T-mobile Ekstraklasa 2012/2013

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

T-mobile Ekstraklasa 2012/2013

Postprzez Qemists » 13 lip 2012, o 00:12

Nasza rodzima liga rusza już niebawem. Według mnie, poziom ligii z roku na rok jest coraz niższy. Widać to na tle rozgrywek europejskich i coś mi się wydaje, że w tym sezonie nie będzie lepiej.
Hity transferowe też zwalają z nóg- Grzegorz Rasiak w Lechii, czy Daniel Sikorski w Wiśle Kraków.
No cóż, nie ma co się na ten temat rozpisywać...
A wy co sądzicie o najbliższym sezonie? Jak oceniacie szanse poszczególnych zespołów? Co sądzicie o poziomie polskiej ekstraklasy?
Unia Tarnów&Liverpool Football Club supporter.
Qemists

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Re: T-mobile Ekstraklasa 2012/2013

Postprzez HappyBlancik » 13 lip 2012, o 00:19

hm, szczerze powiedziawszy to wolę oglądać Ligę Rosyjską, czy inne zadupie niż Polską.
Poziom - żenujący. Sędziowanie - żenujące.

czasem obejrze, jak poleci Lech - Legia.
ale niestety, w Ekstraklasie od paru lat poziom spada.

No, ale cieszy, jak polska drużyna grywa w Europejskich pucharach...
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Qemists » 13 lip 2012, o 00:25

Co do meczu Lech-Legia to w zeszłym sezonie był tak żenujący, że mogłby być hitem 3 ligi... To doskonale obrazuje, ze poziom jest marny. Żadna z drużyn nie chce się otworzyć i muruje bramkę... Piła do przodu i może się coś trafi.
Mimo to, jest to moja rodzinna liga i będę ją śledził. Może dożyję czasów, kiedy będzie to liga o poziomie zbliżonym do standardu europejskiego.
Qemists

Postprzez pietras » 13 lip 2012, o 00:44

Czasem szkoda, że to kulturalne forum i nie wypada zakląć, a tak bym z chęcią zrobił odnosząc się do polskiej ekstraklasy

Od razu zastrzegam, że nie mieszkam w miejscu, które może dawać choćby cień szansy na ekstraklasową drużynę w najbliższym tysiącleciu więc nie jestem emocjonalnie związany z żadną drużyną

Jedyna ekipa, której losem się odrobinę interesuję to Widzew ale raczej to pieść dawnej młodości i wspaniałych osiągnięć z lat 80 ubiegłego wieku

Jednak, gdy nie leci w TV nic lepszego oglądam czasem mecze polskiej ekstraklasy i na przestrzeni lat to ciekawsze rozgrywki były jak wyniki ustalał Fryzjer. Owszem miniony sezon był ciekawszy jeśli chodzi o dramaturgię ale poziom był żenujący i nawet wydawałoby się ekipy dające szansę na ciekawą piłkę jak Lechia i Jagielonia opuściły się dostosowując się do innych drużyn stylem gry

Czy ten sezon będzie inny?? Miejmy nadzieję, że będzie ale do tego potrzeba odważnych trenerów którzy posadzą ligowe gwiazdeczki z żelem na włosach na trybuny i wpuszczą młodą krew. Mistrzem pewnie zostanie Wisła bo mają sensownego trenera i polityka Cupiała jest inna niż włodarzy Śląska, którzy jakby nie zauważyli że zdobyli majstra

Żałuję, że według mnie Wisła zdobędzie mistrza ponieważ ta drużyna nic nie wnosi do rozwoju polskiej piłki więc dla kawału to partnera do walki o mistrza daję Widzew:) A co niech mają za cudowne dorastanie
pietras

Postprzez Kurdt » 18 lip 2012, o 19:29

Ekstraklasę oglądam rzadko, informacji o niej nie szukam, wiem tyle ile przeczytam w gazetach lub ktoś znajomy podpowie.

Stąd moje pytanie: o co jest cały ten raban w związku z Polonią/KP Katowice/Gieksą? Nagle wszyscy płaczą po Polonii, a nikt nie wspomina o tym, że parę lat temu Polonia kupiła sobie Ekstraklasę od Groclinu (który był swoją drogą szalonym projektem jak na tak małe miasto). Kibice GKS płaczą, że im klub zabrano, a sami nie chcą oddać stadionu, logo i nazwy, a gdyby udało się to połączyć to de facto zostałby stary GKS z kilkoma piłkarzami Polonii. Jeżeli właściciel klubu z Katowic nie ma prawa do wspomnianych przyległości klubowych, to kto je ma?

Nie wiem, jest tu jakaś osoba zorientowana w polskiej piłce która może rozjaśnić trochę tę sytuację?
Groove is in the heart.

http://www.twitter.com/bartekryt
Kurdt

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez koornel » 18 lip 2012, o 20:02

To jest chory system, ale co zrobić. Kibice Polonii płaczą, bo zabrali im klub (zacznie prawdopodobnie od B-klasy). Polonia to najstarszy klub w Warszawie i nie powinno tak być, że przez widzimisie pseudowłaściciela Józefa W. taki klub z ekstraklasy nagle spada do B-klasy. Sytuacja podobna, jak z Groclinem (nie wiem w jakiej teraz lidze są i w jakiej zaczynali po sprzedaży klubu). Logo, godło, herb itd. nowy właściciel Polonii W. (właściciel zespołu z B-klasy rzecz jasna) może kupić od Wojciechowskiego za symboliczną złotówke. GKS Katowice w pewnym sensie przestaje istnieć. Właściwie to nie w pewnym sensie, tylko przestaje istnieć po prostu, bo współwłaściciel do tej pory Gieksy kupił Polonie i sprowadził klub do Katowic, pod inną nazwą. Kilku zawodników z ekstraklasowej Polonii będzie grało w KP Katowice SSA. Właściciel może wprowadzić stary herb Gieksy, grać będą prawdopodobnie na Suchych Stawach w Krakowie (stadion Hutnika, trenowała tam repr. Anglii). Jak się nie dziwić kibicom jednym i drugim?
Kibice Polonii teraz będą chodzić co najwyżej na B-klase.
Kibice Gieksy uważają (słusznie zresztą), że to nie ich klub, ich przestał istnieć, ich klub został wycofany z pierwszej ligi, teraz to tylko sztuczny twór, pod inną nazwą, z piłkarzami Polonii, z logiem i herbem prawdziwego klubu z Katowic, a mecze rozgrywać będą w Krakowie. Parodia, tylko w Polsce możliwa do oglądania.

Sprawa była chora już za czasów przenosin klubu z Grodziska do Warszawy. Prawo powinno być inne. Jeżeli ktoś sprzedaje klub, to zmienia się tylko właściciel. Wszystko inne zostaje. Tak jak zmiana hamburgerów na FSG. Nie byłoby teraz problemu, Groclin pewnie dalej grałby w ekstraklasie, Polonia w I lidze, GKS w I lidze i wszyscy byliby szczęśliwi.
Obrazek
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

Who The Fuck is Fernando Torres?
koornel

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez mazi » 18 lip 2012, o 20:08

Kurdit nie dziw sie kibicom gieksy bodajże z tego co kojarze sytuacje to polonia upada i próbuje sie pozbyc licencji a prezes z katowic nie wiedzieć dlaczego po wykupieniu jej chce zmieniać nazwe klubu. Ja myśle że dla wielu z nas sytuacja by wyglądała podobnie gdyby dajmy przykład ( nie daj Boże) Liverpool spadł z ligi... grał lata w 2 lidze, i nie mógł awansować sam od siebie. Myśle że wierni kibice również by chcieli pozostać przy tradycji klubu a nie kupować licencje innych klubów, łączyć sie z nimi a co więcej zmieniać nazwe byle po to żeby grać w najwyższej lidze....
TAK
mazi

Postprzez Qemists » 18 lip 2012, o 21:41

W moim widzeniu to wyglądało tak:
J.Wojciechowskiemu znudziło się już zmienianie trenerów co 3 mecze oraz płacenie wysokich tygodniówek jakie mieli piłkarze Polonii. Wpadł więc na pomysł, że sprzeda Polonie. Kupcem Polonii Warszawa okazał się jakiś austryjacki biznesmen, który chwile wcześniej kupił GKS za coś ponad milion. Polonia przeszła w jego ręce za coś ponad 5 mln. I w taki sposób połączyły się dwa kluby- GKS Katowice i Polonia Warszawa tworząc jedno= KP Katowice. Co śmieszniejsze, klub ten ma grac w... Krakowie, a dokładnie w Nowej Hucie. Czyli w Krakowie będą grały 2 klubu w ekstraklasie, pomimo spadku cRACOVII do I Ligii (Niech wam w I lidze służy, supermarket przy Kałuży-:D)
Kibice są źli, ponieważ CI z Warszawy będą teraz chodzić na mecze w B Klasie, a Ci Katowic jeździć do Krakowa, albo oglądać 'swoją' drużynę w TV.
Qemists

Postprzez koornel » 18 lip 2012, o 21:54

Ci z Katowic są fanatykami Gieksy, nie jakiegos KP Katowice SSA. Jeździć do Krakowa na pewno nie będą, interesować się ich losem też nie.
Obrazek
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

Who The Fuck is Fernando Torres?
koornel

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Khazim » 25 lip 2012, o 22:45

Jeśli chodzi o powyższą sprawe. To dla tych, którzy nie wiedzą to dalej w "Ekstraklasie" będziemy oglądać (kto będzie ten będzie wnioskując ze starszych postów :D ) Polonie W-wa. Ponieważ pan Król, czyli kupiec akcji Polonii dokupił również od p. Wojciechowskiego logo, herb, barwy. Nie wiem tylko jak w tej sytuacji wygląda sprawa Gieksy. :oops:
Walk on, walk on, with hope in your heart...
Obrazek
Khazim

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Alexandre » 25 lip 2012, o 22:48

Gieksa ma podobno nadal być Gieksą i dalej grać w 1 lidze czyli bez zmian.
Protest kibiców się popłacił.
Obrazek
Alexandre

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez jaskol95 » 16 wrz 2012, o 19:43

:lol: :lol:
Oglądałem mecz Zagłębie - Widzew i goście miejscami grali tak, że nie wierzyłem że to polska liga... Masakra, rozumiem żeby Legia, Lech czy Wisła od czasu do czasu zagrali taki mecz, no bo przez ostatnie lata to ta trójka walczyła o mistrza, jednak wiele wskazuje na to, że Widzew wraca na miejsce sprzed kilkunastu lat... Miejscami grali tak, że nie wstydziłbym się gdyby The Reds w taki sposób rozgrywali piłkę...

Rybicki będzie talentem, niech Fornalik zaczyna go powoływać! Sebastian Dudek też świetnie grał w środku pola, myślę że tak grający Widzew zaprezentowałby się najlepiej z polskich klubów na arenie międzynarodowej, mam nadzieję że nie zwolnią tempa...
NiePodpiszeSie napisał(a):
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.
jaskol95

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Khazim » 16 wrz 2012, o 22:45

@Również mam taką nadzieje. 8)

To prawda, że Widzew świetnie rozpoczął ten sezon. Praktycznie cały pierwszy skład został zmieniony, a przynajmniej jego większa część. Chłopaki zagrali świetny mecz, kolejny z resztą już raz. Prowadzili, a mimo to nie zwalniali tempa. Bardzo mi się podobała wypowiedź chyba Dudka, w przerwie, że dla nich dalej jest 0:0. No i właśnie o to chodzi! Nieważne jaki jest wynik na tablicy, pozytywny czy negatywny. Do 90+ minuty, do ostatniego gwizdka arbitra dla każdego piłkarza powinno być 0:0, bo o to chodzi w sporcie by walczyć do końca.

Co do młodych, a w tym właśnie Rybickiego to są oni niesamowitym pozytywem jeśli chodzi o Widzew. Szkoda, że tak mało klubów decyduje się na wystawianie swojej młodzieży, bo aktualnie do takich właśnie klubów możnaby zaliczyć na moje oko tylko Widzew i Legie. Jeśli się mylę to z góry przepraszam.

Nie ma co tu dużo gadać, Widzew gra świetnie i oby tak dalej! Mamy Lidera! W Łodzi mamy lidera! 8) :wink:
Obrazek
Khazim

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez RemigiouLFC » 22 wrz 2012, o 13:20

http://ekstraklasa.net/przejmujacy-mate ... 9a50000000

Bardzo przejmujący materiał, o kibicu zespołu Lechii Gdańsk. Słynnemu od czerwca tego roku...
Obrazek
RemigiouLFC

Postprzez Khazim » 24 wrz 2012, o 14:19

RemigiouLFC napisał(a):http://ekstraklasa.net/przejmujacy-material-o-dawidzie-zapisku-czy-ja-mam-na-czole-wypisane-piknik-wideo,artykul.html?material_id=505d87e7142d5c9a50000000

Bardzo przejmujący materiał, o kibicu zespołu Lechii Gdańsk. Słynnemu od czerwca tego roku...

Polecam wszystkim forumowiczom do zapoznania się z historią tego chłopaka. Dosyć głośno o tym było jakiś czas temu. Sprawa naprawdę przyprawia oczy o łzy.
Obrazek
Khazim

Następna strona

Powrót do Ekstraklasa