T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Postprzez RemigiouLFC » 14 sie 2013, o 15:00

MISTRZ 2012- zapewnienia Allianzu.

Pamiętam jak te hasło skandowaliśmy na trybunach w sezonie spadkowym. Och serce się krajało. Ale Wielki Górnik powrócił. Za sprawą jednego pana- Adama "Cudotwórcy" Nawałki. Gościu z frajera robi przeciętniaka, z przeciętniaka robi solidnego gracza, a z solidnego gracza- wirtuoza (na ekstraklasowe warunki). Mimo, że jestem z Wrocławia (korzenie mam zabrzańskie i czuję się Ślązakiem) i chodzę na mecze Śląska (którego mocno szanuje, za jego wkład w sport na Dolnym Śląsku i za oddanych kibiców, których znam wielu) i tak moje serce jest trójkolorowe.

Jakby ktoś chciał posłuchać:
https://www.youtube.com/watch?v=_20irTxPzDU -piosenka puszczana przed meczami Górnika, autorstwa mojego ojca (dodatkowo gra tam na perkusji).
Obrazek
RemigiouLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez maciex1995 » 24 sie 2013, o 22:17

To, co się wczoraj stało w Zabrzu w ostatnich minutach to po prostu dramat. Cholera, rzadko bywałem tak zdruzgotany po meczach. Na pewno po przegranej z Polonią i degradacji, ale oprócz tego niewiele meczów mi przychodzi na myśl, kiedy szukam równie smutnych wspomnień.
Górnik prowadzi 2:1 i to prowadzenie dawałoby mu spokojne prowadzenie w tabeli po 5. kolejce. 92. minuta, Ruch dośrodkowuje z rzutu wolnego, któryś z niebieskich strąca tą piłkę. Prosto w ręce bramkarza, ale Witkowski jak zwykle nie łapie, tylko wypuszcza piłkę. Trafił we własne nogi, wbił piłkę do bramki. Wściekłość, po prostu wściekłość. To oznaczało, że musieliśmy czekać na wieści z Gdańska z jutrzejszego meczu w Gdańsku.
Teraz już trwa mecz Legia-Lechia i jest nieźle, bo w 90. minucie gdańszczanie prowadzą 1:0 i są w tabeli równo z nami(co do 1 bramki), zostawiając Legię 2 pkt z tyłu. Tylko że teraz już nie będziemy zapominali, że dopóki mecz się nie skończył, nie powinniśmy niczego osądzać...

Ale tak naprawdę remis też nie byłby zły, 1 pkt przed Legią i 2 pkt przed Lechią :) Ale ogólnie, obawiam się scenariusza podobnego do zeszłego sezonu - Legia może zdominować ligę i Górnik będzie się trzymał niewiele za nią, ale kiedy przyjdzie do ostatecznych rozwiązań, piłkarze odpuszczą, bo klub po prostu nie jest w stanie grać teraz w europejskich pucharach. To się zapewne zmieni po otwarciu nowych trybun stadionu.

Fotka Witkowskiego wbijającego piłkę do własnej bramki, czyli najbardziej dobijająca sytuacja sezonu 2013/2-14: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... nt_count=1
maciex1995

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez 1010Arx » 28 wrz 2013, o 20:48

Kto komentuje mecz Legia-Śląsk w Canal+ Sport? Z radia go wyrwali czy co? Morda sie mu nie zamyka :)
Obrazek
1010Arx

Postprzez FCmadzia » 28 wrz 2013, o 20:55

1010Arx napisał(a):Kto komentuje mecz Legia-Śląsk w Canal+ Sport? Z radia go wyrwali czy co? Morda sie mu nie zamyka :)

Rafał Wolski i Wieszczycki. Wolski już kilka ładnych lat komentuje na C+ (również ligę hiszpańską), a pan Tomek to były piłkarz. :)
Swoją drogą Wolski, imo, to jeden z lepszych komentatorów. Nie zanudza głosem czy bajkami okołomeczowymi, żyje meczem... Całkiem przyjemnie posłuchać.
FCmadzia

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez zakrzev » 28 wrz 2013, o 21:02

1010Arx napisał(a):Kto komentuje mecz Legia-Śląsk w Canal+ Sport? Z radia go wyrwali czy co? Morda sie mu nie zamyka :)

Nie masz czasem włączonej audiodeskrypcji? Podczas meczów Legii jest taka opcja dostępna i tam rzeczywiście komentator cały czas coś mówi.
„Liverpool FC istnieje, żeby być źródłem dumy dla swoich kibiców. Nie ma żadnych innych powodów".
zakrzev

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez 1010Arx » 28 wrz 2013, o 21:13

Oglądam przez neta na goodcast.tv i chyba własnie ta audiodeskrypcja tam jest. Na rozpisce byli wspomniani wyżej przez koleżankę Wolski i Wieszczycki, a ja odpalam sobie mecz i słyszę komentarz jak 10 lat temu, kiedy słuchałem w radiu transmisji :D Mówiąc szczerze troche mnie to wkurza, bo nawet nie można posłuchać trybun i w ogóle jest to denerwujące jak dla mnie.

Przepraszam za zamieszanie i dzięki za pomoc.
Ostatnio edytowano 1 paź 2013, o 10:49 przez 1010Arx, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
1010Arx

Postprzez ZohanLFC » 30 wrz 2013, o 20:12

No i zakończył się najlepszy mecz ekstraklasy jaki do tej pory oglądałem Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz. Mecz, który był prowadzony w równym szybkim tempie przez pełne 90 minut.

Koncertowy mecz jeśli chodzi o Radosława Sobolewskiego, który jak wyliczyli komentatorzy zaliczył ponad 150 przechwytów w meczu co lekko mnie zszokowało w dodatku zdobył bramkę w ostatniej sekundzie meczu co moim zdaniem czyni go absolutnie piłkarzem meczu.

Jeśli chodzi o inne wydarzenia których nie brakowało kibice mogli oglądać 3/3 słusznie odgwizdane karne 2 wykorzystane dla Zawiszy i 1 niewykorzystany przez Przybylskiego dla Górnika.

Nie zauważyłem czy na meczu był Waldi, ale jeśli tak to powinien po raz kolejny przyjrzeć się Olkowskiemu który zalicza 7 asystę w sezonie, biegał do przodu i tyłu przez pełne 90 na pełnych obrotach i miał dość duży wpływ na akcje ofensywne Górnika

Wybaczcie, że skupiłem się tylko na drużynie z Zabrza, ale jej kibicuje i bardziej jej się przyglądałem choć tak jak nadmieniałem piłkarze obojgu drużyn stworzyli koncertowe widowisko.

Oby więcej takich meczy w naszej rodzimej lidze a na pewno przed telewizorami zasiądzie coraz więcej widzów bo dziś no może po za większą skutecznością strzelecką Nakoulmy, który ze swoich sytuacji mógł spokojnie zdobyć nie jedną bramkę nie można było oczekiwać więcej od Meczu :)
Obrazek
ZohanLFC

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez 19emsi48 » 30 wrz 2013, o 20:21

dokładnie jak dla mnie mecz kolejki :)

A dlaczego Górnik prezentuje się solidnie od pewnego czasu? Bo, któremu trenerowi w Ekstraklasie dano popracować z drużyną dłużej nić 1,5 roku ?! Troche chłodnej głowy wśród działaczy i właścicieli a ta liga wyglądałaby całkiem inaczej...
Na Śląsku górnicze życie, tak długie jak serca bicie...
19emsi48

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez polik » 30 wrz 2013, o 20:50

Co się dzieje w spotkaniu Lechia vs. Korona! Już trzeci rzut karny dla gości! Pierwszego obronił Małkowski, jednak sędzia nakazał powtórkę, którą Janota wykorzystał. Teraz młody pomocnik po raz drugi trafia z jedenastu metrów :lol:
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Krzysiek » 30 wrz 2013, o 21:15

ZohanLFC napisał(a):Koncertowy mecz jeśli chodzi o Radosława Sobolewskiego, który jak wyliczyli komentatorzy zaliczył ponad 150 przechwytów w meczu co lekko mnie zszokowało w dodatku zdobył bramkę w ostatniej sekundzie meczu co moim zdaniem czyni go absolutnie piłkarzem meczu.

Mnie by to nawet mocno zszokowało, jako że jeszcze nigdy się chyba nie zdarzyło żeby ktoś miał 150 kontaktów z piłką a co dopiero przechwytów. To by wychodziło że przechwyt co minuta i kilkanaście sekund
You'll never walk alone
Krzysiek
Niebieskooki Hiszpan

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez bart1291 » 18 paź 2013, o 22:25

Ależ mecz na Roosevelta!! Nie wiem czy oglądaliście mecz Górnik - Śląsk ale emocje jak na naszą lige olbrzymie! W 1 połowie Śląsk nie daje pograć gospodarzom i wygrywo 2-0. W 2 połowie Górnik w pełni kontroluje mecz i zdobywa kontaktowa bramke. Potem dokłada bramke w 91 i 93 min i wygrywa 3-2! Szkoda ze jestem chory i mnie tam nie bylo.. :( Brawo Górnik! :)
bart1291

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez liverpoolek » 18 paź 2013, o 22:35

Ależ emocje. Czułem, że jak zaczęli naciskać, to będzie efekt. Dzięki Bogu, że są tacy zawodnicy jak Sobolewski i Nakoulma, plus nos do zmian Nawałki.

Bardzo, bardzo nie chcę, żeby Nawałka odszedł z Górnika na rzecz reprezentacji. Komentatorzy polsatu mówili tak, jakby było już wszystko przesądzone. Nie wiem co będzie, ale jednak mam nadzieję, że to faktycznie tylko plotki.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.
liverpoolek

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez chrismeister » 18 paź 2013, o 22:54

W ogóle ta kolejka się dobrze zaczęła. Dużo bramek i niezła gra, Korona z Jagą też świetny mecz zagrały ( 4-1 trochę mylące bo obie drużyny grały świetnie), super tempo od początku do końca, dużo okazji z obu stron :)
"We are Liverpool Football Club and the expectations are so high "

Steven Gerrard
chrismeister

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Eskimos » 18 paź 2013, o 23:02

Obrazek
Eskimos

Postprzez chrismeister » 18 paź 2013, o 23:22

Eskimos napisał(a):http://eurosport.onet.pl/forum/gornik-zabrze-slask-wroclaw,0,1010590,118477395,czytaj.html

dosyć ciekawy wpis :)

To bardziej do działu Humor pasuje :D
"We are Liverpool Football Club and the expectations are so high "

Steven Gerrard
chrismeister

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ekstraklasa