale mianowicie google mi mówią że Mata urodził się w roku 1988 wiec powinien mieć 23 lata, więc dlaczego występuje w mistrzostwach do 21 lat ??!! :shock:

O ile się nie mylę drużyny mogą dobrać do 3 zawodników do 23ego roku życia do uzupełnienia składu
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”
Ciuras

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez saw » 13 cze 2011, o 14:44

Rozchodzi się o to, że eliminacje zaczęły się w 2009 roku i w czasie turnieju niektórzy zawodnicy mają już więcej lat niż 21. Tak mniej więcej to wygląda.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton
saw

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Witz » 13 cze 2011, o 16:19

Ciuras napisał(a):
Winio69 napisał(a):A ja mam takie pytanie, może jestem niedoinformowany ale mianowicie google mi mówią że Mata urodził się w roku 1988 wiec powinien mieć 23 lata, więc dlaczego występuje w mistrzostwach do 21 lat ??!! :shock:

O ile się nie mylę drużyny mogą dobrać do 3 zawodników do 23ego roku życia do uzupełnienia składu

to na igrzyskach :)

// ye, a w jaki sposób tyczy się to mojej wypowiedzi?
Ostatnio edytowano 13 cze 2011, o 16:56 przez Witz, łącznie edytowano 1 raz
Witz

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez elug » 13 cze 2011, o 16:26

Witz napisał(a):
Ciuras napisał(a):

to na igrzyskach :)

Zapewne dlatego, że podczas rozpoczęcia kwalifikacji do turnieju miał mniej niż 21 lata 8)
Obrazek

"At the end of a storm is a golden sky"
elug

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez MalyLFC » 13 cze 2011, o 16:28

Wczorajszy mecz był rzeczywiście trochę nudny. Anglicy ograniczyli się do obrony, jednak nie ma co się dziwić. Hiszpania jest świetnie przygotowana technicznie i taktycznie, klepali sobie Anglików jak im się podobało. Henderson wczoraj niczym nie zachwycił ale zagrał bardzo poprawnie, na tyle dobrze na ile przeciwnik pozwolił. Niestety wczoraj Hiszpania zdecydowanie grała poziom wyżej i była stroną dominującą, na szczęście mecz skończył się remisem.

Już w środę kolejne spotkanie Anglii, tym razem czas na Ukrainę. Henderson w tym meczu pewnie będzie miał więcej zadań ofensywnych bo wczoraj widać było, że głównie środkowi pomocnicy Anglii skupiali się na destrukcji co im dobrze wychodziło.

Trzymam kciuki za Młode Lwy, jednak Hiszpanie są naprawdę bardzo mocni.
MalyLFC

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Soso » 13 cze 2011, o 16:32

Jak z pokazywaniem tych ME na Eurosporcie? Wiecie może czy są prowadzone z nich transmisje i jak tak to jaki rozkład jest ich wyświetlania? Z góry dzięki 8)
Obrazek
„Forma jest chwilowa, klasa jest wieczna”
Soso

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez koornel » 19 cze 2011, o 21:18

jak się na Anglie patrzy to mnie osobiście oczy bolą. Niech remisują czy przegrywają z tymi Czechami byle odpadli z turnieju, bo gra i taktyka zespołu jest żenująca. Pearce może nie wie, ale środek pola można wykorzystywać w piłce nożnej. Henderson to ma w całym meczu mniej kontaktów niż Xavi po 10 minutach gry. :wink:
Obrazek
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

Who The Fuck is Fernando Torres?
koornel

Postprzez hoster1 » 19 cze 2011, o 21:40

Gra anglików przypomina Liverpool w ostatnim sezonie Beniteza tyle że jeszcze w zwolnionym tempie. Bez pomysłu, powoli grają tak jakby byli w innym świece. Czesi jak zagarną piłkę to gonią od razu do przodu, wyspiarze wymieniają 60 podań między sobą przesuwając się tym sposobem 10 metrów do przodu. Nasz Jordan gra strasznie głęboko zwykle parę metrów przed parą stoperów, przeplatał złe podania z całkiem fajnymi crossami.

bugi- oglądałem o to się nie musisz martwić. Tak właśnie dla mnie to wygląda. Gra bez żadnego pomysłu spowodowana tym że pomija się środek pola i większość akcji ma swój zarodek od razu na skrzydle. W ostatnim sezonie Rafy też było tysiące podań między obrońcami aż Torres musiał się wracać żeby pomóc akcje rozegrać tak jak robi to Sturridge dzisiaj. Przynajmniej w 1 połowie bo drugiej już nie oglądam.
Ostatnio edytowano 19 cze 2011, o 22:16 przez hoster1, łącznie edytowano 1 raz
hoster1

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez koornel » 19 cze 2011, o 21:55

mi to bardziej przypomina gre za roy'a...
Obrazek
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

Who The Fuck is Fernando Torres?
koornel

Postprzez Anita9TheReds » 19 cze 2011, o 21:57

Nie klei im się ta gra, za dużo łatwych strat
Liverpool players must play like a lion, give his all. There must be determination, commitment and resolve to be a Liverpool player ! You'll never walk alone!
Anita9TheReds

Postprzez bugi » 19 cze 2011, o 22:04

hoster1
Chyba meczy LFC nie ogllądałeś jeśli twierdzisz że ANglicy grają jak drużyna Beniteza z ostatniego sezonu i w dodatku "w zwolnionym tempie i bez pomysłu"...
bugi

Postprzez maxi18 » 19 cze 2011, o 22:15

za to Mata wymiata mam nadzieje ze sie o niego staramy 2 brameczki wpakował
maxi18

Postprzez MalyLFC » 19 cze 2011, o 22:39

Co tu napisać, masakra po prostu. Anglia U-21 mając do dyspozycji takich zawodników nie przechodzi do dalszej fazy turnieju. Jak widać same nazwiska to nie wszystko, trzeba jeszcze umiejętnie nakreślić im co mają robić, czego nie zrobił Stuart Pearce. Nie rozumiem dlaczego Henderson przez cały turniej był przywiązany do swojej połowy. Myślę, że to ze względu na bardzo ofensywnie grającego Walkera i Bertranda ale to tylko moje obserwacje. Anglicy na pewno zawiedli, bo potencjał na złoto w tej kadrze drzemie bez wątpienia, niestety nie udało się tego pokazać.

Jedynym zawodnikiem, który w każdym meczu zdecydowanie był poziom nad całą resztą jest Daniel Sturridge. Niesamowity chłopak, ciekawe co Chelsea z nim zrobi.
MalyLFC

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe