Primera Division

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Primera Division

Postprzez Sektor51 » 29 paź 2018, o 21:31

Panowie, ponieważ wczoraj niejako rozpocząłem ten temat, pozwolę sobie podsumować. Takie porównanie obu piłkarzy nie ma sensu, Gerrard to człowiek z klasą nie tylko piłkarską (i tu każdy porównując obu, będzie miał swoje zdanie), ale i jako człowiek. Dziękując Luisowi za wspaniałe chwile, uniesienia, które nam dał, to jednak ktoś chciał uciec nawet do Arsenalu (ta oferta 40 mln + 1 nie była bez jego zgody, pisze też o tym w książce SG, ile go od tego odwodził), odejście z klubu też nie było fair. Wiem, ktoś powie, że SG też miał taką chwilę do Chelsea, ale tego nie zrobił. Tak myślę, że gdyby Luis był młodszy i pojawiła się teraz (po Barcy) MEGA oferta np. z Realu, to całowałby z uwielbieniem następny herb. Czy można go za to krytykować, chyba nie, to jego praca i chce być odpowiednio wynagrodzony. Taka jest też różnica pomiędzy SG a LS.
Sektor51

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez bugi » 21 sty 2019, o 00:47

Ten VAR to jednak gówno i po wprowadzeniu go do PL za wiele i tak się nie zmieni być może poza paroma spalonymi, patrząć na przykładzie ligi hiszpańskiej.
Dzisiaj kolejny wałek w wykonaniu Barcelony, sytuacja nawet nie została sprawdzona!! (w tej sytuacji wpadła bramka na 2-1 dla Barcelony, która zdecydowała o losach meczu)
https://twitter.com/twitter/statuses/10 ... 357512192/
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez zawad2 » 21 sty 2019, o 01:43

bugi napisał(a):Ten VAR to jednak gówno i po wprowadzeniu go do PL za wiele i tak się nie zmieni być może poza paroma spalonymi, patrząć na przykładzie ligi hiszpańskiej.
Dzisiaj kolejny wałek w wykonaniu Barcelony, sytuacja nawet nie została sprawdzona!! (w tej sytuacji wpadła bramka na 2-1 dla Barcelony, która zdecydowała o losach meczu)

Ale mówisz o ustawianiu spotkań czy zmniejszeniu ilości błędów ? Bo to dwie osobne kwestie.
zawad2

1 year of membership

Postprzez kacciq » 21 sty 2019, o 02:29

bugi napisał(a):Ten VAR to jednak gówno i po wprowadzeniu go do PL za wiele i tak się nie zmieni być może poza paroma spalonymi, patrząć na przykładzie ligi hiszpańskiej.

To nie VAR jest gównem, tylko sędziowie.
kacciq

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ManiacK » 21 sty 2019, o 07:06

kacciq napisał(a):

To nie VAR jest gównem, tylko sędziowie.

Dokładnie, poza tym tam mało kto będzie pamiętał dłużej o błędzie dającym korzyść większemu klubowi (Barca, Real, Atletico) przeciwko jednak typowemu średniakowi u nich, u Nas możliwe, że będą większą uwagę zwracać na kontrolę VAR ze względu na to, że zarówno rywalizacja większa, jak i fakt, że gówno-gazety pewnie będą lubiły podłapać temat, a i kibice przeciwnych drużyn będą dużo bardziej wylewni w sytuacji, gdy inny klub zyska na błędzie z tytułu niesprawdzenia VAR.
ManiacK

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez bugi » 11 mar 2019, o 21:14

Oficjalnie, Zidane znów prowadzi Real Madryt. Zaskakująca decyzja jak dla mnie. Tym bardziej nie rozumiem jego odejścia po finale LM. Ogólnie nie uważam go za jakiegoś speca, jestem ciekaw jak sobie poradzi, w Realu potrzebne są duże zmiany więc myślę, że nie podoła.
Dostał też pozwolenie na rewolucję w klubie, co może mieć spory wpływ na Liverpool. Dlaczego na Liverpool? Real będzie dysponował sporymi środkami w lato, w przypadku jeśli LFC skończy sezon bez żadnego pucharu, jest kogo wykupić z naszej drużyny. Ktoś z naszej trójki Salah/Mane/Firmino na 100% będzie w kręgu zainteresowań Realu i o któregoś zawalczą.
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez akhrem9 » 11 mar 2019, o 21:59

Dziwne, najpierw przemyślanie opuszcza wypalony już zespół by pod wpływem nie wiem czego nagle wracać. Był pod wpływem ogromnej presji i niejednokrotnie prawie zwalniany przez Pereza. Status legendy i triumfy w LM są w Madrycie niczym a sposób traktowania byłych piłkarzy jest wszystkim znany. Mógł wybrać piękne i spokojniejsze życie we Włoszech i prawie pewne mistrzostwo z Juventusem. Kolejny puchar w innym kraju, czym też szczycą się trenerzy. Za kilka lat natomiast mistrzostwo z PSG. Lepiej mógł sobie rozplanować dalszą karierę niż powrót do tej samej, jeszcze brudniejszej rzeki. Odszedł na własnych zasadach, w chwale co raczej się nie powtórzy. Pamiętam Real sprzed tych 3 triumfów w LM. Przez wiele lat nie mogli przebrnąć 1/8 mimo olbrzymich transferów i pieniędzy. A teraz jeszcze trzeba odmłodzenia składu, też kasy i cierpliwości. A tej w Madrycie nigdy nie będzie.
akhrem9

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Reso » 11 mar 2019, o 22:17

akhrem9 napisał(a):Dziwne, najpierw przemyślanie opuszcza wypalony już zespół by pod wpływem nie wiem czego nagle wracać. Był pod wpływem ogromnej presji i niejednokrotnie prawie zwalniany przez Pereza. Status legendy i triumfy w LM są w Madrycie niczym a sposób traktowania byłych piłkarzy jest wszystkim znany. Mógł wybrać piękne i spokojniejsze życie we Włoszech i prawie pewne mistrzostwo z Juventusem. Kolejny puchar w innym kraju, czym też szczycą się trenerzy. Za kilka lat natomiast mistrzostwo z PSG. Lepiej mógł sobie rozplanować dalszą karierę niż powrót do tej samej, jeszcze brudniejszej rzeki. Odszedł na własnych zasadach, w chwale co raczej się nie powtórzy. Pamiętam Real sprzed tych 3 triumfów w LM. Przez wiele lat nie mogli przebrnąć 1/8 mimo olbrzymich transferów i pieniędzy. A teraz jeszcze trzeba odmłodzenia składu, też kasy i cierpliwości. A tej w Madrycie nigdy nie będzie.

Powraca do zespołu, pod wpływem tego, że Real go potrzebuje i Florentino przemyślał najwidoczniej parę spraw. Z tego co się orientuję, wcześniej Perez nie chciał rewolucji kadrowych, a Zidane czuł, że zespół jest wypalony. Ponoć kluczowa była kwestia Bale, którego Perzez widział dalej w Madrycie, a Francuz niekoniecznie. Z tego wynika jak na razie, że Zidane miał, wręcz fantastyczne wyczucie do przyszłości. Nie rozumiem trochę argumentów, że wraca do większego bagna, niż to które opuścił, bo mimo że to fakt, to wystarczy postawić się w sytuacji, gdzie twój ukochany klub gra totalną kaszanę, a Ty jesteś ich nadzieją, Ciebie proszą o to byś to poukładał, najwidoczniej we Francuzie jest miłość do Madrytu i tyle.

Od siebie dodam, że nie obawiał bym się podebrania kogokolwiek z naszej kadry przez Real. Biorąc pod uwagę, że trenerem jest Zidane, o którym od dawna mówiło się, że mocno chce Hazarda, to gdy dostanie wolną rękę nie wierzę w innego skrzydłowego niż Belg. W środku pomocy, nie oszukując się w Europie jest o wiele więcej ciekawszych opcji, niż te które my posiadamy. Jedyne o co byśmy mogli się bać to o defensywę, a właściwie o Van Dijka i Robertsona, ale w to chyba nikt nie wierzy. A no i Karim wiadomo, że u rodaka pakiet na grę w pierwszym składzie przynajmniej jeszcze na dwa lata :D
Reso

1 year of membership

Postprzez zawad2 » 12 mar 2019, o 00:25

Reso napisał(a):
Od siebie dodam, że nie obawiał bym się podebrania kogokolwiek z naszej kadry przez Real. Biorąc pod uwagę, że trenerem jest Zidane, o którym od dawna mówiło się, że mocno chce Hazarda, to gdy dostanie wolną rękę nie wierzę w innego skrzydłowego niż Belg. W środku pomocy, nie oszukując się w Europie jest o wiele więcej ciekawszych opcji, niż te które my posiadamy. Jedyne o co byśmy mogli się bać to o defensywę, a właściwie o Van Dijka i Robertsona, ale w to chyba nikt nie wierzy. A no i Karim wiadomo, że u rodaka pakiet na grę w pierwszym składzie przynajmniej jeszcze na dwa lata :D

.... jest też Sadio, którego Zidane miał na oku.
zawad2

1 year of membership

Postprzez art64 » 12 mar 2019, o 01:30

zawad2 napisał(a):
Reso napisał(a):

.... jest też Sadio, którego Zidane miał na oku.

Przede wszystkim, trzeba przeanalizować realia obecnego rynku transferowego. Koszt pozyskania Mane, a także perspektywa przebudowy składu Realu, czynią możliwość transferu naszej "10" mało realnymi. Myślę, że za Sadio trzeba byłoby zapłacić najmniej 130mln euro i sam Mane musiałby chcieć mocno tego transferu, aby przekonać FSG i Kloppa.
Nie wiadomo czy do wyciągnięcie będzie Hazard, jednak jest kilku utalentowanych skrzydłowych i napastników, a Real może w tym okienku kupić prawie każdego, bo oprócz kosmicznych dochodów, ostatniej posuchy transferowej w Madrycie, do budżetu na lato dojdą przychody ze sprzedaży. Szykuje się wielka rewolucja i Zidane będzie celował w największe gwiazdy. Ciekawie byłoby gdyby Francuz spróbował kupić kogoś z obu Manchesterów. Rashford, De Bruyne, Sterling, Martial, Lukaku- wszyscy wydają mi się pasować do Realu. Najlepszych graczy można obecnie szukać przede wszystkim w PL, jestem ciekawy czy tam będzie szukał Real. Nawet Zaha czy F. Aderson wydają się ciekawymi opcjami. Czy można liczyć na kogoś z dwójki Neymar/Mbappe? Będzie ciekawie.
PD straciła bardzo wyraźnie na odejściu Cristiano. Bez silnego Realu nie ma silnej, pod każdym względem, ligi hiszpańskiej. Cierpi mocno ekonomia, jednak co najważniejsze dla kibiców- rywalizacja. Ja jednak mam nadzieję na to, że angielskie zespoły dojdą jak najdalej w tej edycji europejskich pucharów. Co będzie, jeżeli odejdzie Messi? Wydaje się, ze PD straci tak wiele jak nigdy. Właściciele obu gigantów będą musieli wydać ogrom pieniędzy, by stworzyć nowych herosów w miejsce Ronaldo i Messiego. Niewielu może aspirować, by być równie genialnymi przez tyle sezonów. Poza tym - to dwie wielkie osobowości, niesamowici piłkarze. Różni, także osobiście, jednak równie zabójczy. Świetna para, niczym Achilles i Hektor.
Barcelona pozyskała już de Jonga- jak dla mnie, jak najbardziej gotowego na wyzwanie. W dodatku Katalończycy na pewno znów się wzmocnią, nie będą bezczynnie czekali, aby Madryt ich dogonił. Smutny jest dla mnie kryzys zespołów takich jak Valencia, Villareal oraz Sevilla. Od pierwszych trzech klubów odstają już o klasę, choć z Villareal jest jeszcze gorzej. Ile jeszcze potrwa ta finansowa susza w hiszpańskiej piłce? Wydaje się, że kluby są źle zarzadzane. Może powinno się także dokonać próby wyrównywania przepaści finansowej czołówki a resztą klubów, czy jest to w ogóle możliwe w obliczu dominacji RM i Barcelony?
art64

Postprzez aro8 » 12 mar 2019, o 02:08

Nie przesadzaj z tą kwotą za Mane... Ostatnio strzela, ale nadal nie dogonił Salaha w klasyfikacji strzelców, nie mowiac juz o klasyfikacji w całej premier league. Sporo brakuje mu do jakości Coutinho za czasów w LFC, Według mnie jego wartość to może 70mln
aro8

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Montes » 12 mar 2019, o 07:12

Up 😂

Dobrze, że nie jesteś na miejscu Edwardsa bo śmiem twierdzić, że jeżeli Real zaoferował by 50 mln za Sadio Ty byłbyś skłonny się zastanowić nad sprzedażą.
"Lecą mydlane bańki, piękne niczym sen, lecą do nieba, wysoko tak jak trzeba, jak marzenie, żyją oka mgnieniem, szczęście mnie omija, szukałem go Tu i Tam, lecą mydlane bańki, a ja ciągle jestem sam."
Montes

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Paviola » 12 mar 2019, o 07:18

aro8 napisał(a):Nie przesadzaj z tą kwotą za Mane... Ostatnio strzela, ale nadal nie dogonił Salaha w klasyfikacji strzelców, nie mowiac juz o klasyfikacji w całej premier league. Sporo brakuje mu do jakości Coutinho za czasów w LFC, Według mnie jego wartość to może 70mln

Gościu, jemu do Salaha brakuje jednej bramki, gdzie ten wykonywał karne w tym sezonie, a w obecnej formie ich obu wyprzedzić go może w najbliższym spotkaniu ligowym. Natomiast do prowadzącego Aguero traci 2 bramki. Jak utrzyma formę, a na pewno to zrobi, bo ma zawsze morderczą końcówkę to ma ogromne szansę na koronę strzelców. W dodatku na transfermarkt jest wyceniony na 85 mln. Jak mały zdrajca odchodził to nie pamiętam dokładnie, ale chyba wycenili go wtedy na 70, więc minimum real by musiał dać za niego 150 mln, a i to mało za zawodnika ze świeżym kontraktem do 23 roku.
Paviola

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez diablinadali » 12 mar 2019, o 13:13

bugi napisał(a):Oficjalnie, Zidane znów prowadzi Real Madryt. Zaskakująca decyzja jak dla mnie. Tym bardziej nie rozumiem jego odejścia po finale LM. Ogólnie nie uważam go za jakiegoś speca, jestem ciekaw jak sobie poradzi, w Realu potrzebne są duże zmiany więc myślę, że nie podoła.

akhrem9 napisał(a):Dziwne, najpierw przemyślanie opuszcza wypalony już zespół by pod wpływem nie wiem czego nagle wracać.

Zidane odchodząc z Realu doskonale wiedział co robi i co za chwilę czeka Real Madryt. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym". Już ten ostatni tytuł był łabędzim śpiewem tamtego składu i to przy sporym udziale sędziowskich kontrowersji. Wiedział, że straci gwaranta 40+ goli w sezonie w postaci Cristiano, a kręgosłup składu, którym zdobywał ostatnie trofeum, jest już na ostatniej prostej w piłkarskiej karierze (Ramos, Modrić, CR, Marcelo).

Również nie uważam, by Zidane był wybitną jednostką trenerską. Przychodząc do klubu pierwszy raz, zastał bardzo dobry skład, który potrzebował jedynie drogowskazu. Po wszystkich buntach związanych z zatrudnianiem Beniteza i temu podobnych, pojawił się wreszcie autorytet, któremu gwiazdy Realu nie mogły niczego zarzucić. Są osoby, które do dyskusji o wielkości Zidane'a jako trenera używają argumentów o 3 LM z rzędu. A ja powiem, że gdyby VAR zagościł dużo wcześniej, albo gdyby Real nie miał u środowiska sędziowskiego specjalnego traktowania, to prawdopodobnie nie byłoby nawet obrony tytułu, a o 3 finałach z rzędu nawet nie wspomnę.

Sprawa wbrew pozorom jest bardzo prosta. Z dwójki Zidane - Real, najwięcej do stracenia ma Real. Zidane zrobił swoje i wpisał się na stałe do historii klubu jako trener. Kibice będą go kochać bez względu na to, co stanie się teraz. Coś na wzór legendy, którą sobie zbudował jako piłkarz - wszyscy pamiętają go jako wybitnego grajka, a mało kto wypomina mu jego ostatni w karierze piłkarskiej mundial i sytuację z Materazzim. Według mnie nie ma najmniejszych szans na to, by wyrównał swoje osiągnięcie. Przychodzi do klubu, kiedy ten sięga dna, więc gorzej być już nie może. Dostanie też środki na transfery i niemałą pensję, a na wstępie wszyscy wiedzą, że drużyna potrzebuje przebudowy, więc nikt nie będzie mu wypominał potencjalnego braku sukcesu w najbliższym roku. Dla Zidane'a sytuacja win-win.

A dlaczego nie Juventus? Można się tylko domyślać. Po pierwsze Perez to twardy negocjator, ale dla Zidane'a jest w stanie zrobić wyjątek i oddać mu pełną kontrolę nad składem, prawdopodobnie gwarantując też większą pensję niż ta, którą mógłby otrzymać od mistrza Włoch. Po drugie obecność w Juventusie Cristiano, który poniekąd zdradził Real, a dodatkowo znów na nim opiera się gra drużyny, a oczywistym jest fakt, jak ciężko będzie go znów zastąpić. Po trzecie skład Juventusu również w niedługim czasie będzie potrzebował przewietrzenia. Bonucci 31, Chiellini 34, Matuidi 31, Khedira 31, Cristiano 34, Mandzukić 32. To oczywiście tylko moja opinia, ale na miejscu Zidane'a podjąłbym taką samą decyzję.
diablinadali

Postprzez fellipe1892 » 12 mar 2019, o 15:57

Zidane kocha Madryt, tu mieszka z rodziną i jest szczęśliwy, sam tak mówi.
Obrazek
since 1996
fellipe1892

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi zagraniczne