Ekstraklasa 2009/2010

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Ekstraklasa 2009/2010

Postprzez Khedron » 31 lip 2009, o 19:13

Postanowiłem założyc ten temat, gdyż rozpoczyna się kolejny sezon najbardziej nieprzewidywalnej ligi świata. Dlaczego nieprzewidywalnej ? Ano dlatego, że znając date początku rozgrywek nie wiemy kto do końca będzie w niej grał. Mowa tu oczywiście o Łks-ie i Widzewiu. Gdyby oba te stadiony miały lepszą infrastrukturę stadionową bez problemu byliby w OE.
Właśnie jedyne co zaczyna mnie cieszyc to coraz śmielsze ruchy w drodze rozbudowy stadionów. Idealny stadion w Kielcach, na 85% gotowy stadion w Lubinie. Wielkie postępy w Poznaniu, Warszawie, Krakowie. Lada dzień koparki wkroczą na stadion Cracovii. Ambitne plany Piasta i Polonii Bytom. Faworyci są chyba Ci sami co w zeszłym roku. No chyba, że ktoś nam zrobi małą niespodziankę ? W końcu jesteśmy najbardziej nieprzewidywalną ligą świata. :)

E: Już poprawiłem. :)
Ostatnio edytowano 31 lip 2009, o 19:35 przez Khedron, łącznie edytowano 1 raz
"Wychodzę z roboty, bo kiedyś muszę, nie? Wsiadam w tramwaj to się ode mnie odsuwają, bo śmierdzę trupem... nawet nie wiem jaka to linia. I samotność to jest wtedy, jak każdy tramwaj jest dobry, bo gdzie nie pojedziesz to samo cię czeka."
Khedron

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Re: Ekstraklasa 2009/2010

Postprzez majki » 31 lip 2009, o 19:30

Toż nasza kochana rodzima liga już dzisiaj rusza kolego :wink:
Polonia Bytom na inaugurację podejmuje u siebie GKS Bełchatów, drugie dzisiejsze spotkanie to derby trójmiasta, Lechia u siebie stoczy bój z Arką :wink:

Kolega niżej skoro nie widział pierwszego posta przed editem to niech tak twarzy nie wykrzywia :dry:
Ostatnio edytowano 31 lip 2009, o 19:42 przez majki, łącznie edytowano 1 raz
Johnson na Kamczatkę!

Spuść z siebie trochę tej liverpoolskiej krwi dla innych, masz jej tak dużo - sensej
majki

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez kiksonlfc » 31 lip 2009, o 19:40

majki napisał(a):Toż nasza kochana rodzima liga już dzisiaj rusza kolego :wink:
Polonia Bytom na inaugurację podejmuje u siebie GKS Bełchatów, drugie dzisiejsze spotkanie to derby trójmiasta, Lechia u siebie stoczy bój z Arką :wink:

On to z pewnością bardzo dobrze wie ;) a ja dodam ze Polonia Bytom wygrala 1:0
kiksonlfc

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Ciuras » 1 sie 2009, o 13:09

kiksonlfc napisał(a):On to z pewnością bardzo dobrze wie ;) a ja dodam ze Polonia Bytom wygrala 1:0

A Lechia po nawet ciekawym meczu Arkę 2:1 :)
CIURAS
“...I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. Poznasz, że Ja jestem Panem, kiedy wywrę na tobie swoją zemstę!”
Ciuras

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez ricochet » 1 sie 2009, o 14:04

Wczoraj po ciężkim dniu zasiadłem wieczorem przed telewizorem, przeglądam program TV i przypomniałem sobie, że właśnie będzie leciał drugi mecz pierwszej kolejki - Lechia z Arką, na który tak czekałem, bo miałem ochotę obejrzeć wreszcie jakiś mecz o punkty, nawet jeśli ma to być polska liga, a zapowiadało się to spotkanie i tak ciekawie. No i muszę powiedzieć, że całkiem przyjemnie mi się patrzyło na pojedynek tych drużyn. Całkiem sporo akcji i oddanych strzałów na bramkę, dobre tempo, bramki i w miarę emocjonująca końcówka. Już na samym początku Lechia straciła bramkę na własne życzenie po stracie przed polem karnym, piłkę odebrał Wachowicz i po ładnie przeprowadzonej akcji ten sam piłkarz strzelił gola. Lechia wzięła się za odrabianie strat i parę minut później był już remis, a bramkę strzelił kapitan Karol Piątek. Gol nieco kontrowersyjny, bo nie było wiadomo, czy piłka rzeczywiście przekroczyła linię bramkową, ale oceniając po powtórkach można powiedzieć, że boczny raczej się nie pomylił. Tuż przed końcem pierwszej połowy Surma został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę, którą wykonał skutecznie ponownie Piątek i tym samym stał się liderem klasyfikacji strzelców, mając na swoim koncie już dwie bramki po pierwszym meczu (w poprzednim sezonie we wszystkich kolejkach zdobył trzy gole). Druga połowa mimo że bez bramek, wcale nie była gorsza od wcześniejszej. Lechiści szybko wypracowali sobie dogodną sytuacje, ale okazji sam na sam nie wykorzystał jeden z piłkarzy Lechii. Dobrze zaprezentował się bramkarz gospodarzy, który wybronił kilka groźnych sytuacji i to on był bohaterem Lechii, bo Arka pod koniec meczu przeprowadziła kilka niebezpiecznych akcji, które mogłyby doprowadzić do remisu. Mecz na plus jak dla mnie, a już dzisiaj kolejne spotkanie Ekstraklasy - Wisła Kraków przeciwko Ruchowi Chorzów, ja obejrzę, zobaczę jak Wiślacy zaprezentują się po eliminacjach do Ligi Mistrzów...
ricochet

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Niro » 8 sie 2009, o 09:42

Cracovia - Lechia 2:6 :?

W Cracovii jest potrzebny większy profesjonalizm i świeżość. Płatek zapewne już nie będzie trenerem Pasów gdyż jak sam powiedział pełną odpowiedzialność za ten blamaż bierze na swoje barki. Teraz będzie potrzebny ktoś kto pozbiera ten bajzel i wprowadzi coś nowego do stylu gry. Na razie wszystko opiera się na Ślusarskim, któremu czasem pomaga Pawlusinski.
Póki otwarte jest okienko transferowe korzystać z niego! Sprowadzić obrońców i środek pola. Marcin Cabaj może na razie zostać bo to już powoli ‘symbol’ Craxy.

Po dwóch przegranych nie zdziwię się jak kibice znowu zastrajkują lub przygotują jakiś ładny napis w Krakowie. Filipiak obiecał na Cracowie 7 mln, których nie widać... ehh. Powoli przemieniamy się w KS Comarch.

Przebudować cały zespół. Może chociaż stadion będzie ładny. :?

Zagłębie – Wisła 1:4 :x

Muszę przyznać, że podobała mi się gra rywala Cracovii. Ładne szybkie składne akcje, mecz praktycznie jednej drużyny. Kto wie jakby się potoczyło spotkanie gdyby pod koniec połowy Micanski zamiast strzelać z lewej nogi pomyślał, zwolnił i zagrał Golińskiemu, który był sam, bo Bułgar ‘ściągnął’ dwóch obrońców.
Po tym meczu jedno jest pewne i powiem to bez skrupułów. Brożek to dno! Jak można go tak ‘gwiazdorzyć’? Małecki jest dużo lepszy, a pamiętam jak jeszcze dwa lata temu w rezerwach Wisły strzelał po stolarni w Tuchowie gdy grali w IV lidze...
Brożek poza dwoma asystami (celne podanie na dwa metry) nie pokazał nic. Na pustą nie trafił, z 14 metrów przekopał stadion i tradycyjnie... problemy do podającego że mu wyłożył patelnie.
Pawełek to już chyba maskotka tego zespołu. Przecież Cebanu by to obronił. :?
Niro

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Witz » 8 sie 2009, o 12:18

ja tylko powiem tak. niech Płatek ucieka z tego krakowskiego syfu, bo Cracovia ma takie zasoby ludzkie, że nie ma szans, iż się utrzyma. a ja Arturowi dobrze życzę, bo to mój znajomy :)
Witz

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez guziec100 » 23 sie 2009, o 13:03

Można powiedzieć, że w ekstraklasie jest tak jak się spodziewano. Najlepszy poziom tradycyjnie pokazuje Wisła (która odpadła z mistrzem Estonii :D ) a zaraz za nią Lech i Legia. Z tyłu straszy także trochę Śląsk jednak nie można powiedzieć by nasza wielka trójka czuła oddech drużyny z Wrocławia na plecach.

Chciałem jednak zwrócić uwagę na inny zespół który gdyby nie punkty ujemne byłby w czubie tabeli. Jagiellonia Białystok dopiero wczoraj wyszła na 0 pkt. w tabeli i zajmuje ostatnie miejsce. Jednak gdy nie bierzemy ujemnych punktów to Jaga zdobyła ich 10 co jest znakomitym wynikiem jak na tą drużynę. Widać, że duet Grosicki - Frankowski, sprawdza si znakomicie i jak dotychczas ucisza wszystkich niedowiarków.
Szkoda, że Jaga została sprawiedliwie czy niesprawiedliwie (nie mi oceniać) ukarana i nie podłączy się do walki o wygraną w tym sezonie. Liga byłaby przez to zdecydowanie ciekawsza. Na razie nie pozostaje mi nic więcej jak życzyć Jadze szczęścia i jak najwyższego miejsca w tabeli bo z utrzymaniem chłopaki nie powinni mieć problemu.
Obrazek
guziec100

Postprzez piotrolka » 23 sie 2009, o 19:59

Wisła Krakow ucieka rywalom z kompletem zwyciestw, a nie moze sobie poradzic ze mistrzem Estonii. Lech, nasz jedynak w europejskich pucharach przegrywa ze slabiutka Cracovia, Legia dostaje baty od Odry, ktora rowniez nie nalezy do czolowki w polskiej ekstraklasie :wink: widac poziom polskiej pilki idzie w gore :D
"Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy" - SG
piotrolka

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez carlsberg » 23 sie 2009, o 20:17

guziec100 napisał(a):Chciałem jednak zwrócić uwagę na inny zespół który gdyby nie punkty ujemne byłby w czubie tabeli.

No właśnie, gdyby nie te cholerne -10 to miałbym wicelidera w Białymstoku! Fenomenalnie Jaga radzi sobie w tym sezonie. Grosicki dotrzymał słowa. Kiedyś pytany o te -10 i pozostanie w Białymstoku odpowiedział coś w stylu: wypuśccie mnie samego i sam odrobie te punkty w pierwszych 4 kolejkach, śmiechem żartem, choć nie sam to słowa dotrzymał.

A co do duetu Żeton-Franek to robi się na prawdę ciekawie. Śmiem stwierdzić że jak tak dalej pójdzie to mogą się okazać najlepszym duetem w całej lidze. Mam nadzieję że Grosicki niedługo dostanie powołanie do kadry, chciałbym go zobaczyć na wyższym poziomie...

Z drugiej strony co za interes Jaga zrobiła na Kamilu to bania mała! Spokojnie 3,4 razy tyle za niego zarobi. Niestety smuci mnie fakt że jest to prawdopodobnie ostatni sezon Grosickiego w Jagielloni... :?
"Kiedy nie masz wsparcia ze strony trenera i kolegów z drużyny jesteś skończony" - HARRY KEWELL
carlsberg

Postprzez Valdes » 23 sie 2009, o 20:56

Ja uważam, że właśnie dzięki tym ujemnym punktom Jagiellonie tak wyśmienicie sobie radzi. Ta kara była dla nich dodatkową motywacją, dzięki której grają po prostu zajebiście... Nie tylko Grosicki jest fenomenem, ale powrót Franka to super sprawa, bo jak widać nie zapomniał jak się bramki strzela...

PS. Carlsberg, jesteś fanem Jagi? :)

E: Tak tylko zapytałem, bo mam kuzyna, który grał w Jagiellonii Rafał Naskręt, kojarzysz? :roll:
Ostatnio edytowano 23 sie 2009, o 22:11 przez Valdes, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Valdes
Mów mi miś

Postprzez carlsberg » 23 sie 2009, o 21:01

Czy fanem Jagi? Hmm... nie, jestem fanem Liverpoolu. Jagielonię bardzo lubię, ale gdybym siebie nazwał fanem Jagi obraziłbym prawdziwych fanów i kibiców Jagielloni.

Jagiellonia jest ważnym klubem dla mnie, bo chyba tak musi być skoro w swoim mieście mam tylko jeden klub piłkarski ( i całe szczęście).
"Kiedy nie masz wsparcia ze strony trenera i kolegów z drużyny jesteś skończony" - HARRY KEWELL
carlsberg

Postprzez Niro » 25 sie 2009, o 16:54

piotrolka napisał(a):Lech, nasz jedynak w europejskich pucharach przegrywa ze slabiutka Cracovia

MILCZ! Cracovia nie jest taka słaba jak może się wydawać. Pasy pod wodzą Płatka mieli cały czas ten sam nudny, beznadziejny, stary styl gry, przy którym mogli się co najwyżej pokusić o remis. Lenczyk jak przystało na zasłużonego trenera wprowadził świeżość w szeregi Craxy. Sprowadzenie jego ulubieńca Matusiaka pomoże nie tylko napastnikowi, ale i podniesie styl gry w ofensywie. W końcu Ślusarski otrzymał pomoc i nie musi już liczyć tylko na Pawlusińskiego, czy jokera Sasina. Dodatkowo testowany jest młody Łuczak, który tylko wzmocni środek.
Kolejnym dowodem na mocne punkty Krakowian jest powołanie Polczaka do kadry przez Leo.
Filipiak jednak coś działa. :happy:

carlsberg napisał(a):Fenomenalnie Jaga radzi sobie w tym sezonie.

Jaga jest mocna praktycznie na każdej pozycji. Sprowadzenie wychowanka Frankowskiego i obsadzenie w duecie z nim Grosickiego bardzo procentuje. Po za tym mają niezłych zmienników w ataku - Jezierski, Reich.
Na pomocy rządzi trójka Zawistowski, Bruno oraz Hermes. No i słabsza obrona dowodzona przez dobrze się zapowiadającego Gikiewicza.
Michał Probierz pokazuje że jest już teraz bardzo utalentowanym szkoleniowcem i sprytnie poukładał ten zespół. Mógłby teraz tylko spokojnie pomyśleć o wzmocnieniu lewej strony oraz obrony i za rok walczyć o puchary.
Niro

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez roniu » 25 sie 2009, o 20:43

Zaskakuje mnie forma Jagi. Przed sezonem nastawiałem się raczej na spadek, a tymczasem wyszliśmy na zero, bardzo ładnie. Mam nadzieję, że Jaga utrzyma formę i będzie gdzieś w środku tabeli, a w przyszłym będzie można powalczyć o odrobinę bardziej ambitną pozycję.
Wszyscy zachwycali się transferami Lecha, a pod tym względem Jagiellonia wcale im nie ustępowała. Kilka przemyślanych transferów, świetny duet w ataku i robi się całkiem solidna ekipa. Oby tak dalej!
roniu

Postprzez k0la » 27 sie 2009, o 01:22

Moi Drodzy to co się dzieje w tej Ekstraklasie to jest nie pojęte :shock: i pewnie o tym doskonale wiecie. Po 4 kolejkach Sąd/Trybunał (jak zwał tak zwał) odwołał kare degradacji Widzewowi Łódź i ten domaga się, aby już w sobotę zagrał na boiskach Ekstraklasy. Mają do tego prawo i ja ich rozumiem, tylko jestem ciekaw co zrobią z tym "leśne dziadki" z Latem na czele. Ja proponuję rozpieprzyć cały PZPN i żeby same kluby sobie ligę zrobiły, przynajmniej wszystko to miało by ręce i nogi ... :lol:
Ira odium generat concordia nutrit amoren KSC&GKS
k0la

Następna strona

Powrót do Ekstraklasa