Ekstraklasa 2008/2009

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Ekstraklasa 2008/2009

Postprzez zimer » 11 maja 2009, o 15:42

Roger traci piłkę na linii środkowej, choć Cantoro nawet specjalnie go nie atakował. Cantoro potem postanowił podać do Singlara, ale choć Słowak stał w odległości metra od niego - kopnął w aut. W takich chwilach dochodzimy do wniosku, że nazwa Ekstraklasa dla polskiej ligi jest wyjątkowo przewrotnym żartem.

:(
zimer

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez FCmadzia » 11 maja 2009, o 16:46

Byłam, zobaczyłam to z bliska.
Na tematy kibicowskie się nie będę wypowiadać, powiem tylko, że oprawa [a raczej oprawy] very good.
obrazki warte zapamiętania (oprócz wrzuconego przez *Coke*) właściwy adres ME2012 ORAZ Duma Krk
A mecz... Hmm.. Szczerze - z dużej chmury mały deszcz jak to się mówi. Po pierwszej połowie statystki celnych strzałów wypadały 4-0 dla Wisły, która powinna prowadzić po 1 połowie 2-0 jak nic. Pod koniec Biała Gwiazda miała więcej szczęścia (widać było, że siedli, bo się więcej napracowali- zmęczenie dało o sobie znać), ale: po 1. na zwycięstwo zasłużyła, po 2. szczęście sprzyja lepszym :P . Dużo niedokładności, piłkarze oby drużyn byli spięci.
Noi co tu by jeszcze napisać... Wisła znowu liderem. :D Jak dla mnie- bomba xD 8) Teraz oni rozdają karty (że tak się znów posłużę wyświechtanym powiedzonkiem)
I czekamy do końca ze wszystkimi rozstrzygnięciami. Prosze prosze jakież mamy emocje w naszej rodzimej lidze :roll:
Ogólnie to wszędzie ciekawie, tylko... we Włoszech wieje nudą (sorry, dla sympatyków tamtejszej piłki)
{przynajmniej na razie=tyle}
EDIT: *k0la*- z tego co wiem to dzień wcześniej odbył się mecz WHU-LFC, który nie zachwycił i były na tej stronie tez takowe opinie ;) co do Chinyamy, okej może i z całego sezonu gdyby był skuteczniejszy miałby te 30 bramek, ale Paweł Brożek gorszy nie jest :P wręcz przeciwnie (wiem że zarzucicie mi czy tak czy tak stronniczość).
I tak na obronę Wisły i w sumie Legii też- zachwycali się wszyscy Lechem, a tu co? Ostatnio się słyszało, że mimo braku skuteczności to Wisła prezentuje się z tej trójki tylko OKey. Wyobrażacie sobie co by było gdyby Kolejorz wygrał z Udinese? Szczerze mówiąc z taką formą to ... najdelikatniej mówiąc nie oglądałabym ;)
Dobra kij.. Jak zwykle PRZEPRASZAM jeśli kogoś uraziłam. Dziś na swoje usprawiedliwienie biorę emocje związane ze wczorajszym meczem jeszcze. (no bo jak nie na Liverpool to chociaż na Wisełkę pojeżdżę ^^)
Ostatnio edytowano 11 maja 2009, o 21:29 przez FCmadzia, łącznie edytowano 1 raz
FCmadzia

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez k0la » 11 maja 2009, o 21:12

Spodziewałem się ciekawszego widowiska, ale można było siętego spodziewać. Oglądając dzień wcześniej angielską PL nie mogłem patrzeć na to co robią te dwa zespoły. Sam Chinyama (?) powinien mieć już na swoim końcie około 3o bramek, ale wczoraj udowodnił, że nie. Jeśli któraś z tych drużyn zostanie misrzem polski, a zapewne tak będzie to można tylko rozkoszować się ligami zagranicznymi. Jeśli we wczorajszym meczu widzieliśmy mistrza polski to można się załamać ...
Ira odium generat concordia nutrit amoren KSC&GKS
k0la

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez FCmadzia » 30 maja 2009, o 20:59

Noi cóż... Stało się, jest to pewne: Wisła Kraków Mistrz Polski 2009. Mnie to bardzo cieszy :D
W przeciągu całego sezonu, Wisła pokazała, że jest najlepsza. Ktoś powie: porażka z Lechem u siebie, z Legią na wyjeździe. Ale co w związku z tym? Liczy się cały zespół: od kibiców-przez trenerów-po pilkarzy, wszystkich! nie tylko tych 11, ale najlepiej 25. Czyli liczy się szeroka, wyrównana kadra. I właśnie Wisła ją ma. Schodzi Małecki robiący dużo szumu, dobrze grający, ale z sił opadający? To wchodzi Łobo, który wyróżnia się bardzo fajnym, celnym podaniem. Boguski ma kontuzje? No to Ćwielong wejdzie poszarpie, coś strzeli (celnie lub nie :P ) i wcale nie spadnie poziom gry Wisły.
A gdy tylko w Lechu zabrakło Rengifo, to [bodajże] zapanowały remisy. I Lewandowski się przyblokował.
W Legii plaga kontuzji? Również obniżenie poziomu, niespełnieni Hiszpanie.
Polonii Warszawa jakoś sobie wgl nie wyobrażałam na tronie i w koronie. Nawet gdy była na pierwszym miejscu, to jakoś siedziało w kościach to, że zaraz zlecą ze szczytu. Jeszcze nie ten poziom [kurde, aż dziwnie używac tego słowa :roll: ].
Walka o utrzymanie.
I tu również chwila radości dla mnie [JEEEEEEEST!!] ponieważ utrzymała się Lechia Gdańsk. Pod wodzą trenera Kafarskiego, zasłużenie, bo to inna jakość niż za trenera Zielińskiego [ :dry: ]. [Więc z powodów osobistych jeszcze raz: Brawo Lechia! :D ].
Szkoda Górnika Zabrze... Szkoda, ponieważ to klub z tradycjami i zawsze potrafił zagrac z tymi najlepszymi, namieszać [dzięki za remis z Lechem i Legią!]. Spada też Cracovia. Z jednej strony się ciesze, z drugiej mi to obojetne, z innej zaś- szkoda. Cieszę się bo kibicuję Wiśle i ogólnie słabo grają. Obojętne mi to, bo poza jej "topowymi" meczami, nie interesuję się tym zespołem. Szkoda, ponieważ Kraków straci derby... Arka- baraże. Szczerze mówiąc, to mam nadzieję, iż przgrają te baraże. Ale nie dlatego, że pałam niechęcią do tego klubu, lecz z tego powodu, iż jej gra jest najgorsza w naszej Ekstraklasie. Ale! Trzeba jeszcze wspomnieć o ŁKSie, gdyż nie otrzymali licencji i póki co to .. Arka w tych barażach nie zagra. A ŁKSu byłoby szkoda. Przecież właśnie zaczęli fajnie grać.
Środek tabeli jak środek tabeli. Wszyscy tam spokojni, już z rodzinkami pakują walizki na wakacje. Tylko o Śląsku tu wspomnę- ze względu na to, że to beniaminek, a [poniekąd] zawojowali ligę. Pozdro [dla braci z Wrocka]! :)
Liga Mistrzów i Liga Europejska.
Wisła ma przed sobą 4 rundy do przejścia (jak dobrze usłyszałam). I o ile mnie dalej słuch nie mylił, to przez 2 pierwsze powinna przejść z palcem w... między pośladkami ;) . Więc ja za nią trzymam kciuki [co oczywiste] i myślę, o jakie tu druzyny w kolejnych etapach się modlić ;) :]
Lech, Legia i Polonia W. w LE. Niewiele czytałam o nowej formule, więc życze po prostu powodzenia. (przynajmniej dopóki nie wejdą emocje i wrogie drużyny znów będę traktować jak to jest w zwyczaju :P ).
Król strzelców.
Paweł Brożek ( :D ) i Takesure Chinyama ( :( ). Bardzo fajnie, że Brozio po raz drugi z rzędu jest najskuteczniejszym, ale jednak Chini go zdołał dogonic. Dla mnie- szkoda, ale kibice Legii przynajmniej tu jakieś pocieszenie znajdą ;)
I nie pisać mi tu przypadkiem o ostatniej kontuzji Takesure'a, bo Paweł też ją miał. Czyli walka była wyrównana.

Dobra, to ja pełna radości poświetuję sobie przynajmniej na tle polskim. *ŚWL*<nie zawiodłam sie>
PS. nie edytowałam poprzedniego posta, gdyż to co wyżej napisałam to na inny temat ;)
EDIT: no wiadoma sprawa. Koleżanka poniżej z Poznania, więc twierdzi iż lech przegrał (strasznie przegrał, skoro nawet na 2m. nie jest). Adam_25 z Wa-wy, więc legie podziwia choć wszyscy dookoła twierdzą, że legia jest najsłabsza [przynajmniej z tej czołowej trójki].
Bądź co bądź ten "słaby mistrz" wygrał w tym sezonie z Barceloną i dobrze radził sobie z Tot' Londyn [przegralismy, bo w rewanżu byliśmy nieskuteczni]. zanuciłabym tu piosenki "gdzie twoje berło.." czy "lech zdechł.." ale nie chcę się narazić na blokowanie konta na forum, gdzie nasze polskie sympatie nie mają [a raczej nie powinny mieć] znaczenia :]
*Billy*- nie mówiąc o lechu, ktory nie był mistrzem...huhuhuhu, to przypomnij mi czy Zagłębie (MP2007) awansowało do LM? A może legia (MP2006)? hmm.. Nie przypominam sobie! :badhappy:
Ostatnio edytowano 30 maja 2009, o 22:38 przez FCmadzia, łącznie edytowano 2 razy
FCmadzia

Postprzez ladyinred » 30 maja 2009, o 21:39

a ja się zgadzam z wpisem na blogu jednego z dziennikarzy sportowych, że mistrz w tym roku jest słaby...

To nie Wisła wygrała, to Lech przegrał mistrza... remisy z Arką, Cracovią, Łksem... i kilkupunktowa przewaga się roztrwoniła...Per analogiam - >jak słabe dogorywające manure, które obroniło tytuł, i Liverpool, które mimo, że świetny miało początek, to jednak remisami i krótką ławką pogrzebało tytuł, a w pamięci wszyscy mają bezpośrednie pojedynki ze zdobywcą tytułu - nawet 4-1 takie samo;)

Cieszą europejskie puchary - wstydu nie było, Kolejorz pokazał, że można zagrać odważnie, bez polskiej bojaźliwości przed zachodnimi rywalami, były emocje, zaangażowanie, walka do samego końca.
No i Puchar Polski cieszy -zwłaszcza, że piękny wyjazd to był - około 10tysięcy kibiców.

Szkoda, że trener Smuda się z nami żegna, będzie nam brakowało Franza...

Co do spadków - na spadek najbardziej zasłużył Górnik Zabrze, to co oni pokazywali to piach, padaka i po prostu brak słów, zwłaszcza po szumnych zapowiedziach prezesa, że będą szturmować pierwszą piątkę w ekstraklasie :lol:

Żal za to Cracovii, ale przyjaciele z Poznania będą czekać, aż wrócicie za rok hehe, a Arka mimo, że gra slabo to w barażach powinna sobie poradzić.

Wiadomo, że liga mistrzów to dla polskich drużyn za wysokie progi narazie, więc jedyne na co można liczyć, że ktoś z trójcy Legia/Lech/Polonia zaprezentuje się ładnie w lidze europejskiej i może zajdzie dalej niż Lech w zeszłym roku :)

Generalnie sezon żenujący pod względem poziomu sędziowania, postawy PZPNu i ilości zatrzymanych za korupcję w piłce...
Let me take you down, cause Im going to
Strawberry fields
Nothing is real
And nothing to get hung about
Strawberry fields forever
ladyinred

Postprzez adam_25 » 30 maja 2009, o 21:40

nie będę komentował tego co się na górze tabeli stało, bo na wisłę mam wy****ne, a Legię, jako klub z mojego miasta podziwiam, może nawet chciałbym tam grać, tyle, że jest jedna podstawowa korzyść z tego, że klub z mojego miasta nie ma mistrzostwa, otóż kochani pseudokibice, którzy w szale radości niszczą wszystko co spotkają na drodze.

po spojrzeniu na wyniki ostatniej kolejki, jedna myśl mi przyszła do głowy. myślę, że można porównać zarządzanie Górnika Zabrze z zarządzaniem Newcastle, może pieniądze mniejsze ale równie nieprzemyślane decyzję, np. transfer Pawła Strąka, który za rok ma dostać 600 - 650 tys. zł, najprawdopodobniej kontrakt nie obiją klauzuli spadku, może coś tam pograł, no ale jak tak można konstruować kontrakt z zawodnikiem? Gorawski, też ściągnięty zimą, jak dla mnie nic nie pokazał. Ciekawe czy teraz sponsor zabrzańskiego klubu wycofa się z dalszego pompowania pieniędzy w tą czarną dziurę?
"W ciągu całej historii piłki, ludzie zmieniali kluby. Najważniejszą rzeczą jednak, którą musimy zapamiętać jest to, że to klub piłkarski jest znacznie ważniejszy i większy od każdego człowieka." - King Kenny
Obrazek
adam_25

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Witz » 30 maja 2009, o 22:07

Porównywanie Górnika do ncastle jest absolutnie bez sensu. W Tyneside źle się dzieje od bardzo dawna, a państwo duńskie na Górniku źle się ma od początku zakończonego dzisiaj sezonu. Oczywiście żeby zaczęło się dziać dobrze trzeba wywalić pół składu ze Strąkiem, Boninem czy Pazdanem na czele. Kasperczak też raczej powinien się pożegnać z pracą. O spadku zadecydowały beznadziejne transfery, choć np. Banaś czy Szczot to plusy. Gorawski z kolei jest kontuzjowany dość poważnie, więc błyszczeć mu nie wypada. Nazywanie Górnika czarną dziurą jest raczej nieporozumieniem, bo spadek przy pozostaniu Allianz na fotelu sponsora może oznaczać jedynie złapanie za jaja nierobotnych prezesów i obsadzeniem ich miejsc kompetentnych ludzi.

Na spadek w co najmniej takim samym stopniu zasłużyła Arka. O Cracovii nawet nie mówię, bo po wyjeździe na Kałuży tydzień temu mam wyjątkowo humorystyczne wspomnienia, poczynając od tego, co nazywają tam stadionem, przez żenujący bardziej niż w Zabrzu poziom piłkarski, a na kibicach kończąc ("Wyjściowa!" ^^).

W kwestii mistrzostwa Lech sfrajerzył i tyle. Mniejsza o ubiegłe kolejki, w których majstra przegrali, ale jak ktoś daje sobie 2 gole wbić przez Cracovię, to na mistrzostwo nie zasługuje.

Zastanawia mnie, jak będzie ta liga wyglądała w najbliższych latach. Poziom - co niedawno wydawało mi się nieprawdopodobne - spadł i stąd takie "wyrównanie sił". Pożyjemy zobaczymy, mam tylko nadzieję, że gorzej już nie będzie. Trudno w to uwierzyć, ale jest to możliwe. Tak czy tak głupio by było, gdyby na coraz to nowocześniejszych obiektach, jakich w Polsce coraz więcej, kibice musieli oglądać taką padakę, jak w obecnym sezonie.

pozdro
Witz

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Billy » 30 maja 2009, o 22:09

O to to,Lech przegrał mistrza.Na własne życzenie.Zagadką przyczyna tego "wyschnięcia" na wiosne.W każdym razie wielkie dzięki za emocje w Pucharze Uefa.
Pewnie z LM guzik będzie (bo w kwalifikacjach gra Wisła :P ).Pozostaje pogratulować mistrzostwa.
Arka miała słabą tylko wiosne..Założe się,że baraże jakoś przetrwają.I tak spory fuks,ponieważ mieli np. w 5 ostatnich kolejkach 3 karne..Bramek też tam nie mam komu strzelać.Rencista Karwan i Emeryt Niciński powinni już powoli zawieszać buty na kołek.
W Górniku cała kasa na transfery została wyrzucona w gwizdek..Ciesze się,że spadają.Smutno,że Cracovia leci ale za sezon bądź dwa wrócą.

PS.Dla mnie niesamowita jest Odra.Kolejny rok w dolnej połówce i dalej Ekstraklsa 8).
Billy

Postprzez Sochal » 31 maja 2009, o 21:42

Dwie tabele ekstraklasy

Pozdrowienia dla fanów ligi polskiej!
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly
Sochal

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez zimer » 31 maja 2009, o 21:51

zimer

Postprzez Coke » 31 maja 2009, o 22:02

zimer napisał(a):http://www.sport.pl/pilka/51,65050,6669104.html?i=0
..

To nie Anglia, gdzie kibice WBA dziękują swoim piłkarzom za cały sezon chociaż ich klub spada do niższej klasy rozgrywkowej.
Rozumiem frustrację fanów Górnika, ale nie jestem w stanie zaakceptować takiego zachowania.
Napisałem, przeczytaliście, znacie sprawę, wydajcie wyrok.
Coke

Postprzez Brewka » 31 maja 2009, o 22:06

Kretynizm? Chyba tyle na ten temat. Bo nic innego mi na myśl nie przychodzi.

Co do końcowego układu tabeli:

Lech przegrał mistrza.Na własne życzenie.

;)

@Sochal: Cóż. Polska, kraj absurdu ;)
Obrazek
Brewka

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez AcRoSs » 31 maja 2009, o 22:06

http://www.youtube.com/watch?v=7-orimRpdjI - WISŁA KRAKÓW MISTRZ POLSKI 2009!

MISTRZ MISTRZ NASZ TS!

Pozdrawiam.
"Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci.
Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza." Bill Shankly
AcRoSs

Postprzez Aldor » 31 maja 2009, o 22:08

zimer napisał(a):http://www.sport.pl/pilka/51,65050,6669104.html?i=0
..

Taki btw maly ode mnie.

Takie cos wyczytalem w komentach:
"Po drugo, apel do służb porządkowych - przestańcie, ku.rwa,poyeby bez grama kurzego mózgu, marnować wodę - są na świecie miejsca, gdzie ludzie umierają z powodu jej braku, a nie wiadomo, kiedy wy sami, albo wasze bachory, będą za nią płacić bajońskie sumy.
Kibolów polewajcie farbą, najlepiej taką którą cięzko zmyć. Będzie i dotkliwiej i ekologiczniej. "
Bo farbe to sie pewnie z asfaltu robi. :dry:

Sorry za offtop.
Obrazek
Aldor

Postprzez FCmadzia » 1 cze 2009, o 13:57

Sochal napisał(a):Dwie tabele ekstraklasy

Pozdrowienia dla fanów ligi polskiej!

ŁKS i tak pewnie otrzyma licencje i nie spadnie. A póki co, no to cóż... nie trudno się w tym połapać, a że mamy jak mamy, to głównie wina leśnych dziadków z pzpnU (no bo jak nie jak tak ;P).
Fakt, Polska- kraj absurdu, ale .. cóż my, zwykli, szarzy obywatele możemy zrobić? :badhappy:
FCmadzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ekstraklasa