Liverpool - FC Bayern München

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Liverpool - FC Bayern München

Postprzez Egalot » 18 lut 2019, o 10:39

Już jutro rozpoczynamy zmagania w rundzie pucharowej Ligi Mistrzów. Nie wiem, jak u Was, ale u mnie dłuższa przerwa od zmagań ligowych jeszcze bardziej wyostrzyła apetyt na ten mecz.
Bayern w Bundeslidze miał z początku słabszy okres i był daleko za Dortmundem, ale teraz udało im się zniwelować stratę do 2 oczek (albo 5 jeżeli dziś Borussia wygra). Za to zmagania grupowe Ligi Mistrzów zakończył bez porażki. Aczkolwiek zakończył je również bez zwycięstwa z Ajaxem. To tylko pokazuje, że są w naszym zasięgu. Liverpool zdobył komplet punktów na Anfield. Dlatego to tu musimy porządnie ukłuć Bayern. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co wyczynialiśmy na wyjazdach w grupie. Najlepiej by było nie stracić bramki, ale ostatnio nasza defensywa nie jest tak szczelna. A jutro musimy w dodatku zagrać bez VVD. Nie typuję składu, ale chciałbym, żeby znalazło się w nim miejsce dla Keity i Wijnalduma.
Wynik? 3:1 (Salah, Mane, Keita; Lewandowski)
Obrazek
Egalot

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Re: Liverpool - FC Bayern München

Postprzez Django » 18 lut 2019, o 11:59

Tolisso, Robben, Muller, Boateng są poza kadrą i nie zagrają z LFC. Niepewny występu jest Ribery, który po raz piąty został/nie ojcem... Motor napędowy Bawarczyków w postaci Kingsley'a Comana będzie gotowy na mecz.

https://www.dieroten.pl/art/show/kadra- ... dzie/30065
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez bugi » 18 lut 2019, o 12:00

Nie wiem na co się nastawiać.
Obecność Van Dijka nie martwi tak jakby martwiłą na przykład w grudniu, teraz nasza obrona i tak się posypała, nawet z Dijkiem. Oczywiście brak Virgila to duże osłabienie, ale jak wspominałem, w obliczu tak kiepskiej gry defensywnej w ostatnich meczach łątwiej znieść jego brak.
W LM gramy dośc słabo w tym sezonie ale wyniki u siebie robimy. Przegrało tu PSG z Neymarem to nie widze powodów, dla których miałby nie przegrać Bayern. Brakuje mi chloernie takich emczów jak rok temu, gdzie wjedzaliśmy na pełnej petardzie w każdego w LM, czy to City, czy Roma, potrafiliśmy rozszarpać. W tym sezonie Klopp zdecydował sie na bardziej "ekonomiczny" i wyważony futbol.
Powiem tak, jeśli chcemy myśleć o awansie, musimy zrobić na prawdę dobry wynik u siebie, bo na wyjeździe nie uzyskamy przewagi. Spelnieniem marzeń będzie 2-0, rozum podpowiada 1-1. Nie wiem na czym stoimy, była dluga przerwa, wyjazd, nie wiem czego się spodziewać i jaki wynik typować.
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez ynwa19 » 18 lut 2019, o 12:18

Nic bardziej mnie nie ucieszy od pograzenia "bauerow" i jednoczesnego naszego awansu ale tak latwo jak niektorzy mysla to niestety nie bedzie.
Oczywiscie w perspektywie pierwszego meczu u nas jestem dobrej mysli i licze na dobry wynik(optymalny to 3:0 ale nie sadze) lecz jest pare powodow do niepokoju:
-zagramy bez Virgila
-TAA po dluzszej przerwie
-ogolnie obrona nie jest ostatnio monolitem
-Bayern jest co prawda juz nie tak dobry jak przed paru laty ale zawsze grozny
-mecz rewanzowy w Monachium a gra na wyjezdzie w tej edycji LM to katasrtofa
Najlepszym scenariuszem byloby moim zdaniem zagranie jak z MC i Roma czyli gaz do dechy od pierwszej minuty i nastrzelanie ile sie da.Z tym mamy jednak lekki problem,ze przypomne tylko mecz z Napoli i niewykorzystane szanse czy tez ostatni wystep w PL i zmarnowane okazje na wygranie tak z 6:0
Oczywiscie jestem jak zwykle optymista i realnie biorac typuje 3:1 a to bylaby niezla baza wyjsciowa do grania w 1/4

Come on LFC!-:)
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez benekol » 18 lut 2019, o 12:30

W ostatnich meczach bardziej niemrawo grała pomoc, gdzie nie potrafiliśmy dobrze zabezpieczyć środka, chociaż obrona także przeżywała mały kryzys. Najważniejszym to nie stracić bramki u siebie i wyjść bez kontuzji. Oczekiwania i apetyt każdy ma spory :)
Obstawiam taki skład:
Ali
TAA-Matip-Fabinho-Roboo
Keita-Gini-Hendo
Salah-Bobby-Mane

Liczę na dobry mecz Giniego i Keity, Hendo niech dorzuci swojej brytolskiej waleczności i rozgrywania do boku.Będzie to także ważny sprawdzian dla defensywy w eksperymentalnym zestawieniu, może niech przebiorą VVD za stewarda i będzie dyrygował obroną z boku boiska?
Atutem LFC jest swoje boisko, teoretycznie lepsza forma (mimo ostatnich remisów), osoba Kloppa - znacznie leszpego menago niż Kovac, dodatkowo nikt nie zna tak Bayernu jak Jurgen
benekol

2 years of membership2 years of membership

Postprzez kacciq » 18 lut 2019, o 12:41

A według mnie wyjdziemy klasycznym (poza obroną) zestawieniem, na które Jurgen stawia w najważniejszych meczach (z różnym skutkiem, niestety):
Alisson - TAA, Matip, Fabinho, Robbo - Milner, Hendo, Gini - Salah, Firmino, Mane

Tak jak pisali poprzednicy - nie wiadomo czego się spodziewać po tak długiej przerwie i to w dodatku drugiej w przeciągu miesiąca. Te dwa obozy powinny dać ogromną świeżość naszym zawodnikom i pozwolić wrzucić najwyższy bieg w końcówce sezonu. Na to liczę jutro - wojna błyskawiczna, jak z Porto, City czy Romą w zeszłym sezonie. Obecny Bayern jest słaby mentalnie, nie podniosą się gdy dostaną 2-3 bramki do przerwy.
Mój typ 4-0 #TeamWerbatin :lol:

@Zyska
Już dawno temu Klopp mówił, że Shaq nie będzie grał jako jeden z trójki pomocników. Co najwyżej może wejść w końcówce za Salaha/Mane/Firmino.
Ostatnio edytowano 18 lut 2019, o 14:47 przez kacciq, łącznie edytowano 1 raz
kacciq

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Sektor51 » 18 lut 2019, o 13:19

Myślę, ze skład wg benekol najbardziej prawdopodobny. Chociaż może być zamiana Fabio z Hendo (coś Jurgen kiedyś przebąkiwał o Hendo na CB). Jedyny "minus" to komentarz M. Feddka (którego lubię), jak ostatnio prowadził przegraliśmy... (ale na Anfield to odczaruje).
Sektor51

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Zyska » 18 lut 2019, o 13:25

Linia pomocy będzie trudna do wytypowania. Wiele będzie zależeć od planu taktycznego Kloppa na ten mecz, którego nie znamy oraz od formy naszych zawodników w ostatnich dniach w Marbelli.
Najbardziej chciałbym zobaczyć Shaqa, który w meczu z Bayernem bedzie chciał pokazać, że mogli dać mu szansę.
Z kolei obecność Szwajcara od razu tworzy dwa możliwe warianty, albo Shaq na prawym skrzydle, Bobby na 10 a Salah na szpicy, albo trójka ofensywna bez zmian i Shaq na 10. Wtedy dwaj pozostali pomocnicy musieli by być dobrzy w obronie i postawiłbym na Giniego i Jordana.
Duży ból głowy może mieć Jurgen co do wyboru sposobu w jaki chcemy zagrać z Bawarczykami. Czy wyjść odważnie i pewnie jak po swoje zgarnąć pewną pulę, czy może w wyniku absencji Virgila nieco zaryglować środek pola i uszczelnić defensywę?

Tak czy siak, według mnie skład : Allison - TAA, Fabs,Matip,Robbo - Gini,Hendo,Shaq - Mane, Firo, Salah nie wyklucza żadnego z tych wariantów i najwięcej zależeć będzie od aktywności bocznych obrońców w ofensywie.
Wolałbym jednak ostrożną grę, nie możemy tego meczu przegrać, wypadałoby nie zremisować go bramkowo (np. 2-2) bo wtedy, prawdopodobnie musimy zdobyć Allianz i choć jesteśmy do tego zdolni, to łatwo nie będzie.

Liczę na skromnę 2-1 i niech się w rewanżu dzieje. Bawaria ruszy do odrabiania strat i to może być woda na młyn. Nie mają doświadczonego trenera, nasz z kolei zna Bayern dobrze i ma wielu ludzi w Niemczech którzy regularnie ich śledzą i z pomocą przyjdą Jurgenowi. Uważam że jestesmy faworytem dwumeczu, tak 65 - 35, ale kazdy wynik jest możliwy a mecze hitowe często zależą od jakiejś interpretacji sędziego (gdzie Var nie sięga), lub prostego indywidualnego błędu czy też błysku geniuszu któregoś z graczy. W kazdym razie będzie się działo.

Licze na ostrą grę ze strony bawarczyków. To nakręci trybuny 8) a wtedy wiadomo.
Obrazek
Zyska

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Bartek84 » 18 lut 2019, o 13:40

Nie mogę się już doczekać tego meczu. Atmosfera tych wiosennych wieczorów na Anfield w Lidze Mistrzów to coś absolutnie fantastycznego, zwłaszcza kiedy kibicuje się drużynie, która w ostatnich 10 latach jeszcze tylko 2 razy uczestniczyła w fazie pucharowej Champions League, rok temu i w sezonie 2008/09. Jak do tego dołożymy fakt, że w samej fazie grupowej Ligi Mistrzów, bez awansu do fazy play-off, Liverpool grał jeszcze tylko w sezonach 2009/10 oraz 2014/15, to mamy obraz tego ile taki dwumecz, jak ten z Bayernem, znaczy dla wszystkich związanych z Liverpoolem.

Zacznę może od Bayernu. To jest bez wątpienia jeden z największych i najbardziej zasłużonych klubów piłkarskich na świecie. Wielka historia i wielkie sukcesy. Nazwa tego klubu mówi sama za siebie. Tutaj jednak trzeba zaznaczyć, że to jest Bayern, który aktualnie znajduje się w trakcie przebudowy i nazwijmy to zmiany pokoleniowej. To jest Bayern, który ma swoje problemy i moim zdaniem, w tej chwili to jest najsłabszy Bayern od wielu wielu lat. Niko Kovac to trener, którego nie można póki co stawiać na jednej półce z takimi tuzami jak Jupp Heynckes, Pep Guardiola czy Carlo Ancelotti. Jeszcze 2 lata temu na prawej obronie grał tam Philipp Lahm, jeden z najlepszych bocznych obrońców w ogóle w historii. W środku pola rządzili Xabi Alonso z Arturo Vidalem, na skrzydłach biegali Robben i Ribery, a Neuer na bramce był nr 1 na świecie. Nawet Hummels i Boateng byli parę lat młodsi, do tego szybsi i zwrotniejsi. Z całym szacunkiem, ale Coman i Gnabry to dopiero zaczynają się wspinać na szczyt, na którym byli kiedyś Ribery i Robben. Aktualnie ci młodsi są już lepsi od swoich starszych kolegów, ale jednocześnie daleko im do poziomu na jakim kiedyś byli tamci dwaj. Goretzka też jest jeszcze bardzo młody i brak mu doświadczenia. Neuer po tych wszystkich kontuzjach to jest cień samego siebie. Jak do tego dołożymy kontuzje i wykluczenia m.in. Mullera i Tolisso to naprawdę dostajemy Bayern, którego można pokonać w tym dwumeczu.

Prawdopodobny skład Bawarczyków na jutrzejszy mecz jest taki: Neuer, Kimmich, Hummels, Sule, Alaba, Martinez, Tiago, Goretzka, Gnabry, Coman, Lewandowski. Ewentualnie James zamiast Goretzki lub Martineza (wariant bardzo ofensywny). Przypuszczalny skład Liverpoolu: Alisson, TAA, Fabinho, Matip, Robertson, Henderson, Wijnaldum, Keita, Salah, Mane, Firmino. Możliwe, że Milner zagra zamiast Keity. Mniej prawdopodobny wydaje się wariant z Shaqirim lub Lallaną. Lovren raczej nie zdąży się wykurować. Patrząc na składy, formę obu drużyn i to że mecz jest na Anfield, według mnie Liverpool jest faworytem. Nawet pomimo braku van Dijka i problemów z zestawieniem środka obrony. Jaki wynik będzie dobry? Każde choćby minimalne zwycięstwo. Wygrana do zera byłaby idealna. Nawet bezbramkowy remis nie byłby do końca zły, tym bardziej, że w rewanżu będzie już mógł zagrać VVD, a do tego nasz atak jest tak silny, że spokojnie stać nas na zdobywanie goli w Monachium. Jedno jest pewne, jutro szykuje się wielki mecz i oby udany dla Liverpoolu. :)
Bartek84

1 year of membership

Postprzez Kartas » 18 lut 2019, o 15:56

Mam nadzieję, że Keita wyjdzie w pierwszym składzie a nie Milner czy Shaqiri o ile się wykuruje. Na niemieckiego rywala będzie pasował jak ulał. Spędził w Bundeslidze 3 sezony, więc rywale z jego byłej ligi niczym szczególnym go nie zaskoczą. Zna ten styl gry i będzie bardzo przydatny. O ile w PL może się jeszcze gubić o tyle jutro będzie cisnął z gazem(taką mam nadzieję). Wynik? Postawie sobie na 4-1 :oops:
"Koniec! Zrobili to! Zrobili to! Zrobili to! Historia! Legenda! Liverpool! Klopp! Origi! Wijnaldum! Bohaterowie tego stadionu i tej ziemi" - Mateusz Borek po meczu Liverpool - Barcelona (4-0) 7.05.2019
Kartas

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Django » 18 lut 2019, o 16:41

-----------Salah------------
Mane------Bob-------Shaq
------Hendo--Gini---------
Robo---Fabs-Matip--TAA-
-----------Ali---------------

Keita za Shaqa w 60' i druga zwrotka death metalu Kloppa :). 3-1. Nie śmiem typować strzelców ;)
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez urban12 » 18 lut 2019, o 17:40

No sign of Roberto Firmino in training this afternoon due to a virus.
Na stronie "Klopp12"
urban12

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Nicco » 18 lut 2019, o 18:41

Nie sądzę aby Klopp w tak ważnym meczu decydował się na Shaquiriego w pierwszym składzie. Zaliczył on ostatnio delikatny regres formy, więc myślę, że ten mecz rozpocznie na ławce.
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.
Nicco

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Mufi » 18 lut 2019, o 18:46

Firmino złapał jakiegoś wirusa, raczej nie zagra z Bayernem. :x
Mufi

2 years of membership2 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 18 lut 2019, o 19:46

Firmino to niech się kuruje, żeby być w najwyższej dyspozycji w niedziele.

Becker - TAA, Matip, Fabinho, Robertson - Wijnaludm, Henderson, Milner - Salah, Mane, Sturridge

Spodziewam sie mało błyskotliwego futbolu w naszym wykonaniu. Nie wiem, czy Klopp zdecyduje sie na obecność Keity w środku bez supportu od Fabinho. Wygląda na to, że wyjdziemy na Bayern bez kreatywnych zawodników. Nie przepadam za środkiem: Wijnaludm, Henderson, Milner, ale widzieliśmy go już w tej edycji LM nie raz i spodziewam się, że własnie taki środek zobaczymy jutro. Raczej ostry geggenpressing i liczenie na kontrę. Obawiam się, że to nieuniknione i zobaczymy też jutro Lallane, czyli będzie grane: kółeczka, bieganie w poprzek, zwód Cruyfa i takie tam. Myślę, że czeka nas bardzo trudne 90 min - przepękać ten mecz nawet na 0-0 to IMO byłby świetny rezultat. Na rewanż będą najprawdopodobniej dostępni: VVd, Firmino, może Ox i Gomez, to już cos.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

Następna strona

Powrót do Mecze