PNA 2010

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: PNA 2010

Postprzez polik » 29 sty 2010, o 11:25

Jak dla mnie , Egipt obok Angoli jest najbardziej faworytowaną drużyną przez sędziów. Karny powinien być powtórzony a trzecia czerwona kartka nietrafiona , było widać na powtórce że nie było kontaktu. Szkoda mi Algierii , wracając do sędziów , obrońca Egiptu ( wybaczcie nie powiem nazwiska ) faulował 15 razy ! i nie dostał nawet żółtka.Żałosne...
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez miler » 31 sty 2010, o 20:29

Odnośnie finału.

Co się rzucało w oczy, to brak jakiejkolwiek gry kombinacyjnej. Moim zdaniem spowodowała to Ghana, bo: 1)sama nic nie grała z przodu, atakując 2 graczy przeciwko 6-8 obrońcom; 2)skutecznie uniemożliwiała to Egipcjanom, za co im chwała.

Przyglądając się trochę uważniej zauważyłem pasywność bocznych obrońców w obu ekipach. Zero inicjatywy, żaden z czterech bocznych obrońców na boisku nie włączał się do akcji ofensywnych swojego zespołu, czy to Ghany, czy Egiptu.

Najbardziej irytuje głupota i egoizm graczy Ghany. Każdy z nich chce być bohaterem, wydawało się, że w głowach tych piłkarzy była tylko jedna myśl: jedyny sposób na strzelenia gola to minięcie wszystkich obrońców na boisku, położenie bramkarza, ponowne minięcie obrońców, powrót na własną połowę i strzał z 50m w samo okienko z prędkością 300km/h. Nie mogłem już na nich patrzeć dosłownie, wybiegają trójką na czwórkę obrońców i mimo tego że koleś z piłką ma 5 opcji podania piłki zawsze wybiera drybling i strzał gdzieś w trybuny. Najlepiej było to widać po stracie bramki w końcówce.

Dlaczego Egipt wygrał? Wystarczy spojrzeć na akcję bramkową. To nie była solowa akcja, tylko podanie z klepki, które totalnie rozmontowało defensywę Czarnych Gwiazd. Prosta gra, a tak trudna do pojęcia. Ghańczycy sami sobie winni, że po meczu płakali z rozpaczy, zamiast ze szczęścia.
Ostatnio edytowano 31 sty 2010, o 20:49 przez miler, łącznie edytowano 2 razy
"I don't feel you've got to be 100 per cent fit to play. I've got to be 100 per cent injured not to play."
~ Jamie Carragher
IN KENNY WE TRUST
miler

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez polik » 31 sty 2010, o 20:39

Niestety , Miler ma racje , Ghana jest sobie sama winna. A szkoda...
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Ciuras » 31 sty 2010, o 20:51

Co Wy się dziwicie, że Ghana tak gra i przegrywa? Przecież od kilkunastu lat (a nawet i więcej heh) zespoły z Afryki grają często na hurra! - byle do przodu, byle na bramkę. Obrońców mają generalnie słabych, bramkarzy jeszcze bardziej beznadziejnych. A wygrała drużyna najbardziej "europejska" jeśli można tak określić.
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”
Ciuras

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Drużyny narodowe