Ekstraklasa 2009/2010

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Ekstraklasa 2009/2010

Postprzez FankaLFC » 16 maja 2010, o 14:39

Sumo napisał(a):Cóż było do przewidzenia, że w większości butni i lekceważący inne drużyny kibice Wisły się nie pogodzą z porażką bez plucia we wszystkie strony...

Rozumiem, że u Was wszystkich taki obrót spraw by przeszedł bez echa? Gdyby Wasz ulubiony klub prowadził przez 26 kolejek, a mistrzostwo stracił w przedostatniej kolejce w 93 minucie? Zero emocji, co tam, majster w te czy we wte. Jest wicemistrzostwo, trzeba analizować przyczyny. Do tych po prostu trzeba zaliczyć 30 meczów wyjazdowych plus błędy sędziów, nieodłączny 'urok' futbolu.

Sumo napisał(a):Chyba już pozapominaliście swoje pamiętne 6- 0 z Legią, czy wspomniany już mecz z Orlenem, że tak was ta korupcja gryzie.

Mnie nie gryzie. Po prostu mam dobrą pamięć i wiem, skąd wziął się obecny Lech - z Amici. Swoją historią Amica nie zasłużyła na dziurę w pamięci.

Sumo napisał(a):Co do europejskich pucharów to naprawdę wątpię, aby Lech skompromitował się bardziej niż to robiła Wisła w ostatnich latach.

Szczególnie kompromitowała się przed sezonem 08/09, wygrywając z Barceloną i remisując z Tottenhamem, który rok później wyprzedził Liverpool i awansował do el. LM. Ostatnie lata to nie tylko wieczne porażki, a od biedy za 'ostatnie lata' mogłabym też uznać rok 2002. Tak więc uważajcie na słowa.

Editek

Niko93 napisał(a):Tak a wtedy Barca i Koguty robiły wszystko żeby akurat wygrać tak ważne dla nich mecze :wink:

W rewanżu z Kogutami Wisła miała realne szanse na awans.

Noris napisał(a):To że Barca pocisneła Wilka Wisłe wcześniej 4-0 to nie nadmieniłeś/aś ;] a zremisowała z Spurs które okupowało ostatnia pozycję w tabeli i ani myśleli w tym czasie aby tą pozycje opuścić;]

/aś, /aś, popatrzże na mój nick. Akurat porażka z Barcą nie była wielką hańbą, jakby patrzeć na potencjał drużyn...
A Tottenham to Tottenham. Jestem w 100% przekonana, że gdyby to Lech wówczas zremisował z Kogutkami, byłyby ochy i achy.

Podpisuję się pod słowami saw'a. Zakończmy tę licytację. Rozpoczniemy ją na nowo gdzieś tak w lipcu, w sierpniu czy kiedy tam te eliminacje startują.

Ah... Gacuniu, OK, ale przestań już z tym remisem z Odrą w ostatniej kolejce :!: Tak naprawdę, co on zmienił?
Ostatnio edytowano 16 maja 2010, o 14:55 przez FankaLFC, łącznie edytowano 1 raz
Six times.
FankaLFC

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Niko93 » 16 maja 2010, o 14:40

Tak a wtedy Barca i Koguty robiły wszystko żeby akurat wygrać tak ważne dla nich mecze :wink:
Niko93

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Noris » 16 maja 2010, o 14:43

To że Barca pocisneła Wilka Wisłe wcześniej 4-0 to nie nadmieniłeś/aś ;] a zremisowała z Spurs które okupowało ostatnia pozycję w tabeli i ani myśleli w tym czasie aby tą pozycje opuścić;]

FankaLFC napisał(a):
Sumo napisał(a):Chyba już pozapominaliście swoje pamiętne 6- 0 z Legią, czy wspomniany już mecz z Orlenem, że tak was ta korupcja gryzie.

Mnie nie gryzie. Po prostu mam dobrą pamięć i wiem, skąd wziął się obecny Lech - z Amici. Swoją historią Amica nie zasłużyła na dziurę w pamięci.

Wierny kibic Wisły czy obrońca pamięci o Amice ?? zapewniam Cię że w historii Lecha nie zabraknie pkt w którym znajdzie się fuzja z Amicą....
Ostatnio edytowano 16 maja 2010, o 14:46 przez Noris, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Owen to kolejny przykład na to jak bohater stał się... :(
Noris

Postprzez raniLFC » 16 maja 2010, o 14:43

To nie Lech wygrał majstra tylko Wisła go przegrała. Na własne życzenie. W 29 kolejce zrobili coś co nie miało prawa się zdarzyć a jednak zdarzyło się. Należy pogratulować Lechowi i czekać na następny sezon i nie dopatrywać się rzeczy których tak na prawdę nie ma.
Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.
raniLFC

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez saw » 16 maja 2010, o 14:45

Dajcie sobie spokój z tym licytowaniem się, kto odpadł ze słabszą drużyną. Wisła po porażce z Levadią się skompromitowała, to fakt, ale niech kibice Lecha czy innych drużyn nie zapominają, jak to ich ukochane kluby żegnały się z Europą. Pierwsze lepsze przykłady, to dwumecz Lecha z Terekiem, o którym wówczas większość zapewne pierwszy raz słyszała czy Polonii z Islandczykami :wink: Odnośnie fuzji Lecha z Amiką wypowiadał się nie będę, mam swoje zdanie, ale jeszcze wyjdzie, że się napinam :)

Mimo wszystko nie wierzę w to, że w następnej edycji Champions League zobaczymy polską drużynę.
- Nie martw się, Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alana Ball'a po zakupieniu go przez Everton
saw

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Gacunio91 » 16 maja 2010, o 14:50

Oj dajmy już temu spokój :!:

Oczywiście jak napisała fankaLFC w przypadku naszych ukochanych klubów nie przeszłoby to bez echa, ale podejrzewać, że obróciłoby się to przeciwko piłkarzom, a nie sędziom. Z Wisłą źle się dzieje juz od jakichś 2 lat. To tzw mistrz własnego podwórka. Pamiętam przecież mecze Wisły z Schalke czy innymi utytułowanymi klubami, w których potrafiła walczyć jak równy z równym, ale jej okreś świetności przeminął(przynajmniej na razie, zobaczymy co będzie dalej) To już nie jest ta sama Wisła, która była kiedyś.. Do przyczyn klęski trzeba też zaliczyć zawirowania z trenerem, roztrwonienie 8 pkt przewagi jak i zbyt pewne podejście do niektórych meczy. Co z tego, że Wisła ograła koszmarnie grającą Legię skoro zremisowała w ostatniej kolejce z Odrą?(przy całym szacunku) Przykład meczu z Barceloną jest raczej nie na miejscu bo każdy normalny kibic wie, że Barca odpuściła ten mecz, a napompowany do granic możliwości balon propagandowy(bo jak do jasnej cholery inaczej zagrać z wielką Barcą?) pękł gloryfikując piłkarzy Białej Gwiazdy. Trochę pokory i zrzucajmy winy na sędziów, pecha itp bo WSZYSTKO miało na to wplyw ;) Nie dogryzajmy sobie bo to nie ma sensu :happy:
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly
Gacunio91

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Witz » 16 maja 2010, o 17:57

FCMadzia - ja z polskiej ligi to się interesuję niższą klasą rozgrywkową, tak że mnie to grzeje, ale po prostu jak słyszę argumenty (nie mówię, że Twoje) że to wszystko wina sędziów i tego, że się cały sezon grało na wyjeździe, to się nawet moje uszy śmieją... Prawda jest taka, że drużyna, która strzela tak efektowne samobóje jak ten jopowski nie zasługuje na mistrzostwo nawet w naszej lidze ;)
Witz

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez FCmadzia » 16 maja 2010, o 18:48

Witz napisał(a):FCMadzia - ja z polskiej ligi to się interesuję niższą klasą rozgrywkową, tak że mnie to grzeje, ale po prostu jak słyszę argumenty (nie mówię, że Twoje) że to wszystko wina sędziów i tego, że się cały sezon grało na wyjeździe, to się nawet moje uszy śmieją... Prawda jest taka, że drużyna, która strzela tak efektowne samobóje jak ten jopowski nie zasługuje na mistrzostwo nawet w naszej lidze ;)

O Jopie mi nie mów, bo po mnie z kaftanikiem przyjadą ;) Lecz co do tego ostatniego zdania: Tak? Tak twierdzisz? No to ja właśnie dlatego przeciwstawiam sędziów i np. gol Kędziory z ostatniej kolejki (choć fakt, że Lech wygrał 2-0). Nie notuję wszystkich samobójczych goli więc nie wiem, kiedy kto dokładnie dla kogo, przeciw komu itd. ale nie czuję jakoś tego, że Lech niby bardziej zasłużył na tego mistrza. Czym? Jak już, to może i w poprzednim sezonie, ale w tym- w żadnym wypadku.
Mogą się twoje uszy czy inne części ciała śmiać, ale prawda jest taka, że oprócz słabej postawy Wisły w tym sezonie (było nie było, wystarczyłoby by byli choć trochę skuteczniejsi) na to drugie miejsce złożyły się inne czynniki, właśnie ta gra na wyjeździe cały czas, pomyłki sędziowskie no i na końcu... Taki łysy gościu :dry:

EDIT: Tak, były dwa spalone, a właściwie (wedle interpretacji zależy jakiej) jeden. Szkopuł w tym, że Wisła wygrała w Gliwicach 4-1 :!: Naprawdę w tym sezonie to Lechowi bardziej sprzyjali sędziowie, więcej nie ma co dyskutować (niedawno to przedstawił serwis weszlo.com).
*piotrolka*- :lol: Nie akurat mi chodziło o Jopa tam na końcu. Chodź może cos w tym jest... http://pl.tinypic.com/view.php?pic=axnriv&s=5 :D
Ostatnio edytowano 16 maja 2010, o 23:28 przez FCmadzia, łącznie edytowano 1 raz
FCmadzia

Postprzez Gacunio91 » 16 maja 2010, o 19:00

A nie odgwizdane 2 sytuację ze spalonego z Odrą? To nie były pomyłki sędziowskie na korzyść Wisły? A samobój Przyrowskiego w Warszawie to nie był fart Wisły? :) Pomyłki sędziowskie były, są i będą9do czasu wprowadzenia powtórek), a szczęście jak to szczęście bywa ulotne ;) Nie można cały czas jechać na farcie jak Wisła :) Poza tym tylko Wisła miała w składzie Jopa :D Chociaż z drugiej strony Jop w Wiśle to trochę tak jak kikut w Lechu - może grać dobrze by zawalić najwazniejszy moment ;)
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly
Gacunio91

Postprzez FankaLFC » 16 maja 2010, o 19:19

Hah, wszyscy śmieją się z wpadki Jopa, wszyscy wiedzą o golu Kędziory, a jednak to Wisła jedzie na farcie :sleep: Moi państwo, oba jadą. Obydwu kandydatom do tytułu pomagał fart.
Six times.
FankaLFC

Postprzez piotrolka » 16 maja 2010, o 22:35

FCmadzia napisał(a):na to drugie miejsce złożyły się inne czynniki, właśnie ta gra na wyjeździe cały czas, pomyłki sędziowskie no i na końcu... Taki łysy gościu :dry:

Howard Webb :lol:

Mistrzostwo zdobyła drużyna z największą ilością pkt w tabeli czyli Lech. Jedni twierdzą że na farcie, inni że nie, w tej kwestii się po prostu nigdy nie dogadamy...
"Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy" - SG
piotrolka

Postprzez Adam_LFC » 20 maja 2010, o 23:16

http://www.sport.pl/pilka/1,70993,79132 ... ykiem.html

A u mnie w mieście był dzisiaj Lech Poznań. Naprawdę fajny mecz, mocny skład, było na co popatrzeć. Oby jak najwięcej takich akcji. :D
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE :) YNWA!
Obrazek
"You are not alone."
Adam_LFC

Postprzez licznerek » 3 cze 2010, o 21:36

http://transfery.info/news-full-12231.html

Ale jajca, Mariusz Lewandowski idzie do Jagiellonii.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Gacunio91 » 3 cze 2010, o 21:40

licznerek napisał(a):http://transfery.info/news-full-12231.html

Ale jajca, Mariusz Lewandowski idzie do Jagiellonii.

oO :shock: :shock: :shock: eeee....tego bym się za nic nie spodziewał...jednak jeśli dojdzie do skutku ten transfer to będzie on niezwykle ciekawy, sensacyjny i moim zdaniem wzmocni Jagę ;)
Gacunio91

Postprzez pigula147 » 7 cze 2010, o 07:37

Czyli Jagiellonia nie przyjęła taktyki- mamy sukces, czas wyprzedać skład, tylko inwestuje w doświadczenie w Europejskich pucharach. Czyżby chcieli ugrać coś więcej w europejskich pucharach? Życzę im tego, byle nie kosztem Liverpool'u
pigula147

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ekstraklasa