Sheffield Utd - Liverpool

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Sheffield Utd - Liverpool

Postprzez akhrem9 » 29 wrz 2019, o 13:47

zawad2 napisał(a):
Django napisał(a):Julian Nagelsmann będzie następcą Kloppa. Róbcie screeny.

Eeee.... Nagelsmann po Kovacu zapewne przejmie Bayern, być może złoży się to czasowo z końcówką pracy JK na Anfield, co może wykluczyć jego przyjście zaraz po JK ;)

Wydawałoby się, że Jurgen po BVB i odpoczynku też przejmie Bayern. Może Nagelsmann będzie miał dosyć Niemiec i chcieć spróbować pracy w innym środowisku. Nie ma reguły. Bardzo trudno będzie też wskazać właścicielom kogoś innego niż Steve. Ufam tym właścicielom i skoro przekonali Kloppa ich kolejny wybór będzie znów trafiony.

A Bayern po tym roku przejmie Mourinho. Po to się uczy niemieckiego, dostał na to rok czasu jak niegdyś Guardiola. To warunek konieczny, by prowadzić Bawarczyków. Też zrób screena :D Chociaż jestem ciekawy, czy da sobie radę w klubie gdzie na transfery nie będzie miał żadnego wpływu i nie sprowadzi tam armii przestarzałych gwiazd pod wpływami portugalskich agentów.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez aro8 » 29 wrz 2019, o 14:14

akhrem9 napisał(a):Wydawałoby się, że Jurgen po BVB i

Komu sie tka wydawalo?? Za bardzo był zżyty z Borusuią, zeby przechodzić do największego rywala, za ktorym zreszą nie przepadał
aro8

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez consigliere » 29 wrz 2019, o 14:44

akhrem9 napisał(a):A Bayern po tym roku przejmie Mourinho. Po to się uczy niemieckiego, dostał na to rok czasu jak niegdyś Guardiola. To warunek konieczny, by prowadzić Bawarczyków. Też zrób screena :D Chociaż jestem ciekawy, czy da sobie radę w klubie gdzie na transfery nie będzie miał żadnego wpływu i nie sprowadzi tam armii przestarzałych gwiazd pod wpływami portugalskich agentów.

znając konserwatyzm władz Bayernu i lekką rękę do wydawania pieniędzy Mourinho raczej mało prawdopodobne jest to aby obie strony zawarły porozumienie. swoją drogą, Portugalczykowi można zarzucić wiele, ale akurat po przestarzałe gwiazdy to on sięga rzadko. w Realu nie wydając wielkich kwot ściągnął di Marie, Kroosa, Oezila, Varane'a i wielu innych klasowych piłkarzy którzy gwiazdami się stali dopiero pod jego skrzydłami.

co do meczu, wyglądał mniej więcej tak jak można było się spodziewać. ciężki w oglądaniu, wyniszczający fizycznie. nie da się grać pięknie co tydzień z taką kadrą. irytuje mnie fakt że z ławki wchodzi taki Chamberlain, który w środku tygodnia nie pokazał nic nawet na tle nastoletnich Jonesa czy Elliotta.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez AlbertRiera » 29 wrz 2019, o 14:57

consigliere napisał(a):
co do meczu, wyglądał mniej więcej tak jak można było się spodziewać. ciężki w oglądaniu, wyniszczający fizycznie. nie da się grać pięknie co tydzień z taką kadrą. irytuje mnie fakt że z ławki wchodzi taki Chamberlain, który w środku tygodnia nie pokazał nic nawet na tle nastoletnich Jonesa czy Elliotta.

OX wszedł tylko i wyłącznie na zaoszczędzenie czasu i żeby wyłapać więcej funtów za wybiegnięcie na boisko. Poza tym to dalej gość, który może nam dużo wnieść do środka pola, tak samo jak Keita. Oni nie biorą się grać do przodu. Fakt, że obaj są bez formy, ale trzeba próbować. Henderson i Milner się już nie zmienią, bo są zbyt surowi i mają duże braki w technice. Alex i Naby takich braków nie mają...
AlbertRiera

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ManiacK » 29 wrz 2019, o 15:01

Do końca kontraktu Jurgena może jeszcze wiele się wydarzyć, więc nie ma co dyskutować na ten temat, bo wszystko to tylko domysły, przypuszczenia. Np. przypuszczać można tylko, że Gerrard nas obejmie po Kloppie, na pewno właściciele nie rzucą go na tak głęboką wodę po Rangersach, którzy się niby odradzają, ale to i tak finansowo druga siła ligi i nikogo nie dziwi to, że jest za plecami Celticu, zdziwiłyby wyniki pozwalające ich wyprzedzić. Robi dobrą robotę, ale to tylko liga szkocka i trzeba to traktować niewiele bardziej poważnie jak ligę polską, zwłaszcza że nie robi wyników ponad stan. Pozwoliłbym mu popracować wcześniej w Anglii, Frank zrobił fajną robotę w Derby nim poszedł do Chelsea, a to na pewno dużo trudniejsza liga od szkockiej.
ManiacK

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Mitchell » 29 wrz 2019, o 15:54

Statystycznie rzecz ujmując to nie był zły mecz naszego ataku. Nie brakowało kreatywności. Z tych wszystkich sytuacji powinny być średnio dwa gole.
Dla porównania z Chelsea (2 bramki) wykreowaliśmy tylko 1.03 xG a z Burnley (3) zaledwie 1.20.
Nasza skuteczność od początku sezonu jest overrated. To chyba pierwszy mecz gdzie strzelamy mniej niż sobie stworzyliśmy.
Pisałem już dlaczego widzę Sheffield na bezpiecznej pozycji na koniec sezonu. To bardzo dobrze poukładana drużyna. Nie ma nazwisk, jest TEAM. I skoro na tak trudnym terenie potrafimy rozrywać ich defensywę to atakiem bym się nie martwił.

Raczej obroną.
Kolejny, po Chelsea, występ gdzie powinniśmy stracić bramkę/bramki. Może nie były to jakieś patelnie dla przeciwników (przy sytuacji Clarke'a był niegwizdany spalony) lecz dopuszczamy do tego zdecydowanie za często. A jeśli w meczu pozwalasz strzelać na własną bramkę 10-15 razy to nawet przy xG 0.05 coś w końcu wpadnie.
Analizując zagrożenia nie mam pretensji do obrońców. Wydaje mi się, że to pomoc wielokrotnie spóźniała się z asekuracją i blokowaniem rywali. Czyli coś co dotychczas było naszą obronną siłą.
Inna kwestia to świetnie odrobione zadanie domowe przez trenera Wildera. Posyłali piłki dokładnie tam gdzie sami, swoim ofensywnym stylem, tworzyliśmy luki i dawaliśmy przestrzeń do grania. Bardzo, bardzo zdyscyplinowany zespół.
Tak grając jeszcze nie raz w tym sezonie będą się cieszyć z punktów kosztem dużego rywala.

I jedna myśl na koniec.
Otwieramy się dużo bardziej niż rok temu. Jest większa presja na wynik. To stąd ta duża ilość szans dla przeciwnika.
Nie wiem czy to dobrze, czy źle.
Zaimponował mi jednak fakt wpuszczenia na plac Origiego już po godzinie gry. Klopp poszedł all in. Graliśmy na czterech napastników. Rzecz niespotykana na takim etapie meczu.
Dosłownie siedziałem w jego głowie i czułem to ciśnienie na wynik.
Naprawdę nie dziwię mu się, że już powoli myśli o ucieczce od tak wyniszczającego stresu.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Nero » 29 wrz 2019, o 18:21

Ja też się mu nie dziwie. Stres i presja jest ogromna i to wszystko w nim pękło już po meczu z Evertonem gdzie zaliczyliśmy remis, wczesniej też remisy i City nas dogoniło. Teraz liczy się tylko zwycięstwo. I dobrze.Pisałem już przed sezonem ,ze to będzie botaniczne piekło dla trenera i zawodników. Do tego jego Liverpool jest skończony w 90%. To potrwa jeszcze z 2-3 lata. Trzeba się nacieszyć tym czasem, bo nie mam nawet wątpliwości ,ze Jurgen odejdzie. Zresztą w Anglii mówi się ,że 5-6 lat z takimi trenerami jak Guaradiola czy Klopp i koniec, trzeba coś wymienić - albo trenera albo zawodników :D
Nero

Postprzez Django » 29 wrz 2019, o 21:25

zawad2 napisał(a):

Eeee.... Nagelsmann po Kovacu zapewne przejmie Bayern, być może złoży się to czasowo z końcówką pracy JK na Anfield, co może wykluczyć jego przyjście zaraz po JK ;)

Julian podpisał już jakąś umowę czy Hajto Ci to powiedział?
Obrazek
Django

Postprzez zawad2 » 29 wrz 2019, o 21:48

Django napisał(a):
zawad2 napisał(a):

Tomek Wałdoch... ;)
Nie spinaj się, przecież po prostu wszyscy gdybamy.
Tak swoją drogą pojawianie się takich temacików zastępczych dobrze świadczy o sytuacji w klubie. Bo o czym tu dyskutować skoro wszystko jest OK.
zawad2

1 year of membership

Postprzez MichaLFC » 30 wrz 2019, o 02:46

Django napisał(a):
zawad2 napisał(a):

A Ci kto powiedział, że to Nagelsmann będzie następcą Kloppa ?
Obrazek

MichaLFC

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Django » 1 paź 2019, o 11:25

MichaLFC napisał(a):A Ci kto powiedział, że to Nagelsmann będzie następcą Kloppa ?

Nikt mi tego nie mówił, po prostu przewiduję. Jeżeli właściciele chcą, aby klub podążał wciąż tą samą drogą to JUŻ powinni poczynić pewne kroki w poszukiwaniu godnego następny, a Julian w moim mniemaniu jest jego naturalnym następcą. Gerro - przy całym moim szacunku do pracy jaką wykonuje w protestanckiej części Glasgow - to jeszcze za mały kaliber.

A co do Hajty - tak mi się dogryzło - pamiętam jego wypowiedzi po odejściu czy w okolicach odejścia Kloppa z BVB - że ten (Klopp) na pewno bank będzie trenerem Bayernu. No...
Obrazek
Django

Poprzednia strona

Powrót do Mecze