Ligue 1

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Ligue 1

Postprzez Diesel » 29 sie 2009, o 23:42

Na wstępie tak się zastanawiam dlaczego niema tematu związanego z ligą Francuska :?: :? Ale to moja ciekawość, i nie oczekuje odpowiedzi :D

Krótkie wyjaśnienie o tejże lidze:
Ligue 1 jest najwyższą w hierarchii klasą rozgrywek piłkarskich we Francji, będąc jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Jej triumfator zostaje mistrzem Francji, zaś najsłabsze drużyny są relegowane do Ligue 2 (II ligi francuskiej).
Źródło: wikipedia.org

Warto też podyskutować o naszym grupowym rywalu, jakim jest Lyon. Ten z kolei wygrał dziś przed własną publicznością 3-1 z Nancy. Brami strzelali, kolejno: Bafetimbi Gomis, Lisandro, Michel Bastos.
Dodam jeszcze, że po 4 kolejkach maja 10 pkt. Jak na razie trochę lepiej im idzie, niż nam :dry:

My z Lyonem gramy 2009-10-20 u siebie, oni przed przyjazdem na Anfield podejmą Sochaux, dość trudny pojedynek. To tylko moje zdanie, często oglądam ligę Francuską i Sochaux potrafią rozegrać dobre zawody. Zaś gdy my się będziemy wybierać na Stade De Gerland, będzie to 2009-11-04, oni ostatni mecz przed tym meczem rozegrają na wyjeździe, na dość trudnym terenie, jakim jest Saint-Étienne.

Wyniki dzisiejszych meczy z boisk Ligue 1
Boulogne 0 - 0 Auxerre
Lens 2 - 2 Rennes
Lorient 1 - 0 Le Mans
Nice 0 - 3 Montpellier
Sochaux 1 - 0 Monako
St Etienne 1 - 0 Grenoble

Na jutro zaplanowane zostały trzy mecze Ligue 1
21:00 Marseille - Bordeaux
17:00 PSG - Lille
17:00 Toulouse - Valenciennes

Najbardziej zapowiadający się mecz to Marseilli z Bordeaux, gdzie zapowiadają się gorące emocje, Transmisja na C+Sport 2

Zapraszam do dyskusji :)

Pozdrawiam,
Obrazek
Jeśli żyjesz w jakimś miejscu zbyt długo, zamieniasz się w nie.
Diesel

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Re: Ligue 1

Postprzez GoodShit » 29 sie 2009, o 23:56

A tematu nie było, bo ta liga jest strasznie nudna. Zaraz dolecą z pyskiem, ale jedynym - niepodważalnym - argumentem tej tezy jest to, że żona Voronina ubiera się we Francji. Dla świeżaków mamy małe przypomnienie: Obrazek

No i Andżej się nawet ubrał w Dolce Grabarza Sport and Wystrój Wnętrz Remizy na Wiejskie Wesele. Ładnie, ładnie :)

Sory za OT, tak gwoli przypomnienia i wyjaśnienia.
Ostatnio edytowano 30 sie 2009, o 00:24 przez GoodShit, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Liverpoolczycy nie są mięczakami. Są jak Żydzi, Polacy, Murzyni i inni, którzy ciągle dostają w d... Wiedzą, kim są, i wiedzą, kto jest ich wrogiem. Liverpool to taka angielska Polska - Rogan Taylor.
GoodShit

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Gall » 30 sie 2009, o 00:13

Liga Francuska nie jest moze super ciekawa liga ale nie raz jakis fajny meczyk sie trafi ,Lyon to jest dobra druzyna ale mysle ze tylko na swoja lige a nie na nas warto dodac ze przez ostatnie 8 sezonow 7 razy mistrzem byl wlasnie nasz grupowy rywal ale w koncu jego hegemonia sie skonczyla i dobrze bo jedyne co sie kojarzylo z ta liga to wlasnie jedno slowo "Lyon" :)
http://brudnymecz.blog.pl/
Mój blog o piłce nożnej.
https://www.facebook.com/sborawskiblog <- mój fanpage.
Gall

Postprzez Ciuras » 30 sie 2009, o 11:59

Ja na ogół oglądam tylko podsumowanie kolejki. To mi wystarczy. No i staram się zawsze obejrzę mecze pomiędzy O.Maryslią i PSG - zawsze emocjonujące.
Generalnie podziwiam ludzi, którzy się tą ligą pasjonują, jak choćby komentatorów i ekspertów z Canal Plus. Dla mnie niepojęte :P

A propos fotki z wife Voronina... czy to nie Tania z A1 :?: :lol:
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”
Ciuras

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez zwieszhu » 30 sie 2009, o 14:58

Bardzo fajnie,że założyłeś ten wątek,Diesel.Nie śledzę jej na co dzień,a może dzięki temu wątkowi dowiem się co nie co więcej..?
Super śmieszny dowcip ciurasie,HAHAHA :x nie przystoi,człowaku...
spoko mecz na dzisiejszy wieczór.postaram się nie ominąć.a co do siły ligi będziemy mogli się przekonać,czy jest taka słaba już niebawem.wszedłem wczoraj na stronę polskich fanów OL.nie jest ich tak dużo,jak nas,jednak wykazali sporą dawkę pewności siebie przed spotkaniami LFC-OL(jak na fanów przystało,nadrabiali liczebność).A styl gry ich drużyny potrafi raczej imponować.Ile to mistrzostw z rzędu?pamiętam jak się rozprawiali z Realem Madryt kilka sezonów temu.Bez masełka drodzy Panowie fani.
Liczę na wiele wpisów niekoniecznie związanych z modą żon naszych piłkarzy.
W końcu my,jako Polacy jesteśmy najbardziej związani z Ligue1 i na odwrót.Nie brakuje tam polskich akcentów,a antagonizmy francusko-brytyjskie raczej nas nie dotyczą.
zwieszhu

Postprzez zwieszhu » 30 sie 2009, o 21:25

I zapadła cisza...

NIE WIE NIKT,GDZIE W SIECI DAJĄ LIGUE1?
:( kolega Diesel narobił smaka, a odbiornika stacji tv braknie...
zwieszhu

Postprzez Diesel » 30 sie 2009, o 23:04

Wyniki spotkań kończących 4 kolejkę:
PSG 3 - 0 Lille
Toulouse 0 - 1 Valenciennes
Marseille 0 - 0 Bordeaux

Sądząc po wyniku ostatniego meczu można powiedzieć, że był to nudny i na którym było słychać tylko wiejący wiatr mecz. Wcale, że nie. Podobno były bardzo duże emocje i mecz był dość ostry. Świadczą o tym chociażby żółte kartki, których było 7. Informacje podał mi znajomy, który oglądał mecz. Ja osobiście nie oglądałem, i niestety więcej przekazać nie mogę.

zwieszhu,
Takie mecze są pokazywane na tych samych kanałach co mecze LFC, czy innym tego typu kanałach internetowych. Zawsze też możesz skorzystać ze strony o np. dajmy na to Marseille, następnie wejść na forum i znajdziesz tam temat dotyczący TRANSMISJI INTERNETOWYCH.
I jeszcze zapytam, czym ci narobiłem smaka.... :?: :roll:
Obrazek
Diesel

Postprzez zwieszhu » 30 sie 2009, o 23:20

Diesel napisał(a):I jeszcze zapytam, czym ci narobiłem smaka.... :?: :roll:

NAROBIŁEŚ smaka puszczając info o szlagierowym meczu,którego nie mogłem znaleźć nawet na rozkładzie jazdy kuszotv.zresztą nie było tam żadnego meczu ligue1.zawsze coś tam było.nie dziś.
serdecznie!
zwieszhu

Postprzez Diesel » 12 wrz 2009, o 22:56

No dziś działo się na Francuskich boiskach. Le Mans uległo przed własną publicznością 1-2 Marseille. Lille pokonało u siebie Sochaux 1-0. Ciekawe mecze dziś się odbywały. Kolega, który interesuję się Ligue mówił, że emocji nie brakowało. Jednak najważniejszy jak dla nas wszystkich był wynik Lyonu, który w dość łatwym stylu pokonał Lorient 1-0.

Pozostałe wyniki:

Montpellier 1 - 0 Lens
Nancy 0 - 0 Toulouse
Valenciennes 1 - 1 Boulogne
Bordeaux 1 - 0 Grenoble ( Y.Gouffran ),o tego piłkarza można by powalczyć w najbliższym okienku :roll: oczywiście jakby znalazło się trochę kapusty.

Jutro zaś o 17.00, ciekawie zapowiada się spotkanie Auxerre - Nice, w którym prawdopodobnie po dłuższym przerwie wystąpi nasz rodak-Ireneusz Jeleń. Polecam !

pozdróffki :lol:
Obrazek
Diesel

Postprzez k0la » 8 lis 2009, o 23:55

Lyon vs Marsylia

3' [1 - 0] M. Pjanic
12' [1 - 1] S. Diawara
15' [2 - 1] S. Govou
44' [2 - 2] B. Cheyrou
47' [2 - 3] B. Kone
79' [2 - 4] Brandao
81' [3 - 4] L. Lopez
84' [4 - 4] L. Lopez (pen.)
90' [5 - 5] M. Bastos S. Mbia

ja osobiście byłem zdumiony :? i zaskoczony wynikiem
Ira odium generat concordia nutrit amoren KSC&GKS
k0la

Postprzez Diesel » 9 lis 2009, o 00:03

O proszę.........
Dowód na to, że liga nie jest wcale nudna. Są ciekawe mecze.
Polecam obejrzeć skrót spotkania.
Obrazek
Diesel

Postprzez FCmadzia » 9 lis 2009, o 00:10

Ano właśnie. Sporo jest dobrych meczy w Ligue1. Osobiście wolę to ligę od włoskiej. A mecz OL-OM oglądam sobie teraz na C+Sport2 i jestem cały czas pozytywnie zaskoczona (póki co jest 57min i 2-3 ;) ).
Lepszy ten szlagier od dzisiejszego z Premier League . . .

Edit: Cris :x i kolejna kontuzja Kone. Szkoda.
FCmadzia

Postprzez Diesel » 11 lut 2010, o 00:24

No to się dziś Jeleń rozstrzelał, hat-tricka ustrzelił przeciwko Plabennec. Rzecz jasna nie był to mecz Ligue, a Coupe De France. W podstawowym składzie grał również Dudka.
Obrazek
Diesel

Postprzez Ciuras » 16 lut 2010, o 17:35

W niedzielę oglądałem mecz Auxerre ze Stade Rennes. Po błędzie bramkarza "Żeleń" ładnie posłał piłkę do pustej bramki z 30 metrów :) Wynik się utrzymał, Polak po raz kolejny bohaterem Auxerre. Swoją drogą nadal nie kapuję jak Leo mógł twierdzić, że Irek nie pasuje mu do koncepcji składu?! Patrząc na marną ilość piłkarzy którzy prezentują odpowiedni poziom do gry w kadrze nie stać nas na rezygnację z takich graczy jak Jeleń. Dobrze, że Leo już nie ma :badhappy:
Swoją drogą zaskakuje mnie, ale pewnie też wszystkich dookoła, pozycja Montpellier - vice lider! Mam sentyment do tej drużyny poprzez występy Jacka Ziobra (jak dzieciakiem byłem haha). A ponadto dawno nie było graczy Montpellier w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji... Przyda się przewietrzenie czołówki :)
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”
Ciuras

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez YarekFC » 28 lut 2010, o 23:10

A nasz najbliższy rywal z europejskich pucharów, który grywa sobie właśnie w tej pięknej lidze poniósł porażkę 1-2 z drużyną dobrze znaną polakom, w której grają Jeleń i Dudka. Ten pierwszy nawet się nie znalazł w 18-meczowej, a Dudka przesiedział cały mecz na ławce. Kontaktowego gola dla Lille strzelił Hazard.
Obrazek
YarekFC

Następna strona

Powrót do Ligi zagraniczne