T-Mobile Ekstraklasa 2014/15

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: T-Mobile Ekstraklasa 2014/15

Postprzez MenToS » 7 cze 2015, o 21:04

Mateusz95LFC napisał(a):
PyrkaLFC napisał(a):Lech Poznań zdobywa mistrzostwo w sezonie 2014/15 co mnie bardzo cieszy :)! Co prawda, przybło mi siwych włosów podczas spotkania z Wisłą, na szczęście już po. Może w tym roku uda się jakieś polskiej drużynie zakwalifikować do LM? Po przygodzie w LE gdzie ogrywaliśmy City i Juve, mam nadzieje, że tak się stanie, oby tylko właściciele nie poskąpili kapusty... Mistrz, Mistrz Kolejorz ! :)

Gratulacje! Dla mnie jako osoby, o powiedzmy neutralnym stosunku do Lecha zwycięstwo w lidze tej drużyny jest jednak bardzo fajną sprawą. Przechodząc przez Poznań czuć było atmosferę te spotkania, że jest to wielki dzień dla całego miasta. Legia już miała okazję pokazać się w europejskich pucharach, teraz czekamy na Lecha. :happy: :happy:

Lech też miał szansę na pokazanie się w europejskich pucharach .. I to nie raz :happy:

Mimo, iż jestem kibicem Legii to cieszę się ze zwycięstwa Lecha.. Dla niektórych może okazać się to dziwne, ale moim zdaniem przyda się taki kubeł zimnej wody na głowy Legionistów. Czuli się zbyt pewni siebie ale tak na prawdę nie mieli do tego żadnych podstaw. Drużyna grała słabo (czasami nawet i gorzej) i zawodzili w najważniejszych momentach. Lech był drużyną solidniejszą i zasłużyli na tego mistrza troszkę bardziej niż klub z Warszwy
"Steven Gerrard has not won a premier league but he won something bigger and thats our hearts"
“When I die, don't bring me to the hospital. Bring me to Anfield. I was born there and I will die there.”
MenToS

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez HappyBlancik » 7 cze 2015, o 21:12

Jako, że jestem z Poznania, bardzo cieszy mnie ta wygrana, choć meczów Ekstraklasy nie oglądam, co najwyżej śledzę wyniki od czasu do czasu. Po sędziowskich cyrkach z udziałem Legii, cieszy mnie to mistrzostwo jeszcze bardziej. Należało się Lechitom.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Robertos » 7 cze 2015, o 21:14

No jestem w stanie to zrozumieć, dla każdej polskiej drużyny remis z Juventusem to jak wygrana, chociaż w tym momencie żeby ugrać remis z Juve to na boisku do Lecha musiałby dołączyć Legia i grać 22 na 11. Tylko smutne jest trochę, że z braku jakichkolwiek sukcesów naszej piłki mitologizuje się i wyolbrzymia i przekręca stan faktyczny.
Robertos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Mateusz95LFC » 7 cze 2015, o 21:17

MenToS napisał(a):
Mateusz95LFC napisał(a):
PyrkaLFC napisał(a):Lech Poznań zdobywa mistrzostwo w sezonie 2014/15 co mnie bardzo cieszy :)! Co prawda, przybło mi siwych włosów podczas spotkania z Wisłą, na szczęście już po. Może w tym roku uda się jakieś polskiej drużynie zakwalifikować do LM? Po przygodzie w LE gdzie ogrywaliśmy City i Juve, mam nadzieje, że tak się stanie, oby tylko właściciele nie poskąpili kapusty... Mistrz, Mistrz Kolejorz ! :)

Gratulacje! Dla mnie jako osoby, o powiedzmy neutralnym stosunku do Lecha zwycięstwo w lidze tej drużyny jest jednak bardzo fajną sprawą. Przechodząc przez Poznań czuć było atmosferę te spotkania, że jest to wielki dzień dla całego miasta. Legia już miała okazję pokazać się w europejskich pucharach, teraz czekamy na Lecha. :happy: :happy:

Lech też miał szansę na pokazanie się w europejskich pucharach .. I to nie raz :happy: y

Oczywiście, doskonale to pamiętam. Chodziło mi o perspektywę kilku ostatnich sezonów ;)
Obrazek
Mateusz95LFC

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 7 cze 2015, o 21:43

MenToS napisał(a):
Mateusz95LFC napisał(a):

Lech też miał szansę na pokazanie się w europejskich pucharach .. I to nie raz :happy:

Mimo, iż jestem kibicem Legii to cieszę się ze zwycięstwa Lecha.. Dla niektórych może okazać się to dziwne, ale moim zdaniem przyda się taki kubeł zimnej wody na głowy Legionistów. Czuli się zbyt pewni siebie ale tak na prawdę nie mieli do tego żadnych podstaw. Drużyna grała słabo (czasami nawet i gorzej) i zawodzili w najważniejszych momentach. Lech był drużyną solidniejszą i zasłużyli na tego mistrza troszkę bardziej niż klub z Warszwy

To chyba dobre podejście. Ja w ogóle czekam z niecierpliwością na rok, w którym którakolwiek z drużyn zakwalifikuje się do LM. Na pewno mocno podniesie swój poziom i zmusi inne drużyny do rozwoju, co podniesie jakoś ligi.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez sokół » 7 cze 2015, o 23:15

W sumie, to szkoda, że Lech wygrał mistrzostwo... O ile nie trawię i Legii i Lecha (jeszcze bardziej), to uważam, że większe szanse w Europie miałaby Legia. Lech znowu odpadnie w pierwszej rundzie z amatorami z Wysp Owczych i tyle będzie LM. Legii, dawałbym większe szanse. Szkoda. Niemniej jednak, gratulacje...
Z LFC od 1998 r.
"...Bramkarz może grać znakomicie, a zawiedzie jeden raz... i jest winowajcą." Ian Rush
last.fm
twitter
sokół

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez PiotrekB » 8 cze 2015, o 11:41

Obrazek
PiotrekB

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Django » 8 cze 2015, o 13:40

PyrkaLFC napisał(a):To chyba dobre podejście. Ja w ogóle czekam z niecierpliwością na rok, w którym którakolwiek z drużyn zakwalifikuje się do LM. Na pewno mocno podniesie swój poziom i zmusi inne drużyny do rozwoju, co podniesie jakoś ligi.

I jeszcze pare(naście) lat na to poczekasz(my)...
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez sorrywinnetou » 8 cze 2015, o 14:02

W przeciagu lata moze sie duzo zmienic, ale na chwile obecna to Lech ma silniejsza kadre i lepszego trenera dlatego wole ich niz Legie w walce o Lige Mistrzow.
Lech Skorzy to nie jest juz ogorkowy Lech Rumaka, ktory dostawal oklep od pierwszych, lepszych ozagranicznych farmerow i taksowkarzy. A sam Skorza to juz nie ten sam Maciek Skorza, ktory koncertowo spier**lil Legii mistrzostwo Polski.

Na dzisiaj to 'projekt Lech' jest duzo bardziej ekscytujacy niz plany Legii. Oprocz odejscia Linettego raczej nie spodziewam sie jakiegos exodusu. Lechici maja swietny scouting i przy odrobinie szczescia szybko powinni znalezc jego nastepce. Oprocz tego w kolejce czekaja kolejni pilkarze akademii, ktora dostarcza coraz to lepszych grajkow.

Legia to jedna wielka niewiadoma - Duda, Zyro, Sa na wylocie, a niezly na wiosne Furman wraca do Francji. Przyszlosc Berga tez nie jest taka pewna.

Lech ma wszystko, zeby powalczyc o Lige Mistrzow. 2-3 trafione transfery (przede wszystkim napastnik) i moze byc naprawde ciekawie. Mowi sie o Majewskim (z Zawiszy) i Paixao, ktorzy bedac w formie moga wniesc duzo dobrego do druzyny. Przy okazji wniosa tez troche doswiaczenia ktorego czasem brakuje Kownackiemu czy Kedziorze.

Trzymam kciuki za Lecha - juz nie takie ekipy wchodzily do Ligi Mistrzow
sorrywinnetou

Postprzez Robertos » 8 cze 2015, o 14:11

Przypominam, że niecałe dwa miesiące temu, Lech potrzebował pomocy sędziego, żeby pokonać w dwumeczu drugoligowych Błękitnych.
Robertos

Postprzez Rahk8 » 8 cze 2015, o 14:24

Robertos napisał(a):Przypominam, że niecałe dwa miesiące temu, Lech potrzebował pomocy sędziego, żeby pokonać w dwumeczu drugoligowych Błękitnych.

A Legia by pokonać m.in Śląsk i Jagę. Tylko dzięki takiej pomocy skończyli na 2 miejscu, a nie niżej.

Mnie osobiście Legia w tym sezonie nie przekonała do tego, że są w stanie coś ugrać w LM. Czas dać szansę komu innemu, myślę, że Lech to idealny kandydat. Kto wie może to oni w końcu dojdą do fazy grupowej LM, wątpię w to, ale szansa zawsze jest.
Rahk8

Postprzez Robertos » 8 cze 2015, o 14:34

Ale Śląsk i Jagiellonia to na litość boską nie Błękitni Stargard. Lech został rozbity i ośmieszony przez półamatorów w pierwszym meczu i gdyby nie sędzia to samo stałoby się w drugim.
Robertos

Postprzez ArtuDitu » 8 cze 2015, o 14:53

Chelsea Mourinho też przegrała z drużyną z Football League, coś to zmienia w ich mistrzostwie? Lechowi zależało, by wygrać tę ligę, podczas gdy Legia podchodziła do tego roszczeniowo. Zdaniem Warszawiaków to im się chyba ten mistrz z urzędu należy (#PolskiBayern). Lech się spiął, Lech walczył, Lech wygrał. Legia ma ogrom farta, że chociaż skończyła ten sezon przed regularnie okradaną przez sędziów Jagiellonią.
Obrazek
ArtuDitu

Postprzez Robertos » 8 cze 2015, o 15:05

Stary nie porównuj Chelsea do Lecha bo to dwie zupełnie różne sytuacje. Ludzie dlaczego wy tą Legią leczycie kompleksy non stop, przecież mowa jest o Poznaniu cały czas. Mówimy o drużynie z ekstraklasy, która ledwo poradziła sobie z półamatorską drużyną i którą niektórzy wsadzają tutaj do ligi mistrzów, no bez jaj.
Robertos

Postprzez ArtuDitu » 8 cze 2015, o 15:10

Przecież tutaj to ty leczysz kompleksy wypominaniem Lechowi Błękitnych, gdy ten Lech właśnie wygrał ligę z silniejszym, bogatszym, bardziej medialnym i ponoć #ChampionsLeaguePotential rywalem.
Obrazek
ArtuDitu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ekstraklasa