T-Mobile Ekstraklasa 2015/16

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

T-Mobile Ekstraklasa 2015/16

Postprzez Nicco » 17 lip 2015, o 19:29

Ruszył kolejny sezon polskiej Ekstraklasy 8)
W pierwszym meczu Wisła Kraków póki co, remisuje na własnym stadionie 1:1 z Górnikiem Zabrze.
Wydaje mi się że Górnik (któremu kibicuję), mimo ciągłych problemów finansowych, nie wygląda wcale źle. Można powiedzieć że ma nawet przewagę nad Wisłą. Grają bez napastnika, w środku pomocy wciąż gra stary Sobolewski, na prawej obronie "odkurzony" Słodowy, a mimo to ich gra wygląda całkiem przyzwoicie. :)
Na ławce Górnika bardzo ciekawy młodziak z Gwarka Zabrze. W poprzednim sezonie w lidze juniorskiej zdobył 70 bramek, grając zazwyczaj na środku pomocy bądź za napastnikiem.

Warto zaznaczyć, że Górnik jak i Wisłą startują w tym sezonie z -1 pkt, z powodu niewypełnienia warunków licencyjnych.
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.
Nicco

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Re: T-Mobile Ekstraklasa 2015/16

Postprzez pdg90 » 17 lip 2015, o 20:03

Pierwsza połowa dla Wisły, druga zdecydowanie dla Górnika (pozdrowienia z Krakowa dla Dancha :D )

Już nie ma T-Mobile Ekstraklasy, jest sama Ekstraklasa :)
pdg90

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Vitinic » 18 lip 2015, o 03:23

W pierwszej połowie miałem w pewnym momencie dylemat, czy to Górnik wyrąbał puszczę białowieską i przywiózł transport na mecz, czy to my podpisaliśmy za darmo jakichś magików. Generalnie Zabrzanie wyszli na mecz systemem szwajcarskim - wszędzie dziury. My wyszliśmy systemem "postawić na bramie jakiegoś typa który ani ręcyma ani nogyma grać nie umie, ale jakoś sobie poradzi".
Druga dla Górnika? Nie powiedziałbym. W drugiej połowie odkąd się tylko zaczęła miałem wrażenie jakby jedni i drudzy w szatni powiedzieli "niech to się skończy" i postanowili doklepać mecz do końca. Oczywiście kilka akcji goście mieli, ale na szczęście skutecznie jeździliśmy na dupach kasując je. Druga połowa totalnie neutralna.

Nicco napisał(a):Można powiedzieć że ma nawet przewagę nad Wisłą.

Nie. Po prostu popatrz na to obiektywnie. Górnicy byli objeżdżani jak tyczki.

Nicco napisał(a):Grają bez napastnika

Jedyny nominalny napastnik w całej kadrze Wisły to Brozio. W tym temacie chyba jednak wygrywamy, wiesz... Przesyt w środku pola, bida na ataku. Skąd my to znamy?
Plus ode mnie leci dla Sadloka. Próbował coś ładnie zagrać, ale był tak niedokładny że wkurzał. Miałem szczerą nadzieję, że go Moskal zdejmie. Maciek został na boisku, zaczął grać bardziej opanowanie, asekuracyjniej i harował jak wół do końca meczu. To lubię.

EDIT: Dobra, poddaję się. Nie ma sensu wdawać się w dyskusję z człowiekiem, który ocenia mecz na podstawie skrótu w którym są tylko bramki.
Ostatnio edytowano 18 lip 2015, o 13:24 przez Vitinic, łącznie edytowano 1 raz
Vitinic

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez FootballClub » 18 lip 2015, o 07:37

Tak z ciekawości. Czy to prawda, że Eurosport poślizgnął się o 10 minut z transmisją? Pytam bo sam byłem na tym meczu i nie mogłem tego widzieć w TV. Co do meczu, Wisła grała bardzo dobrze do strzelenia bramki. Potem się coś zacięło i do głosu doszedł Górnik. Po przerwie natomiast typowy mecz środka boiska z jedną setką zmarnowaną przez Dancha, a i ta była po stałym fragmencie. Ogólnie mecz bez większej historii z wartym zapamiętania momentem kiedy to piękną asystą popisał się Jeż.
FootballClub

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez S47 » 18 lip 2015, o 08:23

FootballClub napisał(a):Tak z ciekawości. Czy to prawda, że Eurosport poślizgnął się o 10 minut z transmisją? Pytam bo sam byłem na tym meczu i nie mogłem tego widzieć w TV. Co do meczu, Wisła grała bardzo dobrze do strzelenia bramki. Potem się coś zacięło i do głosu doszedł Górnik. Po przerwie natomiast typowy mecz środka boiska z jedną setką zmarnowaną przez Dancha, a i ta była po stałym fragmencie. Ogólnie mecz bez większej historii z wartym zapamiętania momentem kiedy to piękną asystą popisał się Jeż.

W sumie oglądałem tylko 2 polowe i nie zwróciłem uwagi, ale komentator zapraszam na mecz juz nie pamiętam jaki chyba termalici i dodal ze mecz będzie transmitowany z poślizgiem wiec nie wiem czemu tak i wgl...
PS zmieńcie nazwę tematu, przeciez w tym sezonie nie ma juz T Mobile...
"Zawsze jak gdzieś szedłem to biegłem" F. G.
S47

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Nicco » 18 lip 2015, o 09:01

Vitinic napisał(a):W pierwszej połowie miałem w pewnym momencie dylemat, czy to Górnik wyrąbał puszczę białowieską i przywiózł transport na mecz, czy to my podpisaliśmy za darmo jakichś magików. Generalnie Zabrzanie wyszli na mecz systemem szwajcarskim - wszędzie dziury. My wyszliśmy systemem "postawić na bramie jakiegoś typa który ani ręcyma ani nogyma grać nie umie, ale jakoś sobie poradzi".
Druga dla Górnika? Nie powiedziałbym. W drugiej połowie odkąd się tylko zaczęła miałem wrażenie jakby jedni i drudzy w szatni powiedzieli "niech to się skończy" i postanowili doklepać mecz do końca. Oczywiście kilka akcji goście mieli, ale na szczęście skutecznie jeździliśmy na dupach kasując je. Druga połowa totalnie neutralna.

Nicco napisał(a):Można powiedzieć że ma nawet przewagę nad Wisłą.

Nie. Po prostu popatrz na to obiektywnie. Górnicy byli objeżdżani jak tyczki.

Nicco napisał(a):Grają bez napastnika

Jedyny nominalny napastnik w całej kadrze Wisły to Brozio. W tym temacie chyba jednak wygrywamy, wiesz... Przesyt w środku pola, bida na ataku. Skąd my to znamy?
Plus ode mnie leci dla Sadloka. Próbował coś ładnie zagrać, ale był tak niedokładny że wkurzał. Miałem szczerą nadzieję, że go Moskal zdejmie. Maciek został na boisku, zaczął grać bardziej opanowanie, asekuracyjniej i harował jak wół do końca meczu. To lubię.

Zarzucasz mi brak obiektywizmu ? :dry:
Może ty inny mecz oglądałeś, bo ja nie przypominam sobie żeby Wisła miała jakąś sytuację w drugiej połowie.
Objeżdżani jak tyczki ? :lol: Wisła zdobyła bramkę po kuriozalnym błędzie, a Górnik po pięknej akcji. :badhappy:

Coś mi się wydaje że ktoś tu jest mało obiektywny :)
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.
Nicco

Postprzez danio442 » 18 lip 2015, o 15:19

FootballClub napisał(a):Tak z ciekawości. Czy to prawda, że Eurosport poślizgnął się o 10 minut z transmisją? Pytam bo sam byłem na tym meczu i nie mogłem tego widzieć w TV.

Transmisja miała się zacząć od 17:45 ale,że Eurosport pokazywał jakąś powtórkę z Młodzieżowych MŚ w Lekkoatletyce transmisja meczu "lekko" się przesunęła i wyglądało to tak,że po połączeniu się ze stadionem podano składy (nie na żywo),a później nagle pojawił się obraz i dźwięk na żywo gdy piłkarze stali na boisku i trwała połowa I zwrotki hymnu Wisły... Jak dla nie żenada bo Eurosport przecież pokazywał Ekstraklasę 2 sezony temu,pokazują Bundesligę i to czasem robiąc to z murawy stadionu,a mają problem by połączyć się szybciej ze stadionem i jeszcze te komentowanie meczu z "dziupli" w Warszawie...
danio442

Postprzez glonjohnson » 15 sie 2015, o 22:40

Piast Gliwice po pięciu kolejkach Ekstraklasy będzie liderem po tym jak pokonał Legię Warszawę. Ktoś spodziewał się takiego rozwoju sytuacji? Dziś w Gliwicach był naprawdę świetny mecz, wyrównany, obfity w sytuacje, a także w dramaturgię. To wciąż oczywiście nie jest PL czy PD, ale mimo wszystko Ekstraklasa, w mojej ocenie, z sezonu na sezon jest coraz ciekawsza. Swoją drogą, to kolejka cudów. Najpierw Zagłębie wygrało z Lechem, potem Termalica załadowała aż trzy bramki Górnikowi i teraz Piast wygrywa z Legią. Każdy może tutaj wygrać z każdym, a dominacja Lecha i Legii (zapewne dzięki Europejskim Pucharom) nie jest już tak ogromna.
"It's not so important what people think when you come in. It's much more important what people think when you leave"
glonjohnson

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez KaylorLFC » 15 sie 2015, o 23:20

Ja oglądam naszą ekstraklape to aż mi się nóż otwiera w kieszeni.. Przecież tam patałach goni patałacha, "strzał" Mraza prosto w swoją twarz 2/10, Lewczuk bohater meczu, najpierw nie upilnował Nespora a potem pod koniec meczu niczym rasowy obrońca wybił piłką na aut bramkowy.. Szkoda, że przeciwników. Jeszcze troche i Brendzio będzie się interesował takimi klasowymi graczami jak Lewczuk, Piech i Sagan, kabaret z lekka :>
Obrazek
KaylorLFC

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Rahk8 » 30 sie 2015, o 16:44

Milos Krasić piłkarzem Lechii Gdańsk! Podpisał dwuletnią umowę.

Rahk8

Postprzez Valdes » 30 sie 2015, o 17:24

Rahk8 napisał(a):Milos Krasić piłkarzem Lechii Gdańsk! Podpisał dwuletnią umowę.

Pamiętam jak wielu użytkowników tego forum chciało go w LFC jeszcze przed przejściem do Juve :D nie śmieję się tu z nikogo, bo wyglądał na solidnego grajka wtedy :)
Obrazek
Valdes
Mów mi miś

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez LookAss » 31 sie 2015, o 09:45

Valdes napisał(a):
Rahk8 napisał(a):Milos Krasić piłkarzem Lechii Gdańsk! Podpisał dwuletnią umowę.

Pamiętam jak wielu użytkowników tego forum chciało go w LFC jeszcze przed przejściem do Juve :D nie śmieję się tu z nikogo, bo wyglądał na solidnego grajka wtedy :)

Z naszym forumowym guru wiedzy o piłkarzach na czele :)
Obrazek
LookAss

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez pitero » 31 sie 2015, o 23:56

Myślałem, że sytuacja a'la Konoplyanka mnie już jako kibica nie spotka, a tu niestety mam małe deja vu jako kibic Jagiellonii. Chodzi o Dmytro Chomczenowskiego, który ostatnio ładnego gola wpakował Legii na Łazienkowskiej. Ogólnie był on określany jako najbardziej wartościowy gracz Zorii i Jagiellonia była na ostatniej prostej, żeby go zakontraktować, szczegóły kontraktu zostały zaakceptowane przez samego piłkarza, ale kiedy trzeba było już negocjować z wielmożnym panem oligarchą i agentem to sytuacja się komplikowała. Niby do ostatnich chwil trwały rozmowy, a tu na pół godziny do końca okienka leci info, że Dmytro został sprzedany do klubu z Hiszpanii. Tak to jest z tymi cholernymi ukraińcami. Rzucają śmieszne warunki i szukają łosia, który je przyjmie, a prezesi tracą tylko cenny czas i pieniądze za przelot.
pitero

Postprzez Rahk8 » 1 gru 2015, o 23:23

My się jaramy wyrównanym poziomem w Anglii, a tymczasem Lider - Piast Gliwice przegrywa z czerwoną latarnią - Górnikiem Zabrze 5:2. Jest to drugie zwycięstwo ligowe zabrzan po tym z 18 września. Ahh ten poziom Ekstraklasy.
Rahk8

Postprzez jaskol95 » 1 gru 2015, o 23:58

To przeze mnie, bo postawiłem dość duży hajs na Piasta. W sumie w tym roku dwukrotnie postawiłem jakiś cięższy pieniądz na mecz polskiej drużyny - najpierw na Lecha z liderem Serie A, gdzie poznaniacy wygrali sobie 2-1 (a stawiałem przeciwko), a teraz właśnie na klub z Gliwic. Także z całego serca przepraszam za wszystkie kupony, które zostały zjebane. Następnym typem pochwalę się na forum i śmiało możecie stawiać przeciwko :)
NiePodpiszeSie napisał(a):
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.
jaskol95

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Następna strona

Powrót do Ekstraklasa