Jerzy Dudek

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Jerzy Dudek

Postprzez Jaguar » 22 maja 2011, o 01:01

Gdyby nie on, prawdopodobnie by mnie tutaj nie było, prawdopodobnie nie wyróżniałbym Liverpoolu ponad wszystkie kluby i traktowałbym go jak Tottenham, Arsenal, Leverkusen, Juventus itd. itd.
Kiedy odchodził z Liverpoolu czułem się beznadziejnie. Chodziłem gdzieś przybity, oglądałem z marną miną prezentację w Madrycie. Prowadziłem o nim wtedy stronę (jerzydudek.net) i jedyne co mnie budowało, to fakt, że miałem w dniu prezentacji rekord wejść (ponad 800). Trzeba było zmienić szatę z liverpoolskiej na madrycką, trzeba było zmienić działy, zacząć pisać newsy o człowieku będącym nie w tym miejscu, w którym by się chciało. Po pół roku stronę zamknąłem, bo nie umiałem się z tym pogodzić, przyzwyczaić o pisaniu praktycznie o Realu.

Czas zleciał jak zawsze szybko. Ledwo się obejrzeliśmy, a dzisiaj Era Jurka w Madrycie dobiega końca. Ostatni pożegnalny mecz, fajna celebracja przy zejściu w boiska pod koniec meczu, piękne zachowanie kolegów, sztabu i kibiców. Wideo: http://youtube.com/watch?v=rY46fEMUQVQ

Dzisiaj jestem dumny, że po pierwsze Dudek wciągnął mnie w Liverpool, a po drugie, że był zawodnikiem również takiego Realu. Z dumą można oglądać to pożegnanie, jak go tam lubią i szanują (Polaka, niebywałe). Życzę każdemu polskiemu grajkowi takiej kariery, przygody z takimi klubami, wielu sukcesów.

Jurek wraca prawdopodobnie do Ekstraklasy. Chciałbym żeby był to Śląsk Wrocław bądź Wisła. Wszystkiego dobrego można życzyć i dalej dziękować.

(przepraszam załogę za założenie wątku w tym miejscu; zapewne zostanie on przeniesiony)
Jaguar

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Re: Jerzy Dudek

Postprzez Boyka » 22 maja 2011, o 01:13

Dla mnie Dudek jest także jednym z prekursorów miłości do Liverpoolu. Mimo, że przeszedł do Realu, w mojej pamięci zawsze zostanie moment ze Stanbułu, którym mnie praktycznie zarazil. YNWA Jurek <3
Boyka

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Koper » 22 maja 2011, o 02:31

Dla mnie Dudek to człowiek legenda, piłkarz, który w każdym klubie dokłada się swoją charyzmą do reszty zespołu. Jest to chyba najbardziej poukładany piłkarz z naszego polskiego podwórka. Dla mnie na zawsze Czerwony, dla kibiców Realu na zawsze jeden z Los Blancos. YNWA Jurek, Hala Jurek!
Koper

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez FCmadzia » 22 maja 2011, o 04:54

Jaguar napisał(a):...
Czas zleciał jak zawsze szybko. Ledwo się obejrzeliśmy, a dzisiaj Era Jurka w Madrycie dobiega końca. Ostatni pożegnalny mecz, fajna celebracja przy zejściu w boiska pod koniec meczu, piękne zachowanie kolegów, sztabu i kibiców. Wideo: http://youtube.com/watch?v=rY46fEMUQVQ ...

To to była jakaś "era Dudka w Realu"? :?

Oczywiście gościa bardzo lubię i szanuję. Stambulską noc zapamiętam pewnie do końca życia, a w niej przecież w roli głównej (w jednej z?) polski bramkarz.
Pamiętam jak byłam wkurzona, że przyszedł Pepe i Benitez zaczął stawiać na swojego rodaka kosztem Dudka... A potem się Jurek (ekhm, chyba jednak: pan Jerzy) przeniósł do Madrytu i początkowo się dziwiłam jego braku ambicji, bo przecież wiadomo było, że tam nie pogra. Koniec końców nie jestem zaskoczona jego wyborem: wygrzał kości w Hiszpanii, zapisał sobie hiszpańskie trofea do CV, pograł w golfa...

Dudek ma naprawdę imponującą karierę za sobą. Początek po przez te wszystkie Concordie, Rybniki, Sokoły, ale potem już naprawdę znakomite firmy: Feyenoord, Liverpool i Real. Pewnie gdzieś się jeszcze zahaczy, być może nawet w Eklasie naszej zagra, ale to już przecież nie ma wielkiego znaczenia. Dudek to Dudek. Dudek to Dudek Dance.

Wypada tylko pogratulować i życzyć dalszego udanego życia. Oprócz tego, że pokazał się z dobrej strony na boisku, to jest to również w porządku człowiek (a przynajmniej sie taki wydaje).
Miło będzie powspominać kiedyś o Jerzym, szczególnie w barwach The Reds. :)
FCmadzia

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez hulus » 22 maja 2011, o 09:32

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony szpalerem na pożegnanie dla Jurka. Coś pięknego. Widać, że szanują go jako osobę a przecież nie odegrał tam istotnej roli na boisku. Dziwiłem się, że zmienił Reinę na Casillasa, ale przygodę z Madrytem z pewnością będzie dobrze wspominał. Real to tak wielka marka, że wiele spotyka piłkarzy poza stadionem także.

Może teraz ta rozmowa wygląda na taką, jakby kończył karierę a ja mam nadzieję, że będzie wręcz odwrotnie i zacznie grać, pokazując wszystkim, że wiek dla bramkarzy nie stanowi problemu. Niech zrobi Van der Sara czy Cesara(Valencia) nawet w Polsce.

Jedno jest co do Dudka pewne: na stałe wbił się do historii światowej piłki i za kilkadziesiąt lat ludzie będą wspominać jego taniec w bramce w Stambule. Myślę, że każdy piłkarz chciałby się tak odcisnąć w tym sporcie.
hulus
Redaktor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Zuru » 22 maja 2011, o 10:39

hulus napisał(a):Jedno jest co do Dudka pewne: na stałe wbił się do historii światowej piłki i za kilkadziesiąt lat ludzie będą wspominać jego taniec w bramce w Stambule. Myślę, że każdy piłkarz chciałby się tak odcisnąć w tym sporcie.

Zdecydowanie masz rację- dzięki Dudkowi cała ta szalona noc zakończyła się czymś, czego nikt by się nie spodziewał (raz dogrywka, dwa Dudek dance). Pamiętam, jak chociażby po Mundialu w Korei i Japonii mówiło się, ze Dudek to słaby bramkarz dla reprezentacji, tracił miejsce w składzie Liverpoolu, puszczał "szmaty" jak chociażby z MU- ale właśnie dzięki tej nocy teraz na hasło "Dudek" staje nam przed oczami obrona strzału Szewczenki, a nie te niedobre chwile w karierze Jurka.

Mam nadzieję, że znajdą się chętni do zatrudnienia polskiego golkipera, ale jeśli miałby udać się do Grecji/Cypru i tym podobnych lig, to niech lepiej wróci do polskiej ekstraklasy i pokaże, że jeszcze potrafi dać z siebie wszystko pomiędzy słupkami. :)
Zuru

Postprzez Soso » 22 maja 2011, o 10:57

Kończy się era jednego z najlepszych piłkarzy w Polsce. Dudek swoimi występami w Feyenoordzie, Liverpoolu i Realu pokazał swoją klasę bramkarską (szczególnie w Liverpoolu). Finał w Stambule jak wiadomo przeszedł do historii piłki światowej. Przeszedł także do historii polskiej piłki. Wszyscy wiemy jak trudno piłkarzowi z polski zaistnieć w dobrym europejskim zespole. A co dopiero zostać jednym z bohaterów w finale Ligi Mistrzów. Dudkowi się to udało. Gdy Jurek w Realu cały czas siedział na ławce rezerwowych polskie społeczeństwo zaczęło się z niego podśmiewać zapominając jak dobrym bramkarzem jest i jaką (bądź co bądź) ważną rolę pełni w Realu. Nie łatwo być nawet zastępcą Casillas'a.
Za wszystko co Dudek zrobił dla Liverpoolu i dla polskiej piłki WIELKIE DZIĘKI :) YNWA Jurek :wink:
Obrazek
„Forma jest chwilowa, klasa jest wieczna”
Soso

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez piotrolka » 22 maja 2011, o 11:19

Dopisuję się do tych słów. Jurek Dudek pozostanie dla mnie na zawsze wspaniałym człowiekiem i bramkarzem. To od niego zaczęło się kibicowanie Liverpoolowi w mojej rodzinie, a w szczególności u mnie. Mimo nieudanego występu na Mundialu 2002, wszyscy trzymaliśmy za niego kciuki i przez te kolejne lata kariery również. Kiedyś wysłałem do niego list do Liverpoolu i oczywiście dostałem odpowiedź - kartkę z autografem, co uważam za piękny gest i jest wspaniałą pamiątka dla mnie. :)
Chciałbym zobaczyć jeszcze Dudka na polskich stadionach. Uważam, że pokazałby jeszcze nie jednemu młodszemu koledze po fachu, jak się gra na zachodzie na najwyższym piłkarskim poziomie :)
"Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy" - SG
piotrolka

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez hoster1 » 22 maja 2011, o 11:25

Można o Jurku mówić co się chce ale wielu ludzi kiedyś usłyszała o Liverpoolu właśnie przez niego. Finał w Stambule pozostanie w pamięci na wielki. Kiedy ktoś powie Jerzy Dudek słyszeć się będzie "aa to ten bramkarz co tańczył w Stambule"
Najlepszego Dudi.
hoster1

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Jaguar » 22 maja 2011, o 14:33

FCmadzia napisał(a):To to była jakaś "era Dudka w Realu"? :?

Bardzo śmieszne.
Jaguar

Powrót do Ligi zagraniczne