T-mobile Ekstraklasa 2012/2013

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: T-mobile Ekstraklasa 2012/2013

Postprzez zakrzev » 5 kwi 2013, o 16:45

dymos napisał(a):Moje zdanie jest wrecz przeciwne. To dobrze, ze jakiekolwiek zmiany da wprowadzane. Nie robiac nic, nic nie zmienimy. Pomysl wcale nie musi byc zly. Rozgrywki w takim formacie jeszcze nie zostaly wprowadzone, wiec po co szukac argumentow przeciw? Zalosna proba wyludzenia kasy od c+ i kibica? a czy kibic ukochanej druzyny nie chce jej ogladac jak najczesciej? ja ubolewam ze Liverpool ogladam raz na tydzien i musze sie fascynowac jak ro kadra u21 piecze ciasteczka, bo nic innego o klubie nie slychac. wiecej meczy, wiecej emocji, lepiej przygotowani pilkarze do eliminacji pucharow. to w teorii, zobaczymy jak wyjdzir w praktyce. a wiecej kasy od.c+? jak najbardziej tak. kasa napedza futbol. jesli kluby dobrze ja spozytkuja, beda zarabiac. ja czekam na rezultat zamiast od razu narzekac. pozdrawiam.

Można i tak do tego podejść. Każdy ma swoje zdanie. Nie potrafię jedynie zrozumieć dlaczego zamiast skrócić przerwę zimową Ekstraklasa postanawia rozpoczynać rozgrywki już w lipcu.
„Liverpool FC istnieje, żeby być źródłem dumy dla swoich kibiców. Nie ma żadnych innych powodów".
zakrzev

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez MivexLFC » 5 kwi 2013, o 16:49

zakrzev napisał(a):
dymos napisał(a):Moje zdanie jest wrecz przeciwne. To dobrze, ze jakiekolwiek zmiany da wprowadzane. Nie robiac nic, nic nie zmienimy. Pomysl wcale nie musi byc zly. Rozgrywki w takim formacie jeszcze nie zostaly wprowadzone, wiec po co szukac argumentow przeciw? Zalosna proba wyludzenia kasy od c+ i kibica? a czy kibic ukochanej druzyny nie chce jej ogladac jak najczesciej? ja ubolewam ze Liverpool ogladam raz na tydzien i musze sie fascynowac jak ro kadra u21 piecze ciasteczka, bo nic innego o klubie nie slychac. wiecej meczy, wiecej emocji, lepiej przygotowani pilkarze do eliminacji pucharow. to w teorii, zobaczymy jak wyjdzir w praktyce. a wiecej kasy od.c+? jak najbardziej tak. kasa napedza futbol. jesli kluby dobrze ja spozytkuja, beda zarabiac. ja czekam na rezultat zamiast od razu narzekac. pozdrawiam.

Można i tak do tego podejść. Każdy ma swoje zdanie. Nie potrafię jedynie zrozumieć dlaczego zamiast skrócić przerwę zimową Ekstraklasa postanawia rozpoczynać rozgrywki już w lipcu.

Zaczynamy tak wcześnie żeby drużyny które startuja w eliminacjach LM/LE miały jakies przetarcie przed tymi meczami :)
MivexLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez PatrykOwenFan » 8 kwi 2013, o 11:03

zakrzev napisał(a):

Jestem podobnego zdania jak Ty. Przez ten weekend miałem sporo czasu aby skupić się na oglądaniu meczy.Niestety nie mogłem obejrzeć Liverpoolu ale skupiłem się na Ekstraklasie Polski i Holandii.
Przede wszystkim reforma ligi jest beznadziejna,przesłanki tej "rewolucji" są takie że zwiększa się liczba meczów o stawkę oraz wynagrodzenia od sponsorów oraz wpływy z biletów. Z tym się zgodzimy chyba wszyscy,że pod tym względem ta reforma może wyjść na korzyść dla czołowych 8 klubów ligi,pod jednym warunkiem: Takim że w tej 8 osobowej grupie znajdą się takie drużyny jak:Legia,Lech,Śląsk,Wisła Kraków,Lechia Gdańsk,Korona Kielce,Zagłębie Lublin i ktoś jeszcze.
Dlaczego?
Dlatego że chodzi o sukces medialny. Przykładowo na mecz Lech-Legia jest spodziewany komplet widzów a to przyniesie sukces w postaci wpływów z biletów i tylko takie kluby odniosą korzyści na tej reformie.Ta reforma ma główną przesłankę że do końca każdy będzie o coś walczył. Zgoda... Ale czy kibic przyjdzie na mecz PGE GKS Bełchatów z Podbeskidziem? Skoro na boisku zobaczy kopaninę a nie piłkę nożną? Fanatycy tak...Ale ilu fanatyków ma Bełchatów? Takim klubom to przyniesie same straty bo nie tylko trzeba opłacić dodatkowe mecze zawodnikom ale też zorganizować taki mecz.
Więc jeśli bierzemy pod lupę kwestię finansową reforma powinna wyglądać że wprowadzamy tylko rundę finałową,a dół zostawiamy lub...ostatnia drużna spadek a drużyny z miejsc 15-14 grają w barażach z drużynami z miejsc 2-3 Drugiej ligi czyli pierwszej.

Druga sprawa rewolucji ligi.Kwestie sportowe...
Nasza liga stoi na dramatycznym poziomie pod względem przygotowania. W Eliminacjach LM/LE lepsze są drużyny z Szwecji,Norwegii a zdarzało się i męczyć z Litwinami i Estończykami...
Czy uważacie że 60 dniowa przerwa w rozgrywkach wystarczy naszym kopaczom aby przygotować się do kolejnej rundy?
Wątpię...Oglądałem wczorajsze wydanie Cafe Futbol i Mateusz Borek powiedział że dzięki tej reformie skończy się tłumaczenie że jakaś drużyna jest w rytmie meczowym a my ligą ruszamy za kilka tygodni stąd ta różnica w przygotowaniu.
Zgoda...Skończy się takie tłumaczenie,ale zacznie się inne "60-dni to za mało aby zregenerować siły po poprzednim sezonie" I to będzie 100% prawdy. Dlaczego? Prosty przykład...Ile dawało się naszym Liverpoolczykom wolnego gdy wracali z Olimpiad,MŚ lub Europy? Suarez gdy przychodził do Liverpoolu zadebiutował dopiero we wrześniu. Dlatego że jego organizmy potrzebował odpoczynku takiego a nie innego.Więc jeśli piłkarz (jeden z najlepszych na świecie) dla którego gra co 3 dni jest normą tak oczywistą jak wiązanie butów przed meczem potrzebuje 2-3 tyg na odpoczynek to ile potrzebuje piłkarz biegający po Polskich boiskach?
Prosty przykład: wywiady po meczach. Ja często mecze Liverpoolu oglądam w Angielskiej telewizji często są wywiady pomeczowe. Nie widziałem nigdy żeby jakiś piłkarz miał problemy z oddychaniem po meczu,a w Polsce? Oni ledwo stoją...A porównując tępo gry w Polsce i Anglii to jak porównać bolid F1 z maluchem...
Jeśli chodzi o kwestię czysto piłkarską wydaje mi się że będzie to wielbłąd a nie błąd bo po prostu nie damy rady i w przyszłym roku też raczej nie zobaczymy naszych drużyn w europejskich pucharach...

Jeśli chcemy rewolucji w polskiej piłce nożnej to musimy wymyślić coś dużo lepszego. We wszystkich programach poświęconym polskiemu futbolowi nawołuje się do szkolenia młodzieży tylko że to nam nie da sukcesu.Każdy podaje przykład Niemców którzy postawili na młodzież i teraz biegają w ich barwach takie gwiazdy jak Reus,Gotze czy inne Ozile...
Stawianie na szkolenie młodzieży i ich promowanie nie gwarantuje sukcesu. Dlaczego? Dlatego że nawet Gruzja stawia na szkolenie młodzieży.Ktoś powie " Chyba go pojeb..." Ale polecam zajrzeć na transfermarkt i poszukać małolatów z Gruzji i zajrzeć w ich statystyki. Grają w Holandii, Rosji, Ukainy czy drugiej Bundeslidze. Nie są tam gwiazdami ale strzelają bramki i przynajmniej podrywają się z ławki rezerwowych. A ktoś powie a Milik? Milik od stycznia zagrał 30min w Leverkusen a ostatnio nie łapie się na ławkę rezerwowych, Wolski nawet nie zadebiutował, Klich nie grał nawet w rezerwach...etc
Reprezentacja nie ma obrony,ani ataku.. Lewy jak nie strzelał tak nie strzela nie licze karnych z San Marino a przykładowo rep Armienii ma 2 dobrych napastników którzy strzelają w Lidze Ukraińskiej i Rosyjskiej...

Kończąc to co napisałem jedyną nadzieją dla polskiej piłki jest podniesienie poziomu ligi, nie chodzi o szkolenie itp...Tylko o sposób gry w piłkę. Oglądając mecz Śląska z Podbeskidziem naszedł mnie jeden wniosek. Śląsk zagrał gorzej z Podbeskidziem niż VVV Venlo w meczu z Feyenoordem. Venlo grało w piłkę a śląsk chyba w tenisa...ewentualnie ping-pong
Ps.
VVV Venlo--> 17 drużyna ligi, 5 porażek z rzędu...
PatrykOwenFan

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez maTis » 12 maja 2013, o 18:57

Dzisiejszy mecz Lechii z Ruchem pokazał słabość naszej ligi i naszych drużyn. Ruch prowadząc w 90minucie 4-2 zremisował spotkanie.Wcześniej Lechia 2razy prowadziła i od stanu 2-1 dla Lechii , Ruch zdobył 3gole.
maTis

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Nozesto » 12 maja 2013, o 19:15

maTis napisał(a):Dzisiejszy mecz Lechii z Ruchem pokazał słabość naszej ligi i naszych drużyn. Ruch prowadząc w 90minucie 4-2 zremisował spotkanie.Wcześniej Lechia 2razy prowadziła i od stanu 2-1 dla Lechii , Ruch zdobył 3gole.

E tam, od razu słabość. Powinieneś się cieszyć z faktu, że w naszej rodzimej lidze wreszcie jest dużo bramek, coś się dzieje, są jakieś emocje. Wczoraj Wisła z Legią wygrały swoje mecze po 3:0, Lech w piątek rozjechał Widzew 4:0. Dopingu też już od dawna nie musimy się wstydzić. Jedynie czego brakuje to pieniędzy, bo piłkarz który wybije się w Ekstraklasie natychmiastowo znajduje się na celowniku zagranicznych klubów, a nasze zespoły nie są w stanie go zatrzymać. Tak długo jak to się nie zmieni w naszej lidze będzie pogłębiać się stagnacja, a reszta Europy będzie szła naprzód.

E: No i proszę, Mariusz Stępiński ucieka z naszej ligi. Wystarczyło pokazać odrobinę talentu i już chłopaka w Polsce nie ma. Szkoda, bo pograłby dwa, trzy lata w Widzewie i łódzki klub zarobiłby parę milionów za niego.
"Other people have earned more money than me in football, but no-one has enjoyed it as much as me." - Bob Paisley
Nozesto

Postprzez MichaelV » 18 maja 2013, o 01:08

Jutro mecz o mistrzostwo a tutaj tak cicho? :-) Na Pepsi Arena Lech zmierzy się z Legią. W poprzedniej kolejce oba kluby wysoko wygraly swoje mecze wiec hit rundy wiosennej zapowiada się bardzo ciekawie. Mam nadzieję że lechici wygrają, bo nie ukrywam, w Polsce to im kibicuję. :-)
MichaelV

Postprzez Oskar » 18 maja 2013, o 02:00

Cieszę się, że jakieś polskie drużyny sprawiły, że rzeczywiście czekam z niecierpliwością na mecz Ekstraklasy. Legia i Lech ratują poziom naszej piłki i liczę na dobre widowisko. Nie sympatyzuję z żadną z drużyn, więc niech wygra lepszy. Tak czy inaczej, mam wrażenie, że to spotkanie nie zadecyduje o mistrzostwie. Zwycięstwo Legii zabiłoby trochę emocje pod koniec rozgrywek, ale ostatnio Lech jest w większym gazie, a biorąc pod uwagę ich formę wyjazdową, będzie ciekawie.

Pozwolę sobie wytypować wynik - Legia 1:2 Lech :badhappy:
Oskar

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez dannydt » 18 maja 2013, o 08:46

Wyjątkowo źle życzę Legi za mecz z Wisła na R22. Trzymam kciuki za Lech i mam nadzieje, że zdobędą 3 pkt. Nasza liga to padaka i jeśli nawet ten mecz nie będzie zbyt ciekawy to tragedia ;)
Obrazek

Robiąc byle co, stajesz się byle kim !
dannydt

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Sebu » 18 maja 2013, o 09:04

To najbardziej oczekiwany przeze mnie mecz w polskiej lidze odkąd pamiętam, w końcu mamy dwie drużyny które potrafią grać w piłkę, a nawet jeśli im nie wychodzi - to i tak coś ustrzelą. Tego innym brakuje. Nie kibicuje ani jednym ani drugim, wiec niech po prostu wygra lepszy. Najlepiej ten, który nie zrobi nam wstydu w Europie (a przynajmniej mniejszy niż Śląsk Wrocław ;)).
Sebu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez 1010Arx » 18 maja 2013, o 09:24

maTis napisał(a):Dzisiejszy mecz Lechii z Ruchem pokazał słabość naszej ligi i naszych drużyn. Ruch prowadząc w 90minucie 4-2 zremisował spotkanie.Wcześniej Lechia 2razy prowadziła i od stanu 2-1 dla Lechii , Ruch zdobył 3gole.

Ty mówisz słabość, a wcześniej ktoś pisał, że mamy wynik 1:0 i wtedy żadna drużyna nie walczy. Prowadząca się cofa, a przegrywająca nie potrafi strzelić braki i nie mamy emocji...
Zwykły mecz i tyle... Jak Arsenal zremisował 4:4 z NU to wszyscy piali z zachwytu jaki to był emocjonujący mecz, a jak w Polsce ktoś zrobi coś podobnego to wtedy nazywamy to słabością :) Cudze chwalicie, swego nie znacie, moze technika nie ta sama, ale emocje też są ;)
Obrazek
1010Arx

Postprzez Hills » 18 maja 2013, o 09:50

Cóż, mieszkam w S-cu, od dawna kocham Legię, więc nie widzę innego rozwiązania niż pogrom i zatrzymanie rozpędzonego Lecha. Cieszy mnie, że to właśnie Poznaniacy i Legioniści dominują w polskim futbolu. Nie mogę patrzeć na Wiślaków... :dry:

Legia musi trenować, Legia musi PANOWAĆ!
Hills
Moderator

Postprzez antistar » 18 maja 2013, o 10:01

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... qAvWZ4bGKE

Ciekawa zapowiedź meczu Legia - Lech
Obrazek
antistar

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Hills » 18 maja 2013, o 15:36

No i po meczu! Legia Warszawa zrobiła to, co do niej należało. Karny jak i karta w pełni uzasadnione, atak na nogi od tyłu w polu karnym. O samym meczu nie ma co pisać bo raczej był on grany na remis, koniec końców liczy się wynik. Komplet punktów zostaje na Łazienkowskiej!

5 punktów różnicy między Lechem a Legią, w moim mniemaniu, rozwiązuje kwestię tegorocznych mistrzów Polski :happy:
Hills
Moderator

Postprzez dagonet » 18 maja 2013, o 15:45

ja radze sie wstrzymac jeszcze z koronowaniem Legii - rok temu spieprzyli sprawe na maxa a sytuacja byla podobna.
dagonet

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Venom » 18 maja 2013, o 15:54

Prawdziwe klasyki to były Widzew - Legia , teraz słabo to wygląda.
ŻYJ TAK, ABYŚ NIGDY NIE ZOSTAŁ SAM

"... the most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody."
Venom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ekstraklasa