Puchar Konfederacji

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Puchar Konfederacji

Postprzez aro8 » 30 cze 2013, o 22:02

Oskar napisał(a): Miał jedną bardzo dobrą okazję, ale wolał się wtedy przewrócić i wymusić rzut karny.

akurat wtedy został odepchnięty ręką a że Suarez był rozpędzony to musiał sie przewrócić

Ale wcześniej mógł osiem razy oddać strzał, a karnego i tak nie było, bez przesady. // Oskar
"If you can't support us when we draw or lose, don't support us when we win"
aro8

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez dymos » 30 cze 2013, o 22:06

Dobrze sie stalo. Kibicowalem Wlochom w tym turnieju. Jak nie lubilem ich pilki, tak podoba mi sie to, co zrobil z ta druzyna Cesare Prandelli. Wlochy wrocily tam, gdzie ich miejsce - do TOPu. Brawo! Zasluzyli nawet na wiecej wedlug mnie.

I mam nadzieje, że nie zasne jak Hiszpania będzie wykonywała swoje 453podanie na środku boiska już w 28 minucie meczu.

Otototot...
Ostatnio edytowano 30 cze 2013, o 22:54 przez dymos, łącznie edytowano 1 raz
dymos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PonuryGrabarz » 30 cze 2013, o 22:24

dymos napisał(a):Dobrze sie stalo. Kibicowalem Wlochom w tym turnieju. Jak nie lubilem ich pilki, tak podoba mi sie to, co zrobil z ta druzyna Cesare Prandelli. Wlochy wrocily tam, gdzie ich miejsce - do TOPu. Brawo! Zasluzyli nawet na wiecej wedlug mnie.

Zasłużyli na finał moim zdaniem, zresztą tak samo Urugwaj. Obie te ekipy prezentowały się lepiej w mojej opinii, brak skuteczności i szczęścia troszeczkę. Włochy mega piłkę graja, tak samo kiedyś ich nie nienawidziłem za brzydka, defensywna grę... a teraz naprawdę przyjemnie ich oglądać.
PonuryGrabarz

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Pustelnik » 30 cze 2013, o 22:42

Ja kibicowałem Urugwajowi (przez Suareza i Coatesa) i jestem lekko zawiedziony tym, że kiedy mieli rywala na widelcu (dwukrotnie) i stwierdzili, że remisem się najedzą.
Suarez tym razem kiepsko, bez energii i bez magii. W tej sytuacji, w którym chciał wymusić (to chyba nawet za duże słowo, bo on nic od siebie nie dodał tym razem) rzut karny to mógł jedynie od razu strzelać (ale Buffon) a chyba wolał podawać.
Forlan to pomyłka turnieju. Pisałem wcześniej, że karne to loteria. Jeśli w meczu jest 0:0 i się przestrzeli karnego w 13-14 minucie to gra się dalej. Ale jako pierwszy powinien podchodzić prawdziwy pewniak, twardziel. A Forlan był jak gumka od kaleson przez cały turniej. On jak dostał podanie to od razu rzucał jakiegoś crossa i szukał Suareza albo Cavaniego... dla mnie to jest niepojęte.

Mam nadzieje, że Neymar nie zagra, a jak zagra to wyniosą go na noszach po 15 minutach.
Chciałbym zobaczyć ofensywną piłkę bez żadnych popisów pseudo-gwiazdeczek. I mam nadzieje, że nie zasne jak Hiszpania będzie wykonywała swoje 453podanie na środku boiska już w 28 minucie meczu.
Pustelnik

Postprzez dymos » 1 lip 2013, o 00:48

Swietny mecz, swietny! Polecam jesli ktos nie oglada. http://sport.tvp.pl/5189542/pilka-nozna ... -hiszpania

Ale bym tam za Hulka widzial Naszego Cou...

Fred
Neymar Cou Oscar

Musi Nasza 10 pracowac caly rok. Jestem pewien, ze Scolari go dostrzeze. Trzeba sie dobrze zaprezentowac druzyna.

EDIT. Zawsze jest szansa:). Jakby Coutinho zagral pelen sezon, grajac jak ostatnie pol roku, a Liverpool wygral troche prestizowych spotkan, to czemu nie? Kadra to selekcja, czasem moze ktos wypasc, ktos dolaczyc. Zycze wszystkiego dobrego Cou.
Ostatnio edytowano 1 lip 2013, o 01:12 przez dymos, łącznie edytowano 1 raz
dymos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Jetzu » 1 lip 2013, o 00:53

Według mnie Coutinho nie ma szans na mundial.

Scolari dał jasno do zrozumienia kogo bierze pod uwagę, Coutinho nawet na sparingi przed pucharem się nie złapał, a lista piłkarzy w Brazylii na jego miejsce jest ogromna.
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Mikes92 » 1 lip 2013, o 01:14

Ramos znów nie trafia karnego. Chłopak nie ma w życiu łatwo :D :D
Obrazek
Mikes92

Postprzez liverpoolek » 1 lip 2013, o 01:17

Mikes92 napisał(a):Ramos znów nie trafia karnego. Chłopak nie ma w życiu łatwo :D :D

Po kija podchodzi do wykonywania. Pięciu innych zawodników było na jego miejsce, którzy przypuszczam, trafiliby na pewno. Nawet Torres.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.
liverpoolek

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez dymos » 1 lip 2013, o 01:20

Raz sie uda, raz nie. Chcial wziac na siebie ciezar wykonania 11 i mu nie wyszlo. Zdarza sie, nie ma co sie nasmiewac. Daleki jestem od przywolania gifa pilki lecacej w kosmos..
dymos

Postprzez KaroLFC » 1 lip 2013, o 01:35

Ta zmarnowana 11 pokazuje całokształt Hiszpanów z Brazylia. Po kiego Ramos podchodził do 11 nie mam pojęcia. Brazylia dzisiaj świetnie dysponowana, szybko strzelona bramka, wykorzystanie swoich okazji no i ta agresja która powstrzymała Hiszpanów. Ręce składają się do oklasków nad dzisiejszą Brazylią. :happy:
MISSION IMPOSSIBLE ACCOMPLISHED

Obrazek
KaroLFC

Postprzez grunwald » 1 lip 2013, o 02:11

Dziś wyglądało to jakby goście grali tam za kare, co zresztą nie jest dziwne, jak po całym sezonie kazali im jeszcze popierdalać na drugim końcu świata w pseudo-turnieju dla gospodarzy mundialu.

Mam takie wrażenie, że Hiszpanie w optymalnym ustawieniu i z normalnym zaangażowaniem zmietliby ten twór Scolariego. Dzisiejszy mecz nie weryfikuje nic, bo okoliczności dla obu zespołów były diametralnie inne. Brazylia musiałaby mieć ogromne szczęście, żeby za rok wygrać ten turniej. Niemcy i Hiszpanie są dużo przed całą stawką i trudno będzie komukolwiek nawiązać walkę, no ale wiadomo - to tylko sport i wszystko się może zdażyć.

Mecz fajny, ale od trzeciej bramki nudny. Neymar jest niesamowity. Bez odbioru :)

btw. Coutinho fajnie wpasowałby się w ten kwartet z Oscarem, Neymarem i Hulkiem. Freda bym wypieprzył, jakoś go nie trawie.

@down
Zostaw tego niedźwiedzia na razie, a tej Brazylii do mistrzów z 02' proszę mi na razie nie porównać! Bo dusza mnie boli.
Pomijając subiektywne odczucie, to Hiszpanie i Niemcy są świetnie zbalansowanymi zespołami, szczególnie ci drudzy - każda pozycja piekielnie mocna, a z tyłu najlepszy bramkarz globu. Dla mnie murowany faworyt.
Ostatnio edytowano 1 lip 2013, o 02:20 przez grunwald, łącznie edytowano 3 razy
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

Postprzez WisniaPiszLFC » 1 lip 2013, o 02:15

To nie nawet słaba postawa Hiszpanów, tylko świetna gra Brazylijczyków. Jeśli za rok pokażą taką formę, niesieni przez kibiców mogą wygrać mundial. Taką Brazylię pamiętam z dzieciństwa kiedy to zwyciężali mundial w Korei a nawet lepszą niż za tamtych lat. :) I kompletnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Niemcy czy Hiszpania w optymalnej formie są lepszymi zespołami. Zresztą zweryfikuje to przyszłoroczny turniej. :) Pozostaje nam trzymać kciuki za Coutinho żeby przyszły sezon był po jego myśli i zapewnił mu miejsce w reprezentacji.

btw. A tak apropos, świetny sezon wraz z turniejem w wykonaniu Julio Cesara. Jak dla mnie bramkarz absolutnie ścisłej czołówki obok takich gwiazd jak Buffon czy Casillas. Po pierwsze świetna gra, po drugie dobry wpływ na zespół. Naszemu Reinie brakowało ostatnio tego pierwszego ale podobny typ zawodnika. :)

@up Zgadzam się co do Niemców ale moim zdaniem Hiszpanie trochę się wypalili. Potrzeba świeżej krwi ale oczywiście mogę się mylić. Pozostać na topie przez tyle lat nie zmieniając struktury zespołu jest dużo trudniejsze niż osiągnięcie sukcesu za pierwszym razem. Przed Hiszpanami trudny rok nie tylko jeśli chodzi o reprezentację ale także w kwestii futbolu klubowego. Byłbym głupcem skreślając ich tak wcześnie więc z oceną poczekam do mundialu. :)
Ostatnio edytowano 1 lip 2013, o 02:30 przez WisniaPiszLFC, łącznie edytowano 2 razy
"Nie niszczmy naszych bohaterów dzisiaj, jeżeli czciliśmy ich wczoraj." Gerard Houllier
WisniaPiszLFC

Postprzez dymos » 1 lip 2013, o 02:29

Zasluzone zwyciestwo Brazylii. Turniej na pewno dal im duzo. Podobalo mi sie to, ze praca nad ta druzyna ciagle trwa. 87 minuta, 3:0 w finale, a Scolari dalej wprowadza zagrania taktyczne i pokrzykuje na zawodnikow. Moze masz racje @grunwald. Przy dobrych wiatrach i mega spinie Hiszpania ponioslaby nowy twor jakim jest obecnie Brazylia, ale tak serio to nie wierze w to. Nie dzisiaj. Dzis dominowala jedna druzyna. Swiat pilkarski, juz nawet nie powoli, rozgryzl styl gry Hiszpanii i Barcelony. Coraz czesciej zdarzaja sie wpadki.

Napisalem, ze turniej dal im duzo. Puchar, zgranie, podboj kibicow i wyjscie z anonimowosci dla niektorych pilkarzy. To nie jest kadra na miare 02' , ale cos w niej na pewno jest, ma jeszcze rok na pelna dojrzalosc. Ja tam trzymam kciuki, zawsze to podnosi stan rywalizacji.

PS1. Coutinho, do roboty!

PS2. Jesli Neymar nie bedzie latal od byle pierdniecia, ma 100% mojego poparcia. Niesamowity zawodnik.
dymos

Postprzez WisniaPiszLFC » 1 lip 2013, o 02:41

W kwestii Neymara to koleś jest mega kozakiem! Nie oglądałem wcześniej zbytnio ligi brazylijskiej więc ciężko było powiedzieć coś na jego temat. Tylko pojedyncze zagrania w internecie, pojedyncze mecze Brazylii czy Klubowe Mistrzostwa Świata kiedy Santos dostał lanie od Barcelony w finale a Neymar nie pokazał się zbytnio z dobrej strony. Nie liczyłem na jakieś fajerwerki w jego wykonaniu. Upierałem się raczej w twierdzeniu, że liga brazylijska to nie to co gra w Europie. Idąc tropem artykułów sportowych sądziłem, że tam Neymar miał więcej miejsca na grę, więcej czasu do namysłu i może rzeczywiście tak było ale gdy trzeba przyspieszyć to ten gość to potrafi. Obserwując jego grę na tym turnieju śmiało można powiedzieć, że jest piłkarzem praktycznie kompletnym. Na tle europejskich zawodników wyglądał niczym Bóg. Szybki, świetny technicznie plus dużo myślenia na boisku. Do tego nie zauważyłem u niego kompletnie żadnego gwiazdorstwa. Jeśli zgra się z Messim i odnajdzie swoje miejsce w zespole może być tym czego brakowało Barcelonie w tym roku. Może wpływ na jego formę miało też zmęczenie sezonem zawodników z lig europejskich którzy nie pokazali całego swojego arsenału ale i tak cholernie cieszę się, że będziemy go oglądać w Europie. :)
"Nie niszczmy naszych bohaterów dzisiaj, jeżeli czciliśmy ich wczoraj." Gerard Houllier
WisniaPiszLFC

Postprzez maciex1995 » 1 lip 2013, o 02:45

Grunwald, prześpij się i jutro napisz. Strzela 2 gole w finale, 5 w całych rozgrywkach. Ma słabsze strzały niż Hulk i gorszą technikę niż Neymar? Dobra, a pamiętasz takiego napastnika jak Filippo Inzaghi? Oddalibyśmy królestwo, żeby w Liverpoolu mieć kogoś takiego, co?
Przed turniejem i na jego początku nasłuchaliśmy się narzekania na Brazylię, że to zespół nieprzygotowany do potyczek z najlepszymi. I co? Nie dał się Anglii, Francji, Włochom, Japonii, Meksykowi, Urugwajowi i Hiszpanii w maratonie meczów trudnych i trudniejszych. Moim zdaniem, są gotowi na Mundial.

Coutinho? Hulk grał na skrzydle, Filip musi grać w środku, więc to oznaczałoby więcej roszad.
Uważacie że Scolari go nawet nie bierze pod uwagę. Spoko, liga rosyjska się łapie do kadry, a liga angielska nie. Zero niespodzianek.
Co do Neymara - przez cały turnij mi imponował, ale dziś zamiast strzałów i dryblingów zaskoczył mnie czymś innym. Tym, jak przy golu utrzymał nerwy, szybko wrócił do linii z obrońcami zamiast odpuścić akcję, a potem dał radę jeszcze raz dobrze wybiec i wtedy pokonać Casillasa. To jest klasa. Chłopak jest bardzo nierówny, ale Barca ma wystarczająco szeroką kadrę, żeby go zastąpić, gdy będzie bez formy.
maciex1995

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe