Reprezentacja Polski

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Reprezentacja Polski

Postprzez PonuryGrabarz » 29 cze 2018, o 13:16

Kuj napisał(a):Obie reprezentacje powinny się wstydzić, chociaż uważam że w większym stopniu Japonia, która powinna gonić wynik. Przecież w każdym momencie Senegal teoretycznie mógł wyrównać i wtedy to Japonia pożegnałaby się z mistrzostwami (jeżeli w pierwszej kolejności liczone są mecze bezpośrednie to mnie poprawcie).

Japonia i Senegal miały dokładnie taki sam bilans punktowy i bramkowy, o awansie zadecydował ilość żółtych kartek. Japończycy mogli zagrać agresyniej i nas zaatakować, ale wtedy moglibyśmy wyjść z kontra i musieliby nas faulować a wystarczyla jedna żółta kartka Japończyków i to Senegal mimo przegranej 1:0 awansował by dalej. Dziwna sytuacja.
PonuryGrabarz

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez SzymonW » 29 cze 2018, o 13:24

W kartkach- Senegal 6, Japonia 4, więc jedna kartka niczego by nie zmieniła.
SzymonW

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez w0rst » 29 cze 2018, o 13:29

https://streamable.com/jxta4

Najbardziej żenująca scena w meczu jaką widziałem. Przy tym symulka Busquetsa, van Gaala i inne przy tym się chowają.
Obrazek
w0rst

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Wrubel84 » 29 cze 2018, o 13:48

Oglądaliśmy ten mecz razem z dziewczyną i nawet ona stwierdziła, że to była żenująca scena. Jakie słowa leciały nie będę cytować. Jak na takiej imprezie można grać w ten sposób. Symulki, aby Kuba mógł wejść na 10s i wpisać w CV 101 mecz w barwach PL ? Brak pressingu, brak zaangażowania, brak jaj. Ok, fajnie padł gol, prowadzimy, ale chcąc uratować honor grają w taki sposób ? Tak potraktować kibiców nie wypada. Słysząc gwizdy powinni się rzucić na rywala i go skarcić za to co robią. Naprawdę jest wielki niesmak po tym mundialu. A wnioski są jednoznaczne ... zmiana kadrowa, koniec pupilków, dać szansę młodym, dla których gra w Reprezentacji ma jakieś znaczenie. Podziękujmy Błaszczykowskiemu, Piszczkowi, Krychowiakowi, Peszcze i zmieńmy atmosfere w drużynie.

PS. Peszko chyba zapracował na występ biegając do monopolowego przed meczem w Kolumbią. Sam Boniek przyznał, że piłkarze po kilka piwek wypili, nic dziwnego, że ciężko się biegało.
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez 1010Arx » 29 cze 2018, o 14:06

Glik też o "kilku piwkach" i zgodzie trenera wspominał.
Tak się zastanawiam, jak to jest możliwe, że zawodowi piłkarze na tydzień przed MŚ walą browar. Serio czy wyżłopać piwo na zgrupowaniu to aż tak wspaniała sprawa, że warto dla niej poświęcać ewentualny dobry wynik na turnieju. Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Studiowałem, zdarzało mi się z przyjaciółmi wypić i pójść na wykłady, ale jak przychodziła sesja to przed egzaminami nikt nie pił. No a te bałwany z kadry walą browar przed mistrzostwami. Wiem, że się powtarzam, ale serio tego nie rozumiem. Co im te wypicie piwa, dwóch, czy nawalanie się do porzygu na zgrupowaniu daje? Co to za mentalność? Zgoda trenera była to pijem. Już nawet pomijam, czy miało to wpływ na wyniki, ogólne przygotowanie, czy nie. Może faktycznie chlapnęli po 1 piwku (choć w to nie wierzę) i nic to nie zmieniło. Jednak po raz trzeci muszę zapytać, co im dał sam fakt wypicia tego piwa? Świat by im się zawalił gdyby go nie wypili? Nie jestem w stanie tego pojąć.

@Down:
Nie chodzi mi o to, czy to spowodowało, że grali słabo, czy nie. Chodzi mi o sam fakt. Po kiego grzyba pić te piwo w takiej sytuacji? Jak jakiś Janusz, czy Sławek na imprezie rodzinnej. Przyjeżdża autem, przez kilka godzin odmawia alkoholu, ale w końcu wypija rozchodniaczka i siada w samochód z całą rodziną. Czy to ma wpływ na to, że gorzej panuje nad autem? Raczej nie, ale jak go policja jebnie to ma problem. Tak samo tu. Czy nie mogli sobie darować? Wytrzymać 2, czy 3 tygodni bez alkoholu? Zawodowi piłkarze, reprezentujący swój kraj na najważniejszym turnieju w ich reprezentacyjnym życiu.

No dla mnie jest to problemem. Zwłaszcza, że trener i ludzie z otoczenia na to pozwalają. Mistrzostwa są raz na 4 lata, dla wielu z naszej kadry to był ostatni mundial, a oni piją browar i opowiadają o tym, jakby to było zupełnie normalne. Zresztą te piwko, dwa, czy trzy na urodzinach to ich wersja oficjalna, o której mówią w mediach. Jak to wyglądało naprawdę nie wiadomo, ale już nie raz się zdarzało, że któryś rzygał po korytarzach hotelowych. No i mimo takich doświadczeń trener, prezes i wszyscy z otoczenia zezwalają na alkohol, mówiąc dodatkowo, że to normalne i nic się nie stało. Dla mnie to chore i tak, mam z tym problem.
Ostatnio edytowano 29 cze 2018, o 15:25 przez 1010Arx, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
1010Arx

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Bolo » 29 cze 2018, o 14:38

Wypicie piwa, dwóch czy trzech spowodowało, że nasi reprezentanci grali słabo? Przecież meksykanie podejrzewam walili co innego, a jak grali to chyba nie muszę wspominać. Dajcie spokój panowie.

@UP
Na prawdę wypicie kilku piw z okazji (prawdopodobnie) urodzin jednego z kadrowiczów jest takim problemem dla ludzi. No ok.
Ostatnio edytowano 29 cze 2018, o 15:14 przez Bolo, łącznie edytowano 1 raz
Bolo

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Kuj » 29 cze 2018, o 15:11

Za przygotowanie odpowiadał cały sztab i dlatego wszystkim powinno się podziękować.
Z taką kadrą można zbudować drużynę, która będzie grała mile dla oka i wyniki też będą.
Wszystkie 3 mecze były żenadą i skromne zwycięstwo nad Japonią tego nie zmienia. Jeżeli nie zmienimy trenera to nic się nie zmieni, bo po tych konferencjach prasowych widać że nie potrafi się przyznać do błędu.
Kuj

2 years of membership2 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 29 cze 2018, o 15:25

Bolo napisał(a):Wypicie piwa, dwóch czy trzech spowodowało, że nasi reprezentanci grali słabo? Przecież meksykanie podejrzewam walili co innego, a jak grali to chyba nie muszę wspominać. Dajcie spokój panowie.

W Polsce zapanował boom na pięknisi z wywalonymi brzuchami ala Karmowski czy inne wynalazki. Ludzie karmieni papką którą ci "sportowcy" przekazują w swoich blogach uwierzyli, że nawet mała ilość alkoholu zniszczy im życie i pozbawi marzeń :lol: Tyle w temacie. Oczywiście nie jestem zwolennikiem nadużywania alkoholu, zwłaszcza w gronie sportów zawodowych. Ale każda kultura jest inna. W Polsce trochę więcej się pije, w Ameryce Południowej bieli noski, Holendrzy zapewne lubią się zrelaksować przy porządnej gandzi a Niemcy wypić kufel dobrego zimnego piwa. Piłkarze czy ch*j wie kto inny to też ludzie. A to, że tyle zarabiają.. nie ich wina :P Oczywiście na wszystko jest czas i pora. 3 piwa dwa tygodnie przed pierwszym meczem? Cytując Bońka "i co się stało?"
The world is yours
CzerwonyBartek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez diablinadali » 29 cze 2018, o 15:33

Bolo napisał(a):Wypicie piwa, dwóch czy trzech spowodowało, że nasi reprezentanci grali słabo? Przecież meksykanie podejrzewam walili co innego, a jak grali to chyba nie muszę wspominać. Dajcie spokój panowie.

Browar najszybciej odwadnia organizm, bo jest moczopędny, a chyba nawodnienie u sportowca to dość istotna kwestia, zwłaszcza, gdy zgrupowanie odbywa się w ośrodku, gdzie codziennie jest 30 stopni i parno.

CzerwonyBartek napisał(a):Oczywiście na wszystko jest czas i pora. 3 piwa dwa tygodnie przed pierwszym meczem? Cytując Bońka "i co się stało?"

Trzeba by nie znać polskiej mentalności i pociągu do imprez piłkarzy, by uwierzyć, że tam się skończyło na 2-3 piwkach i że to był jedyny raz kiedy chlali.
diablinadali

Postprzez PonuryGrabarz » 29 cze 2018, o 18:52

Pewnie dlatego mało kto z kadry może się dogadać Lewym. Chłopczyna prowadzi sie za bardzo profesjonalnie.
PonuryGrabarz

Postprzez list3r » 29 cze 2018, o 19:22

diablinadali napisał(a):Trzeba by nie znać polskiej mentalności i pociągu do imprez piłkarzy, by uwierzyć, że tam się skończyło na 2-3 piwkach i że to był jedyny raz kiedy chlali.

Pierwszy mecz na bank grali na kacu.

Zreszta czym tu sie podniecac? Goscie ktorzy wyszli skacowani/niezmotywowani na mecze mundialowe nie powinni zasluzyc nawet na pol posta na tym forum i gdziekolwiek indziej. Mieli wyj*bane na kibicow. Kibiecie powinni miec wyj*bane na nich.

@Down
Hah naiwniak. Polecam poczytac rozne biografie. Zdziwilbys sie na jakie imprezy sportowcy potrafia wyjsc na bani albo na kacu. Kiedys Janne Ahonen opowiadal ze skakal na mamucie na bani. Tego w pilce noznej jest duzo duzo wiecej. W Premiership to juz w ogole.
Ostatnio edytowano 29 cze 2018, o 20:32 przez list3r, łącznie edytowano 1 raz
list3r

Postprzez BartekLfc1993 » 29 cze 2018, o 19:27

list3r napisał(a):Pierwszy mecz na bank grali na kacu.

Tak tak zbombardowali się dzień czy dwa przed meczem wódą.

Bez przesady Panowie. Dla wielu z nich to była jedna z ważniejszych imprez w zawodowej karierze. Nie wierze w to, że się upili akurat w tym czasie. Moim zdaniem to zwykły stres i presja tak podziałała.

Edit:
A czy ja gdzieś napisałem, że nie imprezują? Zdaje sobie z tego sprawe, że fejm plus pieniądze robią robote. Twierdzę tylko, że na pewno nie zrobili tego tuż przed meczem.
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !
BartekLfc1993

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Bolo » 29 cze 2018, o 20:44

Ja mam wrażenie, że niektórzy tutaj to są jeszcze na bombie po odpadnięciu Niemców, a nie piłkarze. Bądźcie poważni ludzie, to nie jest b klasa, gdzie po meczu walisz kratę.

@Kacciq
Ja bym proponował też, żeby piłkarze w czasie zgrupowania nie mogli chodzić po schodach, jeździć pojazdami, latać, jeść itd bo coś sobie zrobią i byłoby to wysoce nieprofesjonalne. Taki Vardy do niedawna (nie wiem czy dalej) wali sobie energetyki i inne świństwa, a nie słychać wielkiego bulwersu z tego powodu.
Ostatnio edytowano 30 cze 2018, o 12:47 przez Bolo, łącznie edytowano 1 raz
Bolo

Postprzez kacciq » 30 cze 2018, o 11:38

Masz rację Bolo, to nie jest B klasa, tylko Reprezentacja Polski. I my jako kibice, ale również jako podatnicy finansujący PZPN, mamy prawo oczekiwać profesjonalizmu od tych piłkarzy. Jesteś sportowcem i zaraz masz reprezentować swój kraj na najważniejszej imprezie na jakiej przyjdzie Ci wystąpić - ZERO alkoholu, ZERO fajek, ZERO narkotyków. Proste. Czy ci ludzie naprawdę, kur*a, nie mają większych ambicji niż najebanie się w mundialowym hotelu, odbębnienie 3 meczów i powrót do domu/na wakacje? Tacy ludzie jak Peszko czy Teodorczyk to zwykła polska patologia i nie powinni być powoływani do kadry narodowej, nie tylko dlatego że nie potrafią grać w piłkę ale przede wszystkim dlatego że ich zachowanie jest na poziomie wspomnianej już B klasy.
Tak więc gadanie, że to "tylko" 3 piwa i każdy czasem może, po prostu mnie wk**wia. Jak tak bardzo zależy im na alkoholu to niech zmienią zawód, albo łaskawie poczekają na drugi raz te 2 tygodnie i będą sobie chlali do woli na wakacjach, za które sami zapłacą.
Co do samych zawodników, poza wspomnianą dwójką najbardziej irytującym zawodnikiem jest Zieliński. Nie znoszę zawodników anemicznych, bez woli walki, jakichkolwiek jaj i zadziorności, dlatego od dawna jestem antyfanem Ozila. Piotrek coraz bardziej się do niego upodabnia. Szykuje się kolejny "wielki talent", który nigdy nie wypali.

Bolesna prawda jest taka, że czy zostanie Nawałka, czy przyjdzie inny, nawet zagraniczny trener, to polska kadra nie ma żadnej przyszłości. Zobaczcie, jak słaba jest ekipa która pojechała na mistrzostwa. Do tego z kadry odejdą pewnie Piszczek, Kuba, Peszko, Fabiański. Lewandowski, Glik i Grosicki mają już 30 lat. Jędrzejczyk, Mączyński i Pazdan po 31.
Już za kilka lat kręgosłupem tej drużyny będą Szczęsny, Bednarek, Linetty, Zieliński i Milik. Poziom mogą trzymać jeszcze Bereszyński i Kownacki. A co z resztą? To nie jest tak, że Nawałka pominął jakichś wyróżniających się piłkarzy przy powołaniach. Nikogo lepszego od tych kopaczy, którzy przegrali mundial na samym starcie, nie było.
Z zawodników rzeczywiście młodych i dobrze się zapowiadających, poza Kownackim i Bednarkiem, są Żurkowski i Szymański.
I kto poza nimi? Nagle znikąd zaczną pojawiać się młode talenty, które zbawią tę reprezentację? Ano nie. Stan polskiego szkolenia było doskonale widać na ubiegłorocznych ME U-21. Zresztą o czym my mówimy, skoro dla naszych trenerskich wirtuozów 24-letni Zieliński jest młodym talentem. Ciemnota, inaczej tego nazwać nie można. W wywiadach czy w studiach telewizyjnych miliony Januszy są karmione tekstami "no może tym razem się uda, mamy nadzieję". Mam wrażenie, że ludzie odpowiedzialni za szkolenie w Polsce mają takie same podejście "no może tym razem jakiś młodzik się nam wybije, w końcu Lewandowskiemu się udało". I tak to się kręci, a piłkarz pokroju Lewandowskiego długo nam się nie trafi. 38 milionów ludzi, a nie można znaleźć 11-tu, którzy trzymaliby odpowiedni poziom piłkarski. Niech mi ktoś powie, że to wina Nawałki i że jakikolwiek inny selekcjoner to zmieni. Nie zmieni, bo z gówna bata nawet Klopp nie ukręci.
Ćwierćfinał z EURO nasze pokolenie będzie wspominać tak samo, jak pokolenie naszych ojców wspomina(ło) 3. miejsca z 74' i 82'. Czekają nas znowu lata upokorzeń i ewentualna kwalifikacja na MŚ 2022 byłaby dużym i niespodziewanym sukcesem.
kacciq

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez kveli » 30 cze 2018, o 11:54

PonuryGrabarz napisał(a):Pewnie dlatego mało kto z kadry może się dogadać Lewym. Chłopczyna prowadzi sie za bardzo profesjonalnie.

Jako mieszkaniec miasta, gdzie Lewy zaczynał swoją wielką karierę nie mogę się zgodzić :lol: Byłem wtedy dość blisko klubu i powiem tylko tyle, że Lewy zawsze był wyobcowany, ale nie dlatego, że nie pił, a raczej dlatego, że miał do picia swoje towarzystwo. Bez wchodzenia w patologię, wiadomo, ale święty też nie jest.

Każdy, kto był przez jakiś czas blisko szatni wie, że piłkarze pili, piją i będą pić. Na pewno zjawisko wychodzenia na bombie na mecz mocno się ograniczyło, przez wymagania, jakie stawia współczesny football, ale na pewno nie do zera. Szukanie tylko tutaj przyczyn tak ogromnej porażki to bzdura. A Gerrard z Lampardem nie lubili czasem zamknąć jakiegoś pubu? I co, źle grali? Pewnie też wolałbym, żeby piłkarze nie tykali kropli, ale to mrzonka. I na pewno nie z tego powodu nasze orły miały siłę na 15 minut podczas trzech meczów. Tutaj powodów musiało być więcej.
kveli

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe