Orange Ekstraklasa 2007/08

Tutaj rozmawiamy o naszej polskiej lidze.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Orange Ekstraklasa 2007/08

Postprzez Witz » 18 lip 2007, o 17:45

Zakladam ow temat stosunkowo wczesnie, bo stwierdzilem, ze nie ma sensu zakladac odrebnego o tematyce licencyjnej. Totez co nasteuje:

Ruch Chorzow nie otrzymal licencji na gre w I lidze. Decyzja Komisji Odwolawczej ds. Licencji jest ostateczna.
    Nie zdecydowano jeszcze, czy Ruch Chorzow bedzie mial prawo do gry w przyszlym sezonie w II lidze, ani kto zastapi Ruch w rozgrywkach Orange Ekstraklasy. Najwieksze szanse na to ma Wisla Plock, ktora zajela w ubieglym sezonie 15. miejsce w rozgrywkach Orange Ekstraklasy.
za: pzpn

Dlaczego? :

Powod jest jeden - niejasne sprawy finansowe zwiazane z restrukturyzacja dlugow, wyjasnia Kozminski. To tylko jedna przeszkoda jaka ma do pokonania Ruch.

Nie tylko w Chorzowie jest nerwowo, podobne problemy maja:

Polonia Bytom i Zaglebie Sosonowiec, ktore nie otrzymaly licencji na gre w ekstraklasie, poniewaz nie maja mozliwosci gry na swoich boiskach i nie przedstawily jeszcze umow w sprawie wykorzystania stadionow innych klubow.
    Zupelnie spokojna moze byc Jagiellonia Bialystok, krotko mowiac otrzymali licencje na gre w I lidze.

Teraz wszystkie trzy kluby maja 5 dni na odwolanie sie od decyzji Komisji.

za: ruchchorzow.com

I tutaj dochodzimy dogranic absurdu, bo dwa - jakby nie patrzec - pewne zrodla pisza zupelnie inne rzeczy. Wiec moze sie ten Ruch odwolac, czy nie moze? Okaze sie z pewnoscia na dniach i ja tam jestem pewien, ze ostatecznie licencje otrzymaja. Co bedzie z klubami z Sosnowca i Bytomia to nawet On nie wie. Mam szczera nadzieje, ze uda sie te licencje otrzymac w tych miastach, bo pilka nozna ma byc - jakby nie patrzec dyscyplina sportowa, a nie mierzeniem grubosci portfela. Owszem, jakies standardy musza byc, jednak jak sie da rok tym sosnowiczanom i bytomanom na zalatwienie oswietlenia, krytej trybuny, czego im tam brakuje, to sie powinny wyrobic. Szczegolnie, ze nowym prezesem Zaglebia zostal niejaki Krzysztof Szatan :lol:

EDIT. sytuacja sie troche rozjasnila. Zaglebie licencje dostalo. Ciekawe czemu? :) Polonia bytomska.. eee... decyzja zostala w jej sprawie odroczona do poniedzialku. Ruch... nie dostal ostatecznie!! :o Bywa :)
Witz

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Giba » 18 lip 2007, o 23:44

Nie spodziewalem sie ruch nie dostanie tej licencji, wlasciwie sam nie wiem, cieszyc sie czy nie...Nie moglem sie doczekac na derby z nimi.
W PZPN nigdy nic nie wiadomo, podobno 88% dlugow juz splacili a reszta miala byc doplacona w trakcie sezonu - i tak PODOBNO porozumieli sie z PZPN.
Jesli tak naprawde bylo no to niezbyt wladze sie popisaly.Moim zdaniem decyzja jest juz ostateczna i ruch raczej nie dostanie szansy odwolania poniewaz termin na przyznawanie licencji dobiegl juz konca - jedyna w sprawie Polonii Bytom decyzja zapadnie w poniedzialek.
Troche jest to smieszne jak polonia uzyska licencje.Wtedy beda grac na ruchu jako pierwszoligowcy a ruch 2...Wiadomo nie od dzis ze zabole z ruchem, polonia nawzajem sie nie lubia(lagodnie mowiac) ale szczerze mowiac zawsze chcialem i chce zeby w pierwszej lidze bylo jak najwiecej slaskich klubow.
W poniedzialek bedzie z pewnoscia wszystko wiadomo, i pozniej raczej nic sie nie moze zmienic - liga rusza za 9 dni...a w PZPN nie wiedza jeszcze kto bedzie w niej gral.
Na pewno sprawy licencyjne mogly by zapadac wczesniej - tylko ze wiele klubow nie moze nadarzyc z przeslaniem odpowiednich papierow
Obrazek
Giba

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Mate » 19 lip 2007, o 01:36

Szkoda ze Ruch zostanie w 2 lidze, no ale coz, na pewno bylaby jakas swiezosc w lidze, nowe twarze itd. Wisla kolejny zezon bedzie bronic sie przed spadkiem.

Jesli chodzi o inne zespoly to bardzo mnie to interesuje, na pewno bedzie walczyc o mistrzostwo 5-6 druzyn, BOT, Zaglebie, Groclin, Korona, Wisla i Legia. Chociaz Legia sprzedala Janczyka i Bronowickiego wiec bedzie ciezko, Wisla sie nieco wzmocnila, ciekawi mnie atak Brozek - Niedzielan. Groclin bardzo dobrze gral w ubieglym sezonie i wydaje mi sie ze maja chrapke na cos wiecej.
Mate

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Torm^^ » 19 lip 2007, o 03:36

Mi do tego wszystkiego nie podoba sie przywrocenie w takiej sytuacji Wisly Plock do Ekstraklasy. Zdecydowanie wolalbym, zeby awans uzyskala kolejna druzyna z drugiej ligi. I nie ma to dla mnie znaczenia, czy bylby to klub z mojego miasta, czyli Lechia (bo akurat na nia szczesliwie by wypadlo), czy nie. Mowie obiektywnie. I szkoda troszke Ruchu. A najlepiej, zeby kluby spadaly z Ekstraklasy tylko za afery korupcyjne, rwa jego mac... :/
Torm^^

Postprzez Koszmar » 19 lip 2007, o 09:25

Torm--> popieram wislaplock kurde szaraki jedne nie zasluzyly na gre w Ekstraklasie...a tak krzyczalbym podczas spotkan z Legia, Wisla A MY SWOJE!! Ahhh Wisla sie zbroi i zbroi cos mi sie wydaje ze Wsila Skorzy bedzie vis a vis Wisly Kasperczaka..... oj tak... pieknie sie zapowiada Biala Gwiazda na ten sezon.... a debile z legii wszystkich wysprzedali...
My wierzymy.....tylko w BKS!! Hej Lechio! Oo nasz Oo nasz!!
Obrazek.
Koszmar

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Juventino » 19 lip 2007, o 09:57

...
Ostatnio edytowano 23 sty 2009, o 14:47 przez Juventino, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Juventino

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez SteveF » 19 lip 2007, o 10:16

Mi szkoda Ruchu bo moim zdaniem to oni najbardziej z 4 beniaminkow zasluzyli sobie na awans. Jednak z drugiej strony w OE powinny grac najbogatsze druzyny, chociaz ciagle nie rozumie dlaczego Zaglebie i najprawdopodobniej Polonia dostaly licencje?
SteveF

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Koszmar » 19 lip 2007, o 10:41

beidni niemcy pewnie nie dali w lape...ze sportowej strony mi ich zal...a z drugiej skoro czuja sie niemcami....to jakos plakac nie bede..
My wierzymy.....tylko w BKS!! Hej Lechio! Oo nasz Oo nasz!!
Obrazek.
Koszmar

Postprzez Kruk » 19 lip 2007, o 11:00

Jest to bardzo dziwne ze biedna jak mysz koscielna nieposiadajaca stadionu Polonia Bytom zagra prawdopodobnie w OE. Ruch to zespol ktory stara sie likwidowac swoje dlugi posiada dosyc dobry stadion na OE.Wiec dlaczego Lesne dziadki nie daja im licencji? W pierwszej lidze jest miejsce dla klubow powiazanych z korupcja Zaglebie Lubin, Sosnowiec czy Cracovia, a dla klubom czystym, biedniejszym tego prawa sie odbiera. Kolejna zla wiadomoscia ze powrot to najwyzszej klasy rozrywkowej Wisly Plock szkoda ze znow klub ten bedzie obnizal poziom i frekwencje. A moze to kasa dzialaczy z Plocka zadecydowala o decyzji PZPN o nieprzyznaniu licencji Niebieckim i przyjeciu nafciarzy? Dziwne jest to ze w poprzednich latach kluby w gorszej sytuacji dostawaly prawo gry lidze, a Ruch tego przywileju nie ostrzymal?? Niemozna tez wykluczyc ze Polski Zwiazek chcial sie w jakis sposob odegrac na slaskich klubach ktore ostatnio osiagaly duze sukcesy w 3 i 2 lidze?? Osobiscie mam nadzieje ze Ruch bedzie wystepowal w nowym sezonie na boiskach OE. Zawsze przeciez mozna sie odwolac do UEFA. :D
Kruk

Postprzez Giba » 23 lip 2007, o 16:57

PZPN przyznal dzis licencje Polonii Bytom i Ruchowi.Wiec derby jednak beda :) Mam nadzieje ze sezon nie rozpocznie sie z opoznieniem. :D
Obrazek
Giba

Postprzez coatx » 23 lip 2007, o 17:26

Giba szykuj sie :D :D :D
NIEBIESCY w OE !!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Musze uwazac na chalupe i pozaslaniac zaluzje, w dniu, w ktorym odbeda sie DERBY :D :D
RRRRRRRRRRRRRRRRRRuch
"Always look on the bright side of life"
coatx

Postprzez Giba » 23 lip 2007, o 21:05

coatx napisał(a):Giba szykuj sie :D :D :D
NIEBIESCY w OE !!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Musze uwazac na chalupe i pozaslaniac zaluzje, w dniu, w ktorym odbeda sie DERBY :D :D
RRRRRRRRRRRRRRRRRRuch

Wszyscy szykuja sie na derby od kiedy wiadomy byl awans Ruchu do OE, :) nareszcie po kilku latach wroca na slask prawdziwe derby z udzialem najbardziej utytulowanych klubow w Polsce.
A jak tam w rudzie coatx ? spokoj ?:) bo kumple z rudy mowili mi ze w maju i czerwcu bylo ostro :dry: :P

P.S Myslalem ze jestes z tej drugiej czesci Rudy :) :D
Obrazek
Giba

Postprzez coatx » 24 lip 2007, o 14:10

Giba, mieszkam na Bykowinie :D :D Tu raczej wszyscy sa z Ruchem :D
Znasz slynne zRyte niebieskie dachy??
Masz Racje, bylo goraco...
Dzis w nocy jacys debile rozwalili kosze przy przystankach obok mojego domu... :lol: norma
"Always look on the bright side of life"
coatx

Postprzez Randez » 25 lip 2007, o 14:07

No wiec, juz w piatek rusza Ekstraklasa... Najprawdopodobnie nie ujrzymy w niej Zaglebia Sosnowiec, ktory ma podobna ilosc zarzutow co Arka Gdynia. Pierwsza kolejka prezentuje sie tak:

Legia Warszawa - Cracovia
    GKS Belchatow - Korona Kielce
    Lech Poznan - Zaglebie Sosnowiec*
    Jagiellonia Bialystok - Polonia Bytom
    Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Ruch Chorzow
    Odra Wodzislaw Slaski - Lodzki KS
    Zaglebie Lubin - Widzew Lodz
    Wisla Krakow - Gornik Zabrze
    przelozony z powodu wyjazdu Wisly do USA na turniej The Chicago Trophy

I teraz tak... Jak dla mnie absurdem jest to, ze Wisla dostala pozwolenie na wyjazd na turniej. Tak mogla zrobic KAZDA druzyna OE, a w efekcie przedluzyla by sobie okres przygotowawczy.

*Nie do konca mozna byc pewnym czy Lech zmierzy sie z Sosnowcem czy moze z Wisla Plock, ktora prawdopodobnie zastapi Zaglebie w OE.

Mysle, ze bedzie to baardzo ciekawy sezon. Liga bardzo sie wyrownala, nie widac teraz dwoch faworytow. O mistrzostwo walczyc beda:

- Legia (chociaz nie wiadomo czy im sie to oplcaci, przez chuliganow w Vilnie :dry: )
- Wisla (bedzie chciala pokazac, ze 8 miejsce to wypadek przy pracy)
- Zaglebie L. (obronic tytul)
- GKS (przelamac mit "zawsze drugich")
- Korona (ladna ekipe tam tworza)
- Lech (z Franzem zawsze walczy sie o najwyzsze cele).

I jak narazie jest tez 3 glownych kandydatow do spadku:

- Zaglebie Sosnowiec
- LKS Lodz
- Polonia Bytom.

Wyraznie najbiedniejsze kluby, majace dlugi i wiele problemow.

Cieszy mnie to, ze slonce jasnieje nad Gornikiem Zabrze, Widzewem Lodz i Ruchem Chorzow. Tak uznane firmy w Polsce, nie moga bronic sie przeciez cala wiecznosc o utrzymanie, czy gre w OE.

Podejrzewam, ze na koniec sezonu tabela bedzie wygladac tak:

Legia, Wisla i BOT walcza o miejsca 1-3.
Zaglebie, Lech i Korona, probuja ich dogonic, ale minimalnie przegrywaja walke i zajmuja miejsca 4-6.
Cracovia, Groclin, Odra, Gornik, czyli ligowe sredniaczki, bez problemow utrzymuja sie zajmujac miejsca 7-10.
Widzew, Jaga i Ruch, na kilka kolejek przed koncem zapewniaja sobie utrzymanie, miejsca 11-13.
Zaglebie S, Polonia Bytom, LKS Lodz, walcza o to, kto zagra w barazach.

Jest wiele pytan, rostrzygniecie poznamy 10 maja.
Biało-czerwona na maszcie, kiełbasy do góry i jedziemy!
Randez

Postprzez MaG » 25 lip 2007, o 15:01

Randez...wg mnie LKS nie spadnie...mimo iz ich kibicem nie jestem i mimo, ze zarowno ostatnie mecze w lidze oraze te przed tym sezonem im krotko mowiac nie wychodza, to jednak nie sadze, zeby spadli...

Nie zgadzam sie odnosnie tego co napisales o miejscach 1-3
Wymieniles tam BOT, a nie wiedziec czemu, Zaglebia juz nie...
Dlaczego Zaglebie mialoby nie utrzymac formy z poprzedniego sezonu...?
Legia natomiast, moim zdaniem, bedzie jeszcze nizej niz w zakonczonym sezonie.
1.GKS
2.Wisla
^^ albo nawet odwrotnie
3.Zaglebie

Cieszy mnie natomiast fakt bardzo dobrego zaprezentowania sie Widzewa w meczu z Wisla K.
Podobno Widzewiacy zagrali znakomity mecz i Wisla wcale w rezerwowym skladzie nie grala...
Mam nadzieje, ze przelozy sie to na lige...tak sobie marze o miejscu w 10. ... :roll:
MaG

Następna strona

Powrót do Ekstraklasa