T-Mobile Ekstraklasa 2014/15

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: T-Mobile Ekstraklasa 2014/15

Postprzez LyzwaLFC » 8 cze 2015, o 15:16

Lel. Real dostał w łeb 4-0 z czwartoligowym Alcorconem.
Nie raz i nie dwa większe kluby przegrywają z "półamatorami" w rozgrywkach pucharowych, w których decyduje dyspozycja dnia. Poza tym co ma postawa w PP do ligi? :lol:
Swego czasu Wisła była jedyną drużyną, która pokonała Barcelonę w LM, jakoś wstydu FCB to nie przyniosło.

Czyli, co Lech nie zasługuje na mistrza, bo sędzia im pomógł z Błękitnymi? Bo nie bardzo rozumiem co starasz się właśnie udowodnić. Czy mają dostać w łeb w LM, bo sędzia ich przepchał w PP?
Ostatnio edytowano 8 cze 2015, o 15:24 przez LyzwaLFC, łącznie edytowano 2 razy
LyzwaLFC

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Robertos » 8 cze 2015, o 15:19

Chłopie no ręce opadają. Było odrazu powiedzieć, że jeszcze w podstawówce siedzisz.
Robertos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Robertos » 8 cze 2015, o 15:25

No i właśnie o tym mówię Łyżwa, w jeden dzień Lech miał słabszą dyspozycję i dostał w łeb, ale za to w rewanżu też miał słabszą i musiał ich sędzia przepchnąć co i tak ledwo się udało. Ja wiem, że wiara przenosi góry, ale w tym wypadku musiałaby przenieść cały łańcuch.
Po za tym nie z "półamatorami" tylko z półamatorami rzeczywistymi.
Robertos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez pitero » 8 cze 2015, o 15:46

Ale co mają do jasnej cholery puchary krajowe do ligi? Tak jak Chelsea się skompromitowała, tak Lech się skompromitował. Koniec końców nie wygrali tego durnego pucharu, a właśnie ligę, którą tak bardzo się repsektuje w perspektywie oceniania potencjału zespołu.

@Down:

#Bradford
Ostatnio edytowano 8 cze 2015, o 15:56 przez pitero, łącznie edytowano 1 raz
pitero

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez UczeSieBiegac » 8 cze 2015, o 15:49

pitero napisał(a):Ale co mają do jasnej cholery puchary krajowe do ligi? Tak jak Chelsea się skompromitowała, tak Lech się skompromitował. Koniec końców nie wygrali tego durnego pucharu, a właśnie ligę, którą tak bardzo się repsektuje w perspektywie oceniania potencjału zespołu.

Chelsea? A to nie przypadkiem Liverpool?
Sory za offtopic
@Up. Myslalem, ze chodzi o LM.
Ostatnio edytowano 8 cze 2015, o 16:47 przez UczeSieBiegac, łącznie edytowano 1 raz
UczeSieBiegac

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Robertos » 8 cze 2015, o 16:06

Ma to do tego, że oglądając mecze tej ligi człowiek ma ochotę rwać sobie włosy z głowy. Żeby ocenić potencjał zespołu na podstawie ligi, trzeba ocenić najpierw ligę a ta jest dziadowska jak mało która w Europie. Wystarczył półamatorski zespół spoza ekstraklasy, którego piłkarze nie zajmują się głównie układaniem fryzur i bujaniu się w rurkach po mieście, ale są na tyle zdeterminowani, żeby poświęcać swój własny wolny czas po pracy na treningi piłki nożnej, żeby pokazać, że król jest nagi.
Robertos

Postprzez diablinadali » 8 cze 2015, o 16:25

Jaki koń jest każdy widzi, ale niech mnie ktoś oświeci, o co tu się teraz toczy batalia? O to, że Lech ma mistrza, co przyprawia o przysłowiowy "ból dupy" kibiców Legii, czy o to, że skoro Błękitni pokonali Lecha w Pucharze Polski i to właśnie oni powinni mieć mistrza? W tym przypadku to skrajna frustracja kibiców Legii i to wszystko.

Żeby nie było - nie kibicuję ani Lechowi, ani Legii. Ale jak widzę mierne próby uwydatnienia tego, że Lechowi coś nie poszło, a nie dostrzega się tego jak Legia była ciągnięta za uszy w meczach z Jagą i Śląskiem, to proponuję wizytę u okulisty.
diablinadali

Postprzez Robertos » 8 cze 2015, o 16:38

No właśnie chyba nie każdy widzi jak wygląda koń, skoro Lecha przymierza się do ligi mistrzów. Ja tu nic o Legii nie wspominałem bo jest tak samo słaba jak i klub z Poznania. A Ty doradzasz innym okulary, ale sam dorzucasz cegiełkę do tematu, o którym mowy nie było.
Robertos

Postprzez Rahk8 » 8 cze 2015, o 16:42

Robertos mam wrażenie, że masz naprawdę poważny problem odnośnie Lecha jako Mistrz Polski. Nie docierają do ciebie najprostsze argumenty, które próbujesz zbagatelizować.
Chelsea przegrała z Bradford czyli słabą drużyną z niższej ligi, a potem została mistrzem jak Lech. Różnica jest taka, że Kolejorzowi pomógł sędzia i dostali się do finału.
Robertos napisał(a):Wystarczył półamatorski zespół spoza ekstraklasy, którego piłkarze nie zajmują się głównie układaniem fryzur i bujaniu się w rurkach po mieście, ale są na tyle zdeterminowani, żeby poświęcać swój własny wolny czas po pracy na treningi piłki nożnej, żeby pokazać, że król jest nagi.

Jak koledzy wyżej napisali Real, Cheslea, United i inne topowe drużyny również odpadały z drużynami z 3 ligi czy niższej i jakoś nie ma to żadnego wpływu na poziom ligi.
Nie wiem co próbujesz udowodnić, ale Lech jest mistrzem i musisz się z tym pogodzić. Nie wiem czy jesteś kibicem Legii, ale po twoich postach taki wniosek można wysnuć. Ja nie kibicuję żądnej z tych drużyn po prostu chcę by mistrz był sprawiedliwe wybrany i osiągnął jak najwięcej w Europie. Legia w tym sezonie nie zasłużyła na mistrza. Ba! Jak pisałem wcześniej nawet na wicemistrza.
Rahk8

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Robertos » 8 cze 2015, o 17:16

Poddaję się, jestem zakamuflowanym wiernym kibicem Legii Warszawa. Jak ktoś tu stwierdził leczę swoje legijne kompleksy, chociaż nazwa klubu ani razu nie wystąpiła w moich postach w przeciwieństwie do postów z odpowiedziami, no ale to ja leczę kompleksy. W ukryciu jestem święcie przekonany, że Lech za pomocą Kownackiego, Linettego i Trałki przebije się przez trzy rundy kwalifikacji i znajdzie się w jednej grupie z Juventusem, Arsenalem i Ajaxem. A jak to już się stanie to obiecuję, że publicznie pod tym tematem przeproszę za te słowa......"Projekt Lech" nadaje się do pchania karuzeli identycznie jak Legia na czele z Leśnodorskim i Bergiem, który ma identyczne pojęcie o trenerce co przeciętny użytkownik football managera za sterami. Identyczne zdanie mam o Jagielonii, Śląsku, Lechii czy jakimkolwiek innym klubie "ekstraklasy" w której szczytem marzeń i możliwości jest zapełnienie połowy stadionu. W silniejszych zagranicznych ligach zawodników z ekstraklasy gra 10 na krzyż z czego 5 na trybunach i to jest prawdziwy miernik możliwości. Ludzie z czym wy chcecie startować do LM, jak tu PE jest 10 lat świetlnych poza zasięgiem i nie zmieni tego Legia, która w grupie wygrała 5 meczy po 1:0 przez większość czasu stojąc w 11 na własnej połowie. Puste stadiony, słabi i leniwi kopacze krajowi i jeszcze gorsi zagraniczni, beznadziejny poziom sędziowania, korupcja zaczynająca się już na poziomie B klasy, trenerzy wymieniający się między sobą klubami, którzy z profesjonalną piłką nożną mają do czynienia włączając tv w czasie mistrzostw świata. Taki jest obraz naszej ligi, z czym tu do Europy?
Robertos

Postprzez diablinadali » 8 cze 2015, o 17:41

Jako człowiek, który płacze ze śmiechu nad osobami zachwycającymi się T-ME (a wierzcie mi, są tacy :lol: ) za tego posta mógłbym postawić Ci flaszkę :D Tylko kwestia tego, że zacząłeś moralny demontaż Lecha jako mistrza, a prawda jest taka jak sam zauważyłeś - cieniutka jak dupa węża liga. Jakikolwiek ten mistrz naszego kraju by nie był, tak każdy będzie męczył jakiekolwiek eliminacje czy to do LM czy do LE. Nieważne czy to Lech, Legia, Wisła, Jaga, Śląsk, Lechia - każdy z nich jest gladiatorem swojego podwórka, a przy gladiatorach z sąsiednich podwórek (niekoniecznie nawet zachodnich) wyglądają jak dzieci biegające we mgle. Mistrza zdobył ten, kto najbardziej stabilnie zbierał punkty po podziale na grupy. Nie wybielam Lecha i nie ujmuję Legii, ale czy to nie Legia miała po podziale grup pozycję lidera? Czy to nie Legia mogła grać w LM w ubiegłym sezonie gdyby nie ignorancja osób odpowiedzialnych za nadzór nad przepisami? Lech pod koniec sezonu wyglądał najlepiej i zasłużenie ma mistrza czy to się komuś podoba czy nie. A to, że ten mistrz w porównaniu do nawet 5 czy 7 drużyny La Ligi czy Premier League jest co najwyżej sparingpartnerem to już inna beczka.
diablinadali

Postprzez PyrkaLFC » 8 cze 2015, o 17:43

Robertos napisał(a):Ma to do tego, że oglądając mecze tej ligi człowiek ma ochotę rwać sobie włosy z głowy. Żeby ocenić potencjał zespołu na podstawie ligi, trzeba ocenić najpierw ligę a ta jest dziadowska jak mało która w Europie. Wystarczył półamatorski zespół spoza ekstraklasy, którego piłkarze nie zajmują się głównie układaniem fryzur i bujaniu się w rurkach po mieście, ale są na tyle zdeterminowani, żeby poświęcać swój własny wolny czas po pracy na treningi piłki nożnej, żeby pokazać, że król jest nagi.

Koledzy wcześniej wspominali, że takie kluby jak Chelsea, Real, United (zresztą chyba każdy klub z topu miał takie potknięcie) odpadali z pucharów a potem wygrywali ligi. Idąc Twoim tokiem myślenia, rozumiem, że Real, Chelsea czy United nie zasługiwały na grę w Lidze Mistrzów skoro wcześniej odpadli z pucharów za sprawą dużo słabszego rywala?

Poddaję się, jestem zakamuflowanym wiernym kibicem Legii Warszawa. Jak ktoś tu stwierdził leczę swoje legijne kompleksy, chociaż nazwa klubu ani razu nie wystąpiła w moich postach w przeciwieństwie do postów z odpowiedziami, no ale to ja leczę kompleksy. W ukryciu jestem święcie przekonany, że Lech za pomocą Kownackiego, Linettego i Trałki przebije się przez trzy rundy kwalifikacji i znajdzie się w jednej grupie z Juventusem, Arsenalem i Ajaxem. A jak to już się stanie to obiecuję, że publicznie pod tym tematem przeproszę za te słowa......"Projekt Lech" nadaje się do pchania karuzeli identycznie jak Legia na czele z Leśnodorskim i Bergiem, który ma identyczne pojęcie o trenerce co przeciętny użytkownik football managera za sterami. Identyczne zdanie mam o Jagielonii, Śląsku, Lechii czy jakimkolwiek innym klubie "ekstraklasy" w której szczytem marzeń i możliwości jest zapełnienie połowy stadionu. W silniejszych zagranicznych ligach zawodników z ekstraklasy gra 10 na krzyż z czego 5 na trybunach i to jest prawdziwy miernik możliwości. Ludzie z czym wy chcecie startować do LM, jak tu PE jest 10 lat świetlnych poza zasięgiem i nie zmieni tego Legia, która w grupie wygrała 5 meczy po 1:0 przez większość czasu stojąc w 11 na własnej połowie. Puste stadiony, słabi i leniwi kopacze krajowi i jeszcze gorsi zagraniczni, beznadziejny poziom sędziowania, korupcja zaczynająca się już na poziomie B klasy, trenerzy wymieniający się między sobą klubami, którzy z profesjonalną piłką nożną mają do czynienia włączając tv w czasie mistrzostw świata. Taki jest obraz naszej ligi, z czym tu do Europy?

No i co? Twoim zdaniem lepiej nie spróbować i oddać mecze bez walki, bo "i tak nie mamy argumentów na LM"? Z takim podejściem, człowiek w życiu nie wyszedłby z jaskini "bo i tak nie ma argumentów, żeby przetrwać po za nią". W mojej opinie mało jest gorszych rzeczy dla postępu, niż uznanie swojej porażki, przed dokonaniem próby. Ale to tylko moje zdanie.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez sorrywinnetou » 8 cze 2015, o 23:36

Juz nie takie ogorkowe kluby awansowywaly do Ligi Mistrzow. Grunt to przygotowac niezla forme na lato, tak jak rok temu zrobila to Legia. Nawet Wisla z Maleckim w skladzie byla o krok, o sekundy od pilkarskiego raju. To naprawde nie jest niewykonalne.

Trzeba byc prawdziwym ignorantem, zeby nie dostrzec pozytywnych zmian w polskiej pilce. To juz nie sa prywatne folwarki Cupiala i Drzymaly. Lech i Legia czyli dwa najsilniejsze kluby w kraju to firmy, ktore powoli bo powoli ale daza w kierunku samowystarczalnosci. Piekne stadiony, rozwoj akademii, coraz bardziej przemyslany scouting. Ich droga staraja sie podazac juz Lechia i Jaga z rownie efektownymi stadionami i rozwijajaca sie infrastruktura. Jasne, lepiej jest ponarzekac na korupcje (o ktorej swoja droga nie slyszy sie juz tak czesto jak 10 lat temu, a jak juz to zazwyczaj w kontekscie dawnych wydarzen), na transferowa karuzele trenerow (to rzeczywiscie jest problem, ale wynikajacy raczej z mentalnosci i porywczosci polskich prezesow - Ci bardziej ogarnieci potrafia jednak wyciagnac jakies wnioski - patrz Kulesza), ch**owe sedziowanie (wiesz czemu takie jest? Bo kilka lat temu wyrzucono na zbity ryj skompromitowanych sedziow a w ich miejsce wskoczyli ludzie, ktorzy w normalnych warunkach nigdy nie powachaliby pilki na takim poziomie. Poza tym gdzie ci sedziowie sa tacy zajebisci? W Anglii? A moze w Hiszpanii?) czy przeplaconych, nazelowanych pilkarzy. Faktem jest jednak, ze te nazelowane 'pizdeczki' prowadza w wiekszosci bardziej profesjonalny tryb zycia niz polscy gladiatorzy przelomu wiekow.

Wiadomo, ze Ekstraklasa jest milion lat swietlnych za topowymi ligami, ale naprawde wkur**a mnie to ciagle narzekanie i niedostrzeganie pozytywow. Polska pilka jest aktualnie w dobrych rekach i idzie w dobrym kierunku. Jezeli chodzi o zaplecze pilkarskie to nie mamy sie czego wstydzic, jezeli za tym pojdzie poziom pilkarski i kolejne talenty na miare Kownackiego, Linettego czy Dragowskiego to za kilka lat bedziemy traktowani jako prawdziwa trampolina do powaznej pilki.

EDIT:
Ach tak, zniszczenie Celtica na boisku to byl przypadek, przeciez runde wczesniej Legia meczyla sie z irlandzkimi farmerami. Tak samo mistrzostwo Lecha. Bo przeciez forma w 37 mechach jest mniej wiarygodna i miarodajna od randomowego dwumeczu w pucharze polski (wygranego z reszta, wiec az takiej kompromitacji nie ma). Mistrzem Polski tak naprawde powinni zostac Blekitni
sorrywinnetou

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Ekstraklasa