Ligue 1

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Ligue 1

Postprzez Redds » 13 mar 2016, o 19:40

PSG ładnie pocisnęło na wyjeździe Troyes 9:0.
Nick na stronie reddsPL, na forum Redds
You'll Never Walk Alone !
Obrazek
Redds

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez MenToS » 13 mar 2016, o 19:43

Redds napisał(a):PSG ładnie pocisnęło na wyjeździe Troyes 9:0.

Można też dodać, że dzięki temu zwycięstwu zdobyli już mistrzostwo ;) A do końca sezonu zostały jeszcze 2 miesiące :lol:
"Steven Gerrard has not won a premier league but he won something bigger and thats our hearts"
“When I die, don't bring me to the hospital. Bring me to Anfield. I was born there and I will die there.”
MenToS

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ElFirmino » 13 mar 2016, o 19:49

Nie widzę w tym nic dziwnego, że wygrywają ligę, poziom tam jest bardzo niski, kilka klubów trzyma poziom, a reszta by dostała baty od zespołów z 2/3 ligi angielskiej. Po za tym mają skład za takie pieniądze powinien osiągnąć coś w LM, bo wygranie ligi nie jest żadnym wyczynem.
ElFirmino

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Arleton » 13 mar 2016, o 19:57

Kasa niszczy futbol, albo inaczej. Tak duże dysproporcje finansowe między klubami niszczą futbol. Kasa z takiego średniaka jakim było PSG zrobiło hegemona
Arleton

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez 1010Arx » 13 mar 2016, o 19:59

ElFirmino napisał(a):...kilka klubów trzyma poziom, a reszta by dostała baty od zespołów z 2/3 ligi angielskiej.

Taa. Yhy, na pewno...

Przypominam tylko, że my męczyliśmy się w dwóch meczach z Bordeaux, a żyrondyści zajmują obecnie 14 miejsce w ligowej tabeli i mają ledwie 5 punktów przewagi nad zespołem znajdującym sie w strefie spadkowej. Tak tylko przypominam. Teraz możesz spokojnie wrócić do wypisywania bredni, że zespoły z 2/3 ligi angielskiej sprałyby większość zespołów z Ligue 1.
Obrazek
1010Arx

Postprzez CzerwonyBartek » 13 mar 2016, o 20:08

Arleton napisał(a):Kasa niszczy futbol, albo inaczej. Tak duże dysproporcje finansowe między klubami niszczą futbol. Kasa z takiego średniaka jakim było PSG zrobiło hegemona

A potem jest płacz że w angielskiej ogóry mają mnóstwo kasy i podkupuja zawodników jak Shaqiri i przez to nie idzie angielskim klubą w Europie bo się muszą z takimi w lidze szarpać.... Hipokrizion everywhere

Edit. Sorry, bardziej chodziło mi o ogół nie o ciebie

A co do pompowania tej kasy to zależy według mnie gdzie , co do PSG wcele mi to nie przeszkadza. Zespół z tradycjami którego potem dopadł kryzys . Nie jakieś City z środka tabeli. Przydało by się żeby się ktoś jeszcze zainteresował Romą naprzyklad. Też fajny klub zasługujący na dużo wyższą pozycję w światowej piłce. Albo o, Ajax. To to już obowiązkowo. A zastanawiał się ktoś kiedyś co się stało z Celtikiem? (ze teraz brudnymi zagruwkami musi walczyć z polskimi drużynami żeby zwyciężać). Osoby z pokaźną gotówką w takich klubach to była by dobra rzecz i wcale by mi to nie rzeszkadzalo
Ostatnio edytowano 13 mar 2016, o 20:58 przez CzerwonyBartek, łącznie edytowano 3 razy
The world is yours
CzerwonyBartek

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Arleton » 13 mar 2016, o 20:28

Nic takiego nie napisałem :happy:
Arleton

Postprzez ElFirmino » 13 mar 2016, o 20:57

Akurat Bordeaux, jest niezłym klubem i tak słabych sezonów chyba nie ma w zwyczaju. Źle to trochę napisałem, bo miałem na myśli bardziej dysproporcje finansowe, takie PSG i Monaco ma złotą kartę- nieograniczone pieniądze, a kolejne kluby tyle co nic. PSG czy Monaco wyda 100-400mln na transfery, a inne kluby nie mogą sobie pozwolić na Wawrzyniaka... Tamte kluby nie są takie słabe, przesadziłem z tą 2 ligą - Twoja racja, ale np. w BPL zawsze jest walka o top 4 i rywalizuje o nie 6-8 klubów, a tam jest ogromna przewaga PSG i przewaga pieniężna Monaco co nie koniecznie przekłada się na wyniki.
ElFirmino

2 years of membership2 years of membership

Postprzez jusup » 13 mar 2016, o 21:24

CzerwonyBartek napisał(a):(...)
A co do pompowania tej kasy to zależy według mnie gdzie , co do PSG wcele mi to nie przeszkadza. Zespół z tradycjami którego potem dopadł kryzys . Nie jakieś City z środka tabeli. Przydało by się żeby się ktoś jeszcze zainteresował Romą naprzyklad. Też fajny klub zasługujący na dużo wyższą pozycję w światowej piłce. Albo o, Ajax. To to już obowiązkowo. A zastanawiał się ktoś kiedyś co się stało z Celtikiem? (ze teraz brudnymi zagruwkami musi walczyć z polskimi drużynami żeby zwyciężać). Osoby z pokaźną gotówką w takich klubach to była by dobra rzecz i wcale by mi to nie rzeszkadzalo

Dość specyficzne podejście, choć spotykanie nie tylko w tym poście :)
PSG to oczywiście klub z tradycjami choć założony w roku 1970 i do czasów szejków mający dwa tytuły mistrzowskie i jeden PZP
AS Roma a jakże, oczywiście, że też, choć posiada do dziś trzy tytuły mistrzowskie i jeden puchar UEFA

Za to City to nie, zdecydowanie już nie, w żadnym wypadku ;) "Tylko" dwa tytuły mistrzowskie i jeden PZP przed epoką szejków.
I Chelsea w domyśle (choć nie w tym poście, mówię jak to często się zdarza) oczywiście też nie, tu już skandalicznie nie, "tylko" jedno mistrzostwo i jeden PZP przed erą Abramowicza :)

By nie było, ja akurat traktuje te wszystkie kluby jako kluby z tradycjami :) Zawsze wszystkie dla mnie były istotnymi elementami futbolowej układanki w swoich krajach. I zawsze miały mnóstwo wiernych kibiców w swoich krajach. I nie tylko - notabene pierwszych trzech polskich kibiców angielskich klubów, jakich znałem, ale takich kibiców, którym zdarzało się bywać na meczach w Anglii gdy większości ludziom w Polsce nie przychodziło to jeszcze do głowy, to byli dwaj fani Manchesteru City (odrębnie od siebie) i jeden kibic Chelsea... Więc może dlatego ;)
jusup

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 13 mar 2016, o 21:57

Up@ Szczerze piwoesiawszy przyznam że jest mi teraz trochę głupio ponieważ prędzej West Ham typowal bym jako zespół z tradycjami a nie City. A Chelsea, no właśnie wytrzymmalem się z opinią ponieważ grał tam Zola. To chyba coś jednak znaczy a było to przed epoką Romana. Pozatym dla dwodziestilatka to nie jest już taki wcale anonimowy zespół. Wkoncu wychowywalem się na Lampardach Terrych i Drogbach a nie dajmy na to Fowlerach czy Dalglishach (na Zolach oczywiście też nie ale jednak jakieś pojęcie jest że był to piłkarz ponad przeciętny)

Edit@Down. No dość dobry tekst i trafia do mnie :P Z tym City może faktycznie trochę przesadziłem jako przykład (chociaż te fundusze tez są na tyle przesadzone że jednak ciągnie w tą stronę). Dzisiejszy dziesięcioletek będzie mógł powiedzieć że wychowywał się na Silvach czy Kompanych. Ale anży czy Chiny to jednak przyznacie że trochę jaja. Taki Eto'o kiedy nie miał jeszcze stu lat czy Hulk grający nie wiadomo gdzie to jednak tak trochę żal (coś mi się wydaje że wybiegłem od tematu). Dobrze chociaż że w Stanach jak chodzi o europejską czołówkęgraja głównie emeryci . Wsumie dobrze bo Milan zmienił politykę :p
Ostatnio edytowano 13 mar 2016, o 22:33 przez CzerwonyBartek, łącznie edytowano 1 raz
The world is yours
CzerwonyBartek

Postprzez PyrkaLFC » 13 mar 2016, o 22:12

CzerwonyBartek napisał(a):

Kompletnie nie trafia to do mnie. Przecież zespół z tradycjami, zanim stał się zespołem z tradycjami był zespołem bez tradycji. Być może stał się zespołem z tradycjami, właśnie dzięki inwestowaniu w nich? Co to znaczy, że zespół z tradycjami tak w ogóle? Dlaczego, drużyny z środka tabeli, mają być pominięte, na rzecz tych, którym kiedyś się wiodło, jednak niekompetentny zarząd, reaktywna, bądź żadna polityka i złe decyzje pogrążyły klub? Z jakiej racji drużyny, które zawaliły swoją pozycje, mają mieć lepiej kosztem innych? Te kluby są w miejscu w jakim są na własne życzenie. W ogóle, mnie rozwala całe ten ból o kasę. Leicester, BVB, czy Atletico pokazało, że można stworzyć coś fajnego nie wywalając ultra pokaźnych sum. Sytuacja United, czy nawet nasz przykład pokazuje, że można wpakować coś olbrzymie pieniądze i to nie wypali. Ostatnie okienka w naszym wykonaniu to łącznie 300 mln funtów wydanych pieniędzy, jednak grę odmieniło dopiero zorganizowanie odpowiednich ludzi na odpowiednim miejscu. Stało się to w sezonie 2013/2014 gdzie w całych rozgrywkach liczyło się może z 15 zawodników i (daj bóg) dzieje się to teraz. Co do Ligue1 to w zeszłym sezonie niewiarygodnie szedł Lyon, a jest to drużyna, która w dużej mierze opiera się na wychowankach/skromnych zakupach. W tym roku PSG zdominowało rozgrywki, jednak ich najdroższy nabytek walczy o miejsce w podstawowym składzie i jest niezadowolony ze swojej pozycji. Nikt nigdy nie zbuduje trwałej potęgi samymi pieniędzmi bez wizji, można zainwestować miliardy i będą to miliardy zmarnowane. Jeśli w takim City jest jakiś projekt, długofalowa wizja to prędzej czy później znajdą ludzi, którzy uwierzą w ten projekt i będą wprowadzać go w życie. Jeśli jest to tylko kaprys/zachcianka bogaczy to nie osiągną nic nadzwyczajnego.
"Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać."
PyrkaLFC

Postprzez Pistolerro » 13 maja 2016, o 12:02

Oficjalnie Yaya Touré związał się z SM Caen.
E: jeżeli myślałeś ,że ja myślałem ,że chodziło o tego z City to nieźle :shock: (chciałem troszkę zamieszania wprowadzić.)

e2: Ibra oficjalnie odchodzi z PSG po zakończeniu sezonu. Mówi się ,że najpewniej będzie to MLS
Ostatnio edytowano 13 maja 2016, o 12:41 przez Pistolerro, łącznie edytowano 1 raz
Pistolerro

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Kurtz » 13 maja 2016, o 12:04

Pistolerro napisał(a):Oficjalnie Yaya Touré związał się z SM Caen.

Jesteś pewien? Dodaj, że chodzi o siedemnastolatka, nie o Gnégnéri Yaya Touré. :wink:
Ed:
Nawet tutaj: http://www.mirror.co.uk/sport/row-zed/y ... ue-7958983

Ed 2: pewnie też o innego Ibrę chodzi 8) żartuję
Kurtz
Kurtz

Postprzez Kodi » 19 sie 2016, o 23:59

Zawodnik o któregoś prosiło pół forum , czyli Lacazette strzelił już 5 bramek w 2 meczach Ligue 1.
Ciekawe czy do końca okienka ktoś go kupi , czy strzeli te 20 bramek do połowy sezonu i odezwie się jakiś gigant w postaci Realu Madryt :badhappy:
Obrazek
Kodi

Postprzez Gebe » 3 sie 2017, o 21:55

OFICJAŁNIE: Neymar zawodnikiem PSG. Klub ze stolicy Francji zapłacił za Brazylijczyka 222mln euro.
Obrazek
Gebe

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi zagraniczne