T-Mobile Ekstraklasa 2014/15

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

T-Mobile Ekstraklasa 2014/15

Postprzez Vitinic » 22 sie 2014, o 21:42

Chciałem coś napisać, i się po wysłaniu posta zorientowałem, że napisałem w temacie z zeszłego sezonu. Aż dziw, że na aktualny nie ma.
Tak się zastanawiam, czy jest szansa, żeby mimo napiętej sytuacji w klubie Smuda i chłopaki nie oglądali się na politykę (jak rok temu), tylko szli naprzód po kolejne punkty i tak sukcesywnie bili się o najwyższe cele. Z tym co Wisła pokazuje w ciągu ostatnich tygodni i co pokazywała przez ponad pół zeszłego sezonu dokąd nie zaczęliśmy mieć zbyt wiele punktów nad ósmą drużyną mam wrażenie, że to najefektywniejsza w Polsce piłka. Miła dla oka i tablicy wyników. Smuda to trener, który potrafi kazać drużynie spiąć tyłki i zagrać na 200% pod groźbą karnego treningu. Myślę, że mając na karku też premie finansowe dla klubu za udział w europejskich pucharach, dalibyśmy sobie radę w tych rozgrywkach, czy to LE, czy gdyby udało się wywalczyć mistrzostwo i grać w kwalifikacjach do LM. Wątpię w ten drugi scenariusz z masy powodów, ale sportowo Wisła prezentuje wielką formę.
Vitinic

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Re: T-Mobile Ekstraklasa 2014/15

Postprzez Valdes » 26 sty 2015, o 02:55

Oficjalnie: Taiwo na testach w Legii!

Taye Taiwo były gracz Olympique Marsylia, AC Milan czy Dynamo Kijów jest bliski dołączenia do zespołu z Łazienkowskiej.
Przypomniało mi się jak wiele osób (w tym ja :sleep: ) chciało go w LFC, Nigeryjczyk miał być lekiem na naszą lewą obronę :P
Szczerze mówiąc to już zapomniałem o tym piłkarzu, ale (prawdopodobnie) transfer do polskiej ligi strasznie mnie zaskoczył.

Straszna cisza panuje w tym temacie. Osobiście nie interesuje się naszą ligą i jest to chyba mój pierwszy post w tym dziale, ale wiem, że jest tu sporo sympatyków polskich klubów, a w temacie dotyczącym obecnego sezonu wisi aż jeden post! :lol:
Obrazek
Valdes
Mów mi miś

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez sorrywinnetou » 27 sty 2015, o 20:35

Wg informacji Weszlo Legia dogadala z Zawisza w sprawie transferu Maslowskiego. Pilkarz ma byc nastepca Dudy, ktory na 99% odejdzie z Lazienkowskiej latem. Nie wiadomo jeszcze w jakiej kwocie ma sie zamknac transfer, ale Lesny na pewno sypnal troche groszem do sakiewki Osucha.
Maslo to wielka zagadka - moze skonczyc jak Giza, ale moze byc tez tak, ze za 2-3 lata zostanie opchniety na zachod za gruba kase. Niby ma juz 25 lat, ale w naszej lidze to nie ma znaczenia. Wg naszych standardow to ciagle dobrze zapowiadajacy sie pilkarz :)
Troche mi ten transfer przypomina Lallane...
sorrywinnetou

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez FootballClub » 16 lut 2015, o 17:31

Mam takie pytanie, może głupie, ale z tą sytuacją miałem do czynienia pierwszy raz. Czy zawodnik posiadający "żółtko" i faulujący po raz drugi na ewidentną kartkę może dostać czerwoną, gdy sędzia przy tym drugim faulu pokazał przywilej korzyści? Bo z bezpośrednią czerwoną wiadomo, sędzia musi przerwać grę nie pokazując przywileju, ale jak to jest z drugą żółtą? Czy sędzia miał prawo pokazać drugą żółtą Lewczukowi, gdy zastosował korzyść dla "Jagi"?
FootballClub

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez 1010Arx » 16 lut 2015, o 17:34

FootballClub napisał(a):Mam takie pytanie, może głupie, ale z tą sytuacją miałem do czynienia pierwszy raz. Czy zawodnik posiadający "żółtko" i faulujący po raz drugi na ewidentną kartkę może dostać czerwoną, gdy sędzia przy tym drugim faulu pokazał przywilej korzyści? Bo z bezpośrednią czerwoną wiadomo, sędzia musi przerwać grę nie pokazując przywileju, ale jak to jest z drugą żółtą? Czy sędzia miał prawo pokazać drugą żółtą Lewczukowi, gdy zastosował korzyść dla "Jagi"?

Raczej nie ma prawa pokazać drugiej żółtej po zastosowaniu przywileju. Musiałby zatrzymać grę, bo w myśl przepisów jeśli zawodnik dostaje czerwoną kartkę, nie ważne czy bezpośrednio, czy w konsekwencji drugiej żółtej, to automatycznie jest nieuprawniony do gry, a ktoś taki nie może przebywać na boisku. Przykładowo sędzia stosuje przywilej, ale po kilku podaniach przeciwnicy przejmują piłkę, wyprowadzają kontrę i gola strzela zawodnik, który wcześniej powinien dostać czerwoną kartkę.

PS. Tylko mi nie mów, że sędzia coś takiego zrobił wczoraj w meczu Legii z Jagiellonią ;P Puścił grę, a po akcji pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi?
Obrazek
1010Arx

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez FootballClub » 16 lut 2015, o 17:38

Dzięki :D Od początku z tą akcją coś mi nie pasowało. Wczoraj podczas meczu Legii z Jagiellonią oglądałem najsłabszy mecz wykonaniu sędziów od nie pamiętnych czasów :lol:
E: no tak, Lewczuk skasował kogoś przy linii, sędzia dał przywilej, PADŁ GOL DLA LEGII, a po tym golu pokazał drugą żółtą Lewczukowi i go wyrzucił z boiska...
Ostatnio edytowano 16 lut 2015, o 17:39 przez FootballClub, łącznie edytowano 1 raz
FootballClub

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Torres09 » 16 lut 2015, o 17:38

Pan Sławek w Lidze + ekstra mówił ze sędzia może w takim przypadku zastosować przywilej, tylko i wyłącznie gdy po takim faulu zawodnik ma 100% okazję. W innym wypadku zastosowanie przywileju jest błędem.
Obrazek
Obrazek
Torres09

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez HubertPL » 16 lut 2015, o 18:29

Torres09 napisał(a):Pan Sławek w Lidze + ekstra mówił ze sędzia może w takim przypadku zastosować przywilej, tylko i wyłącznie gdy po takim faulu zawodnik ma 100% okazję. W innym wypadku zastosowanie przywileju jest błędem.

A myślałem, że to Ronald Koeman w studio był, a jednak Pan Sławek.
Obrazek
HubertPL

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Krystiankov » 20 maja 2015, o 23:04

Liczę na wypowiedź kogoś obiektywnego odnośnie zdarzeń, które miały miejsce w końcówce spotkania Legia - Jagiellonia. W 95 minucie w polu karnym Legii pada Przemysław Frankowski z Jagi po ewentualnym faulu Bereszyńskiego, sędzie pokazuje - gramy dalej. Dwie minuty później sędzie pokazuje na wapno w polu karnym po ewentualnej ręce Popkhadze. Trudno mi być obiektywnym dlatego pytam Was, co sądzicie o obu tych sytuacjach?

http://ekstraklasa.tv/bramki/legia-jagi ... tko/r8crjv

http://ekstraklasa.tv/bramki/legia-jagi ... owu/770ezh
Krystiankov

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez pitero » 20 maja 2015, o 23:13

Sytuacja z Frankowskim to karny na 80% niby za łatwo poleciał, ale został kopnięty ewidentnie. A karny dla legii? Jaki karny? Sytuacja z serii "nabita, nie liczy się" w podstawówce. Jestem kibicem i Jagi i LFC i to co widzę na boiskach w obu krajach to mozna istnej kurwicy dostać tak jak te kutafony w czarnych przekręcają te drużyny czasami.
pitero

Postprzez owsiej » 20 maja 2015, o 23:14

Druga sytuacja odnośnie karnego dla Legii została już przeanalizowana w Lidze+ Extra i wszyscy jak jeden mąż, w tym pan Sławomir Stępniewski, powiedzieli, że takich rzeczy najzwyczajniej się nie gwiżdże i karnego być nie powinno. Odnośnie sytuacji z Frankowskim to do niej odniosą się później lecz dla mnie, jako kibica Jagiellonii, karnego nie było. Jakiś minimalny kontakt może i miał miejsce, lecz nie spowodowałby on upadku zawodnika Jagiellonii.
owsiej

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Rahk8 » 20 maja 2015, o 23:19

Nie od dziś wiadomo, że Legia jest faworyzowana wśród sędziów. W ciągu ostatnich dwóch kolejek dzięki błędom sędziowski dostali 4 punkty, żyć nie umierać.

Pan Madera wszystko ładnie skwitował.
https://www.youtube.com/watch?v=1rvS_zBN2DY
Ostatnio edytowano 20 maja 2015, o 23:31 przez Rahk8, łącznie edytowano 1 raz
Rahk8

Postprzez Redi » 20 maja 2015, o 23:19

Obrazek

A jeszcze na dokładke wypowiedź Furmana :"Takimi meczami jak ten, wygrywa się mistrzostwo" :D
Z duchem poprzedniego sloganu Legii "Let the Football win", powinni oddać punkty rywalom.
Redi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez dakid15 » 20 maja 2015, o 23:27

Oglądałem drugą połowę meczu Legia vs Jaga. Szczerze mówiąc to szkoda mi druzyny z Białegostoku. Nie będę się rozpisywał, Legioniści walili w mur, bramkarz drużyny przeciwnej miał dzień konia. Niespodziewana przerwa w meczu, która wybiła z dobrego rytmu Gości, a co do karnego(karnych), to żaden z nich nie powinien być dyktowany. Jeżeli chodzi o decyzję, to liniowy, a nie głowny arbiter po prostu tą sytuację zj***l. Obrońca Jagiellonii wycofywał rękę, piłka leciała z wielką siłą. Tak czy siak, Legia powinna dziękować jedynie niebiosom, czy krasnalom. Wciąż mam nadzieję, że to Lech zdobędzie mistrzostwo. Nie śledzę Ekstraklasy często, jednak uważam, że Legia nie zasługuję na bycie mistrzem. Od tak.
dakid15

Postprzez PonuryGrabarz » 20 maja 2015, o 23:30

Nie dziwne, że tej kur** nikt nie lubi poza Warszawą
PonuryGrabarz

Następna strona

Powrót do Ekstraklasa