T-mobile Ekstraklasa 2012/2013

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: T-mobile Ekstraklasa 2012/2013

Postprzez dannydt » 18 maja 2013, o 15:59

Poznaliśmy już mistrza Polski. Legia przez błędy przeszłości nie pozwoli sobie na odpuszczenie meczów. Choć ich nie znoszę będę trzymał kciuki w europejskich pucharach.
Obrazek

Robiąc byle co, stajesz się byle kim !
dannydt

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez polik » 18 maja 2013, o 16:55

dagonet napisał(a):ja radze sie wstrzymac jeszcze z koronowaniem Legii - rok temu spieprzyli sprawe na maxa a sytuacja byla podobna.

Dokładnie! Poczekajmy spokojnie do końca rozgrywek.
Co do samego meczu, byłem mile zaskoczony poziomem gry. Obawiałem się nudnego 0-0, niby padła tylko jedna bramka, ale spotkanie trzymało w napięciu. Uważam, że Legia była lepszym zespołem i zasłużyła na tego gola. Lech miał sporo szczęścia bo piłka po strzale Vrdoljaka prawdopodobnie przekroczyła linię bramkową. A Rumak tak czekał na ponowne spotkanie z Wojskowymi i znów się rozczarował :)
Oby więcej takich spotkań w naszej Ekstraklasie!
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez 1010Arx » 2 cze 2013, o 19:00

Gratulacje dla Legii, oby w LM im wyszło :)
Gratulacje dla Podbeskidzia, to czego dokonali to wręcz nieprawdopodobne.
Gratulacje dla Piasta, jako beniaminek zakwalifikować się do LE to wielka sprawa.

Z ciekawostek, nie wiem czy zauważyliście, ale na meczu Widzew-Podbeskidzie za bramką po prawej stronie (w transmisji TV) był spory transparent: " ... NEVER WALK ALONE", akurat tego pierwszego słowa nie było dokładnie widać, ale wydaje mi się, że zaczynało się od litery Y. Ktoś się orientuje co to za transparent, co ma Widzew wspólnego z YNWA, jesli to o to chodzi? :)

E: Dzieki za odpowiedzi :) Oglądałem kiedyś dokument o polskich klubach w Europejskich Pucharach i faktycznie była tam mowa o meczu Widzew-LFC w PZP, ale nie spodziewałem się, że wywiązała się z tego taka miła atmosfera.

Miło dowiedzieć sie że jakiś polski klub coś łączy z Liverpoolem :)
Ostatnio edytowano 2 cze 2013, o 19:17 przez 1010Arx, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
1010Arx

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Muszka » 2 cze 2013, o 19:02

Obrazek
Muszka

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez aqalfc » 2 cze 2013, o 19:04

Na stadionie Widzewa to normalne.Ta flaga jest na prawie każdym meczu - chociaż to daję jakąś cząstkę Premier League w Tmobile :)
aqalfc

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez PePeR » 2 cze 2013, o 19:11

Z tego co mi wiadomo, bodajze w 1983 r. Liverpool gral z Widzewem w "Lidze Mistrzów" ,i od tego czasu między kibicami obu klubów panują przyjacielskie relacje, na dodatek zaporzyczyli od nas YNWA, nie wydaje mi się zeby byla to jakas przyspiewka, to raczej takie ich haslo.

E: flagę "solidarność" mozna bylo zobaczyć na Wembley rok temu, na Anfield też się pojawia, wpiszcie sobie w google "lfc solidarność" czy cos takiego.
Ostatnio edytowano 2 cze 2013, o 19:30 przez PePeR, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
PePeR

Postprzez Prezes » 2 cze 2013, o 19:11

To chyba taka pamiątka z przyjaźni kibiców Widzewa z kibicami LFC która nawiązała się podczas któregoś z europejskich wieczorów w Łodzi. Jeśli dobrze kojarzę to na Anfield można było w tamtym okresie zobaczyć flagę Solidarność.
Prezes

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez polik » 2 cze 2013, o 19:32

Posiada ktoś może link do pożegnania Ljuboi i Choto? Oraz fety mistrzowskiej Legii? :)
Z góry bardzo dziękuję!
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

Postprzez Prezes » 2 cze 2013, o 23:09

Taka ciekawostka. Weszło pokazuje jak to by było gdyby już w tym roku nastąpił podział na grupę mistrzowską i tą walczącą o utrzymanie.
http://www.weszlo.com/news/15128-Symulacja_na_podstawie_aktualnej_tabeli_jak_wygladalaby_liga_po_reformie_

Można mieć różne opinie o tej reformie ale zapowiada się ciekawie, w szczególności ostatnie 7 kolejek w grupie śmierci gdzie różnice pkt są niewielkie i nikt nie bd mógł sobie pozwolić na odpuszczenie meczu bo może to spowodować degradacje do pierwszej ligi. W grupie mistrzowskiej też ciekawie bo o ile Lider i wicelider nadal maja sporą przewagę i dobry terminarz to walka o lokaty uprawniające do gry w LE też będzie ciekawa. Przez pierwsze 30 kolejek najbardziej ekscytującą zapowiada się walka o lokatę nr 8 która pozwoli na bezpieczną końcówkę i trochę odpoczynku. To spowoduje że 32 pkt które wystarczały przez ostatnie lata na utrzymanie w lidze będą teraz zbyt małą wartości by większość klubów się nią zadowoliła. Teraz połowa klubów marzy o zajęci miejsca 14 wzwyż i po osiągnięciu 32 pkt zaczyna odpuszczać. W przyszłym roku nikt sobie na to nie pozwoli bo będzie wiadomo że 7 słabych meczy i bye bye ekstraklaso. Walka o mistrza też może być ciekawsza bo o mistrzostwie zadecydują mecze z "silniejszymi" rywalami co powinno wyłonić prawdziwego mistrza z tej szczęśliwej ferajny. Te reforma ma jeszcze jedną zalete. Może w końcu nasi piłkarze po wyjeździe z kraju nie będą mieli takich problemów kondycyjnych jak ma to teraz miejsce gdzie pierwsze miesiące dla polskiego piłkarza to przeważnie trening kondycyjny bo nie nadąża za kolegami
Prezes

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez kam15 » 2 cze 2013, o 23:18

@Prezes
Artykul czytalem zanim wstawiles tutaj, bo jakby nie patrzec - weszlo pisza o tematyce pilkarskiej najlepiej w kraju(jak dla mnie), najlepiej ukazuja prawde, bla bla bla...

ale do rzeczy: wedlug mnie najbardziej zmieni sie ilosc meczy remisowych(w sensie mniej), bo nawet jesli bedzie mial byc mecz ulozony to bedzie to na zasadzie: my wygrywamy u siebie, wy u siebie, i kazdy ma po 3 pkty :P

pomijajac to, to tak jak napisales - bedzie ciekawiej, zadecyduja bezposrednie mecze, ale wydaje mi sie ze kluby postawia nacisk na mecze domowe - nie beda tracic z byle kim punktow u siebie.

Nowy sezon bedzie fajny, nawet jesli beda w nim takie zagrania:
podbeskidzie - piast
kam15

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez hubsondj » 2 cze 2013, o 23:42

A ja będę i jestem pod wrażeniem ludzi interesujących się tą liga. Co rok to gorzej. Ta reforma to wprost mistrzostwo świata. Za tydzień awansuje tam Nieciecza i będzie więcej hitów ! Już nie mogę się doczekać!
"w każdej drużynie musi być ośmiu zawodników do noszenia pianina oraz trzech, którzy potrafią na tym cholerstwie grać" - Bill Shankly
hubsondj

Postprzez pinki » 3 cze 2013, o 00:00

hubsondj napisał(a):A ja będę i jestem pod wrażeniem ludzi interesujących się tą liga. Co rok to gorzej. Ta reforma to wprost mistrzostwo świata. Za tydzień awansuje tam Nieciecza i będzie więcej hitów ! Już nie mogę się doczekać!

Może jedna z najgorszych lig w Europie,ale przynajmniej jest śmisznie :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=iqvmr4IVDDo
pinki

Postprzez jaskol95 » 5 lip 2013, o 14:50

Nie wiem, czy to dobry temat, jednak ciężko znaleźć bardziej odpowiedni.
Otóż wg mnie najlepszy polski sędzia, Hubert Siejewicz w najbliższym czasie straci pracę. Za co? Za... tenis. Chodzi o to, że ktoś nagrał go, kiedy ten puszczał kupon (na Agnieszkę Radwańską :P) u bukmachera. Podobno sędzia nie może obstawiać niczego w STSie lub czymś podobnym.
Z jednej strony przepis jest sensowny, no bo to sędzia ma wpływ na wyniki niektórych meczów, jednak z drugiej strony to także jest człowiek, pobawić się za kilka złotych i to jeszcze w dyscyplinie, z którą nie ma żadnego kontaktu to nie grzech. Oczywiście na pewno znał on konsekwencje tego czynu, jednak to trochę przesada w moim przekonaniu.

No bo jakby nie patrzeć skoro jemu uszłoby to na sucho, to po co ten zapis w regulaminie? Ale przecież to nie ulega wątpliwości, że to jeden z najlepszych polskich sędziów i zwalnianie go zostawi pewnie rysę na PZPNie.

Co o tym sądzicie?
NiePodpiszeSie napisał(a):
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.
jaskol95

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez szpak18 » 5 lip 2013, o 14:56

http://www.weszlo.com/news/15495-Sedzia_Siejewicz_nagrany_u_bukmachera_video
Nagrana cała sytuacja, dodatkowo pan Hubert wygrał 50 tys w Radiu Zet :lol:
Obrazek
" Nie mam słów, żeby podziękować za te wszystkie lata. Jestem dumny, że mogę powiedzieć, iż byłem waszym menedżerem " Rafa Benitez
szpak18

Poprzednia strona

Powrót do Ekstraklasa