Ligi Pozaeuropejskie

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Ligi Pozaeuropejskie

Postprzez DonMateo » 29 lis 2016, o 17:29

Dziś w nocy czasu Kolumbijskiego miała miejsce straszna tragedia. Samolot którym lecieli piłkarze brazylijskiego klubu Chapecoense rozbił się niedaleko Medellin.

W samolocie leciało łącznie 81 osób, przeżyło 5. Trójka piłkarzy: Alan Luciano Ruschel, Marcos Danilo Padilha i Jakson Ragnar Follmann, dziennikarz Rafael Correa Gobbato oraz stewardessa Ximena Suarez.

Klub leciał na finał rozgrywek Copa Sudamericana (europejski odpowiednik to Liga Europy).

Na prawdę straszna tragedia dotknęła południowo amerykański futbol...

Obrazek
"...Oh ya beauty! What a hit son, what a hit!"
DonMateo

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Re: Ligi Pozaeuropejskie

Postprzez Jyuuken » 29 lis 2016, o 17:33

"Władze Atletico Nacional już wysłały do CONMEBOL (południowoamerykański odpowiednik UEFA) wniosek z prośbą o… przyznanie tytułu Chapecoense"

Link jeszcze do artykułu (boli zdjęcie na ktorym jest trzech piłkarzy w pustej szatni...)
http://zzapolowy.com/katastrofa-lotnicz ... ery-osoby/
Jyuuken

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez aqalfc » 29 lis 2016, o 17:39

Niestety Danilo - bramkarz Chapecoense zmarł w trakcie transportu do szpitala. Zdążył skontaktować się ze swoją rodziną, by później umrzeć z powodu obrażeń.

Coś strasznego, pokój ich duszom.
aqalfc

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez jaskol95 » 29 lis 2016, o 18:42

Przeżyło dwóch, z czego jeden (rezerwowy bramkarz) będzie mieć amputowaną nogę, drugi (obrońca) ma paraliż od pasa w dół. Szkoda gadać, wielka tragedia i przez cały dzień chodzę struty, mimo że o żadnym tamtejszym piłkarzu nie słyszałem nigdy w życiu.
NiePodpiszeSie napisał(a):
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.
jaskol95

Postprzez Nole » 29 lis 2016, o 19:43

PSG pokazało wspaniały gest przekazująć 40 mln.Euro klubowi Chapecoense. Mam nadzieje, że my również nie pozostaniemy obojętni na taki straszny wypadek.
Nole

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Aldor » 29 lis 2016, o 20:05

Nole napisał(a):PSG pokazało wspaniały gest przekazująć 40 mln.Euro klubowi Chapecoense. Mam nadzieje, że my również nie pozostaniemy obojętni na taki straszny wypadek.

Plotka.
Obrazek
Aldor

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez MenToS » 29 lis 2016, o 20:08

Nole napisał(a):PSG pokazało wspaniały gest przekazująć 40 mln.Euro klubowi Chapecoense. Mam nadzieje, że my również nie pozostaniemy obojętni na taki straszny wypadek.

Niestety informacja została podana przez debili, którzy chcą wybić się na ludzkiej tragedii i zbierać dzięki temu lajki i retweety.

Z Europejskich klubów tylko Benfica jak na razie zaoferowała swoją pomoc

Ciężko mi uwierzyć w to, że jeszcze kilka dni temu oglądałem ich mecz ligowy z Palmeiras.. Widziałem tych chłopaków biegających za piłką i zostawiających zdrowie na boisku a cały sukces, na jaki pracowali przez ostatnie lata został całemu klubowi od tak odebrany

Mam nadzieję, że Europejskie kluby nie pozostawią ich w takiej sytuacji i zaoferują przynajmniej pomoc finansową. Kwota, która dla europejskiego klubu może być jak drobniaki dla nich będzie ogromną pomocą (mistrz Brazylii otrzymuje równowartość 2-3 mln. dolarów) w odbudowie drużyny i wsparciu finansowym rodzin ofiar
"Steven Gerrard has not won a premier league but he won something bigger and thats our hearts"
“When I die, don't bring me to the hospital. Bring me to Anfield. I was born there and I will die there.”
MenToS

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Powrót do Ligi zagraniczne