Southampton - Liverpool

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Southampton - Liverpool

Postprzez diablinadali » 6 kwi 2019, o 14:53

wicked93 napisał(a):Matip ma być obrońcą, a nie włącza mu się nieudolny napastnik, który zaskakuje wszystkich wraz z nim samym. Ile to głupich strat zaliczył Kameruńczyk w ostatnich meczach? Często decyduje się na durne rajdy, które zabezpiecza tylko VVD. Tak samo jest niepewny przy wyprowadzaniu piłki i gubi krycie. No i ta główka do Alissona, kiedy nikt nie wiedział co się dzieje... włącznie z Matipem.

No ile zaliczył tych strat? Bo ja nie mam takich statystyk, więc chętnie je zobaczę. Połowę meczu Matip niańczył wczoraj Arnolda, którego stroną wchodziła większość ataków Świętych. TAA pomimo asysty, w defensywie był wczoraj wiotki jak rozgotowany makaron. Z ofensywnych rajdów Matipa pamiętam świetne wejście przez środek pola, po którym będąc już przed polem karnym rywali, odegrał piłkę do boku. Jakoś nie zauważyłem tej niepewności w wyprowadzaniu piłki.

wicked93 napisał(a):No a w czym Ci się nie podobają moje wnioski? To są zupełnie inne pozycje i wobec Fabinho mam inne oczekiwania, a do tego wypełniał swoje obowiązki PRZYZWOICIE. Wiele razy odebrał piłkę na połowie rywala, a do tego dobrze dystrybuował piłkę na boki do TAA lub Robertsona. Ciężko oczekiwać od niego DOKŁADNIE tego samego czego oczekujemy od Matipa :shock:

Pokrętnego rozróżniania ocen między Matipem czy Fabinho nawet nie mam zamiaru zgłębiać. Określenie występu Matipa jako niepewnego i jednocześnie Fabinho jako niezły, sugeruje, że musisz mieć mocny rozrzut między oczekiwaniami wobec nich. Napisałeś, że Fabinho fajnie czyta grę i kasuje kontrataki, podczas gdy w momencie dośrodkowania, po którym padł gol na 1-0 dla Świętych, stał dobre 5 metrów od rywala (świetnie to przeczytał), a według Sofascore Święci nie mieli nawet jednego kontrataku. Dlatego Twoja ocena jest potocznie z dupy. Masz do niej prawo, ale nie każdy zgodzi się z takim zakrzywianiem rzeczywistości.
diablinadali

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez wicked93 » 6 kwi 2019, o 15:45

Czy ja gdzieś napisałem, że Fab był MVP, a Matip był najgorszy? Czytaj proszę uważnie
To, że ktoś się spóźnił przy JEDNEJ akcji czyni go beznadziejnym pomocnikiem? To tak jakby powiedzieć, że VVD to jednak beznadziejny w kryciu, bo nie pokrył. Logika :D
wicked93

Postprzez PyrkaLFC » 6 kwi 2019, o 16:13

wicked93 napisał(a):Czy ja gdzieś napisałem, że Fab był MVP, a Matip był najgorszy?

No ale czy ktoś twierdzi że tak napisałeś?
wicked93 napisał(a):Czytaj proszę uważnie
To, że ktoś się spóźnił przy JEDNEJ akcji czyni go beznadziejnym pomocnikiem? To tak jakby powiedzieć, że VVD to jednak beznadziejny w kryciu, bo nie pokrył. Logika :D

Jaka logika ziomek? Diablinadali ładnie wypunktował Twoją analizę pomeczową, odniosł się do Twoich argumentów innymi konkretnymi argumentami, do których Ty się nie odniosłes. A ja się z nim zgadzam. Fabinho wczoraj nie ogarniał, powinien grać z firaną następny mecz po tej siacie od Redmonda. Matip jak był pod polem karnym rywala, to 5s później był już pod naszym i pilnowł Smisa. Fab miał wczoraj wiele niedokładnych piłek jak np. podanie do wybiegającego Keity pod koniec meczu,m które zakończyło się stratą w okolicach środka pola. Zresztą oglądałem wszystkie mecze w tym sezonie i nie licząc tych, w których Fabinho dopiero uczył się naszego stylu gry, to uważam, że wczoraj zagrał najsłabsze spotkanie. DM nie może sobie pozwalac na tyle niedokładności w prostych podaniach czy kanały, albo poślizgi przy pójściu na raz.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez everlast » 6 kwi 2019, o 17:30

diablinadali napisał(a): Połowę meczu Matip niańczył wczoraj Arnolda, którego stroną wchodziła większość ataków Świętych..

ja tam widzialem,ze czesto po stronie Trenta gral wczoraj VVD.
everlast

2 years of membership2 years of membership

Postprzez wicked93 » 6 kwi 2019, o 17:43

PyrkaLFC napisał(a):
wicked93 napisał(a):Czy ja gdzieś napisałem, że Fab był MVP, a Matip był najgorszy?

No ale czy ktoś twierdzi że tak napisałeś?
wicked93 napisał(a):Czytaj proszę uważnie

Jaka logika ziomek? Diablinadali ładnie wypunktował Twoją analizę pomeczową, odniosł się do Twoich argumentów innymi konkretnymi argumentami, do których Ty się nie odniosłes. A ja się z nim zgadzam. Fabinho wczoraj nie ogarniał, powinien grać z firaną następny mecz po tej siacie od Redmonda. Matip jak był pod polem karnym rywala, to 5s później był już pod naszym i pilnowł Smisa. Fab miał wczoraj wiele niedokładnych piłek jak np. podanie do wybiegającego Keity pod koniec meczu,m które zakończyło się stratą w okolicach środka pola. Zresztą oglądałem wszystkie mecze w tym sezonie i nie licząc tych, w których Fabinho dopiero uczył się naszego stylu gry, to uważam, że wczoraj zagrał najsłabsze spotkanie. DM nie może sobie pozwalac na tyle niedokładności w prostych podaniach czy kanały, albo poślizgi przy pójściu na raz.
\

Przytoczył jedną okazję, a w nawiasie napisał, że no to faktycznie nieźle przecinał ataki przeciwnika. No to faktycznie wypunktował :D
Pomijam kwestię, że napisałem iż Fabinho zagrał fajnie, a Matip zagrał ok(jak dla mnie dość podobne słowa, wydźwięk to kwestia subiektywna, jednak mnie to nie obchodzi), ale nieważne. Nie było jakiejś nie wiadomo jakiej krytyki i prosiłem o uważne czytanie. No, ale mnie wypunktował!
Dla mnie Matip jest i będzie elektryczny. Nic tego nie zmieni. Tak samo jak Lovren będzie i w klubie musi się pojawić druga skała, bo wyrobnicy są potrzebni, ale nie do pierwszego składu. Matip jako zawodnik do rotacji jest ok(ok = pozytywnie jakby co)
Odnośnie Fabinho: Pomijam fakt, że gegenpressing wymaga od zawodnika, żeby czasem zaryzykować i pójść na raz, a właśnie to robi Fabinho, kiedy jesteśmy wysoko i W TYM SEZONIE wiele razy już odebrał w ten sposób piłkę. Nie mówię, że nie popełnia błędów, ale kto ich nie popełnia? No Jezu Chryste :D
Ty twierdzisz, że DM nie może sobie pozwolić na tyle strat, a ja uważam, że CB nie może sobie pozwolić na tak nieodpowiedzialne wyjścia do przodu, które nic nie dają, a do tego nie może sobie pozwalać na nonszalanckie i wprowadzające zamęt zagrania do tyłu, tak jak to wczoraj do Alissona. I tak możemy sobie piłeczkę odbijać przez calutki dzień.
Ja się czepiam ogółu i tego jakim obrońcą jest Matip. A Fabinho obok Robertsona jest naszym piłkarzem, który najczęściej odbiera piłkę, więc mi to pasuje.
wicked93

Postprzez Teszni1 » 6 kwi 2019, o 19:49

@wicked93
Wyjscia Matipa nic nie daja? Na moje to we wczorajszym meczu wlasnie po jego rajdzie stworzylismy pierwsza groźna sytuacje pod bramka Swietych. I ok, on nie jest od tego, ale to nie pierwszy raz, gdy cos takiego mu sie udaje ( z Bayernem chyba nawet sprobowal). Gdyby Klopp uważal, ze to zbyt ryzykowne, to mogl by mu to na luzie wyperswadowac.
"I never succeeded in bringing to the field what was going on in my brain. I had the talent for the fifth division, and the mind for the Bundesliga. The result was a career in the second division." ~ Jurgen Klopp
Teszni1

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Mecze