Euro U-21

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Euro U-21

Postprzez consigliere » 20 cze 2019, o 10:07

RedEscelios napisał(a):Jak rozlosowali grupy, to skreslilem młodych na starcie. 3 reprezentacje, które przyjechały po medale i Polska. Bałem się 0 na koncie i kilkunastu bramek w plecy.
A teraz wstyd mi jak nie wiem co :)
Byłoby bardzo miło, gdyby Belgowie coś urwali Wlochom i pomogli nam troszkę. Ale wierzę, że ugramy remis z Hiszpanią

Chyba nie po to się eliminuje w barażach naszpikowana gwiazdami na czele z Joao Felixem Portugalie aby potem dostać lomot na turnieju głównym. Dostać sie tutaj jest tak ciężko że element przypadku jest ograniczony do mimimum.
Co do stylu.. fajerwerków nie ma, ale na pewno widac w grze mlodziezowki większą dyscyplinę niż u seniorów. Robi wrażenie gra kilku zawodników, zwłaszcza Bielik (moim zdaniem jest on dziś znacznie lepszym zawodnikiem niż Jan Bednarek dwa lata temu). Hiszpanii jesteśmy w stanie napsuc krwi, maja duża jakość w drugiej linii ale brakuje im klasowego napastnika, defensywa też jest mało solidna. Dwa lata temu mieli silniejszy zespół.
Generalnie uważam że trzy najsilniejsze drużyny na tym turnieju to Włosi, Anglicy i Niemcy - bardzo dobra wiadomością dla nas jest to że dwie z nich mają spore szanse odpasc już w grupie.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez MILF » 20 cze 2019, o 10:54

Kawał skurczybyka z tego Grabary. Co Chiese wczoraj wyjaśnił. :oops:
Alisson vol. 2. :lol:
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez everlast » 20 cze 2019, o 18:21

No mowil przeciez,ze robi na treningach to samo.
everlast

2 years of membership2 years of membership

Postprzez consigliere » 22 cze 2019, o 13:07

trzeba przyznać że w spektakularnym stylu Anglicy odpadli z turnieju. nie mogło chyba jednak być inaczej skoro na turniej w 23-osobowej kadrze nie znalazło się miejsce dla ani jednego defensywnego pomocnika, a jedyny środkowy pomocnik który do defensywnych obowiązków się poczuwa dostał w pierwszym meczu czerwień. w efekcie, przeciwko Rumunom w środku pola zagrali trzej playmakerzy. innym godnym uwagi posunięciem było powołanie dla rezerwowego Evertonu Jonjoe Kenny'ego, kosztem podstawowego obrońcy Arsenalu Maitlanda Nilesa :D
właśnie z powodu takich decyzji nie podzielam zachwytów nad jakością angielskiego systemu szkolenia. Anglicy trenerów jak nie mieli tak dalej nie mają, a zdolnej młodzieży dalej produkują mniej niż Francuzi, Niemcy, Hiszpanie czy Portugalczycy.
swoją drogą, ten turniej zilustrował bardzo dobrze patologię angielskiej piłki. bo o ile w Bundeslidze czy La Liga premiowany jest przede wszystkim talent zawodnika, tak na Wyspach dalej istotniejsze są atrybuty fizyczne, potem charakter a dopiero na końcu decyzyjność czy umiejętności techniczne. Foden czy Jay da Silva mogą robić z piłką rzeczy które Sessegnonowi nie przychodzą nawet do głowy, a i tak będą mieli trudniejszą drogę do pokonania aby zaistnieć w Premier League. między innymi dlatego nie jestem zwolennikiem wypożyczania na Wyspy utalentowanych wychowanków.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez akhrem9 » 22 cze 2019, o 19:50

Mam nadzieję, że część z tych graczy zacznie być w końcu wdrażana do kadry seniorskiej. Awans na igrzyska tylko przedłuży ich bytowanie w U21. Dochodzilo nawet do kuriozalnych sytuacji, że któryś z graczy był powołany do głównej by po zaledwie dwóch dniach wrócić do młodszych. Bo U21 gra eliminacje, bo U gra w finałach itd. Przeczytałem też, ze kilku z nich jak Bielik czy Kownaś może grać w kolejnych eliminacjach. Pewnie jeszcze troche podpompują sukces tych młodszych kadr i dopiero po klęsce na ME nastąpi wymiana na świeżą krew. Ale może tak będzie lepiej, by zbierali doświadczenie tam niż grzali ławkę u Brzęczka.
Pierwsza reprezentacja wciąż się klaruje u Wuja, ale też ciągle starzeje. Glik rozegrał w zeszłym sezonie mnóstwo minut, był zdaje się w top5 piłkarzy najbardziej eksploatowanych. Przełożyło się to też na jego formę, miał sporo błędów a po MŚ chodził mu po głowie pomysł rezygnacji z kadry. Alternatywą powinien być w tej chwili Bielik, ale rozumiem, że aby było to możliwe musi znaleźć klub w którym będzie występował regularnie. Chyba sam to rozumie, bo podobno są zainteresowania a jest gotów nawet opuścić Arsenal. Pazdan jest już wiekowy, na chwilę może tak ale trzeba myśleć o przyszłości. Kamiński jest zbyt bezbarwny a czas powoli zerwać z Jędrzejczykami i Cionkami.

Podobnie w środku pola. Klich to podwieszony ofensywny pomocnik, najlepiej tak grał w Holandii i Leeds. W reprze niestety jest nieprzydatny, źle ustawiany jako środkowy pomocnik. Tutaj niedługo czas wprowadzać Żurkowskiego. Świetna kondycja, wybieganie i dobre uderzenie z dystansu. Najlepiej pasowałby mi z wszechstronnym Krychowiakiem. Mimo krytyki, doceniam jego elastyczność, w Lokomotiwie potrafi zagrać na wielu pozycjach i jest bardzo chwalony. Gdzieś tam w środku obok nich widzę ustawionego Zielińskiego schodzącego z boku do środka. Może też kiedyś Szymański. Trzeba cieszyć się, że idzie nowe pokolenie, które nie jest jeździ jedynie na dupie jak Góralski. Nie można już chwalić piłkarzy za to, że tylko robią kilometry i zaczynają mecz od wślizgu.

Na lewym skrzydle zmiennikiem Grosickiego powinien być już Kownacki. Jest tak ustawiany w Fortunie a jego szybkość i zbieganie do środka znacząco góruje nad cechami ŚN których wiele nie ma. To nie jest gracz potrafiący się zastawić jak Lewy. W Sampdorii z tego powodu widziałem go nawet jako prawego atakującego. Nasza reprezentacja nigdy nie grała na prostopadłe podania do napastnika. Wysuniętym powinien być Milik, Piątek.

Nie wszyscy przebiją się do głównej kadry. Ktoś zgubi formę, dla niektórych te mistrzostwa U21 mogą być jedynie chwilowym zabłyśnięciem. Potem równą formę może trzymać ktoś, kto nawet w tym turnieju nie zagrał. Albo będzie musiał długo poczekać, jak Grabara. Dlatego wymieniłem jedynie tych trzech, którzy powinni niedługo być wdrażani. Bielik, wreszcie Kownacki i Żurkowski.
akhrem9

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez grzyb » 22 cze 2019, o 23:00

Uła ale lanie. Przyznam spodziewałem się porażki w tym meczu ale nie w takim rozmiarze a jak wiemy wynik mógł być wyższy
Szkoda lecz może to będzie lekcja dla młodzieżowców i wyciągną wnioski.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam
grzyb

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez everlast » 22 cze 2019, o 23:22

jak juz ktos napisal wczesniej, za gleboko bronilismy. Nie da sie bronic na 11m z druzyna,ktora gra srodkiem i ma dobrych strzelcow z dystansu.
everlast

2 years of membership2 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Drużyny narodowe