Liverpool FC - Sevilla FC

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Liverpool FC - Sevilla FC

Postprzez Adryyan » 12 wrz 2017, o 03:37

Obrazek
"Czas na rewanż"
Już w środę o 20.45 polskiego czasu wracamy po niecałej 3-letniej przerwie do Ligi Mistrzów na Anfield. Pierwszy mecz w grupie, u siebie i z najtrudniejszym przeciwnikiem. Ostatni mecz z Manchesterem City, jak i ostatnia przygoda z LM zakończyła się dla nas fatalnie i nie ma sensu już nad tym rozwodzić.
Najważniejszy cel na ten mecz to 3 punkty! i dobrze byłoby je rozegrać w dobrym stylu.
Co wiemy o drużynie z Andaluzji?
Na pewno wszyscy fani Liverpool'u kojarzą ich z przykrą porażką 1:3 w Bazylei w finale LE 18 maja 2016 roku.
To był pierwszy bezpośredni mecz w historii pomiędzy tymi klubami.
Drużyna Sevilli od tego czasu mocno się zmieniła kadrowo. Po zdobyciu Pucharu Ligi Europy z drużyną pożegnał się szkoleniowiec Unai Emery, a na koniec maja tego roku na rzecz reprezentacji Argentyny z klubu odszedł Jorge Sampaoli. Nowym trenerem Sevilli od początku tego sezonu został raczej nikomu nam nieznany Eduardo Berizzo, który poprzednio trenował drużynę Celty Vigo.
Jest to drużyna, która lubi mieć piłkę przy nodze i skutecznie wykańcza akcje. Grają krótkimi podaniami, często wymieniając się pozycjami. Trener dużo rotuje ich 11stkę. Nie jest to agresywny zespół, choć z pewnością nie będą przeciwko nam stawiali autobusu, raczej spróbują nas pressować na naszej połowie boiska.
Sevilla to zespół, który nie można lekceważyć, ale też nie należy się ich bać. Te chłopaki też potrafią się pogubić. Popełniają indywidualne błędy w obronie, nie potrafią ustawić się w linii do pułapek ofsajdowych.

Kadra Sevilli na przyjazd na Anfield: Sergio Rico, David Soria, Juan Soriano, Mercado, Corchia, Carriço, Pareja, Kjaer, Lenglet, Escudero, Pizarro, Nzonzi, Banega, Franco Vázquez, Ganso, Krohn-Dehli, Sarabia, Jesús Navas, Montoya, Muriel, Ben Yedder i Correa.

Na kogo musimy szczególnie uważać?
Na pewno na Jesusa Navasa, który będzie po prawej stronie, choć jest przewidywalny w swoich "ruchach/decyzjach", należy go przypilnować, posyła całkiem niezłe dośrodkowania.
Steven N'Zonzi to wysoki i silny defensywny pomocnik, znakomity w destrukcji. Na pewno będzie chciał zdominować środek pola. Solidny golkiper, ba! Bardzo dobry! Tak można powiedzieć o młodym Sergio Rico, którzy świetnie czuje się na przedpolu przy dośrodkowaniach, jak i na linii.
Kogo można jeszcze wyróżnić? na pewno lewonożnego skrzydłowego Pablo Sarabie, Muriela, Vazqueza, Ben Yeddera, a także Banege (ostatnio kompletnie bez formy).

Przewidywane składy:
ObrazekObrazek
Liczę na wynik 3:1 po ładnej grze całego zespołu w defensywie i ofensywie. :) Coś na wzór spotkania z Hoffenheim na Anfield.

Edit: Wybaczcie za błędy, które zostały już skorygowane. Późna pora zrobiła swoje i zapomniałem o oczywistościach. :)
Ostatnio edytowano 12 wrz 2017, o 08:53 przez Adryyan, łącznie edytowano 1 raz
Adryyan

Re: Liverpool FC - Sevilla FC

Postprzez Zostan » 12 wrz 2017, o 06:59

Sevilla raczej wyjdzie w ustawieniu:
Rico -- Escudero - Lenglet - Kjaer - Corchia -- N'zonzi - Banega - Ganso -- Correa - Ben Yedder - Navas

Pareja to środkowy obrońca. Zakładam że został pomylony z Danim Parejo który gra dla Valencii.
Zostan

1 year of membership

Postprzez DrGonzo » 12 wrz 2017, o 08:22

Adryyan, przecież Klopp mówił ostatnio, że bramkarzem nr 1 w Lidze Mistrzów będzie Karius.
DrGonzo

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez consigliere » 12 wrz 2017, o 10:40

oj coś nie chce mi sie wierzyć w to że Berizzo wyjdzie z dwoma leniami Ganso-Banega w środku..miejsce jednego z nich zajmie Geis lub Pizarro. choc oczywiscie bardzo chcialbym sie mylic

Sevilla ma ciekawa, wyrownana kadre ale nie ma tam ani jednego wybijajacego sie gracza który poradzil by sobie w lepszym klubie. mam wrazenie ze graja duzo gorsza pilke niz za Sampaoliego, zwyciestwo jest obowiazkiem
Przewiduje wszystko oprócz przyszłości..
[7.11.2013]
consigliere

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Guzik112 » 12 wrz 2017, o 11:49

Osobiście uważam, że wyjdziemy takim składem:

Karius
Gomez - Matip - Lovren - Robertson
Gini - Hendo - Can
Salah - Sturridge - Mane

Uważam, że Gomez, ponieważ Trent zagrał bardzo słabo (zdarza się w jego wieku). Lovren wróci do podstawy, Robertson nie wiem czemu miałby siedzieć na ławce. Środka lepszego nie skleimy (nie sądzę, aby Cou wszedł teraz do podstawy). Stu za tragicznego Firmino, choć tutaj może i Solanke dostanie szanse.

Nie jest to skład jaki bym wystawił (choć dałbym podobny), ale taki, jaki wg mnie wystawi Jurgen.
Guzik112

2 years of membership2 years of membership

Postprzez aqalfc » 12 wrz 2017, o 13:38

consigliere napisał(a):oj coś nie chce mi sie wierzyć w to że Berizzo wyjdzie z dwoma leniami Ganso-Banega w środku..miejsce jednego z nich zajmie Geis lub Pizarro. choc oczywiscie bardzo chcialbym sie mylic

Sevilla ma ciekawa, wyrownana kadre ale nie ma tam ani jednego wybijajacego sie gracza który poradzil by sobie w lepszym klubie. mam wrazenie ze graja duzo gorsza pilke niz za Sampaoliego, zwyciestwo jest obowiazkiem

Z tego co wiem Geis nie zagra z powodu kontuzji.
aqalfc

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Radbug » 12 wrz 2017, o 17:43

TVP wykupiło sublicencję od NC+ na ligę mistrzów. Będą pokazywać 1 mecz w środę. A jaki? To wybiorą kibice. W głosowaniu na ich stronie do wyboru 4 spotkania i oczywiście... w 3 meczach są Polacy. Dodatkowo jeden to hitowe stracie Realu z potężnym APOEL-em.

Że niby dwa lata temu finał Ligi Europy Liverpool-Sevilla? Panie a kogo to obchodzi! Tylko Napoli-Szachtar z Milikiem na ławce!!!

#janusze
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez FootballClub » 12 wrz 2017, o 17:48

TVP wyszło z założenia, że już pokazywali LFC-Sevilla w 2016 i nie muszą ponownie.
FootballClub

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez MenToS » 12 wrz 2017, o 17:52

LFC - Sevilla jest przecież na C+ Sport 2. Więc TVP dostało coś, czego w NC+ nie transmitują

Edit: Ooops.. My bad
Ostatnio edytowano 12 wrz 2017, o 18:01 przez MenToS, łącznie edytowano 1 raz
"Steven Gerrard has not won a premier league but he won something bigger and thats our hearts"
“When I die, don't bring me to the hospital. Bring me to Anfield. I was born there and I will die there.”
MenToS

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez deekuu » 12 wrz 2017, o 17:53

https://pbs.twimg.com/media/DJiNIVRWAAAclyC.jpg

Nie wiem czy w 100% legit, ale to jest skład na jutrzejszy mecz. Co ciekawe nie ma Salaha, na dzisiejszym streamie z treningu też go nie było, czyżby jakas kontuzja?
deekuu

1 year of membership

Postprzez FootballClub » 12 wrz 2017, o 17:56

MenToS napisał(a):LFC - Sevilla jest przecież na C+ Sport 2. Więc TVP dostało coś, czego w NC+ nie transmitują

Real-Apoel
Tottenham-Borussia
Lipsk-Monaco
Te mecze również są w Canal+, a mimo to biorą udział w głosowaniu. Zastanów się co piszesz.
FootballClub

Postprzez geralt45 » 12 wrz 2017, o 18:00

Radbug napisał(a):TVP wykupiło sublicencję od NC+ na ligę mistrzów. Będą pokazywać 1 mecz w środę. A jaki? To wybiorą kibice. W głosowaniu na ich stronie do wyboru 4 spotkania i oczywiście... w 3 meczach są Polacy. Dodatkowo jeden to hitowe stracie Realu z potężnym APOEL-em.

Że niby dwa lata temu finał Ligi Europy Liverpool-Sevilla? Panie a kogo to obchodzi! Tylko Napoli-Szachtar z Milikiem na ławce!!!

#janusze

Z głosowania narazie wygrywa para Tottenham vs Borussia. Bardzo ciekawy pojedynek się szykuje.

A jeśli chodzi o nasz mecz.Goście z Hiszpanii nie są już tym samym zespołem który dał nam łupnia w finale LE ale to nadal dobra drużyna i mogą nam narobić problemów. Z naszą dziurawą obroną zapewne stracimy bramkę.

Karius-Gomez-Matip-Lovren-Robertson(?)-Hendo-Can-Gini-Mane-Firmino-Salah

Mój typ 2:1
geralt45

Postprzez Tindr » 13 wrz 2017, o 19:18

Taki skład Podaje live score, ciekawe całkiem zestawienie no i Cou w pierwszym składzie w miejsce Salaha
http://www.livescore.com/soccer/champio ... 1-2620426/ .
Hell is empty and all the devils are here...
Tindr

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Juluz » 13 wrz 2017, o 19:40

Skład zapowiada się ciekawie, jest kim rotować, jest Jest Stu, jest Robertson, jest Ox i co najważniejsze jest Cou. Jestem ciekaw jego reakcji po strzelonej bramce :dry:
Twoje cele, Twój czas, Twoje życie.
Juluz

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez ManiacK » 13 wrz 2017, o 20:23

Zwycięstwa mimo wszystko jestem pewny, będziemy chcieli się srogo zrehabilitować po porażce, także sorry Sevilla, ale trafiło na Was. Zastanawia mnie przede wszystkim jeden fakt - reakcja trybun na wejściu Coutinho na boisko. Z jednej strony zrozumiałym byłoby buczenie, jednakże.. gdyby dostał oklaski jako rodzaj dowodu, że skoro jest dalej piłkarzem Liverpoolu, to dalej ma ich wsparcie, to by mogło mu dać trochę do myślenia, zwłaszcza w kontekście tego, że jeśli znowu zaliczymy progres względem poprzedniego sezonu (tak wiem.. 5:0 itd.), to może warto zostać (chociaż jeśli poza Keitą w przyszłe lato miałby ktoś jeszcze ciekawy przyjść, głównie na pozycję rozgrywającego, no to cóż, z resztą - zobaczymy).
ManiacK

Następna strona

Powrót do Mecze