Ligi Europejskie

Liga francuska, hiszpańska, włoska itp.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Re: Ligi Europejskie

Postprzez Jetzu » 3 kwi 2014, o 22:46

Phi, Lukaku w wieku 16 lat zostawał królem strzelców ligi :D
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez 1010Arx » 3 kwi 2014, o 22:51

Anderlecht chyba miał najmłodszy skład w tej edycji LM jeśli dobrze pamiętam. Taki Dennis Praet to chyba już 3 sezon gra regularnie w Anderlechcie, a ma 19 lat.
Druga taka drużyna to PSV Eindhoven, którym zachwycałem się już na początku sezonu. Zespół, którego średnia wieku podstawowego składu(!) w jednym ze spotkań ligowych wyniosła niespełna 20 lat pojechał NEC Nijmegen 5:0... Najstarszym zawodnikiem na boisku był 23 letni Wijnaldum. Szaleństwo :P W tym meczu Bakkali strzelił hat-tricka, a ja nie byłem w stanie stwierdzić, czy jest prawo, czy lewo nożny. Tak dobrze strzelał i podawał obiema nogami, 17 letni wówczas dzieciak. Do tego 20 lat Adam Maher, 19 Willems (w tych spotkaniach, które miałem przyjemność oglądać wyglądał niesamowicie), Depay 20 lat, Locadia 20 lat. Takie dzieciaki, a mają realną szansę powalczyć o 2 miejsce w lidze :P

Edit: O tym meczu pisałem http://www.transfermarkt.pl/pl/psv-eind ... 42581.html
19,9 lat - średnia wieku :D

Edit: Może zbyt duża presja, ma dopiero 17 lat, kto wie jakie miał myśli w głowie po takim bajecznym starcie. Może za wszelką cenę w kolejnych spotkaniach chciał pokazać coś ekstra. Myślę, że za rok zacznie grać lepiej, a za dwa lata będą się o niego zabijać kluby BPL, w końcu to Belg,a tych w lidze angielskiej nigdy za wiele :)
Ostatnio edytowano 4 kwi 2014, o 00:02 przez 1010Arx, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
1010Arx

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez dymos » 3 kwi 2014, o 23:22

@Up, widzialem ten mecz:). Myslalem, ze Bakkali odpali i beda sie bily o niego Reale i inne Barcelony. Nie to, ze teraz Duma Katalonii nie moze, ale Bakkali na tym hattricku sie zacial i do tej pory w lidze strzelil tylko 3 bramki. Nie wiem z czego to wynika.
dymos
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez cezarySP » 6 kwi 2014, o 20:29

Tam to się nie pie**olą :lol:

Obrazek
Obrazek
cezarySP

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez bugi » 6 kwi 2014, o 20:38

Aż ściągnę ten mecz chyba do obejrzenia :D
bugi

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez PatrykOwenFan » 6 kwi 2014, o 21:23

Dziwne że Raul M. się uchował ;p
PatrykOwenFan

Postprzez Jetzu » 2 maja 2014, o 01:50

Dzięki zwycięstwu Benfici nad Juventusem, liga portugalska wyprzedziła w rankingu krajów ligę włoską i w sezonie 2014/2015 będzie znajdowała się na 4. pozycji za Anglią, Hiszpanią i Niemcami.
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Esiu » 3 maja 2014, o 00:23

Czyli wychodzi na to, że wystarczy mieć w lidze dwie mocne ekipy, aby spokojnie łapać się do 5 najlepszych lig świata. Dla mnie na 4 miejscu jeżeli chodzi o siłę nadal jest włoska a 5 francuska. Ale dzięki Benfice i Porto to Portugalczycy mają teraz więcej miejsc w Europie. Bo chyba nikt nie powie, że drużyny pokroju Estoril, Nacional, Maritimo czy Braga są lepsze od Fiorentiny, Milanu, Interu , Lille, Lyonu czy Marsylii :D
Esiu

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Mathijs » 3 maja 2014, o 01:36

Faktycznie Portugalia ma tylko dwie klasowe drużyny, ale widocznie dobrze prezentują się w europucharach i w konsekwencji, mają więcej punktów niż całe Włochy i Francja razem wzięte :wink: Zresztą w ostatnich sezonach, kluby znad Półwyspu Apenińskiego nie robią ostatnio furory w rozgrywkach kontynentalnych (delikatnie mówiąc). Poza Lyonem (który doszedł do półfinału LM), nie przychodzą mi też na myśl żadne świeże spektakularne wyniki zespołów z Ligue 1 w Europie. Więc da się to wszystko logicznie wytłumaczyć :) Poza tym, nie jest chyba ważne kto ma więcej utytułowanych i bardziej rozpoznawalnych drużyn.
Mathijs

Postprzez Esiu » 17 maja 2014, o 17:26

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć o co chodzi w meczu ligi chorwackiej Dinamo-Hajduk ? Tak się składa, że postawiłem ten mecz a po jego zakończeniu wyskoczył napis "anulowane" .
Z góry dziękuję.
Esiu

Postprzez MarcinLFC77 » 17 cze 2014, o 22:42

Emre Belozoglu został skazany na dwa i pół miesiąca w zawieszeniu za rasistowską obelgę, której użył w stosunku do piłkarza reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej Didiera Zokory.

Do incydentu doszło w kwietniu 2012 roku podczas meczu Fenerbahce Belozoglu z Trabzonsporem, gdzie występuje piłkarz WKS. Belozoglu miał nazwać czarnoskórego rywala "czarnuchem"

:lol: :lol:
Świat upadł na głowę.
“If I didn’t have the character that I have today on the pitch, I don’t think that I would have become the player that I am today." - Luis Suarez
MarcinLFC77

Postprzez w0rst » 17 cze 2014, o 22:50

Ciekawe ile by dostał gdyby nazwał rudego "rudy"?
Obrazek
w0rst

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez futbolarel » 25 cze 2014, o 22:25

futbolarel

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez LFCwmoimsercu » 27 cze 2014, o 15:28

http://sport.bt.com/sportfootball/footb ... 3915104149

Tak z innej beczki. :D
Życzę Galacie szczęścia, duużo szczęścia :D
Obrazek
LFCwmoimsercu

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez bugi » 13 sie 2014, o 20:24

bugi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ligi zagraniczne