Liverpool FC - Napoli

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liverpool FC - Napoli

Postprzez sokół » 12 gru 2018, o 13:27

Spoiler:

I jeszcze, dla porównania: wejście Verattiego w Gomeza i VvD w piłkę - taka sama kara, absurd!

Koledzy powyżej cytują przepisy, sami nie do końca je rozumiejąc. Pada tam takie zdanie:

Każdy zawodnik, który gwałtownie atakuje zawodnika drużyny przeciwnej, kiedy
walcząc o piłkę...

I właśnie, atakuje RYWALA, VvD wszedł w PIŁKĘ, później w rywala... Faulu nie ma. Jest to wyraźnie napisane w slajdzie, który wrzuciłem (źródłó).
Z LFC od 1998 r.
"...Bramkarz może grać znakomicie, a zawiedzie jeden raz... i jest winowajcą." Ian Rush
last.fm
twitter
sokół

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Flips » 12 gru 2018, o 14:13

Jeśli arbiter by wyłapał, że podczas wślizgu noga Van Dijka znajdowała się nad ziemią, Holender słusznie wyleciałby z boiska. Noga musi "sunąć" po murawie. Nie można wykonywać wślizgu na wysokości kostki rywala, przecież to kryminał. Argument, że najpierw trafił w piłkę przemilczę. Co do meczu. Chyba jedno z naszych spotkań w tym sezonie. Salah ewidentnie się odpala, a Mane podpala. Szkoda skuteczności, ale nad tym można popracować. Cieszy ilość wypracowanych sytuacji. Może być tylko lepiej.
Flips

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez aro8 » 12 gru 2018, o 14:17

Szkoda skuteczności, ale nad tym można popracować.

Nad wszystkim można popracować, ale akurat wykańczanie akcji to taki element gdzie potrzrbne są indywidualne umiejętności i zimna glowa. Mane już w tamtym sezonie marnował wiele okazji. Raz mu wyjdzie raz nie
aro8

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez akhrem9 » 12 gru 2018, o 15:39

https://youtu.be/yfdVz-Can9g
Bardzo dobra analiza od Noumana. Na przykładzie kuleczek ukazał jak przemieszczaly się formacje i kto jaką miał rolę w zespole
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Wrubel84 » 12 gru 2018, o 16:11

Idąc tokiem myślenia, że "nieważne, że najpierw w piłkę", to pewnie gwizdalibyście karnego za każdym razem kiedy w polu karnym obrońca wślizgiem wybija piłkę, a potem przewraca napastnika.
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Negrys » 12 gru 2018, o 16:49

ku** ludzie mówimy o trafieniu korkami metalowymi w piszczel ogarnij to, a podciecie zawodnika po wybiciu pilki czysto ale nie korkami tylko łydką udem czy inna cześcią nogi, w efekcie kontaktu upadek to coś innego
Negrys

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Edamskiser » 12 gru 2018, o 16:52

Wydaje mi sie, ze na szczescie juz nie graja we wkretach tylko w lankach ;)
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Lapiduszek » 12 gru 2018, o 17:23

Edamskiser napisał(a):Wydaje mi sie, ze na szczescie juz nie graja we wkretach tylko w lankach ;)

Oczywiście, że grają we wkrętach.
Lapiduszek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Mitchell » 12 gru 2018, o 17:32

Ciekawy spór się wywiązał dotyczący interwencji Van Dijka.
Powinien dostać żółtą czy czerwoną?
W mojej opinii żadnej z nich.

Przepisy są nieprecyzyjne. Zostawiają duże pole do interpretacji dla sędziów. Nie widzę jakiejś rozsądnej możliwości zmiany tego stanu rzeczy. Trzeba się z tym pogodzić.
Czy Skomina podjął dobrą decyzję?
A co to jest "dobra decyzja"?
Otóż, w moim przekonaniu to wybór który wywoła mniej kontrowersji. Bo one będą niezależnie co postanowisz. Żaden sędzia nie prosi się o taką sytuację w meczu. Taką minę. Cokolwiek nie zagwiżdżesz i tak znienawidzi cię pół stadionu. A druga połowa będzie szczęśliwa. Faule takie jak ten się zdarzają i zdarzać będą. Dlatego na wstępie - nieco prowokacyjnie - napisałem, iż nie dałbym żółtej czy czerwonej. Dla mnie to była kartka pomarańczowa.

Michał Listkiewicz kiedyś fajnie opowiadał, że przepisy to tylko część ich pracy. Są jeszcze szkolenia UEFA, obozy, interpretacje, naciski na pewne priorytety. Czasami wiedzie to do paranoi jak na MŚ (chyba we Włoszech jeśli dobrze pamiętam), że każdy atak od tyłu miał być karany czerwoną kartką. Mieli specjalne szkolenie przed mistrzostwami. I wylatywali zawodnicy za absurdalnie łagodne skrobanie achillesów przeciwnikowi. Niejednokrotnie ofiara była tak samo zdumiona jak sprawca. A sędziowie... cóż... Robili tylko to co powiedziano im na odprawie przed turniejem. Stare to czasy, przed internetem, lecz nawet wtedy przez gazety i telewizję przetoczyła się fala dyskusji na temat wypaczania wyników meczów. Kolegium sędziowskie w swej trosce o zdrowie zawodników posunęło się do nonsensu.

Przytoczyłem to z racji tego, że nie wszystkie niuanse w sędziowskiej robocie są zapisane na fifa.com. Poprawna decyzja to taka która jest zgodna z przepisami i wywoła mniejsze kontrowersje. A po meczu będzie się pisało o Alissonie czy Miliku a nie o Skominie z zapomnianego przez Boga miasta Koper.
Gdy przeglądam newsy sportowe to nie widzę wśród nich nagłówków o wypaczonym wyniku przez niesłuszną czerwoną kartkę. Podobnie, niedawno, również nie znalazłem żalu Francuzów, że odpadają z LM tylko przez to, iż polski sędzia wyrzucił im Verattiego na początku meczu. To chyba dobry znak. Arbiter nie próbował być większy od widowiska.
Należy to docenić, gdyż to również są ludzie. Nie cyborgi. Mają swoje ego, słabości. Są podatni na presję, gwizdy, adrenalinę i kortyzol.
Świetną rzecz powiedział Marciniak po meczu w Paryżu:
- Inaczej się podejmuje decyzje w 20-stej a inaczej w 80-tej minucie.
Wielki szacunek za te słowa. Nie każdy sędzia ma odwagę przyznać to publicznie. Prawdopodobnie gdyby Veratti czy Van Dijk zrobili takie wejście na 10 minut przed końcem to by natychmiastowo zakończyli udział w spotkaniu. Ich szczęście, że faulowali na początku. Czerwona kartka w takiej chwili całkowicie zamyka grę. Przy klasie rywala jest po frytkach. Game over. Czy naprawdę tego chcemy? Za to zapłaciliśmy?

Nie chcę polemizować czy to słuszne podejście czy też nie. Pokazuję tylko jak to działa.
Dopóki sytuacja pozwala sędziemu nie psuć widowiska - dopóty będę pochwalał jego wybory.
Każdy ma swoją granicę "dopóki". To znów bardzo subiektywne.
Moja jednak nie została wczoraj przekroczona.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez endless » 12 gru 2018, o 19:18

Negrys napisał(a):
Spoiler:

I tyle w temacie :)

No właśnie nie tyle w temacie. Tu jest tyle niemierzalnych określników, że zinterpretować idzie wszystko w każdą stronę. Co to jest nieproporcjonalna siła? Ktoś to zmierzy i poda w newtonach? Każdy obrońca w sytuacji stykowej jak ta, wyjaśnia sytuację z pełnym zdecydowaniem. Dla mnie to absolutnie nie jest "nieproporcjonalne" "rażąco poza granicami gry". Nawet piłkarze Napoli nie zareagowali specjalnie po tym wślizgu, a i piłkarz dograł do końca. Wyglądało to ostro, ale nie popadajmy w paranoje. Mertens widział, że nie dojdzie pierwszy - poszedł do końca - ryzyko zawodowe.. Może lepiej, żeby Van Dijk mu podłożył nogę, zamiast interesować się piłką? Spokojnie mógł to zrobić, ale jaki w tym sens? Jak już ktoś napisał wcześniej, bramkarz może przez przypadek komuś spaść na głowę po wyskoku. Skutek nie może być wyznacznikiem oceny sędziowskiej. Takie sytuacje się zdarzają - vide Vardy, który po kopnięciu piłki skasował Azpilicuetę. C'est la vie. Jak za takie rzeczy piłkarze mają być wyrzucani to ja nie wiem na jaką kartkę są wejścia w stylu Funesa Moriego nie mające żadnego związku z grą w piłkę. Ja oczekuję futbolu twardego, a nie bandyckiego i dla mnie to było zwyczajnie twarde zagranie.
endless

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez borii » 12 gru 2018, o 19:57

Powiem Wam, z doświadczenia, że na klipach sędziowskich ta sytuacja na pewno się pojawi (szkolenia, interpretacje itp) i UEFA przyzna, że prawidłową decyzją jest B++ (czyli czerwona kartka). Sędziowałem parę lat, mam kontakt dalej z sędziami, czytam fora, tam nikt nie ma żadnych wątpliwości, że czerwo. Oczywiście dopiero powtórki pokazują co tam się stało, w pierwszym odczuciu tego nie widać, ogólnie mieliśmy sporo szczęścia :)
borii

Postprzez Edamskiser » 12 gru 2018, o 20:05

Szczescie sprzyja lepszym. Ja tylko przypomne rzut przez ramie Salahem w wykonaniu smiecia ramosa, ktory kosztowal nas tytul LM. Przegralismy dwa finaly europejskich pucharow wlasnie przez sedziow (pamietacie cyrki z Sevilla?) wiec teraz los nam oddal niewielka czesc. Nie jest tez tak, ze ten faul przejdzie bez echa, bo jednak pierwszy mecz 1/8 gramy bez VVD..
Edamskiser

Poprzednia strona

Powrót do Mecze