Ekstraklasa 2010/2011

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Ekstraklasa 2010/2011

Postprzez Sochal » 21 maja 2011, o 18:52

Ten mecz zapamietam do konca zycia... Kononowicz prowadzil doping (sic), pilki plazowe, piesni o Malyszu, Kubicy, "sedzia kalosz"... :D
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly
Sochal

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Zuru » 21 maja 2011, o 21:28

Niezbyt interesuje mnie polska liga, jednak z powodu dzisiejszego meczu Legii z Wisłą postanowiłem sobie to spotkanie obejrzeć- jednak rozczarowało mnie strasznie- nuda, nuda i jeszcze raz karny z kapelusza + czerwona kartka dla golkipera Wisły...liczyłem, ze jego zastępca obroni karnego, no cóż, mało brakowało :P

Mam nadzieję, ze Wisła odpowiednio wzmocni się przed kolejnym sezonem i pokaże się z dobrej strony w Lidze Mistrzów, bo po ostatnich "wyczynach" polskich drużyn w tych rozgrywkach ( a raczej w eliminacjach do nich) zaczynam wątpić, czy kiedykolwiek zobaczymy je w fazie grupowej... :sleep:
Zuru

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Kola » 29 maja 2011, o 20:05

Ależ pięknie zakończył się wiosenny marsz Cracovii...!
Naprawdę, jeśli najważniejsi zawodnicy zostaną w zespole, to w przyszłym sezonie (przy zakupie napastnika z prawdziwego zdarzenia...) Pasy mogą walczyć spokojnie o puchary.
Nie wiem czy kiedykolwiek jakaś drużyna, która zdobyła 8 punktów w pierwszej części sezonu zdołała wydostać się ze strefy spadkowej na jego koniec :happy:
Kola

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez mateo227 » 29 maja 2011, o 20:18

coś wspaniałego! po meczu z jagą gdzie wygraliśmy 3:0 byłem pewny że nie spadniemy
jednak nie spodziewałem się takich nerwów
w następnym sezonie walka o puchary!
Cracovia nigdy nie spadnie! :)
Follow me on twitter:
https://twitter.com/mateowo
mateo227

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez PiotrekS » 29 maja 2011, o 20:28

A co powiedzieć o Śląsku Wrocław? Lenczyk przejmował go gdy ten znajdował się w strefie spadkowej.Teraz zagra z nią w eliminacjach LE.Coś niesamowitego! Bez wątpienia Orest Lenczyk to nestor wśród polskich trenerów. Coś czuję,że Śląsk zaprezentuje się okazale w eliminachach LE... Przy okazji dodam,że wcale bym się nie obraził gdyby Lenczyk objął teraz naszą reprezentację.

Jagiellonia również zagra w eliminacjach LE,ale mam wrażenie,że ta drużyna już się wypaliła.Bez wątpienia Probierz to (jak na nasze warunki) świetny szkoleniowiec,ale sądzę,że więcej już z zawodników Jagielloni nie wyciśnie.

Czyli na arenie międzynarodowej reprezentować nas będą zespoły Wisły Kraków,Śląska Wrocław,Legii Warszawa oraz Jagielonii Białystok.Awans chodź jednej do fazy grupowej LM bądź LE będzie sukcesem...
PiotrekS

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Oskar » 29 maja 2011, o 20:38

Mistrzem już wcześniej została Wisła, ale walka o Ligę Europy była bardzo emocjonująca. Śląsk, Jagiellonia, Lechia, Lech czy nawet Widzew wciąż zachowywali szanse. Śląsk zagrał koncertowo w drugiej połowie i potwierdził swoją wartość, która dała im wice-mistrzostwo Polski. O.Lenczyk zrobił niesamowitą robotę we Wrocławiu, ponieważ obejmując drużynę chciał się z nią utrzymać, ale chyba się nie obraził, że zajął 2 miejsce. Szkoda, że Lech nie awansował, ponieważ wątpię aby Jagiellonia była w stanie osiągnąć coś w Europie, ale patrząc na cały sezon, to właśnie zespół z Białegostoku bardziej zasłużyła sobie na grę w Europejskich Pucharach.

Wszystkie drużyny, które były zagrożone spadkiem dzisiaj przegrały i dzięki zwycięstwu w poprzedniej kolejce Cracovia utrzymała się w Ekstraklasie. Zespół, który był już praktycznie na samym dnie utrzymał się zwłaszcza dzięki świetnej pracy Szatałowa w Krakowie, ale zarazem jego odejście z Bytomia spuściło z ligi Polonię, która w końcu spadła z Ekstraklasy. Nie wróże tej drużynie wielkiej przyszłości i zapewne skończą jak Odra Wodzisław. A zespół z Gdyni będzie miał najładniejszy Stadion w 1 lidze. Zawsze coś...

Ten sezon w naszej lidze był bardzo zwariowany i tak naprawdę ciężko było przewidzieć kto wygra w danym spotkaniu, ponieważ zwłaszcza początek ligi, kiedy Wisła, Legia i Lech często traciły punkty był zaskakujący. Później wszystko się wyrównało i zespół z Krakowa może się cieszyć z Mistrzostwa, a Legia wygrała Puchar Polski. Największym rozczarowaniem okazał się być Lech, ale w dużym stopniu przyczyniła się do tego Liga Europejska, która kosztowała zespół z Poznania sporo sił. Gratuluję wszystkim drużynom, które osiągnęły swój cel i życzę powodzenia zespołom, które będą nas reprezentować w Europejskich Pucharach.

A do Ekstraklasy powraca Łks Łódź! :D
Oskar

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez gerrard21 » 29 maja 2011, o 21:14

Zastanawiajace dla mnie jest to wiosenne orzezwienie Cracovii.
Pomimo,ze wiele osob zostalo juz zatrzymanych w sprawie sprzedawania meczow to nadal takie rzeczy sie zdarzaja!
I nie wiem jak mozna jarac sie wogole naszymi rozgrywkami.Nie dosc,ze poziom ligi kazachstanskiej-puchary to zweryfikuja-to nadal handlowanie.
Po tym jak wyszlo na jaw kupczenie to klade lage na ten caly cyrk :badhappy:chociaz zdarzy mi sie obejrzec mecz mojego Widzewa.
gerrard21

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez SajmonLFC » 29 maja 2011, o 21:30

Jagiellonia również zagra w eliminacjach LE,ale mam wrażenie,że ta drużyna już się wypaliła.Bez wątpienia Probierz to (jak na nasze warunki) świetny szkoleniowiec,ale sądzę,że więcej już z zawodników Jagielloni nie wyciśnie.

Nie wyciśnie bo po sezonie z Jagi odchodzi. Może inny trener wpłynie na nich, że gonie się zaprezentują w LE w co mocno wątpię, ale życzę im powodzenia. Wisła mistrzem i zasłużyła sobie na to gdy złapała właściwy rytm grali najlepiej. Lenczyk udowodnił swoją klasę wyprowadzając Śląsk tak wysoko nikt tego się nie spodziewał ani nie oczekiwał od Lenczyka gdy obejmował drużynę mam nadzieje, że wzmocnią się i powalczą w eliminacjach LE. Polonia Warszawa udowodniła nam, że bogaty właściciel i transfery z mocnymi nazwiskami to nie wszystko, fajnie gdyby znaleźli odpowiedniego człowieka, który będzie miał zaufanie i poparcie u Wojciechowskiego, to może by poukładał ten zespół bo nazwiska mają ciekawe i mogłoby się to nieźle prezentować, ale o to z takim porywczym właścicielem będzie ciężko, a zawodników trzeba przyznać mają dobrych mogących w stanie walczyć o tytuł. Może Zieliński okaże się właśnie tą osobą... Jeśli chodzi o Legie cały sezon grała w kratkę, ta druga runda lepiej, ale bez szału. Wprawdzie wygrała puchar Polski, ale dla mnie drużyna bezbarwna w tym sezonie. Lech zagrał poniżej oczekiwań, a szkoda bo liczyłem że zajmą miejsce premiowane grą chociaż w eliminacjach LE , wydaje się właśnie że to Liga Europejska wykończyła Kolejorza. Cracovia odrodziła się i utrzymała zapewne w następnym sezonie ponownie stoczą bój o utrzymanie. Polonia Bytom spadła po kilku latach walki o przetrwanie życzę im że nie przepadną w 1 lidze i w nieodległym czasie powrócą. Cieszę się z tytułu króla strzelca dla Franka, ale szkoda że napastnicy w tym sezonie tak mało bramek zgromadzili na swych kątach.
Reasumując w całym sezonie liga była mocno zakręcona sam układ tabeli świadczy o tym co się działo na boiskach ekstraklasy. Sezon dość emocjonujący, widać było przemiany jakie zachodziły w drużynach w trakcie trwania sezonu. Mam nadzieje, że poziom ekstraklasy się podniesie w następnych rozgrywkach, a zespoły z czuba tabeli w obecnym sezonie udowodnią w następnym, że nie był to przypadek, iż zajęły wysokie miejsca.
"Futbol to prosta gra, komplikowana przez idiotów."
Bill Shankly
"Problem sędziów polega na tym, że znają zasady, lecz nie znają gry."
Bill Shankly
SajmonLFC

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Kola » 29 maja 2011, o 22:04

gerrard21 napisał(a):Zastanawiajace dla mnie jest to wiosenne orzezwienie Cracovii.
Pomimo,ze wiele osob zostalo juz zatrzymanych w sprawie sprzedawania meczow to nadal takie rzeczy sie zdarzaja!

W rundzie wiosennej wcale Pasy nie miały jakiejś mega wyśmienitych wyników- strasznie mało punktów na wyjazdach (łącznie 21 pkt, z czego na wyjazdach tylko 4), koniec końców w tabeli wiosny około środka tabeli. Poza tym, Jagiellonia walcząca o miejsce pucharowe dostała w Krakowie ostre lanie, podczas gdy 3 dni wcześniej grający o nic Widzew z Cracovią wygrał..? Myślę, że łatwiej by jednak było kupić mecz od Łodzian.
A w ostatniej kolejce, gdzie wszystkie mecze rozgrywane były o jednej porze, Arka i Polonia przy własnych zwycięstwach mogły zapewnić sobie utrzymanie kosztem Cracovii, która swoje ostatnie spotkanie w Bełchatowie- przegrała.
Myślę, że zarzuty kupowania/sprzedawania meczów ostatnimi czasy nie mogą być rzucane tak pochopnie jak parę lat temu ;)
Kola

Postprzez mateo227 » 30 maja 2011, o 17:28

gerrard21 napisał(a):Zastanawiajace dla mnie jest to wiosenne orzezwienie Cracovii.
I nie wiem jak mozna jarac sie wogole naszymi rozgrywkami.Nie dosc,ze poziom ligi kazachstanskiej-puchary to zweryfikuja-to nadal handlowanie.
Po tym jak wyszlo na jaw kupczenie to klade lage na ten caly cyrk :badhappy:chociaz zdarzy mi sie obejrzec mecz mojego Widzewa.

kolego masz jakieś oficjalne wieści? złapałeś kogoś za rękę ?
no bo jeśli nie to takie zarzuty są śmieszne i niepoważne
chłopcy z Cracovii walczyli w każdym meczu, wiem bo na większości byłem
Follow me on twitter:
https://twitter.com/mateowo
mateo227

Postprzez Nutty Buddy » 30 maja 2011, o 19:02

Świetny dzień był wczoraj. Pasy w E-klasie, Polonia wcisnęła dwójkę na boisku mistrza Polski... Miód :D

Niemniej jednak Cracovia utrzymuje się w lidze jak najbardziej zasłużenie. Widać, że zimowe sprzątanie Szatałowa zrobiło swoje, gdyż podnieść się z niemal samego dna (8 pkt. na zamknięcie rundy jesiennej) może jedynie drużyna o mentalności zwycięzcy. Potencjał jest pucharowy (Saidi, Suart, Klich, Suvorov), także nie przewiduję w następnym sezonie końcowej nerwówki dla Pasów.

Szkoda, że mimo wszystko warszawska Polonia nie zdołała zabłysnąć bardziej niż jej właściciel... Silna, dość wyrównana kadra, w której roi się o byłych i obecnych reprezentantów Polski (Smolarek, Mierzejewski, Jodłowiec, Przyrowski), jak również potencjał finansowy powinny dać z całą pewnością wyższe miejsce niż siódme. Ale cóż, skoro przez większość sezonu byliśmy świadkami totalnego JW na 100% - brak zgody na wymianę murawy, montaż tak pięknych jak i nieocenionych piłkochwytów, kiełbasa wyborcza serwowana na prawo i lewo od października... No działo się, zbyt długo żeby wymieniać :wink: Plus zakulisowe role w tej operetce pani płezydent Hanki Głonkiewicz-Waltz i Janka Kopaniaka, mężnego dyrektora WOSIR-u i mamy niezłe przedstawienie przy Konwiktorskiej 6... Do czasu. :badhappy:
Szacunek za męstwo i wiarę w zwycięstwo
Nutty Buddy

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez licznerek » 30 maja 2011, o 21:58

mateo227 napisał(a):

kolego masz jakieś oficjalne wieści? złapałeś kogoś za rękę ?
no bo jeśli nie to takie zarzuty są śmieszne i niepoważne
chłopcy z Cracovii walczyli w każdym meczu, wiem bo na większości byłem

To pewnie widziałeś te żenujące wpadki bramkarzy drużyny gości, które witały na stadionie Cracovii, pewnie widziałeś jak Polonia Bytom nie dostała trzech prawidłowych karnych. Tak naprawdę Cracovia ma sporego farta, że się w tej lidze utrzymała. Wpadki bramkarzy, trochę pomocy sędziów i słaba gra zarówno Arki jak i Polonii. Na wiosnę byli dużo lepsi od Polonii i Cracovii to im trzeba oddać. W przyszłym sezonie spokojnie się utrzymają.

W ogóle w jedną przerwę między rundami może się wszystko zmienić w naszej Ekstraklasie. Na jesień Jaga była liderem, a Cracovia na dnie. Bilans z wiosny: Cracovia 21 pkt, Jaga 18 pkt.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Kola » 30 maja 2011, o 23:12

Fart fartem, a dobra gra przy słabej dyspozycji przeciwników to druga sprawa. Równie dobrze można powiedzieć, że nasi stambuł wygrali fartem. Cracovia naprawdę na wiosne prezentowała się bardzo dobrze, czy sędziowie tak bardzo jej sprzyjali można śmiało spytać pana Roberta Małka. Błędy zdarzają się wszędzie, ale na litość Boską, nie oskarżajmy Cracovię o to, że przez nią obrońcy Arki się głowami nokautują. Równie dobrze można najeżdżać Wisłę, że przy jej wynikach i odrobinie konsekwencji ze strony Jagielloni na wiosne, to w Białymstoku wczoraj by feta była.
Ostatnio edytowano 30 maja 2011, o 23:36 przez Kola, łącznie edytowano 1 raz
Kola

Postprzez FCmadzia » 30 maja 2011, o 23:28

Doszłam do siebie, to coś skrobnę. :D

Mistrz! Mistrz! Nasz TS!
Oczywiście, ogromnie się cieszę z Mistrzostwa Wisły, aczkolwiek wiem, że wiele ostatnich mistrzów było lepszych (choćby sama Wisła). Dużo do poprawy, sporo transferów do zrobienia, żeby realnie powalczyć z Karabachami i dalej.
Jeśli jednak ktoś ma zamiar narzekać i nadawać na Białą Gwiazdę to (ponownie) proszę o spojrzenie w tabelę i zorientowaniu się w sytuacji swojego klubu- skoro Wisła jest pierwsza to znaczy, iż reszta była słabsza w sezonie 2010/2011. I tyle.
A wczorajsza porażka? Cóż, Polonii się na pewno bardziej chciało niż Wiśle (co mi się nie podoba), ale tak naprawdę Wisła wcale nie zasłużyła na porażkę. Miała swoje sytuacje, lecz niestety brakło skuteczności. Do tego odgwizdany spalony w pierwszej połowie, którego nie było, a bodajże szła akcja 1na1. Ebi może i był na jakimś tam spalonym, ale ja tam zawsze jestem za tym, by te centymetrowe puszczać, więc nie będę tutaj teraz filozofować. ;)

Dopiero dziś po południu przejrzałam tabelę i widzę, że Śląskowi udało się wywalczyć wicemistrzostwo. Super! Brawa i pozdrowienia dla braci z Wrocławia. :) Do tego w pucharach Legia i Jaga. Legia jak Legia- nie ma co za bardzo gadać, ale Jagiellonia na pewno mimo wszystko powinna traktować to jako sukces. Życzę żółto-czerwonym by poszło im lepiej niż z Grekami minionego lata, przede wszystkim by mogli się zmierzyć z przeciwnikiem na czysto piłkarskim szczeblu. Bez poza boiskowych spraw.
Bardzo ciekawa jestem występów Śląska. Jednocześnie szkoda, że Lechii nie udało się ostatecznie awansować (nawiasem mówiąc, mnie trener Kafarski jakoś nie przekonuje, ale zobaczymy co przyszłość przyniesie).

Kotłowało się w tej tabeli i kotłowało. Mamy ostateczne rozstrzygnięcia więc pora odpocząć sobie od naszej kopanej (kurde, taki słaby poziom czysto piłkarski, a tak mnie to kręci!), by za jakiś miesiąc[?] z pełną parą wspomóc swój ukochany Klub w kolejnych potyczkach.

Co do Cracovii... Użyję cytatu z Patryka Małeckiego~ "Nie będę wypowiadać się na temat Cracovii."
Mimo, iz z Polonią B. Wisła nie ma najlepszych stosunków, to mi jednak szkoda tego klubu. Po pierwsze dlatego, że przez finanse ich walka o ligowy byt nie była zbyt równa. Po drugie dlatego, iż słychać wiele głosów, że Polonia może spadać, spadać, albo i upaść. Że może mieć podobny los co Odra W. Starali się, starali... Ale po stracie Szatałowa co raz gorzej było. Mimo tych licznych problemów w Bytomiu, nieładnie postąpił Jurij, acz można go zrozumieć (w końcu z czegoś trzeba żyć).

Zobaczymy co nam przyniosą eliminacje do europejskich pucharów i kolejny sezon. :)
FCmadzia

Postprzez licznerek » 31 maja 2011, o 12:44

Kola napisał(a): Równie dobrze można powiedzieć, że nasi stambuł wygrali fartem.

Ja tu mówię o całej rundzie, o 120 meczach, a Ty przyrównujesz to do jednego meczu w Stambule.

ale na litość Boską, nie oskarżajmy Cracovię o to, że przez nią obrońcy Arki się głowami nokautują.

Przecież nikt o to jej nie oskarża, to zdarzenie nie miało żadnego znaczenia, bo było już 2:4 i pozamiatane. Ale prawda jest taka, że w meczu w Krakowie z Arką, Cracovia strzeliła dwie nieprawidłowe bramki, które nie powinny być uznane i byłoby 0:0, a w Bytomiu z Polonią gospodarze nie dostali trzech ewidentnych karnych. I nie ma znaczenia, że Cracovia grała lepiej w tym meczu, bo za wrażenia artystyczne punktów się nie przyznaje.

Równie dobrze można najeżdżać Wisłę, że przy jej wynikach i odrobinie konsekwencji ze strony Jagielloni na wiosne, to w Białymstoku wczoraj by feta była.

Jak? Jagiellonii zabrakło 9 pkt, by wyprzedzić Wisłę, natomiast Arce zabrakło zaledwie jednego punktu. Chyba widać różnicę? Jednak nie ulega wątpliwości, że dawno tak słabego mistrza nie mieliśmy i jest to paradoks, że potrafili sobie zapewnić mistrza już na trzy kolejki przed końcem.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ekstraklasa