Bundesliga

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Bundesliga

Postprzez Jaguar » 5 sie 2011, o 23:26

Ulubioną ligą dla mnie jest Niby Premier League, ale najciekawszą i tą, którą oglądam jeszcze częściej, bo jest specyficzna i wyjątkowa jest Bundesliga. Dziwne, że nie ma tutaj jeszcze o niej tematu, zapraszam kibiców do dyskusji.

Nowy sezon rozpoczęty.

Od roku fascynuję się grą i stylem Borussii, tego jak Klopp poskładał piłkarzy, jakich ma piłkarzy, tego jak grają.
Dzisiaj potwierdzili, że są mocni. Fenomenalny mecz wszystkich, dobry występ Lewandowskiego (świetna asysta, świetna kordynacja i siła fizyczna, podania znakomite), Piszczka i Błaszczykowskiego w końcówce również. Oglądając ich naprawdę miałem emocje, nawalałem z radości dłońmi w podłogę po golach (prawie jak z City 3-0 do przerwy). Czuję sympatię do BVB od czasów kupna Cyfrowego Polsatu kilka lat wstecz, jak Sahin miał lat jeszcze 17 i dawał tam radę, jak Smolarek nasz biegał i walczył.

Dumny jestem, że nasi tam grają i naprawdę fantastycznie sobie radzą. Bundesliga dobrą ligą dla Polaków. Bramkarza jeszcze chciałbym tam naszego oglądać. Może Kuszczak w jakimś Schalke? Na luzie byłby przydatny.

Sezon będzie mocny, ciekawy. Bayern wg ekspertów faworytem, ale Borussia jeśli pogodzi ligę z LM, to naprawdę nie odpuści mistrza. To drużyna kompletna jak na tę ligę. Trochę boję się o ich grę w Champions League, ale ..
Jaguar

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Re: Bundesliga

Postprzez LFCBDG » 12 sie 2011, o 19:37

Fakt liga jest bardzo ciekawa, co pokazał poprzedni sezon.
Nowy ledwie się rozpoczął , a posypało się się niespodziankami.
W pierwszej kolejce poległ wielki klub z Bawarii oraz druga drużyna sezonu poprzedniego Leverkusen .
Szkoda że tak mało polaków gra w Bundeslidze , gdyż pamiętam czasy gdy grało ich tak ok dwudziestu. :dry:
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.
LFCBDG

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez roniu » 21 sie 2011, o 18:28

Moim skromnym zdaniem Bundesliga jest najciekawszą obecnie ligą. Wiemy, jak rok temu poczynał sobie Dortmund, na ich grę miło było popatrzeć, mistrzostwo wygrali zasłużenie, w dodatku przy niemałym udziale Polaków. W tym sezonie trochę spuścili z tonu, ale to jest raczej przejściowe.
Polecam również przyjrzenie się ekipie Mainz, która w zeszłym sezonie nic nie robiła sobie z tego, że w mało którym meczu była faworytem i wesoło (oraz skutecznie) sobie atakowała. Dziś w pierwszej połowie zagrali przeciwko Schalke tak, że Die Königsblauen nie wiedzieli gdzie prosto. Co prawda w drugiej było wręcz odwrotnie, to Schalke imponowało i Raul i spółka po spięciu pośladów wyciągnęli ostatecznie na 4:2, ale i tak to był dobry mecz.
Jak co roku faworytem jest oczywiście Bayern, ale nawet ściągnięcie Neuera niczego im nie zagwarantuje, co pokazał choćby pierwszy mecz z Gladbach, przegrany 0:1. Swoją drogą wcale nie pogardziłbym ściągnięciem do Liverpoolu Marco Reusa. To, co wyprawia ten 21latek, robi duże wrażenie.
roniu

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez liverpoolek » 27 wrz 2011, o 09:16

Ralf Rangnick zrezygnował z prowadzenia Schalke 04. Jak stwierdził, czuje się wypalony. Szkoda, lubię go, wspominał też coś o zdrowiu. Życzę mu wszystkiego najlepszego!

Zastąpi go najprawdopodobniej Huub Stevens.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.
liverpoolek

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez bialylfc » 8 paź 2011, o 23:02

http://www.borussia.com.pl/news/Koszulk ... owane-5615

Fajna sprawa z taką koszulką. :P Szkoda, że Liverpool nie robi takich koszulek derbowych. :wink:
Obrazek
" Zauważcie, nadchodziły tutaj także gorsze momenty - w jednym sezonie byliśmy drudzy. " - Bob Paisley
bialylfc

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Alexandre » 19 lis 2011, o 19:21

Właśnie Borussia Mönchengladbach wygrała z Werderem Brema,a hat-tricka ustrzelił Marco Reus.Nie wiem jak wy,ale ja uważam,że Kenny i Comolli powinni się postarać o tego zawodnika.Jak na pomocnika ten zawodnik strzela dużo bramek.
Obrazek
Alexandre

Postprzez lucasiu » 3 gru 2011, o 18:46

Oglądałem mecz Borusii Dortmund i muszę przyznać, że Lewandowski może stać się gwiazdą światowego formatu. Dziś znów zdobył gola i był jednym z lepszych zawodników w dzisiejszym spotkaniu. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał to o atak na Euro nie trzeba się martwić. Tak trzymać Robert :)
Jeśli jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jeśli jesteś drugi - jesteś nikim. - Bill Shankly
lucasiu

Postprzez PinkPanter » 3 gru 2011, o 19:00

Alexandre napisał(a):Właśnie Borussia Mönchengladbach wygrała z Werderem Brema,a hat-tricka ustrzelił Marco Reus.Nie wiem jak wy,ale ja uważam,że Kenny i Comolli powinni się postarać o tego zawodnika.Jak na pomocnika ten zawodnik strzela dużo bramek.

No, Reus gra w tym sezonie wybornie. Ale osobiście w Borussi Mönchengladbach zauważyłem jeszcze jeden ciekawy talent, a mianowicie Patrick Herrmann. Też gra dość ładnie, skrzydłowy, młody ...
"Wszystko w sporcie jest teraz przecenione - zwłaszcza koszt wygrywania.''
- John W. Henry

Obrazek
PinkPanter

Postprzez grunwald » 3 gru 2011, o 19:54

PinkPanter napisał(a):No, Reus gra w tym sezonie wybornie. Ale osobiście w Borussi Mönchengladbach zauważyłem jeszcze jeden ciekawy talent, a mianowicie Patrick Herrmann. Też gra dość ładnie, skrzydłowy, młody ...

Tylko strasznie podatny na kontuzje ten Reus;/. Dzisiaj z BvB na trybunach.
Apropo meczu to ciekawy, ale strasznie szarpany. Goetze bez błysku, zresztą jak cała ofensywa BvB, tylko Lewy jak zwykle w tym sezonie znów gra znakomicie. A co robi Hummels to klasa sama w sobie. Coś czuję, że Klopp nie zdoła go zatrzymać w zimę .
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

Postprzez Jetzu » 4 sty 2012, o 17:12

Oficjalna strona Borussi Moenchengladbach potwierdziła, że Marco Reus od przyszłego sezonu będzie występował w barwach Borussi Dortmud.
Aktualny mistrz Niemiec zapłaci za młodego skrzydłowego 14.5 mln €.
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez bols » 4 sty 2012, o 17:43

Czyli jednak dało się pozyskać jakiegoś dobrego, młodego zawodnika nie przepłacając?
bols

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Szymon » 4 sty 2012, o 18:00

Gdyby Liverpool chciał go kupić to negocjacje zaczęły by się od 20 mln :D

A tak na serio to bardzo dobry grajek.Borussia zrobiła świetny interes kupując go.
"Nie jestem najlepszym trenerem na świecie, ale lepszego ode mnie nie ma" -
Jose Mourinho

Obrazek
Szymon

Postprzez elug » 4 sty 2012, o 18:28

No tak, lepiej kupic Downinga za 18 baniek... mam nadzieje, ze przynajmniej jednego w miare dobrego skrzydlowego kupimy w tym lub przyszlym sezonie.

ps. sorry za brak polskich znakow, ale pisze z niemieckiej klawy...
Obrazek

"At the end of a storm is a golden sky"
elug

Postprzez impiii » 5 sty 2012, o 09:24

Nic nie chce mówić na ten temat, śmieszy mnie jeszcze, że z klubem z Gladbach jesteśmy jak brat.

Żeby nie robić OT to Kuba przejdzie do Gladbach, w zamian do klubu z Zagłębia Ruhry powędruje młody(dziwne..) skrzydłowy Patrick Herrmann.
W życiu trzeba być przygotowanym na wszystko. Każdy dzień jest moim nauczycielem.
impiii

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Jaguar » 5 sty 2012, o 09:40

Chętnie widziałbym go w LFC, ale i tak jestem zadowolony z transferu do BVB. Świetny ruch, pasuje do nich. Porównując Reusa z Downingiem .. ciężko na razie, bo ligi są zupełnie inne. Kreatywnością Reus na pewno bije Downinga.

Impiii, skąd masz informację o Kubie? Wątpię, że prawdziwą. To na razie tylko spekulacje.
Jaguar

Następna strona

Powrót do Ligi zagraniczne