Bundesliga

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Bundesliga

Postprzez Jaguar » 5 sie 2011, o 23:26

Ulubioną ligą dla mnie jest Niby Premier League, ale najciekawszą i tą, którą oglądam jeszcze częściej, bo jest specyficzna i wyjątkowa jest Bundesliga. Dziwne, że nie ma tutaj jeszcze o niej tematu, zapraszam kibiców do dyskusji.

Nowy sezon rozpoczęty.

Od roku fascynuję się grą i stylem Borussii, tego jak Klopp poskładał piłkarzy, jakich ma piłkarzy, tego jak grają.
Dzisiaj potwierdzili, że są mocni. Fenomenalny mecz wszystkich, dobry występ Lewandowskiego (świetna asysta, świetna kordynacja i siła fizyczna, podania znakomite), Piszczka i Błaszczykowskiego w końcówce również. Oglądając ich naprawdę miałem emocje, nawalałem z radości dłońmi w podłogę po golach (prawie jak z City 3-0 do przerwy). Czuję sympatię do BVB od czasów kupna Cyfrowego Polsatu kilka lat wstecz, jak Sahin miał lat jeszcze 17 i dawał tam radę, jak Smolarek nasz biegał i walczył.

Dumny jestem, że nasi tam grają i naprawdę fantastycznie sobie radzą. Bundesliga dobrą ligą dla Polaków. Bramkarza jeszcze chciałbym tam naszego oglądać. Może Kuszczak w jakimś Schalke? Na luzie byłby przydatny.

Sezon będzie mocny, ciekawy. Bayern wg ekspertów faworytem, ale Borussia jeśli pogodzi ligę z LM, to naprawdę nie odpuści mistrza. To drużyna kompletna jak na tę ligę. Trochę boję się o ich grę w Champions League, ale ..
Jaguar

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Re: Bundesliga

Postprzez LFCBDG » 12 sie 2011, o 19:37

Fakt liga jest bardzo ciekawa, co pokazał poprzedni sezon.
Nowy ledwie się rozpoczął , a posypało się się niespodziankami.
W pierwszej kolejce poległ wielki klub z Bawarii oraz druga drużyna sezonu poprzedniego Leverkusen .
Szkoda że tak mało polaków gra w Bundeslidze , gdyż pamiętam czasy gdy grało ich tak ok dwudziestu. :dry:
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.
LFCBDG

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez roniu » 21 sie 2011, o 18:28

Moim skromnym zdaniem Bundesliga jest najciekawszą obecnie ligą. Wiemy, jak rok temu poczynał sobie Dortmund, na ich grę miło było popatrzeć, mistrzostwo wygrali zasłużenie, w dodatku przy niemałym udziale Polaków. W tym sezonie trochę spuścili z tonu, ale to jest raczej przejściowe.
Polecam również przyjrzenie się ekipie Mainz, która w zeszłym sezonie nic nie robiła sobie z tego, że w mało którym meczu była faworytem i wesoło (oraz skutecznie) sobie atakowała. Dziś w pierwszej połowie zagrali przeciwko Schalke tak, że Die Königsblauen nie wiedzieli gdzie prosto. Co prawda w drugiej było wręcz odwrotnie, to Schalke imponowało i Raul i spółka po spięciu pośladów wyciągnęli ostatecznie na 4:2, ale i tak to był dobry mecz.
Jak co roku faworytem jest oczywiście Bayern, ale nawet ściągnięcie Neuera niczego im nie zagwarantuje, co pokazał choćby pierwszy mecz z Gladbach, przegrany 0:1. Swoją drogą wcale nie pogardziłbym ściągnięciem do Liverpoolu Marco Reusa. To, co wyprawia ten 21latek, robi duże wrażenie.
roniu

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez liverpoolek » 27 wrz 2011, o 09:16

Ralf Rangnick zrezygnował z prowadzenia Schalke 04. Jak stwierdził, czuje się wypalony. Szkoda, lubię go, wspominał też coś o zdrowiu. Życzę mu wszystkiego najlepszego!

Zastąpi go najprawdopodobniej Huub Stevens.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.
liverpoolek

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez bialylfc » 8 paź 2011, o 23:02

http://www.borussia.com.pl/news/Koszulk ... owane-5615

Fajna sprawa z taką koszulką. :P Szkoda, że Liverpool nie robi takich koszulek derbowych. :wink:
Obrazek
" Zauważcie, nadchodziły tutaj także gorsze momenty - w jednym sezonie byliśmy drudzy. " - Bob Paisley
bialylfc

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Alexandre » 19 lis 2011, o 19:21

Właśnie Borussia Mönchengladbach wygrała z Werderem Brema,a hat-tricka ustrzelił Marco Reus.Nie wiem jak wy,ale ja uważam,że Kenny i Comolli powinni się postarać o tego zawodnika.Jak na pomocnika ten zawodnik strzela dużo bramek.
Obrazek
Alexandre

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez lucasiu » 3 gru 2011, o 18:46

Oglądałem mecz Borusii Dortmund i muszę przyznać, że Lewandowski może stać się gwiazdą światowego formatu. Dziś znów zdobył gola i był jednym z lepszych zawodników w dzisiejszym spotkaniu. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał to o atak na Euro nie trzeba się martwić. Tak trzymać Robert :)
Jeśli jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jeśli jesteś drugi - jesteś nikim. - Bill Shankly
lucasiu

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez PinkPanter » 3 gru 2011, o 19:00

Alexandre napisał(a):Właśnie Borussia Mönchengladbach wygrała z Werderem Brema,a hat-tricka ustrzelił Marco Reus.Nie wiem jak wy,ale ja uważam,że Kenny i Comolli powinni się postarać o tego zawodnika.Jak na pomocnika ten zawodnik strzela dużo bramek.

No, Reus gra w tym sezonie wybornie. Ale osobiście w Borussi Mönchengladbach zauważyłem jeszcze jeden ciekawy talent, a mianowicie Patrick Herrmann. Też gra dość ładnie, skrzydłowy, młody ...
"Wszystko w sporcie jest teraz przecenione - zwłaszcza koszt wygrywania.''
- John W. Henry

Obrazek
PinkPanter

Postprzez grunwald » 3 gru 2011, o 19:54

PinkPanter napisał(a):No, Reus gra w tym sezonie wybornie. Ale osobiście w Borussi Mönchengladbach zauważyłem jeszcze jeden ciekawy talent, a mianowicie Patrick Herrmann. Też gra dość ładnie, skrzydłowy, młody ...

Tylko strasznie podatny na kontuzje ten Reus;/. Dzisiaj z BvB na trybunach.
Apropo meczu to ciekawy, ale strasznie szarpany. Goetze bez błysku, zresztą jak cała ofensywa BvB, tylko Lewy jak zwykle w tym sezonie znów gra znakomicie. A co robi Hummels to klasa sama w sobie. Coś czuję, że Klopp nie zdoła go zatrzymać w zimę .
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

Postprzez Jetzu » 4 sty 2012, o 17:12

Oficjalna strona Borussi Moenchengladbach potwierdziła, że Marco Reus od przyszłego sezonu będzie występował w barwach Borussi Dortmud.
Aktualny mistrz Niemiec zapłaci za młodego skrzydłowego 14.5 mln €.
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez bols » 4 sty 2012, o 17:43

Czyli jednak dało się pozyskać jakiegoś dobrego, młodego zawodnika nie przepłacając?
bols

Postprzez Szymon » 4 sty 2012, o 18:00

Gdyby Liverpool chciał go kupić to negocjacje zaczęły by się od 20 mln :D

A tak na serio to bardzo dobry grajek.Borussia zrobiła świetny interes kupując go.
"Nie jestem najlepszym trenerem na świecie, ale lepszego ode mnie nie ma" -
Jose Mourinho

Obrazek
Szymon

Postprzez elug » 4 sty 2012, o 18:28

No tak, lepiej kupic Downinga za 18 baniek... mam nadzieje, ze przynajmniej jednego w miare dobrego skrzydlowego kupimy w tym lub przyszlym sezonie.

ps. sorry za brak polskich znakow, ale pisze z niemieckiej klawy...
Obrazek

"At the end of a storm is a golden sky"
elug

Postprzez impiii » 5 sty 2012, o 09:24

Nic nie chce mówić na ten temat, śmieszy mnie jeszcze, że z klubem z Gladbach jesteśmy jak brat.

Żeby nie robić OT to Kuba przejdzie do Gladbach, w zamian do klubu z Zagłębia Ruhry powędruje młody(dziwne..) skrzydłowy Patrick Herrmann.
W życiu trzeba być przygotowanym na wszystko. Każdy dzień jest moim nauczycielem.
impiii

Postprzez Jaguar » 5 sty 2012, o 09:40

Chętnie widziałbym go w LFC, ale i tak jestem zadowolony z transferu do BVB. Świetny ruch, pasuje do nich. Porównując Reusa z Downingiem .. ciężko na razie, bo ligi są zupełnie inne. Kreatywnością Reus na pewno bije Downinga.

Impiii, skąd masz informację o Kubie? Wątpię, że prawdziwą. To na razie tylko spekulacje.
Jaguar

Następna strona

Powrót do Ligi zagraniczne