Scottish Premier League

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Scottish Premier League

Postprzez Juluz » 5 sie 2018, o 21:21

Obrazek

Najwyższy czas założyć taki wątek, zwłaszcza, że dzisiaj Steven Gerrard zadebiutował w lidze szkockiej podczas meczu Aberdeen z Rangersami na ławce trenerskiej rzecz jasna.

Mecz dla ekipy Gerrarda zaczął się tragicznie, bo w 12 minucie z boiska wyleciał jeden z jego podopiecznych Morelos w niezrozumiałej przeze mnie sytuacji. Oglądałem powtórki z 10 razy i dalej nie widzę tam powodu do wyrzucenia piłkarza z boiska. Pomimo gry w 10 w 30 minucie ekipa Stefana wyszła na prowadzenie w 30 minucie za sprawą Taverniera. Jak się można było domyśleć Aberdeen miało dużo większe posiadanie piłki, ale mało z tego wynikało, dopiero pod koniec dwa razy zakotłowało się pod bramką gości i za drugim razem znaleźli drogę do bramki. Jak dla mnie Aberdeen nie zasłużyło nawet na punkt, grali strasznie sennie, bez pomysłu i jakiegokolwiek polotu, z resztą ich celebracja bramki tylko to potwierdza.

Minęło już tyle czasu a dalej dziwnie ogląda się Stiviego w garniaku jako trenera :( A tu urywek jego wypowiedzi, widać, że nie przebiera w środkach ;)

- Graliśmy bezbłędnie w 11, byliśmy od nich lepsi nawet grając w 10. Aberdeen nie miało żadnego pomysłu na grę przeciwko nam, męczyli się 93 minuty, to niesamowite uczucie. Każdy zawodnik zagrał fantastycznie, Aberdeen miało tylko jeden plan - wrzucić piłkę w pole karne. Pokazaliśmy dziś, że jesteśmy od nich o klasę lepsi.

Skrót
Zapraszam na discord lfc-> klik!
Juluz
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Re: Scottish Premier League

Postprzez Lookout » 13 sie 2018, o 12:21

akhrem9 napisał(a):Kolejny wygrany mecz Gerrarda! Jego gracze idą za nim w ogień, bo już w drugim meczu z rzędu łapią czerwo. Liga ogórkowa widać, ale fajnie, że łapie doświadczenie dzieląc ją z pucharami. Czekam na Old firm derby i kto pokaże wtedy ,,great charackter" :D

Przenoszę post do tego tematu. Jestem bardzo ciekaw rywalizacji Celticu z Rangersami, czy Rangersom uda się wreszcie przełamać dominację Celticu? Wiem, że to dopiero początek sezonu, ale myślę, że to jest realne. Steven solidnie wzmocnił swój zespół do którego trafili m.in. Goldson z Brighton, czy Kent z Liverpoolu. Początek sezonu pokazuje, że Rangersi wreszcie będą się liczyć w walce o mistrza. Dodatkowo są jedną nogą w 4 rundzie eliminacji Ligi Europy więc jest całkiem realne, że zagrają w fazie grupowej. Celtic natomiast przegrał w ostatnim meczu ligowym z Hearts, a więc to pokazuje, że nie są niezwyciężeni. Liczę na walkę o mistrzostwo do samego końca i życzę Stevenowi wzniesienia pucharu za mistrzostwo kraju.
Lookout

2 years of membership2 years of membership

Postprzez pdg90 » 13 sie 2018, o 12:49

A potem powrót do Liverpoolu i powtórka z rozrywki :D
pdg90

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Nero » 6 mar 2019, o 15:12

Ogląda ktoś zmagania w tej lidze? Chciałem zapytać jak się Gerrard sprawuje w roli menagera. Niby w statystykach wszystko widać, ale chodzi mi o styl prowadzenia zespołu - cz preferuje futbol defensywny czy ofensywny, presing i te wsztskie inne smaczki:) Słyszałem gdzieś kiedys ,że wzoruje się na Kloppie.
Nero

Postprzez DrGh0st » 6 mar 2019, o 18:07

Rodgers stracił medale, tam to piłkę biorą...zbyt poważnie:
https://www.skysports.com/football/news ... g-burglary
"I wtedy Klopp rzekł:
Ty jesteś Virgil czyli opoka a na tej opoce zbuduje Liverpool mój, a przeciwnicy go nie przemogą."
DrGh0st

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Lookout » 1 wrz 2019, o 14:28

Właśnie oglądam sobie derby Glasgow i obserwuję Ojo- gość jest tragiczny, masa strat, złe przyjęcia piłki, brak prawej nogi, jeden zwód i tyle co można o nim powiedzieć. Jeśli ktoś wiąże z nim jakieś nadzieje, to niech szybko je rozwieje.
Lookout

Postprzez consigliere » 1 wrz 2019, o 15:43

Zawsze był nieregularny, a w ostatnim czasie doszły jeszcze kłopoty z kontuzjami. Klopp ma (niepisana) zasadę - nie wypozycza zawodników na których liczy, Ojo więc chyba od dawna nie znajduje się w jego planach.
Z mojej perspektywy bardziej interesujące jest to jak radzi sobie w Glasgow Rangers Steven Gerrard. Głównie dlatego że mam obawy iż są we władzach klubu tacy którzy widzą w nim następcę Kloppa. Moim zdaniem wysokiej klasy menedżerem on nie jest i nigdy nie będzie, a dotychczasowa przygoda SG w Szkocji zdaje się to potwierdzać.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez zawad2 » 1 wrz 2019, o 16:22

consigliere napisał(a):Z mojej perspektywy bardziej interesujące jest to jak radzi sobie w Glasgow Rangers Steven Gerrard. Głównie dlatego że mam obawy iż są we władzach klubu tacy którzy widzą w nim następcę Kloppa. Moim zdaniem wysokiej klasy menedżerem on nie jest i nigdy nie będzie, a dotychczasowa przygoda SG w Szkocji zdaje się to potwierdzać.

Najważniejsze, żeby nie wrócił do nas za same zasługi piłkarskie. Uwage należ kierować głównie na trenera RB Lipsk. Być może byłby to naturalny następca JK. Ale gdybanie można zacząć za dwa/trzy lata.
zawad2

1 year of membership

Postprzez everlast » 1 wrz 2019, o 17:24

No i wlasnie w ten sposob nie ma Anglikow jako trenerow. Barca ,Real potrafia dac klub swoim pilkarzom,Wloskie kluby tez,a w Anglii nie ma opcji - az dziwne,ze Lampard dostal szanse. (Nawet utd woleli dac Solksyaerowi a nie Giggsowi albo Carrickowi)
everlast

Postprzez Mand » 1 wrz 2019, o 19:03

Mieliśmy całkiem niedawno przypadek, kiedy pewien Anglik objął hiszpański klub. Jego bilans 10-7-11.

Też uważam, że posada managera Liverpoolu to nie jest poligon doświadczalny, zwłaszcza w momencie, gdy prawdopodobnie klub będzie w ścisłym topie.
Obrazek
Mand

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez akhrem9 » 1 wrz 2019, o 19:16

Oj consigliere, dla Rangersów Gerrard to złoto. Szyje tym co ma, zaliczył drugi awans z rzędu do pucharów przebijając się przez eliminacje, nawiązuje walkę o mistrzostwo. Dlaczego więc dla ciebie, jego przygoda w Szkocji to porażka? Rodgers trenował Celtic a Steven już w pierwszym roku pracy toczył z nim równorzędną walkę. Dziś Rodgers notuje świetne wyniki z Leicester.
Jego przybycie do Szkocji porównałbym do przyjścia Jurgena do Liverpoolu. Obydwa kluby były w fatalnym, wręcz gównianym stanie.
Dziwne to trochę z trenerami z wysp. Byli piłkarze wolą występować przed TV w roli ekspertów. Łatwo jest krytykować jak Neville, który objął Valencie z marszu, bez przygotowania nie znając nawet nazwisk zawodników. Albo jak Anelka z wysokim ego. Gerrard i Lampard, może mniej elokwentni, zwykle kojarzeni z tytaniczną pracą zrobili to w czym są dobrzy. Wzięli się do roboty. Od podstaw, mniejszych klubów. Bez pieprzenia przed TV. Co najważniejsze, dają szansę młodym i otrzymują ich zaufanie z powrotem. Szansę na kariery mają spore.

Co do trenerów, tak w Hiszpanii wielu byłych piłkarzy Realu zaczyna od dzieci. Dostaje zespoły juniorskie. Włochy to taktyka, taktyka ale tempo gry dość niskie. Wielu trenerów tam prowadzi krajowe zespoły. Ale żadnego z nich nie widzę w Liverpoolu. Tak samo jak piłkarza, oby nigdy tu. W Niemczech bardzo wcześnie dają szansę młodym, ale tylko Nagelsmann w długiej perspektywie odniósł sukces. Podobno fenomen. Tak miesza pozycjami na boisku, że wielu piłkarzy Hoffenheim odetchnęło. Wielu narzekało, że nie wiedzą jak mają grać, za dużo zmian formacji w trakcie meczu. Ma charakter, charyzmę. Sam mówi, że gdyby teraz objął Real Madryt, to gdzie byłby wówczas za 5 lat? Już udało mu się zatrzymać tego Upamecano, którego chciał Arsenal i przedłużył kontrakt z Wernerem. Prawdziwy rodzynek. Wydaje się, że jak Jurgen sam potrafi kierować swoją karierą i to on decyduje gdzie pracuje. Mamy mądrych właścicieli i wierzę, że ponownie dokonają odpowiedniego wyboru.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Powrót do Ligi zagraniczne