Letnie okno transferowe w Europie

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Letnie okno transferowe w Europie

Postprzez FCmadzia » 22 lip 2011, o 16:06

Jupik napisał(a):Boże, nie sądziłem że ktoś może wykonywać bardziej idiotyczne ruchy transferowe niż Roy Hodgson...

Wiedziałem że Guardiola asem transferowym nie jest, ale takie coś?

Przepraszam za wątpliwości, po prostu uznałem pomysł za niedorzeczność.

Przecież trener wskazuje tylko piłkarzy, których chce mieć i tych, którzy mu nie będą potrzebni... Więc czemu jakieś "ale" w tym wypadku do Pep'a? :?
Inna sprawa, że jestem... pod wrażeniem. Nie pomyślałabym, że tak można skonstruować kontrakt (w dodatku, gdy jedną ze stron jest Barcelona, która może mieć niemal każdego zawodnika, więc jak nie chcą tego Bojana, to mogliby go po prostu sprzedać. No chyba, że nie mogli się dogadać w prosty sposób).
Cóż, ten Bojan się zapowiadał lepiej jak za Rijkaarda wchodził do pierwszej drużyny, lecz z każdym rokiem co raz bardziej chce [się pokazać] i mu nie bardzo [przez to] wychodzi. Może w Romie... Trzymam za niego kciuki, bo wydaje się być fajnym gościem, a i do Romy mam jakąś tam sympatię.

EDIT: Jupik- co ty do mnie... mówisz (że tak łagodnie zapytam), w ogóle? :shock:
Ostatnio edytowano 23 lip 2011, o 22:20 przez FCmadzia, łącznie edytowano 2 razy
FCmadzia

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Witz » 22 lip 2011, o 17:04

Ciężka dla niektórych do przyjęcia prawda jest taka, że nie każdy wychowanek Barcelony jest tak zajebisty jak Messi i żadne pierdoły o "dobrym zapowiadaniu się" w rozbuchanych emocjami hiszpańskich mediach tego nie zmienią. Gość wyżej niż Saviola nie podskoczy. Nie tak dawno ubertalent Dos Santos był drugim Messim, a co z tego wyszło - każdy wie. Stąd umowa jest najzwyczajniej w świecie idiotyczna, najwidoczniej katalońscy negocjatorzy byli przekonani, że Roma jest naiwna jak diabli i za te dwa lata z pocałowaniem łapki wysypie gruby hajs na stół. Bo aż nie chce mi się wierzyć, że ktoś tam jeszcze uważa, że ten człowiek może stanowić wzmocnienie składu.
Witz

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Jupik » 22 lip 2011, o 21:52

FCMadzia - Oh i ah, przepraszam, zapomniałem że więcej niż klub nie działa jak zwykły klub i tam trener jest sprawą drugorzędną, prawie jak reprezentacja Argentyny... Nie dało się tego wytłumaczyć jak Gilu?

Najciekawsza sprawa jest taka, że Roma rzeczone 12mln zapłaci Barcelonie dopiero w 2013 roku, więc tak naprawdę mają napastnika za darmo, a właściwie Barcelona im płaci za przetrzymanie Bojana przez 2 lata. Nawet jeśli Bojan eksploduje niesamowicie (co dla mnie jest tak prawdopodobne jak eksplozja talentu Cole'a) to Roma bez problemu znajdzie dużo lepszego napastnika za 40mln euro, a przez 2 lata będzie miała Bojana i dostanie jeszcze za to kase.
Dziw bierze, że kibice Barcelony się cieszą z takiego posunięcia...
"Everything is real, tonight..."
Jupik

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Gilu » 23 lip 2011, o 11:10

Wiesz, cieszymy się, że w końcu pozbyliśmy się Bojana, a nie z tego w jaki sposób zostało to rozwiązane :P
Gilu

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Jupik » 23 lip 2011, o 12:32

Tymczasem Barcelona sprzedała kolejnego piłkarza. Nowym zawodnikiem Chelsea Londyn zostanie młody defensywny pomocnik Blaugrany - Oriol Romeu.

http://www.chelseafc.com/page/LatestNew ... 97,00.html
"Everything is real, tonight..."
Jupik

Postprzez MalyLFC » 23 lip 2011, o 12:46

"Nowy Drogba", rewelacja MŚ u-17 lub jak ktoś woli Souleymane Coulibaly podpisał kontrakt z Tottenhamem. Zdaniem angielskich mediów zawodnik kosztował 2mln funtów :shock:

http://spursmania.org/index/news/1906/N ... ottenhamie

W pierwszym meczu w barwach Spurs już strzelił bramkę. Świetny ruch Tottenhamu...
MalyLFC

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Valdes » 23 lip 2011, o 13:51

Alex Sandro nowym zawodnikiem FC Porto

Występujący na pozycji lewego obrońcy Alex Sandro kosztował Porto 9,6 mln euro. 20-letni zawodnik jest uważany w Brazylii za wielki talent, a dobrą markę wyrobił sobie przede wszystkim świetnymi występami w barwach Santosu w Copa Libertadores. Brazylijski klub naszpikowany młodymi gwiazdami triumfował kilka tygodni temu w tych prestiżowych rozgrywkach.

W ostatnich dniach brazylijskie media donosiły, że oprócz Porto pozyskaniem Alexa Sandro zainteresowana była także inna portugalska drużyna - Benfika Lizbona. Ostatecznie zawodnik zdecydował się jednak podpisać kontrakt z klubem, który w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo i Puchar Portugalii, a do tego dołożył także triumf w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Alex Sandro jest już drugim zawodnikiem, który w letnim oknie transferowym do Porto trafił bezpośrednio z Santosu. Wcześniej kontrakt z klubem podpisał już Danilo, za którego "Smoki" zapłaciły 13 mln euro. Obaj zawodnicy podpisali z Porto pięcioletnie kontrakty, ale Danilo rozpocznie grę dla Porto dopiero od stycznia 2012 roku.

Portugalscy dziennikarze spekulują, że transfer Alexa Sandro może oznaczać, iż blisko opuszczenia Estadio Dragao jest Urugwajczyk Alvaro Pereira, który od dłuższego czasu jest ponoć w orbicie zainteresowań menedżera Liverpool FC Kenny'ego Dalglisha.

http://www.goal.com/en/news/11/transfer ... lex-sandro

Specjalnie pogrubiłem ostatni akapit :wink: spekulacje :badhappy:
Obrazek
Valdes
Mów mi miś

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Waz » 23 lip 2011, o 21:11

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/transf ... omosc.html

Aż się we mnie krew buzuje że taki skrzydłowy jak Capel przechodzi do jakiegoś portugalskiego klubiku za 3,5 miliona euro a my w tym czasie szukamy skrzydłowego i nie możemy żadnego tanio zdobyć... Nie rozumiem dlaczego tacy perspektywiczni piłkarze jak Diego lecą do Portugalii i to za taka małą kaskę...
Waz

Postprzez PiotrekS » 23 lip 2011, o 21:25

Waz napisał(a):Nie rozumiem dlaczego tacy perspektywiczni piłkarze jak Diego lecą do Portugalii i to za taka małą kaskę...

Może dlatego,że wcale nie są tacy dobrzy na jakich wszyscy "znawcy futbolu" ich oceniają...

Sorry za OT
PiotrekS

Postprzez fanx » 24 lip 2011, o 21:07

Witz napisał(a):Gość wyżej niż Saviola nie podskoczy. [...] Bo aż nie chce mi się wierzyć, że ktoś tam jeszcze uważa, że ten człowiek może stanowić wzmocnienie składu.

Nie powiem, odważne tezy :) Henry w jego wieku miał podobne statystyki, również zaliczył epizod włoski, a później został legendą Arsenalu. Problemem Bojana jest to, że gra w najwybitniejszej Barcelonie w historii, w wielu klubach z górnej półki miałby pewnie przy regularnych występach pierwszy skład. W Romie będzie miał oparcie w osobie Lucho i idę o zakład, że w sezonie strzeli przynajmniej 15 goli.
"Jestem chory na piękny futbol." Jose Mourinho
fanx

Postprzez Witz » 24 lip 2011, o 22:03

No ja się zgadzam, że stać się może wszystko i tak dalej, ale pokaż mi jednego zawodnika ze szkółki Barcy, który w ostatnich latach był ciut za słaby, by grać w Katalonii, ale gdzie indziej spokojnie pomykał, nawet nie jako gwiazda, ale jako solidny zawodnik pierwszego zespołu (mówimy o drużynach powyżej pewnego poziomu, jak myślę). Zresztą Saviola też był przecież całkiem niezły, ale tylko w Barcelonie, stąd porównanie - z zachowaniem całej skali odniesienia oczywiście, bo 10 lat temu drużyna była tam trochę słabsza, jak wiadomo.

Moja teza brzmi tak - w Barcelonie albo nigdzie. A kiedy patrzę na obecne zestawienie napadu waszej drużyny, jakoś nie chce mi się wierzyć, że kiedy wróci za dwa lata, jego rola będzie większa niż dotychczas, a nie o to chyba chodzi w rozwoju kariery "megatalentu"? No, chyba że to właśnie zostanie uznane za sukces, drużyna na takim zmienniku nie straci - ale również nie zyska, o "wzmocnieniu składu" pisałem w kontekście poważnej walki o pierwszą jedenastkę, jak teraz będzie zapewne między Pedro a Sanchezem.

Uzasadnić drugą część tezy mogę tylko tak - bo byłby to precedens. Więcej nie przychodzi mi do głowy :)
Witz

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Piciek2206 » 24 lip 2011, o 22:11

Reina :?: Fabregas :?:
Chyba, że nie byli za słabi by grać w Barcelonie, bo to trudno stwierdzić.

Bojana jakoś nigdy nie lubiłem, ale na jego miejscu postąpiłbym tak samo.
Piciek2206

Postprzez Backpacker » 24 lip 2011, o 22:25

Witz napisał(a):No ja się zgadzam, że stać się może wszystko i tak dalej, ale pokaż mi jednego zawodnika ze szkółki Barcy, który w ostatnich latach był ciut za słaby, by grać w Katalonii, ale gdzie indziej spokojnie pomykał, nawet nie jako gwiazda, ale jako solidny zawodnik pierwszego zespołu

de la Pena, Thiago Motta, Arteta, Reina. Jeszcze Luis Garcia całkiem nieźle sobie radził :D . Nie jest ich tak mało, biorąc pod uwagę, że najlepsi na ogół zostają w klubie.
Backpacker

Postprzez Witz » 24 lip 2011, o 22:46

Fabregas nigdy nie grał w pierwszej drużynie Barcelony, więc nie wiadomo, czy byłby ciut za słaby, więc odpada, Motta nie jest wychowankiem, więc też. Reszta przykładów do mnie trafia (Arteta też niby nie grał, ale on akurat na pewno byłby za słaby).

Let it be, mój błąd. Ale umowa i tak jest głupia, wycofując się do pozycji wyjściowej argumentacji :P
Witz

Postprzez LyzwaLFC » 24 lip 2011, o 22:49

Waz napisał(a):http://sport.onet.pl/pilka-nozna/transfery/sporting-lizbona-pozyskal-diego-capela,1,4801014,wiadomosc.html

Aż się we mnie krew buzuje że taki skrzydłowy jak Capel przechodzi do jakiegoś portugalskiego klubiku za 3,5 miliona euro a my w tym czasie szukamy skrzydłowego i nie możemy żadnego tanio zdobyć... Nie rozumiem dlaczego tacy perspektywiczni piłkarze jak Diego lecą do Portugalii i to za taka małą kaskę...

Może dlatego, że Diego Capel cieniuje? Perspektywiczny to On był 2-3 lata temu, a jest coraz słabszy.
Sporting to nie "jakiś portugaylski klubik" tylko jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Portugaylii.
LyzwaLFC

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi zagraniczne